Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z supportem (od 9.00 do 17.00 CET) poprzez support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Polska · Artykuły.

Lider w dziedzinie mobilności elektrycznej: w pierwszej połowie roku BMW Group dwukrotnie zwiększa globalną sprzedaż pojazdów elektrycznych

• Sprzedaż koncernu w pierwszej połowie roku na poziomie 1 160 443 szt • 75 891 sprzedanych samochodów BMW i MINI z napędem elektrycznym • BMW Group liderem globalnego segmentu premium • Pieter Nota: „Marka BMW w pierwszym półroczu na 1. miejscu na świecie w segmencie samochodów premium”

Sprzedaż i marketing
·
Korporacja - finanse, fakty i liczby
·
Sales Worldwide
·
Sprawy korporacyjne
 

Kontakt prasowy

Hubert Fronczak
BMW Group

Tel.: +48-728-874-121

wyślij e-mail

Do pobrania

  
Zdjęcia(1x, ~6,06 MB)
  • Sprzedaż koncernu w pierwszej połowie roku na poziomie 1 160 443 szt
  • 75 891 sprzedanych samochodów BMW i MINI z napędem elektrycznym
  • BMW Group liderem globalnego segmentu premium
  • Pieter Nota: „Marka BMW w pierwszym półroczu na 1. miejscu na świecie w segmencie samochodów premium”

Monachium. W pierwszej połowie roku koncern BMW Group sprzedał na całym świecie łącznie 75 891 elektrycznych samochodów BMW i MINI, co oznacza ponad dwukrotny wzrost sprzedaży BEV w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku (+110,3%). Wzrost ten podkreśla koncentrację firmy na rozwoju mobilności elektrycznej i potwierdza wysoki popyt modeli z napędem elektrycznym wśród klientów na całym świecie. — Pomimo bardzo trudnych warunków w pierwszej połowie roku udało nam się ponaddwukrotnie zwiększyć na całym świecie sprzedaż pojazdów z napędem elektrycznym — powiedział Pieter Nota, członek zarządu BMW AG odpowiedzialny za klienta, marki i sprzedaż. — Naszych klientów na całym świecie przekonują nie tylko zelektryfikowane modele: dzięki naszemu innowacyjnemu, zrównoważonemu portfolio produktów marka BMW w pierwszej połowie roku po raz kolejny zajęła pierwsze miejsce na świecie w segmencie samochodów premium — kontynuuje Pieter Nota.

W pierwszej połowie roku BMW Group udało się jeszcze bardziej umocnić pozycję lidera w segmencie samochodów premium. Firma dostarczyła w tym okresie 1 160 443 samochodów BMW, MINI i Rolls-Royce. W porównaniu z pierwszym półroczem 2021 roku, najlepszym pierwszym półroczem w historii firmy, sprzedaż spadła więc o 13,3%. W bieżącym roku wszystkie gałęzie przemysłu były nadal pod presją sytuacji geopolitycznej w Europie Wschodniej, skutków tymczasowych lockdownów w Chinach oraz braku dostępności półprzewodników.

BMW w pierwszym półroczu z najlepszą sprzedażą pośród marek premium na świecie

Dzięki szerokiemu portfolio zaawansowanych technologicznie produktów i innowacyjnych układów napędowych marka BMW sprzedała w pierwszej połowie roku na całym świecie 1 016 541 pojazdów (-13,7%). Pozytywnie wypadło BMW serii 4, którego sprzedaż wyniosła łącznie 58 805 sztuk, o ponad połowę więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku (+52,1%). W październiku w salonach pojawi się nowe BMW X1 – po raz pierwszy również z napędem w pełni elektrycznym – z nowym systemem operacyjnym BMW 8 i zakrzywionym wyświetlaczem BMW. Wchodzące w listopadzie na rynki na całym świecie nowe BMW serii 7 stanowi kamień milowy w ofensywie modelowej BMW w segmencie samochodów luksusowych.

BMW Group chce w roku 2022 sprzedać o ponad dwukrotnie więcej BEV

Firma planuje do końca roku ponaddwukrotne zwiększenie sprzedaży pojazdów elektrycznych w porównaniu z rokiem poprzednim i po pierwszej połowie roku jest na dobrej drodze do osiągnięcia tego celu. Nowe, w pełni elektryczne innowacyjne samochody BMW Group cieszą się szczególnie dużym zainteresowaniem klientów. Podkreślają to m.in. zamówienia na elektryczne BMW i4 wynoszące w Europie ponad 34 tysiące sztuk.

