Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z supportem (od 9.00 do 17.00 CET) poprzez support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Polska · Artykuły.

BMW ZK Motors rozwija działalność na Podkarpaciu

BMW ZK Motors rozwija działalność i rozpoczyna rozbudowę salonu w województwie podkarpackim. Klienci z Rzeszowa i okolic zyskają jeszcze lepszy dostęp do oferty BMW i MINI oraz najwyższej jakości usług serwisowych. Nowa inwestycja przyczyni się do rozwoju sieci dealerskiej BMW Group.

Sprawy korporacyjne
 

Kontakt prasowy

Katarzyna Gospodarek
BMW Group

Tel.: +48-22-279-7156
Fax: +48-22-331-8205

wyślij e-mail

Do pobrania

  
Załączniki(1x, ~96,31 KB)
  
Zdjęcia(1x, ~2,5 MB)

BMW ZK Motors, dealer związany z BMW Group od 2015 roku, rozwija swoją działalność w województwie podkarpackim. Od maja br. partner odpowiada za obsługę istniejącego salonu i serwisu w Krasnem. W czerwcu uruchomiona zostanie sprzedaż motocykli BMW. Już wkrótce w tej lokalizacji powstanie nowy kompleks, skupiający w jednym miejscu szeroki pakiet usług motoryzacyjnych. Klienci będą mogli korzystać z oferty autoryzowanego salonu i serwisu marek BMW, MINI i Motorrad, serwisu blacharsko – lakierniczego, serwisu motocyklowego, stacji kontroli pojazdów, hotelu opon i kół oraz serwisu wulkanizacyjnego i myjni.

Realizując nową inwestycję dealer wykorzysta dotychczasowe doświadczenia w prowadzeniu punktu w Kielcach. BMW ZK Motors jest jedynym autoryzowanym salonem sprzedaży BMW i MINI w województwie świętokrzyskim. W trosce o środowisko i w oparciu o zasady zrównoważonego rozwoju salon w Kielcach został zaprojektowany z zastosowaniem najnowocześniejszych rozwiązań budowlanych. Na dachach obiektu zamontowano ogniwa fotowoltaiczne o mocy 20kW, a budynki wyposażono w pompy ciepła, wykorzystywane do ogrzewania i chłodzenia płaszczyznowego. W celu ograniczenia zużycia energii, wprowadzono automatyczny system sterowania oświetleniem, zsynchronizowany z czujnikiem światła dziennego. Dodatkowo w 99% oświetlenia zastosowano wydajną technologię LED. Dzięki wprowadzeniu proekologicznych rozwiązań, BMW ZK Motors jako pierwszy dealer BMW na świecie otrzymał przyznawany przez BMW AG Monachium Złoty Certyfikat Zrównoważonego Rozwoju. Inwestycja na Podkarpaciu powstanie również z zastosowaniem ekologicznych rozwiązań w budownictwie.

– Zainteresowanie ofertą BMW Group w Polsce stale rośnie. W I kwartale br. BMW było najczęściej wybieraną przez klientów marką premium, co przełożyło się na wzrost sprzedaży na poziomie 58,62 proc. r/r. Dlatego bardzo cieszy nas rozwój sieci dealerskiej. Jesteśmy dumni ze współpracy z BMW ZK Motors, który dzieli z nami pasję do motoryzacji oraz odpowiedzialne podejście do zrównoważonego rozwoju - powiedział Christian Haririan, Dyrektor Generalny BMW Group Polska.

- Rozwój sieci dealerskiej BMW ZK Motors to odpowiedź na rosnące zainteresowanie ofertą samochodów premium na lokalnym rynku. Budując nowy obiekt w Krasnem, zyskujemy przestrzeń i możliwości, aby zapewnić klientom z województwa podkarpackiego jeszcze lepszy dostęp do produktów BMW Group oraz zaawansowanych usług serwisowych – mówi właściciel Zbigniew Kała.

Dealer BMW ZK Motors jest związany z BMW Group od 6 lat. Pierwszy salon został otwarty w Kielcach, przy ul. Wystawowej 2. Od 2019 r. BMW ZK Motors prowadzi autoryzowany serwis BMW w Radomiu, przy ul. S. Żółkiewskiego 140. Jeszcze w tym roku rozpocznie budowę nowego serwisu i salonu w Radomiu.

Nowy kompleks w Krasnem 9A powstanie w miejscu obecnego salonu sprzedaży.

 

W przypadku pytań prosimy o kontakt:

Katarzyna Gospodarek, Corporate Communications Manager

Tel.: +48 728 873 932, e-mail: katarzyna.gospodarek@bmw.pl

 

BMW Group

BMW Group, reprezentująca marki BMW, MINI, Rolls-Royce i BMW Motorrad jest jednym z wiodących na świecie producentów samochodów i motocykli w segmencie premium, a także dostawcą wysokiej jakości usług finansowych i mobilnościowych. Sieć produkcyjna BMW Group obejmuje 31 zakładów produkcyjnych i montażowych w 15 krajach; firma dysponuje międzynarodową siecią dystrybucji w ponad 140 krajach.

W roku 2020 firma BMW Group sprzedała ponad 2 300 000 samochodów oraz ponad 169 000 motocykli na całym świecie. Dochód przed opodatkowaniem w roku finansowym 2019 wyniósł 7,118 mld EUR przy obrotach wynoszących 104,210 mld EUR. Wg stanu na 31 grudnia 2019 r. w BMW Group było zatrudnionych 126 016 pracowników.

Podstawą sukcesu BMW Group były zawsze odpowiedzialne działania i perspektywiczne myślenie. Dlatego też integralną część strategii firmy stanowią: zasady ekologicznego i społecznego zrównoważonego rozwoju wdrożone w całym łańcuchu wartości, promowanie całościowej odpowiedzialności za produkty oraz aktywne angażowanie się w ochronę zasobów naturalnych.

 

www.bmwgroup.com

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupView

Instagram: https://www.instagram.com/bmwgroup

LinkedIn: https/www.linkedin.com/company/bmwgroup/Załączniki

Materiały dodatkowe

My.PressClub Logowanie
 

BMW Group Streaming

IAA MOBILITY 2021.

Here you can see our on demand webcasts from the IAA Mobility 2021, with the BMW Group Keynote, the Analyst and Investor Evening Event and the discussion forum "The car as the engine of the circular economy?".

Open Streaming Page

Informacje o emisji CO2

Wskazane dane dotyczące zużycia paliwa, emisji CO2 i zużycia energii zostały ustalone na podstawie nowej procedury WLTP określonej w Rozporządzeniu (UE) 2017/1151 z dnia 1 czerwca 2017 r. w uzupełnieniu Rozporządzenia (WE) nr 715/2007 Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie homologacji typu pojazdów silnikowych w odniesieniu do emisji zanieczyszczeń pochodzących z lekkich pojazdów pasażerskich i użytkowych oraz w sprawie dostępu do informacji dotyczących naprawy i utrzymania pojazdów w brzmieniu obowiązującym w chwili udzielenia homologacji.

Dodaj swoje tagi

Informacje prasowe
Teczki prasowe
Przemówienie
Specyfikacje
Aktualizacje
Najważniejsze
Aktualizuj filtr
Wyczyść wszystko
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Logowanie