Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Polska · Article.

Kiedy góry wzywają, nadchodzi MINI Electric.

Relaks na śniegu, dzień spędzony w górach – dla mieszkańców Monachium to kusząca opcja. Z czysto elektrycznym modelem brytyjskiej marki premium krótka podróż w Alpy możliwa jest nawet bez lokalnej emisji spalin. Zasięg samochodu wystarcza, aby dotrzeć do austriackiego regionu sportów zimowych w Sölden i wrócić później do domu bez konieczności postoju na ładowanie akumulatora. Wniosek: idealne rozwiązanie na narty i sanki, doskonałe na podróż powrotną.

MINI E
 

Press Contact.

Katarzyna Gospodarek
BMW Group

Tel: +48-22-279-7156
Fax: +48-22-331-8205

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~1,1 MB)
  
Photos(13x, ~81,86 MB)
  
Videos(1x, ~1,31 GB)

Monachium. Góry wzywają – szczególnie wyraźnie słychać to zimą. Ściśle mówiąc, to cały chór ośnieżonych szczytów, których zew kusi miłośników sportów zimowych szczególnie w Monachium i okolicach. Spontaniczny krótki wypad na narty czy sanki jest dla mieszkańców stolicy Bawarii niezwykle atrakcyjną opcją. Nawet patrząc z centrum miasta, góry wydają się być w zasięgu ręki. A taka jednodniowa wycieczka na stok to również idealna okazja do podboju nowych terenów dla elektromobilności poza miastem oraz do przetestowania nowego MINI Cooper SE (zużycie paliwa w cyklu mieszanym: 0,0 l/100 km; zużycie energii w cyklu mieszanym: 16,8-14,8 kWh/100 km; emisja CO2 w cyklu mieszanym: 0 g/km) jako samochodu na zimę.

Wybór terenów do uprawiania sportów zimowych, do których można dotrzeć już po krótkiej jeździe, jest ogromny, ale od samego początku widać, elektryczne MINI mierzy wysoko. Wprowadzamy austriackie miasto Sölden do standardowego systemu nawigacji. Położenie na wysokości ok. 1350 m n.p.m. i dwa lodowce na terenie gminy sprawiają, że już późną jesienią śnieg w tej wiosce w sercu tyrolskiej doliny Ötz jest gwarantowany. I dostępny bez lokalnej emisji spalin. Odległość między BMW Welt w Monachium a dolną stacją kolejki Gaislachkoglbahn w Sölden wynosi dokładnie 200 km.

Zasięg MINI Cooper SE określony w oficjalnym cyklu testowym wynosi od 235 do 270 km –  te wartości można osiągnąć również w praktyce, o ile nie korzysta się stale z pełnej mocy 135 kW (184 KM) silnika elektrycznego. Z południowych obrzeży Monachium droga do zimowych atrakcji prowadzi najpierw przez autostradę nr 95. Niedługo po wjechaniu na nią po obu stronach trasy wyrastają grzbiety przedgórza Alp. Przy spokojnej jeździe w trybie GREEN z charakterystyką pedału jazdy nastawioną na wydajność MINI Cooper SE zbliża się do Zugspitze i przy Garmisch-Partenkirchen skręca na południowy wschód w kierunku niemiecko-austriackiego przejścia granicznego w Mittenwaldzie.

Aby zmniejszyć zużycie energii i zwiększyć zasięg, można też włączyć w MINI Driving Modes tryb GREEN+, w którym wyłączone jest ogrzewanie. Ale tak naprawdę nie jest to konieczne. Elektryczne MINI jest standardowo wyposażone w 2-strefową klimatyzację automatyczną, które ogrzewa wnętrze za pomocą pompy ciepła wykorzystującej energię cieplną z silnika, sterownika napędu i akumulatora wysokonapięciowego, a także z powietrza zewnętrznego, zapewniając przyjemną temperaturę wewnątrz samochodu. Klimatyzacja ma bardzo wysoki stopień sprawności i przy wysokim komforcie temperaturowym w zimie pochłania nawet o 75 procent mniej energii niż konwencjonalne ogrzewanie elektryczne. Nie ma więc powodu, aby kurtkę narciarską, czapkę i rękawice nosić również podczas jazdy. Zwłaszcza, że w bagażniku znajdzie się wystarczająco dużo miejsca nie tylko na sprzęt narciarski czy sanki, ale także na ciepłą odzież sportową. Ponieważ specyficzny dla tego modelu akumulator wysokonapięciowy jest sprytnie umieszczony w tunelu środkowym i pod podłogą, pojemność bagażnika od 211 do 731 l jest dokładnie taka sama jak w konwencjonalnych 3-drzwiowych wersjach MINI.

