Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z supportem (od 9.00 do 17.00 CET) poprzez support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Polska · Artykuły.

BMW i5 M60 xDrive po raz pierwszy w Polsce na BMW M Festival - 3 miesiące przed premierą rynkową!

Już 15 lipca na torze Silesia Ring odbędzie się najważniejsze wydarzenie dla społeczności fanów i właścicieli pojazdów sygnowanych najmocniejszą literą na świecie - BMW M Festival. Jednym z głównych punktów wydarzenia będzie pokaz nowego BMW i5 M60 xDrive, na 3 miesiące przed premierą rynkową.

G60
·
Samochody M
·
BMW i
·
BMW i5
·
Seria 5
·
i5 M60
·
Sedan
 

Kontakt prasowy

Hubert Fronczak
BMW Group

Tel.: +48-728-874-121

wyślij e-mail

Podczas BMW M Festival entuzjaści aut spod litery M będą mogli po raz pierwszy w Polsce obejrzeć BMW i5 M60 xDrive, którego oficjalna premiera rynkowa zaplanowana jest na październik 2023 r. To nowa odsłona najpopularniejszej biznesowej limuzyny na świecie. Bardziej dynamiczna, z licznymi innowacjami cyfrowymi, a do tego po raz pierwszy w pełni elektryczna. Klarowna i minimalistyczna stylistyka podkreśla sportową elegancję i prezencję nowego modelu, który oferując imponujące, typowe dla modeli M osiągi, jednocześnie przejmuje inicjatywę na drodze do zrównoważonej mobilności. Zmodernizowany napęd BMW eDrive piątej generacji oraz silnik o mocy 601 KM pozwalają BMW i5 M60 xDrive przyspieszyć od 0 do 100 km/h w 3,8 s. W nowym modelu znajdzie się również coś dla prawdziwych pasjonatów gier. System operacyjny BMW 8.5 umożliwia korzystanie z innowacyjnej platformy AirConsol, która zamienia samochód w centrum rozrywki gamingowej, a prywatnego smartfona w funkcjonalnego kontrolera.

Podczas tegorocznego BMW M Festival na Silesia Ring pasjonaci sportowych aut będą mogli podziwiać nie tylko najnowsze modele BMW z rodziny M, w tym nowe BMW XM Label Red czy i7 M70, ale także unikatowe samochody z prywatnych kolekcji. Będzie to dzień pełen atrakcji podnoszących adrenalinę i przyspieszających bicie serca. W programie znalazły się także m.in. przelot widokowy Helikopterem Bölkow Bo105 czy jazda Taxi Drive bolidem F1 BMW Sauber. To również doskonała okazja, by przetestować na torze najnowsze modele BMW M2, XM oraz M3 Touring, a także sprawdzić swoje siły w symulatorach wyścigowych lub poćwiczyć w bezpiecznych warunkach umiejętność driftowania.

Więcej informacji na temat tegorocznego wydarzenia jest dostępnych na stronie: https://www.bmwmfestival.pl/.

 

W przypadku pytań prosimy o kontakt:

Hubert Fronczak

BMW Group Polska

telefon: 728 874 121

e-mail: hubert.fronczak@bmw.pl

 

BMW Group

BMW Group, reprezentująca marki BMW, MINI, Rolls-Royce i BMW Motorrad, jest wiodącym na świecie producentem samochodów i motocykli w segmencie premium, a także dostawcą wysokiej jakości usług finansowych i mobilnościowych. Sieć produkcyjna BMW Group obejmuje ponad 30 zakładów produkcyjnych i montażowych na całym świecie; firma dysponuje międzynarodową siecią dystrybucji w ponad 140 krajach.

W roku 2022 firma BMW Group sprzedała ponad 2,4 miliona samochodów oraz ponad 202 tysiące motocykli na całym świecie. Dochód przed opodatkowaniem w roku finansowym 2021 wyniósł 16,1 mld euro przy obrotach wynoszących 111,2 mld euro. Według stanu na dzień 31 grudnia 2021 r. w BMW Group było zatrudnionych 118 909 pracowników.

Podstawą sukcesu BMW Group były zawsze odpowiedzialne działania i perspektywiczne myślenie. Firma już na wczesnym etapie wyznaczyła kierunek na przyszłość i konsekwentnie koncentruje się na zrównoważonym rozwoju i ochronie zasobów, począwszy od łańcucha dostaw poprzez produkcję aż po końcową fazę użytkowania wszystkich produktów.

www.bmwgroup.com

Facebook: https://www.facebook.com/BMW.Polska

Twitter: https://twitter.com/BMW_Polska

YouTube: http://www.youtube.com/BMWPolska

Instagram: https://www.instagram.com/bmwpolska

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/bmw-group/

 

Spalanie i emisja CO2

BMW i5 M60 xDrive:
Zużycie energii w cyklu mieszanym WLTP: 20,6 - 18,2 kWh/100 km
Zasięg elektryczny w cyklu WLTP: 455 - 516 km

Załączniki

Materiały dodatkowe

My.PressClub Logowanie
 

BMW Group Streaming

Media & Stakeholder Days.

01.09. and 02.09.2023.

Follow our webcasts of the MINI and BMW Group Keynotes at the Media & Stakeholder Days 2023.

Open Streaming Page

Informacje o emisji CO2

Wskazane dane dotyczące zużycia paliwa, emisji CO2 i zużycia energii zostały ustalone na podstawie nowej procedury WLTP określonej w Rozporządzeniu (UE) 2017/1151 z dnia 1 czerwca 2017 r. w uzupełnieniu Rozporządzenia (WE) nr 715/2007 Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie homologacji typu pojazdów silnikowych w odniesieniu do emisji zanieczyszczeń pochodzących z lekkich pojazdów pasażerskich i użytkowych oraz w sprawie dostępu do informacji dotyczących naprawy i utrzymania pojazdów w brzmieniu obowiązującym w chwili udzielenia homologacji.

Dodaj swoje tagi

Informacje prasowe
Teczki prasowe
Przemówienie
Specyfikacje
Aktualizacje
Najważniejsze
Aktualizuj filtr
Wyczyść wszystko
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Logowanie