Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Polska · Article.

MINI w 2019 r.: rekordowy wynik, dwucyfrowy wzrost sprzedaży i rozbudowa sieci dealerskiej w Polsce.

W 2019 r. w Polsce została zarejestrowana rekordowa liczba 2 391 samochodów MINI. Zapewniła ona wzrost sprzedaży na poziomie +21% r/r. MINI Countryman, ze 197 zarejestrowanymi pojazdami, stał się najpopularniejszym modelem w kategorii hybryd typu plug-in. Ponadto liczba salonów MINI w Polsce powiększyła się o trzy lokalizacje w Lublinie, Bielsku-Białej i Rzeszowie.

F60
·
John Cooper Works
·
MINI Countryman
·
MINI E
 

Press Contact.

Katarzyna Gospodarek
BMW Group

Tel: +48-22-279-7156
Fax: +48-22-331-8205

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, 104,23 KB)
  
Photos(5x, 27,24 MB)

Warszawa. Ubiegły rok był bardzo udany dla marki MINI. Brytyjski producent po raz kolejny odnotował rekordową liczbę zarejestrowanych samochodów na polskim rynku. Wynik 2 391 rejestracji zapewnił +21% wzrost sprzedaży w stosunku do poprzednich 12 miesięcy. Spośród wszystkich modeli dostępnych w portfolio tej marki z segmentu miejskiej mobilności premium, największym zainteresowaniem klientów cieszył się MINI Countryman (786 rejestracji). Kolejne miejsca zajęły odpowiednio 3-drzwiowy MINI Hatch (493 rejestracje) oraz jego 5-drzwiowy odpowiednik (479 rejestracji).

Mocną pozycję brytyjskiej marki na polskim rynku odzwierciedla również wynik w segmencie samochodów zelektryfikowanych. MINI Countryman Cooper S E ALL, pierwsze seryjnie produkowane MINI umożliwiające bezemisyjną jazdę, już drugi rok z rzędu było najpopularniejszą w Polsce hybrydą typu plug-in, z łączną liczbą 197 zarejestrowanych pojazdów. W tym roku do sprzedaży trafi także w pełni elektryczny model - MINI Cooper SE. Samochód będzie wyposażony w silnik elektryczny o mocy 184 km i akumulator litowo-jonowy zapewniający zasięg od 235 do 270 km.

 „Kolejny rok, w którym odnotowaliśmy rekordową liczbę rejestracji to potwierdzenie stale rosnącej popularności MINI wśród polskich kierowców. Obserwujemy również coraz większe zainteresowanie marką ze strony klientów flotowych oraz przedstawicieli małych i średnich firm” - powiedział Rafał Znyk, Head of MINI Polska. „W zeszłym roku obchodziliśmy 60. urodziny MINI. Jednocześnie, pamiętając o naszym dziedzictwie, łączymy tradycyjne wartości marki z nowoczesnością. Ten rok jest dla nas przełomowy ze względu na rozbudowę gamy modelowej o samochód napędzany wyłącznie prądem. Do sprzedaży wprowadzimy w pełni elektryczny model MINI Cooper SE, który pozwala na poruszanie się po mieście do 270 km na jednym ładowaniu baterii” – dodaje.

Na 2020 r. MINI zapowiedziało jeszcze jedną ekscytującą premierę. W czerwcu do sprzedaży trafi MINI John Cooper Works GP, oferowany w limitowanej serii 3 000 egzemplarzy. Najmocniejszy model w historii marki będzie wyposażony w turbodoładowany 4-cylindrowy silnik o pojemności 2,0 l, mocy 306 KM i momencie obrotowym o wartości 450 Nm.

W ubiegłym roku MINI poszerzyło również sieć dealerską: nowe salony zostały otworzone w Lublinie, Bielsku-Białej oraz Rzeszowie.

 

W przypadku pytań prosimy o kontakt:

Katarzyna Gospodarek, Corporate Communications Manager

Tel.: +48 728 873 932, e-mail: katarzyna.gospodarek@bmw.pl

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Logowanie
 

BMW Group Streaming.

ANNUAL ACCOUNTS PRESS CONFERENCE

Munich, 18 March 2020. 
Here you can see the webcast of the BMW Group Annual Accounts Press Conference 2020.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Podane wartości zużycia paliwa, emisji CO2 i zużycia energii zostały ustalone zgodnie ze standardową procedurą badawczą opisaną w rozporządzeniu europejskim (WE) 715/2007 w wersji obowiązującej w chwili uzyskania homologacji przez pojazd. Wartości dotyczą pojazdów z wyposażeniem standardowym dostarczanych na rynek niemiecki, a podany zakres uwzględnia różnice wynikające z wyposażenia dodatkowego oraz rozmiarów kół i opon dostępnych dla danego modelu.

Wartości zostały ustalone w cyklu testowym zgodnie z nowymi przepisami WLTP i przeliczone na NEDC, aby umożliwić ich porównanie.

Więcej informacji dotyczących oficjalnego zużycia paliwa i oficjalnej emisji CO2 nowych samochodów osobowych można uzyskać we wszystkich salonach BMW.

Add your filter tags.

Informacja prasowa
Teczka prasowa
Przemówienie
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Logowanie