Pomimo wielu dynamicznych przyspieszeń, męczących podjazdów i chłodnych temperatur samochód ma na wjeździe do Sölden jeszcze dość rezerw energii. To zasługa wieloletniego doświadczenia BMW Group w zakresie rozwoju i produkcji akumulatorów wysokonapięciowych. Akumulatory najnowszej generacji zastosowane w MINI Cooper SE mają jeszcze większą pojemność ogniw. Zoptymalizowano również stabilność cyklu, która ma decydujący wpływ na trwałość akumulatorów wysokonapięciowych. Gwarancja ważna przez okres ośmiu lat od daty pierwszej rejestracji została więc przedłużona do przebiegu 160 tys. km.

Podczas gdy pasażerowie bawią się na stoku, MINI Cooper SE czerpie świeżą energię ze stacji ładowania znajdującej się niedaleko wyciągu. Przy mocy ładowania 11 kW generowanej również przez stację Wallbox MINI ELECTRIC rozładowany akumulator wysokonapięciowy można naładować do pełna w ciągu trzech i pół godziny. Ponadto akumulator i ładowarka MINI Cooper SE nadają się również do szybkiego ładowania prądem stałym o mocy do 50 kW. Dzięki temu pełne naładowanie akumulatora trwa niecałe półtorej godziny.

Relaks na śniegu może być jednak dłuższy. Kolejka linowa Gaislachkogl transportuje miłośników sportów zimowych w dwóch etapach na wysokość do 3040 m n.p.m. Podróż do restauracji na szczycie „Ice Q”, której futurystyczna szklana bryła służyła jako plan filmowy w thrillerze z Jamesem Bondem „Spectre”, trwa niecały kwadrans. Sölden oferuje łącznie 144 km tras zjazdowych o różnym stopniu trudności. Zawierają one w sobie trzy „trzytysięczniki”. Z najwyższego z nich, Schwarze Schneid o wysokości 3340 m n.p.m., narciarze mogą zjechać 15-kilometrowym stokiem, pokonując różnicę wysokości 1970 m. A ze środkowej stacji kolejki linowej Gaislachkogl w dół do doliny prowadzi tor saneczkowy o długości 7,3 km.

Tuż przed powrotem nadchodzi czas, aby użyć aplikacji Remote w MINI Connected. Umożliwia ona nie tylko zdalne sprawdzenie przebiegu ładowania, ale również włączenie ogrzewania postojowego w MINI Cooper SE. W przypadku podania w smartfonie żądanego czasu odjazdu funkcja programatora czasowego nagrzeje wnętrze o odpowiedniej porze. Dzięki temu nie trzeba wsiadać do samochodu okutanym w odzież zimową. Również skrobanie szyb to „zeszłoroczny śnieg”. Jednym słowem, MINI Cooper SE to idealne rozwiązanie na narty i sanki, doskonałe na podróż powrotną.

Zazdrosne spojrzenia przez zamarznięte szyby gwarantowane! Generalnie MINI Cooper SE budzi duże zainteresowanie również w regionie Ötztal. Pytania o rozpoczęcie sprzedaży (marzec 2020 r.) są równie częste jak pytania o przyspieszenie – od 0 do 60 km/h w 3,9 s i od 0 do 100 km/h w 7,3 s. Nic więc dziwnego, że MINI ma już na całym świecie ponad sto tysięcy zapisów na elektryczny model. Pierwsi właściciele MINI Cooper SE będą mogli przetestować je w drodze na narty jeszcze w tym sezonie narciarskim. W Sölden zazwyczaj do maja jest wystarczająco dużo śniegu na spontaniczne wypady w góry.