Firma nadal w szybkim tempie rozszerza swoją ofertę modeli elektrycznych: w tym roku dotychczasowe modele uzupełni BMW i3 (w Chinach), BMW iX1 * oraz BMW i7*. Seryjna produkcja w pełni elektrycznej luksusowej limuzyny BMW i7* rozpoczęła się 1 lipca w fabryce BMW w Dingolfing. W przyszłym roku pojawią się BMW i5, w pełni elektryczne MINI Countryman oraz elektryczny Rolls-Royce Spectre.

Dzięki tej szybko rosnącej gamie produktów i wysokiemu popytowi BMW Group zamierza do końca 2025 roku wypuścić na drogi ponad dwa miliony pojazdów elektrycznych.

Od połowy dekady w pełni elektryczna Nowa Klasa bezkompromisowo będzie miała znaczący udział w sprzedaży BMW Group. Nowa Klasa ma przy tym potencjał, aby jeszcze bardziej przyspieszyć penetrację rynku przez elektromobilność: 50-procentowy udział pojazdów w pełni elektrycznych w globalnej sprzedaży BMW Group jest możliwy do osiągnięcia jeszcze przed rokiem 2030.

Marka MINI już od początku lat 2030 będzie oferować wyłącznie pojazdy elektryczne. Rolls-Royce od lat 2030 również stanie się marką w pełni elektryczną. Ponadto wszystkie przyszłe nowe modele BMW Motorrad w obszarze mobilności miejskiej będą w pełni elektryczne, tak jak na przykład BMW CE 04, nowy elektryczny pojazd do miasta.

BMW M osiąga ważny kamień milowy dzięki wprowadzeniu na rynek modelu i4 M50*

Popyt klientów na budzące duże emocje produkty M, zwłaszcza M3/M4, pozostaje wysoki, a M GmbH odnotowuje nadal wysoki poziom zamówień. Wraz z bardzo udanym wprowadzeniem na rynek w marcu 2022 roku pierwszej w pełni elektrycznej pochodnej BMW M Performance, czyli i4 M50 Gran Coupé*, firma osiąga w 50. rocznicę istnienia ważny kamień milowy w swojej historii i w czerwcu 2022 roku wprowadza na rynek model iX M60*. Z liczbą 81 198 sztuk sprzedanych w pierwszej połowie 2022 roku BMW M GmbH uzyskuje niemal taki sam wynik jak w roku ubiegłym (‑2,6%). W drugiej połowie 2022 roku M GmbH czeka także kolejna atrakcja – w listopadzie 2022 r. rozpocznie się produkcja zapowiedzianego niedawno pierwszego w historii M3 Touring.

MINI Cooper SE*: w pełni elektryczny gokart odnotowuje wzrost sprzedaży o 37,0%

Marka MINI dostarczyła klientom w pierwszej połowie roku 140 711 pojazdów (-10,9%). Z myślą o swojej w pełni elektrycznej przyszłości MINI już teraz wyraźnie skupia się na elektromobilności. Cieszy zatem fakt, że w czerwcu sprzedano na świecie 18 430 elektrycznych modeli Cooper SE* (+37,0%). Ten wzrost sprzedaży odzwierciedla fascynację klientów typowym dla MINI gokartowym feelingiem, teraz z napędem w pełni elektrycznym. Od marca tego roku do dobrych wyników sprzedaży marki przyczyniają się również modele MINI Edition: Resolute Edition (3‑drzwiowe MINI, 5-drzwiowe MINI i MINI Cabrio), Untold Edition (MINI Clubman) i Untamed Edition (MINI Countryman) o ekskluzywnym wyglądzie i wyposażeniu.

