Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z supportem (od 9.00 do 17.00 CET) poprzez support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Polska · Artykuły.

Zakłady MINI w Oxfordzie świętują rozpoczęcie produkcji nowego MINI Cooper.

• W zakładach MINI w Oksfordzie rozpoczyna się produkcja MINI Cooper piątej generacji • Szefowa MINI, Stefanie Wurst, wraz z pracownikami zakładów świętuje uruchomienie produkcji • Pierwszym modelem z linii produkcyjnej zjeżdża Charlie Cooper

MINI
 

Kontakt prasowy

Hubert Fronczak
BMW Group

Tel.: +48-728-874-121

wyślij e-mail

Poniedziałek, 11 marca – Dziś w zakładach MINI w Oksfordzie rozpoczyna się produkcja nowej, piątej generacji MINI Cooper. Pracownicy oraz szefowa MINI, Stefanie Wurst, wzięli udział w specjalnym wydarzeniu, w ramach którego Charlie Cooper, wnuk legendarnego Johna Cooper, od którego wziął się przydomek „Cooper”, zjechał z linii produkcyjnej pierwszym egzemplarzem nowego trzydrzwiowego modelu.

Komentując rozpoczęcie produkcji, Stefanie Wurst, szefowa MINI, powiedziała: „Ten kamień milowy podkreśla nasze przywiązanie do korzeni i jednocześnie wprowadza nas w dynamiczną przyszłość jazdy. Zakłady w Oksfordzie są sercem marki MINI, a dziś, gdy jesteśmy świadkami rozpoczęcia nowego rozdziału w naszej historii, po raz kolejny pokazujemy nasze przywiązanie do kunsztu technicznego i emocji związanych z jazdą”.

Dr Markus Grüneisl, szef zakładów w Oksfordzie i Swindon, powiedział: „Z radością witamy nowego MINI Cooper na naszych liniach produkcyjnych w Oksfordzie i Swindon. Ten model to niezwykle ważny samochód dla naszego zespołu, jak i brytyjskiej produkcji. Jesteśmy dumni, że możemy produkować to kultowe, uwielbiane na całym świecie auto”.

Nowe MINI Cooper to najnowsza generacja produkowana w Wielkiej Brytanii przy udziale wszystkich trzech zakładów produkcyjnych BMW Group UK: w zakładach BMW Group w Swindon tłoczone są elementy karoserii i podzespoły, a w zakładach BMW Group Hams Hall w hrabstwie North Warwickshire powstają najnowsze, wysoce wydajne trzy- i czterocylindrowe silniki benzynowe.

Na koniec wszystko składane jest w zakładach MINI w Oksfordzie, gdzie odbywa się produkcja karoserii, lakierowanie i montaż końcowy.

Od wprowadzenia na rynek pierwszego nowoczesnego MINI w 2001 r. w Wielkiej Brytanii wyprodukowano ponad 4,4 miliona MINI – w tym 150 000 modeli MINI Electric, które powstały w latach 2019-2023.

Dzięki wysokiej elastyczności, konkurencyjności i doświadczeniu zakłady MINI w Oksfordzie odgrywają ważną rolę w sieci produkcyjnej BMW Group, a obecnie przygotowują się do produkcji dwóch nowych, całkowicie elektrycznych modeli MINI, która ma ruszyć w 2026 roku. BMW Group zainwestuje w zakłady w Swindon, Hams Hall i Oksfordzie łącznie ponad 3 miliardy funtów.

Zapowiedziane w zeszłym miesiącu nowe MINI Cooper jest trzecim członkiem nowej rodziny MINI, dołączając do MINI Cooper Electric i nowego MINI Countryman. Najnowszy trzydrzwiowy samochód oferowany w dwóch wariantach modelowych – MINI Cooper C i MINI Cooper S o podwyższonych osiągach – łączy tradycyjne wartości marki z innowacyjną, przyszłościową technologią.

Zewnętrzna sylwetka charakteryzuje się klarownymi powierzchniami, krótkimi zwisami karoserii i krótką maską silnika, co w połączeniu z długim rozstawem osi daje typowe proporcje MINI. Wnętrze jest minimalistyczne, a cały kokpit koncentruje się na trzech elementach: rewolucyjnym okrągłym wyświetlaczu OLED, nowej kierownicy obitej tapicerką Vescin i panelu przełączników dźwigienkowych.

Pierwsze egzemplarze MINI Cooper trafią do klientów wiosną 2024 roku.

 

W przypadku pytań prosimy o   kontakt:

Hubert Fronczak, BMW Group Polska

telefon: +728 874 121, e-mail: hubert.fronczak@bmw.pl

   

BMW Group

 BMW Group, reprezentująca marki BMW, MINI, Rolls-Royce i BMW Motorrad, jest wiodącym na świecie producentem samochodów i motocykli w segmencie premium, a także dostawcą wysokiej jakości usług finansowych i mobilnościowych. Sieć produkcyjna BMW Group obejmuje ponad 30 zakładów produkcyjnych i montażowych na całym świecie; firma dysponuje międzynarodową siecią dystrybucji w ponad 140 krajach.

W roku 2023 firma BMW Group sprzedała ponad 2,55 miliona samochodów oraz ponad 209 tysięcy motocykli na całym świecie. Dochód przed opodatkowaniem w roku finansowym 2023 wyniósł 17,1 mld euro przy obrotach wynoszących 155,5 mld euro. Według stanu na dzień 31 grudnia 2023 r. w BMW Group było zatrudnionych 154 950 pracowników.

Podstawą sukcesu BMW Group były zawsze odpowiedzialne działania i perspektywiczne myślenie. Firma już na wczesnym etapie wyznaczyła kierunek na przyszłość i konsekwentnie koncentruje się na zrównoważonym rozwoju i ochronie zasobów, począwszy od łańcucha dostaw poprzez produkcję aż po końcową fazę użytkowania wszystkich produktów.

 

www.bmwgroup.com

Facebook: https://www.facebook.com/MINI.polska

Twitter: https://twitter.com/MINI_Polska

YouTube: https://www.youtube.com/user/MINIPolska

Instagram: https://www.instagram.com/mini_polska/

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/bmw-group/

 

Załączniki

Materiały dodatkowe

My.PressClub Logowanie
 

BMW Group Streaming

AUTO CHINA 2024.

Beijing. 24./25. April 2024.

Here you can see the Webcasts of the BMW Group Night and Press Conference at the Auto China 2024.

Open Streaming Page

Informacje o emisji CO2

Wskazane dane dotyczące zużycia paliwa, emisji CO2 i zużycia energii zostały ustalone na podstawie nowej procedury WLTP określonej w Rozporządzeniu (UE) 2017/1151 z dnia 1 czerwca 2017 r. w uzupełnieniu Rozporządzenia (WE) nr 715/2007 Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie homologacji typu pojazdów silnikowych w odniesieniu do emisji zanieczyszczeń pochodzących z lekkich pojazdów pasażerskich i użytkowych oraz w sprawie dostępu do informacji dotyczących naprawy i utrzymania pojazdów w brzmieniu obowiązującym w chwili udzielenia homologacji.

Dodaj swoje tagi

Informacje prasowe
Teczki prasowe
Przemówienie
Specyfikacje
Aktualizacje
Najważniejsze
Aktualizuj filtr
Wyczyść wszystko
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Logowanie