Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z supportem (od 9.00 do 17.00 CET) poprzez support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Polska · Artykuły.

Światowa premiera: BMW Group inspiruje graczy pierwszym kreatorem pojazdów w Fortnite.

+++ BMW Group tworzy własną wyspę „Hypnopolis” w Fortnite +++ Zgrywalizowany kreator samochodów jako absolutna nowość w popularnej grze wideo online +++ Nowe BMW iX2 można z wyprzedzeniem skonfigurować w grze zgodnie z indywidualnymi preferencjami +++

Technologia
 

Kontakt prasowy

Hubert Fronczak
BMW Group

Tel.: +48-728-874-121

wyślij e-mail

Monachium. BMW Group nie tylko konsekwentnie napędza transformację i cyfryzację branży motoryzacyjnej, ale także poprzez fascynujące innowacje wyznacza standardy w grach i cyfrowych doświadczeniach. Tak jest również w przypadku pierwszego na świecie kreatora pojazdów w Fortnite. Popularna gra wideo online została opracowana przez Epic Games i oferuje szeroką gamę narzędzi do tworzenia gier i doświadczeń związanych z grami. BMW Group stworzyła wirtualne miasto przyszłości z wyspą „Hypnopolis”, którą mogą eksplorować gracze Fortnite. W fabule skupionej wokół nowego BMW iX2, na graczy czekają różne wyzwania.

Jako wizjonerskie miasto łączące futurystyczną technologię i naturę, „Hypnopolis” uosabia innowacyjną i zrównoważoną wizję BMW Group. Najważniejsze architektoniczne punkty orientacyjne BMW Group są harmonijnie zintegrowane z misternie zaprojektowanym wirtualnym światem pomiędzy drapaczami chmur, pływającymi mostami i terenami zielonymi z siedzibą firmy znaną jako „cztery cylindry”, BMW Welt i BMW Museum. Subtelny branding odbija się echem w licznych Easter Eggach i innych zabawnych elementach gry.

„Projektujemy kreatywne interakcje i indywidualne doświadczenia, które odzwierciedlają innowacyjną siłę BMW w cyfrowym świecie. W ten sposób wykorzystujemy potencjał Web 3.0, aby zintensyfikować cyfrowe doświadczenie marki i stworzyć aktywną społeczność” - mówi Stefan Ponikva, wiceprezes BMW Brand Communication and Brand Experience. „Nasza wyspa w internetowej grze wideo Fortnite otwiera nowe możliwości dialogu z grupami docelowymi nowej generacji i ożywia markę w rękach graczy”. Jesteśmy szczególnie zadowoleni, że BMW jest pierwszą marką, która daje graczom możliwość dostosowania cyfrowego pojazdu w Fortnite”.

Zgrywalizowany kreator samochodów BMW iX2 jako pierwszy na świecie w uniwersum Fortnite.

Najważniejszym punktem wizyty w „Hypnopolis” jest kreator pojazdów, który znajduje się pod podwójnym stożkiem w BMW Welt i jest odblokowywany poprzez wykonywanie różnych zadań. Możliwość tworzenia pojazdów jest światową premierą w Fortnite, czyniąc BMW pierwszą marką, która to zrobiła. Unikalne doświadczenie w grze pozwala graczom zaprojektować nowe BMW iX2 zgodnie z ich indywidualnymi preferencjami. W momencie premiery „Hypnopolis” 4 października 2023 r. nowe BMW iX2 nadal będzie pojawiać się w kreatorze samochodów jako prototyp, a gracze będą mogli początkowo wybierać z ograniczonej palety zintegrowanych schematów lakierowania, felg lub zawartości bagażnika. Po premierze komunikacyjnej 11 października 2023 r., seryjne lakiery, seryjne felgi i opcje wnętrza nowego BMW iX2 będą również dostępne w kreatorze pojazdów.

Kod wyspy umożliwiający wejście do „Hypnopolis” to: 3541-0917-2429.

BMW Group przyjmuje holistyczne podejście do wirtualnych doświadczeń.

Pionierska rola, jaką BMW Group odgrywa w branży motoryzacyjnej w zakresie wdrażania wirtualnych doświadczeń, nie ogranicza się wyłącznie do sektora gier. Firma już teraz coraz częściej wdraża rozwiązania wirtualnego świata i doświadczeń w obszarach produkcji, rozwoju, sprzedaży i obsługi posprzedażnej.

Rozumiejąc, że wirtualne doświadczenia oferują potencjał dostarczania klientom wyjątkowych doświadczeń związanych z ich pojazdem, BMW Group rozwija ten temat wraz z innowacyjnymi start-upami technologicznymi. W ramach globalnego programu poszukiwania dostawców, bawarski producent samochodów premium zainicjował BMW Group Supplierthon 2023, w którym ponad 100 uczestników z całego świata zgłosiło swoje innowacyjne pomysły w kategoriach „Gotowość pojazdu”, „Doświadczenie w samochodzie” i „Wirtualne ekosystemy”. BMW Group planuje włączyć odpowiednich zwycięzców z trzech kategorii do swojej sieci partnerów i dostawców, aby promować wdrażanie tych obiecujących koncepcji.

Pierwsze miejsce w kategorii „Vehicle Readiness” zajął chiński start-up DeepMirror Inc. oferujący metodę obliczeń przestrzennych, która umożliwia przestrzenną lokalizację pojazdów poprzez połączenie wielu czujników pojazdu. Dzięki „BMW Efficiency Racing”, MaibornWolff GmbH zapewnia najlepsze „in-car experience”, które przekształcają efektywny styl jazdy w zabawny wyścig z innymi kierowcami BMW. Najbardziej przekonujący „Virtual Ecosystem” zaproponował Serviceplan DCNTRL. „BMW Key” Web3 Studio reprezentuje holistyczne podejście, które łączy fizyczne produkty z wirtualnym doświadczeniem marki na całej ścieżce klienta.

