Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z supportem (od 9.00 do 17.00 CET) poprzez support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Polska · Artykuły.

1 stycznia 2024 roku BMW Group rozpocznie wprowadzanie modelu sprzedaży bezpośredniej w Europie, zaczynając od MINI w trzech wybranych krajach.

+++ Ogólnoeuropejska zgoda partnerów handlowych, 100% partnerów MINI podpisało umowę agencyjną +++ Wprowadzenie modelu agencyjnego rozpocznie się we Włoszech, Polsce i Szwecji od MINI +++ Stopniowe wdrażanie w innych krajach europejskich; w przypadku BMW przejście nastąpi od 2026 r. +++ Partnerzy handlowi pozostaną w osobistym kontakcie z klientem i otrzymują stałą prowizję za sprzedany pojazd +++ Przejrzystość cen dla klientów dzięki jednolitym cenom w całym kraju.

Sprzedaż i marketing
·
Sprawy korporacyjne
 

Kontakt prasowy

Hubert Fronczak
BMW Group

Tel.: +48-728-874-121

wyślij e-mail

Monachium. BMW Group zacznie stopniowo wprowadzać nowy model sprzedaży w Europie od 2024 roku. Przejście rozpocznie się 1 stycznia 2024 r. od MINI w trzech krajach: we Włoszech, w Polsce i Szwecji, a pozostałe kraje będą dołączane stopniowo. W BMW przejście planowane jest od 2026 roku. Dzięki temu ważnemu krokowi wszystkie nowe samochody BMW i MINI, a także świeże samochody używane BMW Group w Europie będą w przyszłości sprzedawane w modelu agencyjnym.

Klienci, partnerzy handlowi i BMW Group w równym stopniu skorzystają z nowego modelu sprzedaży. Zapewni on klientom przejrzystość cen dzięki jednolitym cenom za dany model pojazdu w całym kraju. Ponadto w ramach przejścia na model agencyjny BMW Group digitalizuje cały proces zakupu. W przyszłości klienci będą mogli nie tylko swobodnie wybierać między zakupami fizycznymi i cyfrowymi, ale także płynnie przechodzić pomiędzy tymi dwiema metodami. Będzie to możliwe dzięki zintegrowanemu systemowi IT. Jednocześnie klient nadal będzie miał dostęp do gęstej sieci dystrybucyjnej.

— Przejście na sprzedaż bezpośrednią z partnerami handlowymi jest kluczowym kamieniem milowym w naszej reorganizacji sprzedaży rozpoczętej w 2020 roku. Nowy model sprzedaży umożliwi bezpośrednią komunikację z naszymi klientami, a tym samym zapewni BMW Group bezpośredni kontakt z nimi — mówił Pieter Nota, członek zarządu BMW AG odpowiedzialny za klientów, marki i sprzedaż. — Naszym celem jest zwiększenie satysfakcji klienta i doświadczenia marki dzięki nowemu modelowi dystrybucji oraz zaoferowanie klientowi najlepszego doświadczenia premium w branży — dodaje Pieter Nota.

W nowym modelu sprzedaży BMW Group bazuje również na istniejącej sieci dealerskiej, wykorzystując w ten sposób jeden z głównych atutów firmy: bardzo dobrze funkcjonującą i ugruntowaną strukturę sprzedaży. Nowy model dystrybucji był opracowywany przez dłuższy czas wspólnie z partnerami handlowymi. — Chciałbym wyrazić wdzięczność naszym partnerom handlowym: za konstruktywną współpracę i niezwykle pozytywny odzew w postaci 100-procentowego podpisania umów agencyjnych MINI, co jest wyraźnym potwierdzeniem naszej partnerskiej ścieżki — mówi Pieter Nota. Firma zakłada, że osobisty kontakt z klientem będzie w przyszłości nadal bardzo pożądany, a więc partnerzy handlowi będą nadal odgrywać kluczową rolę.

Model agencyjny oferuje partnerom atrakcyjne i zrównoważone rozwiązanie biznesowe, które umożliwia również większą przewidywalność. Za każdy sprzedany pojazd partnerzy handlowi otrzymywać będą stałe, kompleksowo i starannie obliczone prowizje. Dotyczy to również zakupów dokonywanych w całości online: partner handlowy dostarczający towar otrzymuje pełną prowizję. W nowym modelu sprzedaży partnerzy mogą skoncentrować się na zapewnieniu klientowi idealnego doradztwa i wsparcia oraz mają dostęp do całego asortymentu pojazdów BMW Group. Partnerzy handlowi bardzo pozytywnie zareagowali na nowy model sprzedaży BMW Group. Wszyscy partnerzy w Europie podpisali umowy dotyczące MINI.