 

W przypadku pytań prosimy o kontakt:

Katarzyna Gospodarek, Corporate Communications Manager

Tel.: +48 728 873 932, e-mail: katarzyna.gospodarek@bmw.pl

 

BMW Group

BMW Group, reprezentująca marki BMW, MINI, Rolls-Royce i BMW Motorrad, jest jednym z wiodących na świecie producentów samochodów i motocykli w segmencie premium, a także dostawcą wysokiej jakości usług finansowych i mobilnych. Sieć produkcyjna BMW Group obejmuje 31 zakładów produkcyjnych i montażowych w 15 krajach; firma dysponuje międzynarodową siecią dystrybucji w ponad 140 krajach.

W roku 2019 firma BMW Group sprzedała ponad 2 520 000 samochodów oraz ponad 175 000 motocykli na całym świecie. Dochód przed opodatkowaniem w roku finansowym 2018 wyniósł 9,815 mld EUR przy obrotach wynoszących 97,480 mld EUR. Wg stanu na dzień 31 grudnia 2018 r. w BMW Group było zatrudnionych 134 682 pracowników.

Podstawą sukcesu BMW Group były zawsze odpowiedzialne działania i perspektywiczne myślenie. Dlatego też integralną część strategii firmy stanowią: zasady zrównoważonego rozwoju ekologicznego i społecznego wdrożone w całym łańcuchu wartości, promowanie całościowej odpowiedzialności za produkty oraz aktywne angażowanie się w ochronę zasobów naturalnych.

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Instagram: https://www.instagram.com/bmwgroup

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/bmwgroup

 

CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.

Wartości zużycia paliwa, emisji CO2, zużycia energii i zasięgu są ustalane zgodnie z procedurą pomiarową określoną w rozporządzeniu (WE) 715/2007 w jego aktualnie obowiązującym brzmieniu. Podane wartości dotyczą samochodów z wyposażeniem standardowym oferowanym w Niemczech, a zakresy uwzględniają różnice wynikające z wybranego rozmiaru kół, opon oraz wyposażenia dodatkowego i mogą się zmienić w trakcie konfiguracji.

Wartości zostały już ustalone zgodnie z nowym cyklem testowym WLTP i przeliczone na NEDC, aby umożliwić ich porównanie. W tych pojazdach podatki i inne opłaty samochodowe uwzględniające (również) emisję CO2 mogą być obliczane na podstawie innych wartości niż podane.

Więcej informacji dotyczących oficjalnego zużycia paliwa oraz specyficznej emisji CO2 nowych samochodów osobowych można uzyskać we wszystkich salonach sprzedaży.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Logowanie
 

BMW Group Streaming.

ANNUAL ACCOUNTS PRESS CONFERENCE

Munich, 18 March 2020. 
Here you can see the webcast of the BMW Group Annual Accounts Press Conference 2020.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Podane wartości zużycia paliwa, emisji CO2 i zużycia energii zostały ustalone zgodnie ze standardową procedurą badawczą opisaną w rozporządzeniu europejskim (WE) 715/2007 w wersji obowiązującej w chwili uzyskania homologacji przez pojazd. Wartości dotyczą pojazdów z wyposażeniem standardowym dostarczanych na rynek niemiecki, a podany zakres uwzględnia różnice wynikające z wyposażenia dodatkowego oraz rozmiarów kół i opon dostępnych dla danego modelu.

Wartości zostały ustalone w cyklu testowym zgodnie z nowymi przepisami WLTP i przeliczone na NEDC, aby umożliwić ich porównanie.

Więcej informacji dotyczących oficjalnego zużycia paliwa i oficjalnej emisji CO2 nowych samochodów osobowych można uzyskać we wszystkich salonach BMW.

Add your filter tags.

Informacja prasowa
Teczka prasowa
Przemówienie
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Logowanie