Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z supportem (od 9.00 do 17.00 CET) poprzez support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Polska · Artykuły.

Stabilne osiągi w ekstremalnych warunkach: BMW iX5 Hydrogen podczas jazd testowych na pustyni.

+++ System wodorowych ogniw paliwowych sprawdza się nawet w bardzo wysokich temperaturach +++ BMW Group potwierdza otwartość na różne technologie i różnorodność bezemisyjnych systemów napędowych +++

G05
·
Technologia
·
Alternatywne układy napędowe, pojazdy przyszłości
·
Produkcja, recykling
·
iX5 Hydrogen
·
Sprawy korporacyjne
·
Zrównoważony rozwój
·
Electrification
 

Kontakt prasowy

Hubert Fronczak
BMW Group

Tel.: +48-728-874-121

wyślij e-mail

Author.

Hubert Fronczak
BMW Group

Monachium/Dubaj. Pojazdy z uruchomionej w lutym tego roku floty pilotażowej BMW iX5 Hydrogen po raz pierwszy przeszły intensywne testy w upalnych warunkach w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Napęd na ogniwa paliwowe spisywał się imponująco w temperaturach sięgających 45°C, w piasku i pyle, przy zmiennym nachyleniu terenu i silnych wahaniach wilgotności.

Wysoce wydajny system ogniw paliwowych, dwa zbiorniki wodoru, silnik elektryczny i akumulator, w połączeniu z centralną jednostką sterującą pojazdu, wykazały się wyjątkową wydajnością i dojrzałością. Zespół projektowy z Monachium przetestował w ekstremalnych warunkach nie tylko działanie wszystkich systemów elektrycznych, ale także zapewnienie mocy chłodniczej dla pełnych osiągów pojazdu. Pozwoliło to uzyskać typową dla BMW dynamikę jazdy.

BMW iX5 Hydrogen w użyciu na całym świecie

Pojazdy floty pilotażowej są obecnie używane w Europie, Japonii, Korei, Chinach, USA i na Bliskim Wschodzie. Celem jest zwrócenie uwagi na przydatność pojazdów wodorowych do codziennego użytku, a także zdobycie niezbędnej wiedzy do opracowania potencjalnego produktu seryjnego. Dzięki flocie pilotażowej BMW Group wspiera rozbudowę infrastruktury stacji paliw na poziomie regionalnym, która może być wykorzystywana we wszystkich klasach pojazdów, od samochodów osobowych i dostawczych po autobusy i ciężkie pojazdy użytkowe, z technologią tankowania do ciśnienia 700 barów. Synergie między różnymi obszarami zastosowań oferują również istotny potencjał w zakresie budowania silnej sieci dostawców technologii wodorowej i obniżania kosztów.

BMW iX5 Hydrogen łączy zdolność pokonywania długich dystansów i krótkich postojów na tankowanie z mobilnością bez lokalnej emisji spalin. Technologia wodorowych ogniw paliwowych – przy odpowiednich warunkach ramowych – ma potencjał, aby służyć jako kolejny filar w przyszłym portfolio napędów BMW Group.

W ramach obecnej transformacji BMW Group stosuje otwarte podejście technologiczne w odniesieniu do układów napędowych. W ten sposób firma dostosowuje się do różnych potrzeb klientów, standardów infrastruktury, a także warunków politycznych i przepisów w różnych regionach świata. Ta elastyczność umożliwia BMW Group szybkie reagowanie na zmieniające się wymagania na rynkach i zapewnienie w każdej sytuacji atrakcyjnej oferty jak największej liczbie klientów.

BMW iX5 Hydrogen jest wyposażone w system ogniw paliwowych generujący moc 125 kW (170 KM) oraz wysoce zintegrowaną jednostkę napędową piątej generacji w technologii BMW eDrive (silnik elektryczny, skrzynia biegów i elektronika mocy połączone w kompaktowej obudowie). Całkowita moc napędu wynosi 295 kW (401 KM). Wodór potrzebny do zasilania ogniwa paliwowego jest przechowywany w dwóch 700-barowych zbiornikach wykonanych z karbonu (CFRP), które mogą pomieścić około sześciu kilogramów wodoru. Taka pojemność zapewnia BMW iX5 Hydrogen zasięg 504 km.

Spalanie i emisja CO2

BMW iX5 Hydrogen: Zużycie mieszane w cyklu WLTP: 1,19 kg H2/100 km, emisja CO2 w cyklu mieszanym: 0 g/km
Zasięg na napędzie elektrycznym: 504 km

 

Załączniki

Materiały dodatkowe

My.PressClub Logowanie
 

BMW Group Streaming

ANNUAL GENERAL MEETING.

Munich. Here you can watch the webcast of the 104 Annual General Meeting of BMW AG.

Open Streaming Page

Informacje o emisji CO2

Wskazane dane dotyczące zużycia paliwa, emisji CO2 i zużycia energii zostały ustalone na podstawie nowej procedury WLTP określonej w Rozporządzeniu (UE) 2017/1151 z dnia 1 czerwca 2017 r. w uzupełnieniu Rozporządzenia (WE) nr 715/2007 Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie homologacji typu pojazdów silnikowych w odniesieniu do emisji zanieczyszczeń pochodzących z lekkich pojazdów pasażerskich i użytkowych oraz w sprawie dostępu do informacji dotyczących naprawy i utrzymania pojazdów w brzmieniu obowiązującym w chwili udzielenia homologacji.

Dodaj swoje tagi

Informacje prasowe
Teczki prasowe
Przemówienie
Specyfikacje
Włoski
  • Język załącznika
  • Angielski
  • Arabski
  • Niemiecki
  • Polski
  • Włoski
Aktualizacje
Najważniejsze
Aktualizuj filtr
Wyczyść wszystko
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Logowanie