Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z supportem (od 9.00 do 17.00 CET) poprzez support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Polska · Artykuły.

Zupełnie nowy BMW iDrive w Neue Klasse.

+++ Nowy wyświetlacz i system operacyjny będą dostępne w Neue Klasse od 2025 r. +++ BMW Panoramic Vision poprawiający orientację kierowcy BMW +++ Doświadczenie użytkownika dla wszystkich pasażerów +++

Technologia
·
BMW ConnectedDrive
·
Informacja i rozrywka, koncepcje kontroli
 

Kontakt prasowy

Hubert Fronczak
BMW Group

Tel.: +48-728-874-121

wyślij e-mail

Author.

Hubert Fronczak
BMW Group

Monachium. Wraz z nowym BMW iDrive, BMW Group wprowadza do następnej generacji pojazdów koncepcję wyświetlacza i obsługi, która umożliwia zupełnie nowy, intuicyjny paradygmat interakcji między kierowcą a pojazdem. Kolejny skok rozwojowy nastąpi w Neue Klasse od 2025 roku. Przyszła generacja BMW iDrive przekształci pojazd w cyfrową przestrzeń doświadczeń. Dzięki BMW Panoramic Vision, nowej kierownicy wielofunkcyjnej, nowemu wyświetlaczowi centralnemu i nowemu wyświetlaczowi head-up BMW 3D jako centralnym elementom wyświetlania i obsługi, kwintesencja doświadczenia użytkownika BMW zostanie zinterpretowana na nowo we wszystkich modelach Neue Klasse.

Logiczny rozwój BMW iDrive dzięki nowym technologiom.

Kolejny skok technologiczny umożliwia nowoczesną, charakterystyczną dla BMW stylistykę wnętrza z naciskiem na dotyk i zaawansowaną interakcję głosową. BMW iDrive w Neue Klasse charakteryzuje się czterema centralnymi elementami. Nowe BMW Panoramic Vision zapewnia świeże spojrzenie na kwintesencję orientacji na kierowcę BMW i treści dla wszystkich pasażerów. BMW Panoramic Vision opiera się na całkowicie nowej technologii wyświetlacza head-up. Wyświetla informacje na wysokości idealnie dopasowanej do kierowcy na całej szerokości przedniej szyby. Uzupełnieniem BMW Panoramic Vision jest nowy wyświetlacz BMW 3D Head-up do aktywnej jazdy, który wyświetla z dużą precyzją wymagane informacje, takie jak wspomaganie jazdy lub wskazówki drogowe, jako animacje 3D na linii wzroku kierowcy. Za pomocą nowej kierownicy wielofunkcyjnej można indywidualnie sterować zawartością wyświetlacza BMW Panoramic Vision i wyświetlacza BMW 3D head-up zgodnie z zasadą „oczy na drodze, ręce na kierownicy”. Obsługa jest wygodna i precyzyjna za pomocą przycisków na kierownicy i dodatkowo wspomagana przez aktywne haptyczne wibracje zwrotne i technologię wielowarstwową. BMW iDrive w Neue Klasse koncentruje się na nowym wyświetlaczu centralnym o charakterystycznej stylistyce BMW i intuicyjnej funkcji dotykowej. Technologia podświetlenia matrycowego nowego wyświetlacza centralnego zapewnia wysoką rozdzielczość wyświetlaczy, żywe kolory i silny kontrast, niezależnie od konkretnych warunków oświetleniowych.

Przyszły BMW iDrive będzie nadal wyposażony w koncepcję QuickSelect wprowadzoną w 2023 roku. System w Neue Klasse opiera się na wysoce zintegrowanej architekturze oprogramowania i wykorzystuje nową generację systemu operacyjnego BMW. Inteligentna łączność pojazdu z chmurą BMW oraz cyfrowym ekosystemem klienta tworzy wciągające wrażenia użytkownika i nadaje nowy wymiar interakcji człowiek-samochód. Przekształca pojazdy Neue Klasse w cyfrowe przestrzenie doświadczeń.

