Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z supportem (od 9.00 do 17.00 CET) poprzez support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Polska · Artykuły.

Premiera rynkowa nowego BMW serii 5 Limuzyna i pierwszego BMW i5. BMW serii 5 Touring dostępne od wiosny 2024 r. z taką samą gamą napędów.

Po premierze w Korei Południowej, nowe BMW serii 5 Limuzyna i pierwsze BMW i5 Limuzyna trafią do dealerów w Niemczech, oraz na wielu innych rynkach. Nowe BMW serii 5 Touring będzie dostępne z tą samą gamą napędów od wiosny 2024 roku.

G60
·
G61
·
Touring
·
BMW i
·
BMW i5
·
Seria 5
·
Sedan
 

Kontakt prasowy

Hubert Fronczak
BMW Group

Tel.: +48-728-874-121

wyślij e-mail

 

Monachium. Po uruchomieniu sprzedaży w Korei Południowej, nowe BMW serii 5 Limuzyna i pierwsze BMW i5 Limuzyna trafiają teraz do dealerów na wielu innych rynkach. W Niemczech pierwsze pojazdy będą dostarczane klientom od 21 października 2023 roku. Tego samego dnia rozpocznie się również wprowadzanie na rynek w innych krajach europejskich. Tydzień później, 28 października 2023 r., nowa edycja BMW serii 5 zadebiutuje na drogach w USA. Pozostałe rynki światowe pojawią się 25 listopada 2023 r.

Ósma generacja najpopularniejszej  biznesowej limuzyny na świecie jest również po raz pierwszy oferowana jako całkowicie elektryczne BMW i5. Jeszcze przed rozpoczęciem sprzedaży napływające zamówienia pokazują, że w szczególności ten wariant modelu spotyka się z dużym popytem klientów, a tym samym jeszcze bardziej przyspieszy wzrost elektromobilności w BMW. Od samego początku klienci mogą wybierać spośród dwóch wariantów BMW i5. Nowe BMW i5 eDrive40 Limuzyna (zużycie energii w cyklu mieszanym: 18,9 - 15,9 kWh/100 km wg WLTP) oferuje moc do 250 kW/340 KM i zasięg od 498 do 582 kilometrów określony wg WLTP. Topowym modelem całej serii jest BMW i5 M60 xDrive Limuzyna o mocy do 442 kW/601 KM (zużycie energii w cyklu mieszanym: 20,6 - 18,2 kWh/100 km wg WLTP).

Nowe BMW serii 5 Limuzyna podkreśla swój progresywny charakter nie tylko dzięki dwóm całkowicie elektrycznym wariantom modelowym, ale także dzięki innowacyjnym usługom cyfrowym do gier samochodowych, strumieniowania audio i wideo, a także dzięki szczególnie wysokiej jakości systemom wspomagania kierowcy. Kluczowym elementem systemu zautomatyzowanej jazdy i parkowania jest asystent jazdy po autostradzie, który teraz umożliwia również kierowcom w Niemczech oderwanie rąk od kierownicy na dłuższy czas przy prędkościach do 130 km/h i umieszczenie ich w wygodnej pozycji, pod warunkiem, że nadal będą uważnie obserwować sytuację na drodze i będą w stanie ponownie przejąć kontrolę w dowolnym momencie, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Intensywne wrażenia z półautomatycznej jazdy uzupełnia funkcja automatycznej zmiany pasa ruchu. Dzięki tej unikalnej na skalę światową funkcji wystarczy jedno spojrzenie w lusterko zewnętrzne, aby zainicjować zmianę pasa ruchu, która jest następnie wykonywana automatycznie przez system.

Nowa generacja BMW serii 5 Touring będzie świętować swoją światową premierę wiosną 2024 roku. Drugi wariant nadwoziowy nowego BMW serii 5 będzie dostępny z tą samą gamą napędów, co nowe BMW serii 5 Limuzyna. Oznacza to, że nowe BMW serii 5 Touring jest pierwszym tego typu samochodem klasy premium oferowanym z wysokowydajnymi silnikami spalinowymi, w tym z 48-woltową technologią mild hybrid, systemami hybrydowymi plug-in oraz, po raz pierwszy, z napędem całkowicie elektrycznym. Unikalne połączenie sportowej elegancji, nowoczesnej funkcjonalności i lokalnie bezemisyjnej przyjemności z jazdy zostało opracowane specjalnie dla rynków motoryzacyjnych w Europie, a także w Japonii i na Tajwanie.

