Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z supportem (od 9.00 do 17.00 CET) poprzez support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Polska · Artykuły.

Nowe Centrum Szkoleniowe BMW Group Polska w Jawczycach pod Warszawą – wsparcie rozwoju sieci dealerskiej oraz edukacji młodzieży zainteresowanej pracą w sektorze motoryzacyjnym.

• BMW Group Polska otwiera Centrum Szkoleniowe w Jawczycach pod Warszawą. • To najnowocześniejszy tego typu obiekt należący do BMW Group w Europie Środkowej. • W ośrodku edukacyjnym o powierzchni 1500 mkw. organizowane będą szkolenia dla pracowników salonów dealerskich BMW i MINI z zakresu sprzedaży, obsługi klienta, zarządzania, wiedzy produktowej i umiejętności technicznych. • Z infrastruktury Centrum Szkoleniowego skorzystają także uczniowie szkół technicznych i zawodowych oraz studenci wiążący swoją przyszłość z motoryzacją.

Sprzedaż i marketing
·
Sprawy korporacyjne
·
Fabryki, obiekty
·
Zasoby ludzkie
 

Kontakt prasowy

Hubert Fronczak
BMW Group

Tel.: +48-728-874-121

wyślij e-mail

Do pobrania

  
Załączniki(1x, ~105,09 KB)
  
Zdjęcia(10x, ~47,6 MB)

Warszawa. Otwarte w Jawczycach Centrum Szkoleniowe BMW Group, położone zaledwie 20 minut drogi z centrum Warszawy, jest nowoczesnym ośrodkiem edukacyjnym o powierzchni 1500 mkw., wyposażonym w 5 różnych pomieszczeń szkoleniowych. W skład obiektu wchodzą m.in sala szkoleń produktowych oraz sala do zajęć technicznych wyposażona w trzy podnośniki,stację ładowania o mocy 150kW, ładowarki naścienne i zabezpieczoną przestrzeń do nauki obsługi urządzeń pracujących pod wysokim napięciem. To szczególnie istotne z uwagi na dużą aktywność BMW Group na polu elektromobilności. Do BMW iX , iX3 oraz i4, a także MINI Electric dołączyły zaprezentowane w tym roku przełomowe BMW i7 oraz wszechstronne iX1. Od 2023 r. w ofercie będzie dostępnych już kilkanaście całkowicie elektrycznych modeli, w tym BMW serii 5. W konsekwencji, w około 90% obecnych segmentów rynkowych z oferty BMW Group znajdzie się co najmniej jeden w pełni elektryczny model. Z kolei od 2025 r. znaczący udział w sprzedaży będzie stanowiła platforma Neue Klasse – ukierunkowana całkowicie na napęd elektryczny, wyróżniająca się nową architekturą IT i oprogramowania, kolejną generacją napędów i akumulatorów oraz jeszcze wyższym poziomem zrównoważonego rozwoju w całym cyklu życia.

W nowym centrum szkoleniowym BMW Group znajduje się również przestrzeń przeznaczona do realizacji prezentacji online oraz webinarów. Dodatkowo pomieszczenia mogą być przekształcone i połączone tak, by móc zapewnić większą przestrzeń użytkową na potrzeby organizacji konferencji dealerskich i eventów prasowych.

Inwestycja o wartości 2 mln euro ma wesprzeć dynamicznie rozbudowywaną sieć dealerską, która liczy obecnie 40 salonów BMW oraz 23 salonów MINI. W ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2022 r. oddano 7 inwestycji, na drugą połowę roku zaplanowane są kolejne cztery. Ośrodek ma także przyczynić się do rozwoju kompetencji konsultantów bezpośrednio współpracujących z klientami w punktach sprzedaży. Docelowo zostanie w nim przeszkolonych około 2 000 pracowników salonów, zgodnie z najnowszymi standardami BMW Group z zakresu sprzedaży, obsługi klienta, zarządzania, wiedzy produktowej i umiejętności technicznych. Jednymi z pierwszych modeli, które będą mieli okazję poznać sprzedawcy są BMW X1, wraz z elektryczną wersją iX1 oraz topowa luksusowa limuzyna serii 7, po raz pierwszy dostępna z napędem w pełni elektrycznym. 

