Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z supportem (od 9.00 do 17.00 CET) poprzez support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Polska · Artykuły.

BMW Group Polska po 6 miesiącach 2022 roku ponownie raportuje świetne wyniki i utrzymuje wyraźną przewagę w segmencie aut premium.

Marki BMW, MINI i BMW Motorrad z sukcesem zamykają pierwszą połowę 2022 roku. BMW ponownie zapewniło sobie wyraźną pozycję lidera w segmencie premium z 12 364 zarejestrowanymi samochodami. MINI osiągnęło 1621 rejestracji i wzrost o ponad 15%. BMW Motorrad ma teraz 1295 nowych właścicieli, co ponownie przyniosło marce wiodącą pozycję w klasie powyżej 500 cm3. Premiery modelowe 2022 pozytywnie odebrane na rynku.

Korporacja - finanse, fakty i liczby
·
Sprawy korporacyjne
 

Kontakt prasowy

Hubert Fronczak
BMW Group

Tel.: +48-728-874-121

wyślij e-mail

Do pobrania

  
Załączniki(1x, ~2,66 MB)
  
Zdjęcia(4x, ~19,7 MB)
  • Marki BMW, MINI i BMW Motorrad z sukcesem zamykają pierwszą połowę 2022 roku.
  • BMW ponownie zapewniło sobie wyraźną pozycję lidera w segmencie premium z 12 364 zarejestrowanymi samochodami.
  • MINI osiągnęło 1621 rejestracji i wzrost o ponad 15%.
  • BMW Motorrad ma teraz 1295 nowych właścicieli, co ponownie przyniosło marce wiodącą pozycję w klasie powyżej 500 cm3.
  • Premiery modelowe 2022 pozytywnie odebrane na rynku.

 

Warszawa. Pierwsze 6 miesięcy 2022 roku znów przyniosło pozytywne rezultaty dla BMW Group w Polsce. Dzięki wprowadzeniu na rynek atrakcyjnych modeli i rozwojowi dalszej sieci dealerskiej, firma może spodziewać się optymistycznego zakończenia roku.

„Jestem bardzo dumny z zespołu BMW Group Polska i naszej sieci dealerskiej.  Znakomite wyniku udowadniają, że wykazujemy się dużą odpornością w trudnych dla branży motoryzacyjnej czasach, zarówno w Polsce, jak i na świecie. Cieszę się, że świeże i atrakcyjne portfolio modeli BMW, MINI i Motorrad jest najbardziej pożądane przez polskich klientów premium. Teraz czekamy na to, co przyniesie nam druga połowa roku!” – powiedział Christian Haririan, Dyrektor Generalny BMW Group Polska.

 

BMW liderem segmentu premium

Z 12 364 rejestracjami BMW jest wyraźnym liderem w segmencie aut premium w Polsce. Marka osiągnęła 31% udziału w rynku. W czerwcu wzrost sprzedaży wyniósł aż 16%, zaś półrocze zakończyło się wynikiem porównywalnym jak rok wcześniej.

Bestsellerami w portfolio okazały się BMW serii 5 (2263 rejestracji), BMW serii 3 (limuzyna i touring, 1948 rejestracji) oraz rodziny X5 i X6 (1923 rejestracji). Dodatkowo kultowa seria 3 już latem pojawi się na ryku z odświeżoną wersją.

Pierwsze miesiące 2022 roku zdominowała najbardziej imponująca premiera w branży motoryzacyjnej: nowe BMW Serii 7. Od premiery światowej w kwietniu, już teraz 3,5 tys. klientów w 45 miejscach Polski zapoznało się z tym przełomowym autem. Obecna generacja z 296 rejestracjami nadal utrzymuje pozycję lidera w segmencie luksusowych limuzyn, a poziom zamówień na zaplanowaną na jesień premierą rynkową nowego modelu rośnie dynamicznie.

Super sportowym dodatkiem do luksusowej oferty BMW została odświeżona rodzina Serii 8, obejmująca modele M oraz wjeżdżające na drogi latem nowe BMW X7, który ponownie wprowadzi nowy poziom luksusowej prezencji oraz wszechstronności.

BMW osiągnęło świetne wyniki również w segmencie kompaktowym. Seria 1 prowadzi w swojej klasie z 1003 nowymi autami. BMW X1 zarejestrowało imponującą liczbę 1096 modeli, a wraz z nową generacją tuż za rogiem, ten wszechstronny model czeka zapewne jeszcze sukces. Takie wyniki są możliwe dzięki atrakcyjnym modelom i dobrym opcjom finansowania. Wielu klientów w tym segmencie kupują swoje pierwsze BMW i przechodzą do segmentu premium. Wraz z wprowadzeniem na wiosnę nowego BMW serii 2 Active Tourer i planowanego na jesień nowego X1, segment kompaktowy w BMW czeka dynamiczny rozwój.