Holistyczne podejście BMW Group do wirtualnych światów opiera się zasadniczo na trzech filarach. Na przykład w ramach „Corporate Metaverse” BMW Group wykorzystuje wirtualne platformy robocze do wspólnego opracowywania nowych rozwiązań i produktów. Dotyczy to wszystkich obszarów, takich jak rozwój, produkcja czy zasoby ludzkie, i obejmuje między innymi wspieraną przez sztuczną inteligencję platformę rozwojową ItOverse oraz Factoryverse jako cyfrowego bliźniaka zakładów BMW Group.

Ponadto BMW Group wykorzystuje potencjał „Commercial Metaverse”, aby zintensyfikować cyfrowe doświadczenie marki i stworzyć tętniącą życiem społeczność, w której wirtualna platforma staje się przestrzenią doświadczeń dla klientów. Podejście „In-Car Metaverse” opiera się na innowacyjnych technologiach w celu przekształcenia pojazdów w interfejsy Web 3.0. Nowe podejście do zarządzania innowacjami jest tego częścią, podobnie jak płynna integracja rozwiązań rozrywkowych i komunikacyjnych innych firm w pojeździe.

*To doświadczenie jest niezależnie stworzonym doświadczeniem Fortnite i nie jest sponsorowane, promowane ani organizowane przez Epic Games, Inc.Wskazane dane dotyczące zużycia paliwa, emisji CO2 i zużycia energii zostały ustalone na podstawie nowej procedury WLTP określonej w Rozporządzeniu (UE) 2017/1151 z dnia 1 czerwca 2017 r. w uzupełnieniu Rozporządzenia (WE) nr 715/2007 Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie homologacji typu pojazdów silnikowych w odniesieniu do emisji zanieczyszczeń pochodzących z lekkich pojazdów pasażerskich i użytkowych oraz w sprawie dostępu do informacji dotyczących naprawy i utrzymania pojazdów w brzmieniu obowiązującym w chwili udzielenia homologacji. Dotyczą one pojazdów w Niemczech. Podane zakresy uwzględniają różnice wynikające z wybranych rozmiarów kół i opon oraz ewentualnego wyposażenia dodatkowego.

Wszystkie wartości zostały już ustalone zgodnie z nowym cyklem testowym WLTP. Podatki i inne opłaty samochodowe uwzględniające (również) emisję CO2 oraz ewentualne bonifikaty obliczane są na podstawie wartości WLTP. Więcej informacji o procedurze pomiarowej WLTP można znaleźć na stronie www.bmw.com/wltp.

Więcej informacji dotyczących oficjalnego zużycia paliwa oraz specyficznej emisji CO2 nowych samochodów osobowych można uzyskać we wszystkich salonach sprzedaży.

 

W przypadku pytań prosimy o kontakt:

Hubert Fronczak

BMW Group Polska

telefon: 728 874 121

e-mail: hubert.fronczak@bmw.pl

 

BMW Group

BMW Group, reprezentująca marki BMW, MINI, Rolls-Royce i BMW Motorrad, jest wiodącym na świecie producentem samochodów i motocykli w segmencie premium, a także dostawcą wysokiej jakości usług finansowych i mobilnościowych. Sieć produkcyjna BMW Group obejmuje ponad 30 zakładów produkcyjnych i montażowych na całym świecie; firma dysponuje międzynarodową siecią dystrybucji w ponad 140 krajach.

W roku 2022 firma BMW Group sprzedała ponad 2,4 miliona samochodów oraz ponad 202 tysiące motocykli na całym świecie. Dochód przed opodatkowaniem w roku finansowym 2021 wyniósł 16,1 mld euro przy obrotach wynoszących 111,2 mld euro. Według stanu na dzień 31 grudnia 2021 r. w BMW Group było zatrudnionych 118 909 pracowników.

Podstawą sukcesu BMW Group były zawsze odpowiedzialne działania i perspektywiczne myślenie. Firma już na wczesnym etapie wyznaczyła kierunek na przyszłość i konsekwentnie koncentruje się na zrównoważonym rozwoju i ochronie zasobów, począwszy od łańcucha dostaw poprzez produkcję aż po końcową fazę użytkowania wszystkich produktów.

www.bmwgroup.com

Facebook: https://www.facebook.com/BMW.Polska

Twitter: https://twitter.com/BMW_Polska

YouTube: http://www.youtube.com/BMWPolska

Instagram: https://www.instagram.com/bmwpolska

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/bmw-group/

Załączniki

Materiały dodatkowe

My.PressClub Logowanie
 

BMW Group Streaming

JAPAN MOBILITY SHOW.

Tokyo. Follow the webcast of the BMW Group press conference at the Japan Mobility Show 2023.

Open Streaming Page

Informacje o emisji CO2

Wskazane dane dotyczące zużycia paliwa, emisji CO2 i zużycia energii zostały ustalone na podstawie nowej procedury WLTP określonej w Rozporządzeniu (UE) 2017/1151 z dnia 1 czerwca 2017 r. w uzupełnieniu Rozporządzenia (WE) nr 715/2007 Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie homologacji typu pojazdów silnikowych w odniesieniu do emisji zanieczyszczeń pochodzących z lekkich pojazdów pasażerskich i użytkowych oraz w sprawie dostępu do informacji dotyczących naprawy i utrzymania pojazdów w brzmieniu obowiązującym w chwili udzielenia homologacji.

Dodaj swoje tagi

Informacje prasowe
Teczki prasowe
Przemówienie
Specyfikacje
Aktualizacje
Najważniejsze
Aktualizuj filtr
Wyczyść wszystko
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Logowanie