Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z supportem (od 9.00 do 17.00 CET) poprzez support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Polska · Artykuły.

W pełni elektryczna radość z jazdy w przyszłości: nowe MINI Cooper Electric.

Piąta generacja 3-drzwiowego MINI jest całkowicie elektryczna i kontynuuje historię sukcesu tego legendarnego modelu. Oferując maksymalnie gokartowe wrażenia z jazdy, nowe MINI Cooper Electric jest uosobieniem charakterystycznej dla swojej marki, przyszłościowej radości z jazdy.

Technologia
·
Alternatywne układy napędowe, pojazdy przyszłości
·
Electrification
 

Kontakt prasowy

Hubert Fronczak
BMW Group

Tel.: +48-728-874-121

wyślij e-mail

Author.

Hubert Fronczak
BMW Group

Monachium. Kolejna generacja rodziny MINI debiutuje modelem MINI Cooper Electric. Najnowsza wersja legendarnego 3-drzwiowego MINI jest nastawiona na elektryczną radość z jazdy i dostępna w dwóch wersjach mocy. Dzięki fascynująco zwinnemu napędowi, MINI Cooper Electric uosabia przyszłościową mobilność premium bez lokalnej emisji spalin.

Wprowadzone w roku 2020 elektryczne MINI Cooper SE odnotowało w 2022 roku wzrost sprzedaży o 25,5% i było zdecydowanie najlepiej sprzedającym się modelem MINI. W ubiegłym roku MINI sprzedało na całym świecie ponad 43 tysiące tych lokalnie bezemisyjnych pojazdów. Już dziś co piąte MINI wyposażone jest w napęd elektryczny. O utrzymującej się popularności oryginalnego modelu MINI świadczy świętowany niedawno milionowy egzemplarz 3‑drzwiowego MINI obecnej czwartej generacji. Samochód, również wyposażony w napęd elektryczny, trafił do Kanady.

Zelektryfikowane gokartowe wrażenia z jazdy z maksymalnym momentem obrotowym już od pierwszego metra.

W nowej rodzinie MINI zarówno MINI Cooper E o mocy 135 kW, jak i MINI Cooper SE o mocy 160 kW oferują maksymalny moment obrotowy już od pierwszego metra. Samochód przyspiesza bez opóźnienia i bez przerw na zmianę biegów. Wysokonapięciowy akumulator litowo-jonowy umieszczony jest w podłodze MINI Cooper Electric, co zapewnia optymalne trzymanie się drogi i rozkład masy, a jednocześnie zwiększa stabilność i zwinność pojazdu. Tym samym MINI na nowo definiuje typowe dla swojej marki gokartowe wrażenia z jazdy i konsekwentnie rozwija sprawdzającą się od ponad 60 lat koncepcję miejskiej radości z jazdy.

MINI mogło skorzystać z doświadczenia BMW Group w zakresie rozwoju, co pozwoliło uzyskać jeszcze lepszą dynamikę jazdy nowego MINI Cooper Electric. Od wprowadzenia na rynek nowej generacji 3-drzwiowego MINI w 2001 roku aż po nadchodzącą piątą generację samochód ten jest mocno zakorzeniony w historii marki. Stały rozwój w zakresie techniki, wydajności i oddawania mocy jest wyrazem starannego pielęgnowania tradycji tego popularnego modelu MINI i po raz kolejny wynosi radość z jazdy na nowy poziom.

Większy zasięg i maksymalna wszechstronność.

Pojemność akumulatora MINI Cooper E wynosi 40,7 kWh, natomiast MINI Cooper SE osiąga 54,2 kWh. Tym samym nowe modele mają przewidywany zasięg od 300 do 400 km, co znacznie zwiększa promień wycieczek w mieście i poza nim.

Dzięki typowemu dla MINI kreatywnemu wykorzystaniu przestrzeni MINI Cooper Electric oferuje maksymalną wszechstronność pojazdu stworzonego do określonych celów. Niezwykle uniwersalne, adaptacyjne wnętrze pozwala zwiększać pojemność bagażnika i oferuje miejsce dla czterech osób.

Wspólnie z MINI Countryman, które od listopada 2023 roku będzie produkowane w zakładach BMW Group w Lipsku, nowe MINI Cooper Electric jest gotowe, aby wyruszyć w kierunku całkowicie elektrycznej przyszłości MINI. W roku 2024 nową rodzinę modeli uzupełni MINI Aceman.