BMW M ponownie zdobyło pole position w segmencie aut performance i high-performance. Bestsellery to BMW M3/M4 z odpowiednio 105 i 83 sprzedanymi samochodami. Marka dla wszystkich, w których żyłach płynie benzyna, w tym roku obchodzi 50-lecie. W Polsce wszyscy fani M będą świętować 16 lipca podczas M Festival na Silesia Ring.

Nowości M w 2022 to odświeżona rodzina BMW M8, także już w tym roku rozpocznie się produkcja XM i M3 Touring.

 

Świetne pół roku dla MINI

Rejestracje marki MINI wzrosły w ciągu pierwszych 6 miesięcy o 15% - w rękach szczęśliwych właścicieli 1621 MINIaków. Do takiego wyniku przyczyniło się przede wszystkim 3- i 5-drzwiowe MINI (840 rejestracji). Na drugim miejscu znajduje się MINI Countryman z 473 rejestracjami. Elektryczne MINI znalazło 129 entuzjastów, co dało modelowi imponujace 231% wzrostu.

W rodzinie MINI pojawiły się designerskie edycje specjalne MINI Untamed, Untold i Resolute.

BMW Motorrad jedzie po sukces

Także BMW Motorrad to marka świetnie rozwijająca się w Polsce. Do końca czerwca klientom dostarczono 1295 motocykli. Marka tradycyjnie zapewniła sobie pole position w segmencie powyżej 500 cm3.

Również w klasie Adventure i Tourist BMW Motorrad był bezkonkurencyjny, rejestrując odpowiednio 782 i 265 motocykli.

BMW Group jest również bardzo aktywna na polu elektromobilności. Od początku roku sprzedaż e-modeli wzrosła ponad trzykrotnie (504 rejestracje, 375 BMW i 129 MINI), zapewniając firmie wiodącą pozycję w segmencie premium. Sukces można przypisać przede wszystkim wspaniałym nowościom: BMW i4 i iX z odpowiednio 119 i 106 rejestracjami. Przełomowe BMW iX ma pierwszy pełny rok sprzedaży, a wiosną dołączyło cieszące się dużym uznaniem, wielokrotnie nagradzane elektryczne coupe BMW i4. MINI Electric odnotowało wzrost o 231% do 129 aut.

W drugiej połowie roku premiery będą miały wersje BMW iX M60, a także elektryczne BMW iX1 oraz topowa luksusowa elektryczna limuzyna serii 7. Wersje hybrydowe plug-in będą dostępne dla X1 i serii 2 Active Tourer.

Od 2023 roku BMW Group będzie posiadało już kilkanaście całkowicie elektrycznych modeli.

BMW Group kontynuuje ekspansję w Polsce.

Już w tym roku oddano 7 nowych inwestycji w sieci dealerskiej, w tym salony i serwisy. Nowe standardy dla klientów są wprowadzane w całej sieci dealerskiej, jako pierwsze będą wdrożone w BMW Gazda Katowice, BMW Sikora Zielona Góra, ZK Motors Radom i BMW Dynamic Toruń. Tempo nie zwolni w drugiej połowie roku, planowana jest taka sama liczba nowych otwarć.

 

Załączniki

Materiały dodatkowe

My.PressClub Logowanie
 

BMW Group Streaming

BMW GROUP AT CES 2023.

Las Vegas. Here you can see the webcasts of the BMW Group Keynote at the CES 2023 and the Digital World Premiere of BMW i Vision Dee.

Open Streaming Page

Informacje o emisji CO2

Wskazane dane dotyczące zużycia paliwa, emisji CO2 i zużycia energii zostały ustalone na podstawie nowej procedury WLTP określonej w Rozporządzeniu (UE) 2017/1151 z dnia 1 czerwca 2017 r. w uzupełnieniu Rozporządzenia (WE) nr 715/2007 Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie homologacji typu pojazdów silnikowych w odniesieniu do emisji zanieczyszczeń pochodzących z lekkich pojazdów pasażerskich i użytkowych oraz w sprawie dostępu do informacji dotyczących naprawy i utrzymania pojazdów w brzmieniu obowiązującym w chwili udzielenia homologacji.

Dodaj swoje tagi

Informacje prasowe
Teczki prasowe
Przemówienie
Specyfikacje
Aktualizacje
Najważniejsze
Aktualizuj filtr
Wyczyść wszystko
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Logowanie