Centrum Szkoleniowe będzie otwarte również na polskich uczniów, wpisując się w wieloletnie zaangażowanie BMW Group na rzecz wspierania młodych ludzi w dostępie do wiedzy i edukacji. Obecnie firma współpracuje z około 180 polskimi szkołami zawodowymi i technicznymi, udostępniając materiały edukacyjne i organizując m.in. szkolenia dla uczniów i nauczycieli oraz eventy rekrutacyjne. W nowym Centrum Szkoleniowym realizowane będą warsztaty dla młodzieży zainteresowanej zawodem technika lub mechanika samochodowego. Ponadto, w ramach swojego zaangażowania w rozwój edukacji w Polsce, BMW Group Polska udostępniło pięciu szkołom zawodowym cztery samochody BMW oraz jeden model MINI. W ubiegłym roku najnowsza generacja BMW serii 1 została przekazana Wydziałowi Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej.

– Otwarcie nowego Centrum Szkoleniowego jest kontynuacją zaangażowania BMW Group w Polsce i dynamicznego rozwoju sieci sprzedaży. To nasz najnowocześniejszy obiekt tego typu w Europie Środkowej. Jako lider segmentu premium niezmiennie chcemy oferować najwyższą jakość naszych samochodów i usług. Nowy ośrodek w Jawczycach umożliwi prowadzenie intensywnych szkoleń dla pracowników sieci dealerskiej BMW Group Polska, by zapewnić klientom najlepsze w swojej klasie doświadczenia zarówno przed, jak i po sprzedaży. Jestem również bardzo dumny z tego, że Centrum wesprze edukację młodzieży - przyszłych techników oraz mechaników, w tym specjalistów zajmujących się samochodami elektrycznymi – powiedział Christian Haririan, Dyrektor Generalny BMW Group Polska.

 

W przypadku pytań prosimy o kontakt:

Hubert Fronczak, Corporate Communications Manager & Spokesperson
Tel.: +48 728 874 121, e-mail: hubert.fronczak@bmw.pl

BMW Group

BMW Group, reprezentująca marki BMW, MINI, Rolls-Royce i BMW Motorrad, jest jednym z wiodących na świecie producentów samochodów i motocykli w segmencie premium, a także dostawcą wysokiej jakości usług finansowych i mobilnościowych. Sieć produkcyjna BMW Group obejmuje 31 zakładów produkcyjnych i montażowych w 15 krajach; firma dysponuje międzynarodową siecią dystrybucji w ponad 140 krajach.

W roku 2021 firma BMW Group sprzedała ponad 2,5 miliona samochodów oraz ponad 194 tysiące motocykli na całym świecie. Dochód przed opodatkowaniem w roku finansowym 2021 wyniósł 16,1 mld euro przy obrotach wynoszących 111,2 mld euro. Według stanu na dzień 31 grudnia 2021 r. w BMW Group było zatrudnionych 118 909 pracowników.

Podstawą sukcesu ekonomicznego BMW Group były zawsze odpowiedzialne działania i perspektywiczne myślenie. Firma już na wczesnym etapie wyznaczyła kierunek na przyszłość i konsekwentnie koncentruje się na zrównoważonym rozwoju i ochronie zasobów, począwszy od łańcucha dostaw poprzez produkcję aż po końcową fazę użytkowania wszystkich produktów.

 

www.bmwgroup.com

Facebook: https://www.facebook.com/BMW.Polska

Twitter: https://twitter.com/BMW_Polska

YouTube: http://www.youtube.com/BMWPolska

Instagram: https://www.instagram.com/bmwpolska

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/bmw-group-polska/

Załączniki

Materiały dodatkowe

My.PressClub Logowanie
 

BMW Group Streaming

BMW GROUP AT CES 2023.

Las Vegas. Here you can see the webcasts of the BMW Group Keynote at the CES 2023 and the Digital World Premiere of BMW i Vision Dee.

Open Streaming Page

Informacje o emisji CO2

Wskazane dane dotyczące zużycia paliwa, emisji CO2 i zużycia energii zostały ustalone na podstawie nowej procedury WLTP określonej w Rozporządzeniu (UE) 2017/1151 z dnia 1 czerwca 2017 r. w uzupełnieniu Rozporządzenia (WE) nr 715/2007 Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie homologacji typu pojazdów silnikowych w odniesieniu do emisji zanieczyszczeń pochodzących z lekkich pojazdów pasażerskich i użytkowych oraz w sprawie dostępu do informacji dotyczących naprawy i utrzymania pojazdów w brzmieniu obowiązującym w chwili udzielenia homologacji.

Dodaj swoje tagi

Informacje prasowe
Teczki prasowe
Przemówienie
Specyfikacje
Aktualizacje
Najważniejsze
Aktualizuj filtr
Wyczyść wszystko
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Logowanie