Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Polska · Article.

Rozgrzewka na Nordschleife: nowy MINI John Cooper Works GP.

Prototyp nowego, ekstremalnego atlety w programie brytyjskiej marki luksusowej został publicznie pokazany w ramach programu poprzedzającego 24-godzinny wyścig Nürburgring – samochód z produkcji seryjnej zostanie wprowadzony na rynek w 2020 w limitowanej wersji 3000 sztuk.

John Cooper Works
·
MINI John Cooper Works GP
 

Press Contact.

Katarzyna Gospodarek
BMW Group

Tel: +48-22-279-7156
Fax: +48-22-331-8205

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, 280,28 KB)
  
Photos(86x, 660,5 MB)
  
Videos(1x, 234,72 MB)

Monachium. Fani wyścigów samochodowych z całego świata będę z zapałem śledzić 24-godzinny wyścig odbywający się w najbliższy weekend w Nürburgring. W trakcie programu poprzedzającego niezwykle tradycyjne wydarzenie testujące wytrzymałość, które rozpoczyna się popołudniu w dniu 22 czerwca 2019 roku fani będą mieli możliwość zobaczenia samochodu, który już zademonstrował absolutnie najwyższe w klasie osiągi w walce z czasem oraz wyzwaniami, które rzuca ten niezwykle wymagający tor wyścigowy. Nowy MINI John Cooper Works GP obecnie kończy jazdy przygotowawcze na legendarnym torze Nürburgring-Nordschleife w ramach procesu rozwoju serii. Pomimo tego, że nadal jest wystarczająca ilość czasu na precyzyjne dostosowanie pojazdu przed jego debiutem rynkowym w 2020 roku, nowy, ekstremalny samochód sportowy w przedziale modeli brytyjskiej marki luksusowej już chwali się czasem pokonywania okrążeń o prawie pół minuty niższym niż rekord jego poprzednika. W trakcie 24-godzinnego wyścigu, inżynierowie MINI i John Cooper Works przerwą swój program testowy na krótką chwilę, aby przedstawić publiczności po raz pierwszy ucharakteryzowany prototyp nowego MINI John Cooper Works GP.

Nowy MINI John Cooper Works GP będzie produkowany w przyszłym roku w limitowanej wersji 3000 sztuk. Z mocnym napędem silnikowym, specyficznej dla modelu technologii zawieszenie zharmonizowanej z ekspertyzą wyścigów samochodowych John Cooper Works, konstrukcji o zoptymalizowanej masie oraz precyzyjnie zdefiniowanym właściwościom aerodynamicznym, ten samochód określa nowy standard w segmencie małych samochodów. Fakt, że podnosi radość z jazdy oferowaną przez MINI do zupełnie nowego poziomu stał się już dobrze znany w trakcie dotychczasowych jazd tuningowych. Poprzedni model określił wcześniejszy standard na wyścigach Nürburgring-Nordschleife robiąc okrążenie w 8 minut i 23 sekundy. Prototyp nowego MINI John Cooper Works GP przejechał wokół legendarnego „zielonego piekła” w mniej niż osiem minut – a przecież jego program testowy jeszcze się nie zakończył.

Prototyp nowego MINI John Cooper Works GP nie będzie usiłować pobić granic swojej wytrzymałości podczas jazdy demonstracyjnej na torze w Nürburgring, ale nie będzie też w stanie ukryć swojego niewiarygodnego potencjału sportowego nawet podczas jazdy w umiarkowanym stylu. 4-cyilndrowy silnik o mocy ponad 220 kW/300 KM z technologią MINI TwinPower Turbo pod maską daje możliwość bardzo ożywionej zdolności przyśpieszenia oraz wydaje urzekający dźwięk. Szerokootwarte wloty powietrza, duże koła z lekkiego stopu aluminium, charakterystyczny wygląd przedniego i tylnego zderzaka oraz efektowny spojler dachowy są ewidentnymi cechami samochodu inspirującymi właściwości osiągów – pomimo charakteryzacji zastosowanej w celach testów.

Entuzjaści wyścigów w Nürburgring mogą oczekiwać charakterystycznego odczucia wyścigowego MINI z trzech pokoleń. Prototyp nowego MINI John Cooper Works GP odbędzie jazdę demonstracyjną razem ze swoim bezpośrednim poprzednikiem oraz MINI Cooper S z zestawem John Cooper Works GP, który został zademonstrowany w 2006. Oba te samochody sportowe najwyższej klasy, każdy wyprodukowany w niewielkiej serii 2000 sztuk, wyrażają czystą pasję wyścigową od samego początku odkąd stały się poszukiwanym przedmiotem kolekcjonerskim. Ich fascynujący charakter opiera się na koncepcji wykorzystania sportowych genów MINI do opracowania atlety najwyższej klasy, który w bezkompromisowy sposób skupia się na ekstremalnej przyjemności jazdy – zasada, która została podniesiona do jeszcze wyższego poziomy przez nowy MINI John Cooper Works GP.

 

W przypadku pytań prosimy o   kontakt:

Katarzyna Gospodarek, Corporate Communications Manager

Tel.: +48 728 873 932, e-mail: katarzyna.gospodarek@bmw.pl

BMW Group

 

BMW Group, reprezentująca marki BMW, MINI, Rolls-Royce i BMW Motorrad jest jednym z wiodących na świecie producentów samochodów i motocykli w segmencie premium, a także dostawcą wysokiej jakości usług finansowych i mobilnościowych. Sieć produkcyjna BMW Group obejmuje 30 zakładów produkcyjnych i montażowych w 14 krajach; firma dysponuje międzynarodową siecią dystrybucji w ponad 140 krajach.

 

W roku 2018 firma BMW Group sprzedała ponad 2 490 000 samochodów oraz ponad 165 000 motocykli na całym świecie. Dochód przed opodatkowaniem w roku finansowym 2018 wyniósł 9,815 mld EUR przy obrotach wynoszących 97,480 mld EUR. Wg stanu na dzień 31 grudnia 2018 r. w BMW Group było zatrudnionych 134 682 pracowników.

 

Podstawą sukcesu BMW Group były zawsze odpowiedzialne działania i perspektywiczne myślenie. Dlatego też integralną część strategii firmy stanowią: zasady ekologicznego i społecznego zrównoważonego rozwoju wdrożone w całym łańcuchu wartości, promowanie całościowej odpowiedzialności za produkty oraz aktywne angażowanie się w ochronę zasobów naturalnych.

ww.bmwgroup.com
Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup
Twitter: http://twitter.com/BMWGroup
YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview
Instagram: https://www.instagram.com/bmwgroup
LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/bmwgroup

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Logowanie

CO2 emission information.

Podane wartości zużycia paliwa, emisji CO2 i zużycia energii zostały ustalone zgodnie ze standardową procedurą badawczą opisaną w rozporządzeniu europejskim (WE) 715/2007 w wersji obowiązującej w chwili uzyskania homologacji przez pojazd. Wartości dotyczą pojazdów z wyposażeniem standardowym dostarczanych na rynek niemiecki, a podany zakres uwzględnia różnice wynikające z wyposażenia dodatkowego oraz rozmiarów kół i opon dostępnych dla danego modelu.

Wartości zostały ustalone w cyklu testowym zgodnie z nowymi przepisami WLTP i przeliczone na NEDC, aby umożliwić ich porównanie.

Więcej informacji dotyczących oficjalnego zużycia paliwa i oficjalnej emisji CO2 nowych samochodów osobowych można uzyskać we wszystkich salonach BMW.

Add your filter tags.

Informacja prasowa
Teczka prasowa
Przemówienie
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Logowanie