 

 

Wskazane dane dotyczące zużycia paliwa, emisji CO2 i zużycia energii zostały ustalone na podstawie nowej procedury WLTP określonej w Rozporządzeniu (UE) 2017/1151 z dnia 1 czerwca 2017 r. w uzupełnieniu Rozporządzenia (WE) nr 715/2007 Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie homologacji typu pojazdów silnikowych w odniesieniu do emisji zanieczyszczeń pochodzących z lekkich pojazdów pasażerskich i użytkowych oraz w sprawie dostępu do informacji dotyczących naprawy i utrzymania pojazdów w brzmieniu obowiązującym w chwili udzielenia homologacji. Dotyczą one pojazdów w Niemczech. Podane zakresy uwzględniają różnice wynikające z wybranych rozmiarów kół i opon oraz ewentualnego wyposażenia dodatkowego.

Wszystkie wartości zostały już ustalone zgodnie z nowym cyklem testowym WLTP. Podatki i inne opłaty samochodowe uwzględniające (również) emisję CO2 oraz ewentualne bonifikaty obliczane są na podstawie wartości WLTP. Więcej informacji o procedurze pomiarowej WLTP można znaleźć na stronie www.bmw.de/wltp.

Więcej informacji dotyczących oficjalnego zużycia paliwa oraz specyficznej emisji CO2 nowych samochodów osobowych można uzyskać we wszystkich salonach sprzedaży.

 

W przypadku pytań prosimy o kontakt:

Hubert Fronczak

BMW Group Polska

telefon: 728 874 121

e-mail: hubert.fronczak@bmw.pl

 

BMW Group

BMW Group, reprezentująca marki BMW, MINI, Rolls-Royce i BMW Motorrad, jest wiodącym na świecie producentem samochodów i motocykli w segmencie premium, a także dostawcą wysokiej jakości usług finansowych i mobilnościowych. Sieć produkcyjna BMW Group obejmuje ponad 30 zakładów produkcyjnych i montażowych na całym świecie; firma dysponuje międzynarodową siecią dystrybucji w ponad 140 krajach.

W roku 2022 firma BMW Group sprzedała ponad 2,4 miliona samochodów oraz ponad 202 tysiące motocykli na całym świecie. Dochód przed opodatkowaniem w roku finansowym 2021 wyniósł 16,1 mld euro przy obrotach wynoszących 111,2 mld euro. Według stanu na dzień 31 grudnia 2021 r. w BMW Group było zatrudnionych 118 909 pracowników.

Podstawą sukcesu BMW Group były zawsze odpowiedzialne działania i perspektywiczne myślenie. Firma już na wczesnym etapie wyznaczyła kierunek na przyszłość i konsekwentnie koncentruje się na zrównoważonym rozwoju i ochronie zasobów, począwszy od łańcucha dostaw poprzez produkcję aż po końcową fazę użytkowania wszystkich produktów.

www.bmwgroup.com

Facebook: https://www.facebook.com/BMW.Polska

Twitter: https://twitter.com/BMW_Polska

YouTube: http://www.youtube.com/BMWPolska

Instagram: https://www.instagram.com/bmwpolska

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/bmw-group-polska/

Załączniki

Materiały dodatkowe

My.PressClub Logowanie
 

BMW Group Streaming

ANNUAL GENERAL MEETING.

Munich. Here you can watch the webcast of the 104 Annual General Meeting of BMW AG.

Open Streaming Page

Informacje o emisji CO2

Wskazane dane dotyczące zużycia paliwa, emisji CO2 i zużycia energii zostały ustalone na podstawie nowej procedury WLTP określonej w Rozporządzeniu (UE) 2017/1151 z dnia 1 czerwca 2017 r. w uzupełnieniu Rozporządzenia (WE) nr 715/2007 Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie homologacji typu pojazdów silnikowych w odniesieniu do emisji zanieczyszczeń pochodzących z lekkich pojazdów pasażerskich i użytkowych oraz w sprawie dostępu do informacji dotyczących naprawy i utrzymania pojazdów w brzmieniu obowiązującym w chwili udzielenia homologacji.

Dodaj swoje tagi

Informacje prasowe
Teczki prasowe
Przemówienie
Specyfikacje
Włoski
  • Język załącznika
  • Angielski
  • Arabski
  • Niemiecki
  • Polski
  • Włoski
Aktualizacje
Najważniejsze
Aktualizuj filtr
Wyczyść wszystko
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Logowanie