Rolls-Royce Motor Cars z niemal 7-procentowym wzrostem sprzedaży

W pierwszym kwartale bieżącego roku Rolls-Royce Motor Cars odnotowało sprzedaż na poziomie 3191 egz. (+6,8%). Popyt na wszystkie modele utrzymuje się na wysokim poziomie, a zamówienia klientów objęły już dużą część roku 2023. Pierwszy w pełni elektryczny samochód firmy – Rolls-Royce Spectre – w czwartym kwartale 2023 roku przejdzie obszerny program testowy przed wprowadzeniem na rynek. Spectre wyznacza początek przechodzenia firmy do 2030 roku na całkowicie elektryczną gamę modeli.

BMW Motorrad: sprzedaż w pierwszej połowie roku odzwierciedla wysoki popyt klientów

BMW Motorrad od stycznia do czerwca przekazało w ręce klientów 107 555 motocykli. Po dobrych wynikach sprzedaży w pierwszym kwartale wysoki popyt klientów na motocykle i skutery BMW Group utrzymał się również w drugim kwartale roku. Pomimo trudnych warunków sprzedaż BMW Motorrad była jedynie o 0,1% niższa od rekordowego wyniku w analogicznego okresu w 2021 roku. Niezwykle atrakcyjne portfolio produktów oraz udane wprowadzenie na rynek innowacyjnych nowych modeli, takich jak całkowicie elektryczne BMW CE 04, stanowią podstawę sukcesu BMW Motorrad.

Sprzedaż BMW i MINI według regionów i rynków

W Chinach koncern BMW Group sprzedał w pierwszej połowie roku 378 727 pojazdów marek BMW i MINI, o 18,9% mniej niż w tym samym okresie ubiegłego roku. Sprzedaż pojazdów w pełni elektrycznych w Chinach wzrosła o 74,8%.

W USA w okresie od stycznia do czerwca br. do klientów trafiło 164 626 samochodów BMW i MINI (-10,3%). Wysoki popyt na wyprodukowane w USA modele Sports Activity Vehicles wzrósł o 8,1% w porównaniu z pierwszą połową 2021 roku (92 716 sztuk).

Łączna sprzedaż BMW i MINI w Europie w pierwszej połowie roku wyniosła 433 989 sztuk (-13,9%). W Niemczech od stycznia do czerwca zarejestrowano 124 350 nowych samochodów marki BMW i MINI. Z takim wynikiem sprzedaży firma przewodzi konkurencji na rodzimym rynku. Wzrost o 30,8% (15 064 sztuki) sprawił, że również na rynku niemieckim widać zwiększenie popularności pojazdów elektrycznych.

Spalanie i emisja CO2

BMW iX1 xDrive30: Power consumption in kWh/100 km combined: 18.4-17.3 WLTP (preliminary figures which have not yet been officially confirmed).  BMW i7 xDrive60: Power consumption in kWh/100 km combined: 19.6-18.4 WLTP (preliminary figures which have not yet been officially confirmed). BMW i4 M50: Power consumption in kWh/100 km combined: 22.5-18.0 WLTP. BMW iX M60: Power consumption in kWh/100 km combined: 24.5-22.5 WLTP. MINI Cooper SE: Power consumption in kWh/100 km combined: 16.9-14.9 NEDC, 17.6-15.3 WLTP.

Materiały dodatkowe

My.PressClub Logowanie
 

BMW Group Streaming

BMW GROUP AT CES 2023.

Las Vegas. Here you can see the webcasts of the BMW Group Keynote at the CES 2023 and the Digital World Premiere of BMW i Vision Dee.

Open Streaming Page

Informacje o emisji CO2

Wskazane dane dotyczące zużycia paliwa, emisji CO2 i zużycia energii zostały ustalone na podstawie nowej procedury WLTP określonej w Rozporządzeniu (UE) 2017/1151 z dnia 1 czerwca 2017 r. w uzupełnieniu Rozporządzenia (WE) nr 715/2007 Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie homologacji typu pojazdów silnikowych w odniesieniu do emisji zanieczyszczeń pochodzących z lekkich pojazdów pasażerskich i użytkowych oraz w sprawie dostępu do informacji dotyczących naprawy i utrzymania pojazdów w brzmieniu obowiązującym w chwili udzielenia homologacji.

Dodaj swoje tagi

Informacje prasowe
Teczki prasowe
Przemówienie
Specyfikacje
Aktualizacje
Najważniejsze
Aktualizuj filtr
Wyczyść wszystko
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Logowanie