 

Wskazane dane dotyczące zużycia paliwa, emisji CO2 i zużycia energii zostały ustalone na podstawie nowej procedury WLTP określonej w Rozporządzeniu (UE) 2017/1151 z dnia 1 czerwca 2017 r. w uzupełnieniu Rozporządzenia (WE) nr 715/2007 Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie homologacji typu pojazdów silnikowych w odniesieniu do emisji zanieczyszczeń pochodzących z lekkich pojazdów pasażerskich i użytkowych oraz w sprawie dostępu do informacji dotyczących naprawy i utrzymania pojazdów w brzmieniu obowiązującym w chwili udzielenia homologacji. Dotyczą one pojazdów w Niemczech. Podane zakresy uwzględniają różnice wynikające z wybranych rozmiarów kół i opon oraz ewentualnego wyposażenia dodatkowego.

Wszystkie wartości zostały już ustalone zgodnie z nowym cyklem testowym WLTP. Podatki i inne opłaty samochodowe uwzględniające (również) emisję CO2 oraz ewentualne bonifikaty obliczane są na podstawie wartości WLTP. Więcej informacji o procedurze pomiarowej WLTP można znaleźć na stronie www.bmw.de/wltp.

Więcej informacji dotyczących oficjalnego zużycia paliwa oraz specyficznej emisji CO2 nowych samochodów osobowych można uzyskać we wszystkich salonach sprzedaży.

 

W przypadku pytań prosimy o   kontakt:

Hubert Fronczak, BMW Group Polska

telefon: +728 874 121, e-mail: hubert.fronczak@bmw.pl

 

BMW Group

 

BMW Group, reprezentująca marki BMW, MINI, Rolls-Royce i BMW Motorrad, jest wiodącym na świecie producentem samochodów i motocykli w segmencie premium, a także dostawcą wysokiej jakości usług finansowych i mobilnościowych. Sieć produkcyjna BMW Group obejmuje ponad 30 zakładów produkcyjnych i montażowych na całym świecie; firma dysponuje międzynarodową siecią dystrybucji w ponad 140 krajach. W roku 2022 firma BMW Group sprzedała ponad 2,4 miliona samochodów oraz ponad 202 tysiące motocykli na całym świecie. Dochód przed opodatkowaniem w roku finansowym 2021 wyniósł 16,1 mld euro przy obrotach wynoszących 111,2 mld euro. Według stanu na dzień 31 grudnia 2021 r. w BMW Group było zatrudnionych 118 909 pracowników. Podstawą sukcesu BMW Group były zawsze odpowiedzialne działania i perspektywiczne myślenie. Firma już na wczesnym etapie wyznaczyła kierunek na przyszłość i konsekwentnie koncentruje się na zrównoważonym rozwoju i ochronie zasobów, począwszy od łańcucha dostaw poprzez produkcję aż po końcową fazę użytkowania wszystkich produktów.

 

www.bmwgroup.com

Facebook: https://www.facebook.com/MINI.polska

Twitter: https://twitter.com/MINI_Polska

YouTube: https://www.youtube.com/user/MINIPolska

Instagram: https://www.instagram.com/mini_polska/

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/bmw-group-polska/

Załączniki

Materiały dodatkowe

My.PressClub Logowanie
 

BMW Group Streaming

ANNUAL GENERAL MEETING.

Munich. Here you can watch the webcast of the 104 Annual General Meeting of BMW AG.

Open Streaming Page

Informacje o emisji CO2

Wskazane dane dotyczące zużycia paliwa, emisji CO2 i zużycia energii zostały ustalone na podstawie nowej procedury WLTP określonej w Rozporządzeniu (UE) 2017/1151 z dnia 1 czerwca 2017 r. w uzupełnieniu Rozporządzenia (WE) nr 715/2007 Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie homologacji typu pojazdów silnikowych w odniesieniu do emisji zanieczyszczeń pochodzących z lekkich pojazdów pasażerskich i użytkowych oraz w sprawie dostępu do informacji dotyczących naprawy i utrzymania pojazdów w brzmieniu obowiązującym w chwili udzielenia homologacji.

Dodaj swoje tagi

Informacje prasowe
Teczki prasowe
Przemówienie
Specyfikacje
Włoski
  • Język załącznika
  • Angielski
  • Arabski
  • Niemiecki
  • Polski
  • Włoski
Aktualizacje
Najważniejsze
Aktualizuj filtr
Wyczyść wszystko
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Logowanie