Od dziś nasi klienci we Włoszech, Szwecji i Polsce mogą w ramach nowego modelu sprzedaży zamawiać w pełni elektryczne MINI Cooper i nowe MINI Countryman.

 

 

Wskazane dane dotyczące zużycia paliwa, emisji CO2 i zużycia energii zostały ustalone na podstawie nowej procedury WLTP określonej w Rozporządzeniu (UE) 2017/1151 z dnia 1 czerwca 2017 r. w uzupełnieniu Rozporządzenia (WE) nr 715/2007 Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie homologacji typu pojazdów silnikowych w odniesieniu do emisji zanieczyszczeń pochodzących z lekkich pojazdów pasażerskich i użytkowych oraz w sprawie dostępu do informacji dotyczących naprawy i utrzymania pojazdów w brzmieniu obowiązującym w chwili udzielenia homologacji. Dotyczą one pojazdów w Niemczech. Podane zakresy uwzględniają różnice wynikające z wybranych rozmiarów kół i opon oraz ewentualnego wyposażenia dodatkowego.

Wszystkie wartości zostały już ustalone zgodnie z nowym cyklem testowym WLTP. Podatki i inne opłaty samochodowe uwzględniające (również) emisję CO2 oraz ewentualne bonifikaty obliczane są na podstawie wartości WLTP. Więcej informacji o procedurze pomiarowej WLTP można znaleźć na stronie www.bmw.com/wltp.

Więcej informacji dotyczących oficjalnego zużycia paliwa oraz specyficznej emisji CO2 nowych samochodów osobowych można uzyskać we wszystkich salonach sprzedaży.

 

W przypadku pytań prosimy o kontakt:

Hubert Fronczak

BMW Group Polska

telefon: 728 874 121

e-mail: hubert.fronczak@bmw.pl

 

BMW Group

BMW Group, reprezentująca marki BMW, MINI, Rolls-Royce i BMW Motorrad, jest wiodącym na świecie producentem samochodów i motocykli w segmencie premium, a także dostawcą wysokiej jakości usług finansowych i mobilnościowych. Sieć produkcyjna BMW Group obejmuje ponad 30 zakładów produkcyjnych i montażowych na całym świecie; firma dysponuje międzynarodową siecią dystrybucji w ponad 140 krajach.

W roku 2022 firma BMW Group sprzedała ponad 2,4 miliona samochodów oraz ponad 202 tysiące motocykli na całym świecie. Dochód przed opodatkowaniem w roku finansowym 2021 wyniósł 16,1 mld euro przy obrotach wynoszących 111,2 mld euro. Według stanu na dzień 31 grudnia 2021 r. w BMW Group było zatrudnionych 118 909 pracowników.

Podstawą sukcesu BMW Group były zawsze odpowiedzialne działania i perspektywiczne myślenie. Firma już na wczesnym etapie wyznaczyła kierunek na przyszłość i konsekwentnie koncentruje się na zrównoważonym rozwoju i ochronie zasobów, począwszy od łańcucha dostaw poprzez produkcję aż po końcową fazę użytkowania wszystkich produktów.

www.bmwgroup.com

Facebook: https://www.facebook.com/BMW.Polska

Twitter: https://twitter.com/BMW_Polska

YouTube: http://www.youtube.com/BMWPolska

Instagram: https://www.instagram.com/bmwpolska

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/bmw-group/

Załączniki

Materiały dodatkowe

My.PressClub Logowanie
 

BMW Group Streaming

JAPAN MOBILITY SHOW.

Tokyo. Follow the webcast of the BMW Group press conference at the Japan Mobility Show 2023.

Open Streaming Page

Informacje o emisji CO2

Wskazane dane dotyczące zużycia paliwa, emisji CO2 i zużycia energii zostały ustalone na podstawie nowej procedury WLTP określonej w Rozporządzeniu (UE) 2017/1151 z dnia 1 czerwca 2017 r. w uzupełnieniu Rozporządzenia (WE) nr 715/2007 Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie homologacji typu pojazdów silnikowych w odniesieniu do emisji zanieczyszczeń pochodzących z lekkich pojazdów pasażerskich i użytkowych oraz w sprawie dostępu do informacji dotyczących naprawy i utrzymania pojazdów w brzmieniu obowiązującym w chwili udzielenia homologacji.

Dodaj swoje tagi

Informacje prasowe
Teczki prasowe
Przemówienie
Specyfikacje
Aktualizacje
Najważniejsze
Aktualizuj filtr
Wyczyść wszystko
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Logowanie