 

Wskazane dane dotyczące zużycia paliwa, emisji CO2 i zużycia energii zostały ustalone na podstawie nowej procedury WLTP określonej w Rozporządzeniu (UE) 2017/1151 z dnia 1 czerwca 2017 r. w uzupełnieniu Rozporządzenia (WE) nr 715/2007 Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie homologacji typu pojazdów silnikowych w odniesieniu do emisji zanieczyszczeń pochodzących z lekkich pojazdów pasażerskich i użytkowych oraz w sprawie dostępu do informacji dotyczących naprawy i utrzymania pojazdów w brzmieniu obowiązującym w chwili udzielenia homologacji. Dotyczą one pojazdów w Niemczech. Podane zakresy uwzględniają różnice wynikające z wybranych rozmiarów kół i opon oraz ewentualnego wyposażenia dodatkowego.

Wszystkie wartości zostały już ustalone zgodnie z nowym cyklem testowym WLTP. Podatki i inne opłaty samochodowe uwzględniające (również) emisję CO2 oraz ewentualne bonifikaty obliczane są na podstawie wartości WLTP. Więcej informacji o procedurze pomiarowej WLTP można znaleźć na stronie www.bmw.com/wltp.

Więcej informacji dotyczących oficjalnego zużycia paliwa oraz specyficznej emisji CO2 nowych samochodów osobowych można uzyskać we wszystkich salonach sprzedaży.

 

W przypadku pytań prosimy o kontakt:

Hubert Fronczak

BMW Group Polska

telefon: 728 874 121

e-mail: hubert.fronczak@bmw.pl

 

BMW Group

BMW Group, reprezentująca marki BMW, MINI, Rolls-Royce i BMW Motorrad, jest wiodącym na świecie producentem samochodów i motocykli w segmencie premium, a także dostawcą wysokiej jakości usług finansowych i mobilnościowych. Sieć produkcyjna BMW Group obejmuje ponad 30 zakładów produkcyjnych i montażowych na całym świecie; firma dysponuje międzynarodową siecią dystrybucji w ponad 140 krajach.

W roku 2022 firma BMW Group sprzedała ponad 2,4 miliona samochodów oraz ponad 202 tysiące motocykli na całym świecie. Dochód przed opodatkowaniem w roku finansowym 2021 wyniósł 16,1 mld euro przy obrotach wynoszących 111,2 mld euro. Według stanu na dzień 31 grudnia 2021 r. w BMW Group było zatrudnionych 118 909 pracowników.

Podstawą sukcesu BMW Group były zawsze odpowiedzialne działania i perspektywiczne myślenie. Firma już na wczesnym etapie wyznaczyła kierunek na przyszłość i konsekwentnie koncentruje się na zrównoważonym rozwoju i ochronie zasobów, począwszy od łańcucha dostaw poprzez produkcję aż po końcową fazę użytkowania wszystkich produktów.

www.bmwgroup.com

Facebook: https://www.facebook.com/BMW.Polska

Twitter: https://twitter.com/BMW_Polska

YouTube: http://www.youtube.com/BMWPolska

Instagram: https://www.instagram.com/bmwpolska

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/bmw-group/

 

Spalanie i emisja CO2

BMW i5 eDrive40: Łączny pobór mocy: 18,9 — 15,9 kWh/100 km (WLTP) Zasięg elektryczny: 498 — 582 km (WLTP)

 

BMW i5 M60 xDrive: Łączny pobór mocy: 20,6 — 18,2 kWh/100 km (WLTP) Zasięg elektryczny: 455 — 516 km (WLTP) 

Załączniki

Materiały dodatkowe

My.PressClub Logowanie
 

BMW Group Streaming

JAPAN MOBILITY SHOW.

Tokyo. Follow the webcast of the BMW Group press conference at the Japan Mobility Show 2023.

Open Streaming Page

Informacje o emisji CO2

Wskazane dane dotyczące zużycia paliwa, emisji CO2 i zużycia energii zostały ustalone na podstawie nowej procedury WLTP określonej w Rozporządzeniu (UE) 2017/1151 z dnia 1 czerwca 2017 r. w uzupełnieniu Rozporządzenia (WE) nr 715/2007 Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie homologacji typu pojazdów silnikowych w odniesieniu do emisji zanieczyszczeń pochodzących z lekkich pojazdów pasażerskich i użytkowych oraz w sprawie dostępu do informacji dotyczących naprawy i utrzymania pojazdów w brzmieniu obowiązującym w chwili udzielenia homologacji.

Dodaj swoje tagi

Informacje prasowe
Teczki prasowe
Przemówienie
Specyfikacje
Aktualizacje
Najważniejsze
Aktualizuj filtr
Wyczyść wszystko
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Logowanie