Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z supportem (od 9.00 do 17.00 CET) poprzez support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Polska · Artykuły.

BMW Group partnerem strategicznym kampanii społeczno-edukacyjnej Elektromobilni.pl

BMW Group – jeden z pionierów elektromobilności na świecie – zostało partnerem strategicznym pierwszej w Polsce kampanii społeczno-edukacyjnej, wspierającej rozwój zrównoważonego transportu. Akcja organizowana jest przez Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych (PSPA) i ma na celu podnoszenie świadomości polskiego społeczeństwa na temat pojazdów wykorzystujących napęd elektryczny. Efektem wspólnych działań ma być wzrost zainteresowania tego typu autami wśród Polaków.

Środowisko naturalne
·
Technologia
·
Sprawy korporacyjne
·
Społeczność
·
Zrównoważony rozwój
·
Alternatywne układy napędowe, pojazdy przyszłości
·
Electrification
 

Kontakt prasowy

Katarzyna Gospodarek
BMW Group

Tel.: +48-22-279-7156
Fax: +48-22-331-8205

wyślij e-mail

Do pobrania

  
Załączniki(1x, ~242,2 KB)
  
Zdjęcia(3x, ~23,16 MB)

W ramach kampanii wystartuje nowy serwis edukacyjny – elektromobilni.pl, który będzie źródłem rzetelnych informacji na temat elektromobilności w Polsce. Dzięki specjalnym narzędziom i kalkulatorom, jego użytkownicy będą w stanie przekonać się, czy samochód z napędem elektrycznym spełnia ich oczekiwania, a następnie podjąć świadomą decyzję o zmianie pojazdu na zelektryfikowany. Na stronie znajdą się m.in. katalog modeli EV dostępnych na polskim rynku, mapa stacji ładowania, czy kalkulator kosztów ładowania.

– Przyszłość samochodów coraz ściślej wiąże się z elektryfikacją, a BMW Group, będąc prekursorem na rynku zrównoważonej mobilności, chce stale przyczyniać się do rozwoju krajowego parku pojazdów elektrycznych. Tym bardziej cieszy nas partnerstwo z PSPA przy kampanii Elektromobilni.pl, dzięki której kierowcy będą mogli zapoznać się z elementarną wiedzą z obszaru elektromobilności i poznać korzyści, jakie  – oprócz ograniczenia emisji CO2 – płyną z użytkowania pojazdów zelektryfikowanych. To z kolei przełoży się na podejmowanie przez nich przemyślanych decyzji co do wyboru między autami z silnikami konwencjonalnymi oraz pojazdami zelektryfikowanymi i pozwoli osiągać maksymalną radość z jazdy – mówi Przemysław Konarski, e-Mobility Manager, BMW Group Polska

BMW Group cieszy się wyjątkową pozycją w tym segmencie rynku motoryzacyjnego. Firma od lat wyznacza sobie konkretne, ambitne cele w zakresie rozwoju floty pojazdów zelektryfikowanych. Do 2023 r. będzie posiadała w swoim portfolio co najmniej 12 pojazdów typu BEV oraz 13 aut typu PHEV. Obecnie BMW Group oferuje aż 14 pojazdów wykorzystujących napęd elektryczny, a to oznacza najszerszą gamą modelową na rynku. W portfolio znajduje się m.in. BMW i3, które od 2014 r. pozostaje najpopularniejszym kompaktowym samochodem elektrycznym w segmencie premium na świecie. Marka BMW w swojej ofercie ma także bestsellerowe hybrydy plug-in, takie jak BMW serii 5 czy BMW serii 3, cieszące się szerokim uznaniem wśród klientów na polskim rynku. Z kolei marka MINI już od ponad roku oferuje bezemisyjną jazdę dzięki miejskiemu modelowi MINI Cooper SE oraz hybrydzie plug-in MINI Cooper SE Countryman ALL4.

Jednym z celów firmy w zakresie zrównoważonego rozwoju jest także redukcja emisji CO2 do atmosfery dla całego cyklu życia samochodu. W tym zakresie do 2030 r. emisja na każdy pojazd ma zostać zmniejszona o co najmniej jedną trzecią. Do tego czasu po światowych drogach będzie poruszało się ponad siedem milionów pojazdów zelektryfikowanych BMW Group, a około 2/3 tej liczby będą stanowiły auta w pełni elektryczne. To także przyczyni się do zmniejszenia emisji CO2 z pojazdów – aż o 40% na każdy przejechany kilometr.

 

W przypadku pytań prosimy o kontakt:

Katarzyna Gospodarek, Corporate Communications Manager

Tel.: +48 728 873 932, e-mail: katarzyna.gospodarek@bmw.pl

 

 

BMW Group

BMW Group, reprezentująca marki BMW, MINI, Rolls-Royce i BMW Motorrad jest jednym z wiodących na świecie producentów samochodów i motocykli w segmencie premium, a także dostawcą wysokiej jakości usług finansowych i mobilnościowych. Sieć produkcyjna BMW Group obejmuje 31 zakładów produkcyjnych i montażowych w 15 krajach; firma dysponuje międzynarodową siecią dystrybucji w ponad 140 krajach.

W roku 2019 firma BMW Group sprzedała ponad 2,5 miliona samochodów oraz ponad 175 tysięcy motocykli na całym świecie. Dochód przed opodatkowaniem w roku finansowym 2019 wyniósł 7,118 mld euro przy obrotach wynoszących 104,210 mld euro. Wg stanu na dzień poniedziałek, 31 grudnia 2019 r. w BMW Group było zatrudnionych 133 778 pracowników.

Podstawą sukcesu ekonomicznego BMW Group były zawsze odpowiedzialne działania i perspektywiczne myślenie. Dlatego też integralną część strategii firmy stanowią: zasady ekologicznego i społecznego zrównoważonego rozwoju wdrożone w całym łańcuchu dostaw, promowanie całościowej odpowiedzialności za produkty oraz aktywne angażowanie się w ochronę zasobów naturalnych.

 

 

www.bmwgroup.com

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupView

Instagram: https://www.instagram.com/bmwgroup

LinkedIn: https/www.linkedin.com/company/bmwgroup/Załączniki

Materiały dodatkowe

My.PressClub Logowanie
 

BMW Group Streaming

LAS VEGAS CES 2022.

Here you can see our webcast with the press conference and the innovation highlights.

Open Streaming Page

Informacje o emisji CO2

Wskazane dane dotyczące zużycia paliwa, emisji CO2 i zużycia energii zostały ustalone na podstawie nowej procedury WLTP określonej w Rozporządzeniu (UE) 2017/1151 z dnia 1 czerwca 2017 r. w uzupełnieniu Rozporządzenia (WE) nr 715/2007 Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie homologacji typu pojazdów silnikowych w odniesieniu do emisji zanieczyszczeń pochodzących z lekkich pojazdów pasażerskich i użytkowych oraz w sprawie dostępu do informacji dotyczących naprawy i utrzymania pojazdów w brzmieniu obowiązującym w chwili udzielenia homologacji.

Dodaj swoje tagi

Informacje prasowe
Teczki prasowe
Przemówienie
Specyfikacje
Aktualizacje
Najważniejsze
Aktualizuj filtr
Wyczyść wszystko
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Logowanie