Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z supportem (od 9.00 do 17.00 CET) poprzez support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Polska · Artykuły.

MINI w 2019 r.: rekordowy wynik, dwucyfrowy wzrost sprzedaży i rozbudowa sieci dealerskiej w Polsce.

W 2019 r. w Polsce została zarejestrowana rekordowa liczba 2 391 samochodów MINI. Zapewniła ona wzrost sprzedaży na poziomie +21% r/r. MINI Countryman, ze 197 zarejestrowanymi pojazdami, stał się najpopularniejszym modelem w kategorii hybryd typu plug-in. Ponadto liczba salonów MINI w Polsce powiększyła się o trzy lokalizacje w Lublinie, Bielsku-Białej i Rzeszowie.

F60
·
John Cooper Works
·
MINI Countryman
·
MINI E
 

Kontakt prasowy

Katarzyna Gospodarek
BMW Group

Tel.: +48-22-279-7156
Fax: +48-22-331-8205

wyślij e-mail

Do pobrania

  
Załączniki(1x, ~103,62 KB)
  
Zdjęcia(5x, ~27,49 MB)

Warszawa. Ubiegły rok był bardzo udany dla marki MINI. Brytyjski producent po raz kolejny odnotował rekordową liczbę zarejestrowanych samochodów na polskim rynku. Wynik 2 391 rejestracji zapewnił +21% wzrost sprzedaży w stosunku do poprzednich 12 miesięcy. Spośród wszystkich modeli dostępnych w portfolio tej marki z segmentu miejskiej mobilności premium, największym zainteresowaniem klientów cieszył się MINI Countryman (786 rejestracji). Kolejne miejsca zajęły odpowiednio 3-drzwiowy MINI Hatch (493 rejestracje) oraz jego 5-drzwiowy odpowiednik (479 rejestracji).

Mocną pozycję brytyjskiej marki na polskim rynku odzwierciedla również wynik w segmencie samochodów zelektryfikowanych. MINI Countryman Cooper S E ALL, pierwsze seryjnie produkowane MINI umożliwiające bezemisyjną jazdę, już drugi rok z rzędu było najpopularniejszą w Polsce hybrydą typu plug-in, z łączną liczbą 197 zarejestrowanych pojazdów. W tym roku do sprzedaży trafi także w pełni elektryczny model - MINI Cooper SE. Samochód będzie wyposażony w silnik elektryczny o mocy 184 km i akumulator litowo-jonowy zapewniający zasięg od 235 do 270 km.

 „Kolejny rok, w którym odnotowaliśmy rekordową liczbę rejestracji to potwierdzenie stale rosnącej popularności MINI wśród polskich kierowców. Obserwujemy również coraz większe zainteresowanie marką ze strony klientów flotowych oraz przedstawicieli małych i średnich firm” - powiedział Rafał Znyk, Head of MINI Polska. „W zeszłym roku obchodziliśmy 60. urodziny MINI. Jednocześnie, pamiętając o naszym dziedzictwie, łączymy tradycyjne wartości marki z nowoczesnością. Ten rok jest dla nas przełomowy ze względu na rozbudowę gamy modelowej o samochód napędzany wyłącznie prądem. Do sprzedaży wprowadzimy w pełni elektryczny model MINI Cooper SE, który pozwala na poruszanie się po mieście do 270 km na jednym ładowaniu baterii” – dodaje.

Na 2020 r. MINI zapowiedziało jeszcze jedną ekscytującą premierę. W czerwcu do sprzedaży trafi MINI John Cooper Works GP, oferowany w limitowanej serii 3 000 egzemplarzy. Najmocniejszy model w historii marki będzie wyposażony w turbodoładowany 4-cylindrowy silnik o pojemności 2,0 l, mocy 306 KM i momencie obrotowym o wartości 450 Nm.

W ubiegłym roku MINI poszerzyło również sieć dealerską: nowe salony zostały otworzone w Lublinie, Bielsku-Białej oraz Rzeszowie.

 

W przypadku pytań prosimy o kontakt:

Katarzyna Gospodarek, Corporate Communications Manager

Tel.: +48 728 873 932, e-mail: katarzyna.gospodarek@bmw.pl

Załączniki

Materiały dodatkowe

My.PressClub Logowanie
 

BMW Group Streaming

ANNUAL CONFERENCE.

Munich. 17 and 18 March 2021.

Here you can see the live webcasts of the Annual Conference 2021 with the Media Day and the Analyst and Investor Day.

 

Open Streaming Page

Informacje o emisji CO2

Wskazane dane dotyczące zużycia paliwa, emisji CO2 i zużycia energii zostały ustalone na podstawie nowej procedury WLTP określonej w Rozporządzeniu (UE) 2017/1151 z dnia 1 czerwca 2017 r. w uzupełnieniu Rozporządzenia (WE) nr 715/2007 Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie homologacji typu pojazdów silnikowych w odniesieniu do emisji zanieczyszczeń pochodzących z lekkich pojazdów pasażerskich i użytkowych oraz w sprawie dostępu do informacji dotyczących naprawy i utrzymania pojazdów w brzmieniu obowiązującym w chwili udzielenia homologacji.

Dodaj swoje tagi

Informacje prasowe
Teczki prasowe
Przemówienie
Specyfikacje
Aktualizacje
Najważniejsze
Aktualizuj filtr
Wyczyść wszystko
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Logowanie