Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z supportem (od 9.00 do 17.00 CET) poprzez support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Polska · Artykuły.

„Connected Home Charging” umożliwia ładowanie w domu wszystkich elektrycznych BMW i MINI z optymalnym wykorzystaniem energii słonecznej i obciążenia.

+++ Wszystkie komponenty od jednego dostawcy. +++ Płynna integracja z aplikacją My BMW / MINI. +++ Niemcy, Austria, Dania, Norwegia, Szwecja i Włochy są rynkami pilotażowymi. +++

F56
·
F60
·
G09
·
G26
·
G60
·
G70
·
i20
·
F48
·
F39
·
G01
·
G05
·
G20
·
Seria 3
·
BMW i
·
X3
·
Technologia
·
330e
·
X1 xDrive25e
·
i4 M50
·
550e
·
Seria 5
·
X5 xDrive45e
·
XM
·
i7 M70
·
X1
·
X2 xDrive25e
·
iX M60
·
i5 M60
·
X3 xDrive30e
·
MINI Countryman
·
MINI Electric
·
Electrification
·
X2
·
750e
 

Kontakt prasowy

Hubert Fronczak
BMW Group

Tel.: +48-728-874-121

wyślij e-mail

Powiązane linki

A press release on the same matter will also be published by E.ON.

Monachium. BMW Group i E.ON wspólnie pracują nad integracją samochodu elektrycznego z domem oraz inteligentnym systemem energetycznym przyszłości. [kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji]

W pierwszym kroku współpraca strategiczna umożliwia stworzenie ekosystemu ładowania w domach klientów, który inteligentnie i automatycznie integruje pojazdy BMW i MINI z procesem wytwarzania energii w instalacji fotowoltaicznej budynku oraz z użytkownikami gospodarstwa domowego.

Pakiet „Connected Home Charging” można zamówić do wszystkich elektrycznych pojazdów BMW i MINI (BEV+PHEV) za pośrednictwem konfiguratora pojazdu w internecie. Niemcy, Dania, Norwegia, Szwecja i Włochy są rynkami pilotażowymi. Klienci mogą w wygodny sposób uzyskać wszystkie komponenty i usługi od jednego dostawcy.

Podstawowymi elementami rozwiązania jest stacja BMW/MINI Wallbox Plus będąca inteligentnym punktem ładowania, moduł Smart Energy z połączeniem back-end jako podstawa dla wszystkich usług Connected Home Charging oraz wszystkie prace instalacyjne i konfiguracyjne wykonywane przez E.ON. Ustawienia systemu można wprowadzać intuicyjnie za pośrednictwem aplikacji My BMW lub MINI.

Cyfrowa i zautomatyzowana kontrola przepływów energii pozwala mieszkańcom budynków z fotowoltaiką korzystać z niższych kosztów ładowania. Co więcej, zwiększa ich samowystarczalność, a optymalne wykorzystanie zielonej energii przyczynia się do ochrony klimatu.

Cena pakietu Connected Home Charging dla klientów w Niemczech wynosi w zależności od instalacji 1769 euro z VAT. Po 3 latach inteligentne usługi można rozszerzyć za pośrednictwem Sklepu BMW/ MINI Connected Drive.

Pakiet Connected Home Charging można zamówić u wszystkich dealerów BMW/MINI również do BMW i4, i5, i7, iX1, iX2, iX3, iX, MINI Cooper SE, MINI Countryman SE i wszystkich hybryd plug-in BMW/MINI dostarczonych przed kwietniem 2024 r.

Dom i samochód elektryczny jako wspólny ekosystem energetyczny

Pakiet Connected Home Charging oferowany przez BMW i E.ON umożliwia na przykład wykorzystanie nadwyżki energii słonecznej: samochód elektryczny można ładować energią wyprodukowaną na dachu.

„Wraz z E.ON czynimy samochód kluczowym elementem inteligentnego domu, którego sercem jest elektryczne BMW i MINI. Zapewnia to równowagę w prywatnym ekosystemie energetycznym, zmniejsza koszty energii naszych klientów i poprawia ich ślad węglowy poprzez optymalne wykorzystanie zielonej energii. Współpraca ta umożliwi nam również inteligentną integrację z rynkiem energii w przyszłości." – mówił Dominik Becks, szef nowych obszarów biznesowych dla usług energetycznych w BMW Group.

„Ponieważ nie ma ekologicznej jazdy bez ekologicznego ładowania, cieszę się, że współpracujemy z BMW, aby oferować kierowcom elektrycznych BMW i MINI w pierwszym kroku nie tylko zarządzanie energią, ale także ładowanie z systemów fotowoltaicznych. Dzięki temu kierowcy będą mogli wybrać, czy chcą ładować swoje samochody, korzystając z własnej energii słonecznej. Według naszej ankiety 67% kierowców samochodów elektrycznych w Niemczech mieszkających we własnym domu ma instalację fotowoltaiczną. Jesteśmy więc przekonani, że nasze wspólne rozwiązanie Connected Home Charging może zaoferować wielu osobom dodatkową korzyść w postaci jeszcze bardziej efektywnego wykorzystania energii” – mówi Mathias Wiecher, CCD w E.ON Drive.

Wspólne wdrożenie dwukierunkowego ładowania

W ramach współpracy BMW i E.ON w przyszłości wdrożonych zostanie więcej funkcji.  Obejmą one ładowanie zoptymalizowane pod kątem kosztów, które pozwoli klientom wykorzystać trendy cenowe na rynku energii elektrycznej poprzez ładowanie po szczególnie niskich cenach w określonych godzinach. Od 2025 roku wraz z BMW Neue Klasse oferta Connected Home Charging zostanie rozszerzona o ładowanie dwukierunkowe. Technologia ta pozwoli klientom na korzystanie z akumulatora wysokiego napięcia w pojeździe jako magazynu energii, a następnie dostarczanie zmagazynowanej energii z powrotem do sieci lub wykorzystanie jej we własnym gospodarstwie domowym.

[kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji]

Obie firmy partnerskie mogą również korzystać z wyników wspólnych projektów badawczych dotyczących dwukierunkowego ładowania floty BMW i3.

BMW/MINI Charging: ładowanie w miejscach publicznych – wygodne, transparentne i z dużym pokryciem sieci.

Oprócz inteligentnych rozwiązań do ładowania w domu klienci mają również do dyspozycji wygodne rozwiązania BMW/MINI Charging do ładowania w miejscach publicznych. Główną zaletą są atrakcyjne ceny za kilowatogodzinę ładowania AC i DC w taryfie Active w Europie – niezależnie od operatora infrastruktury ładowania i niezależnie od ceny wyświetlanej na stacji ładowania. Częścią sieci ładowania BMW jest również sieć stacji ładowania wysokiej mocy spółki zależnej BMW Group, IONITY.

Jedna rejestracja w BMW/MINI Charging daje dostęp do ponad 588 000 publicznych punktów ładowania w 29 krajach w samej Europie. Dzięki pokryciu ponad 95% wszystkich publicznych sieci ładowania BMW/MINI Charging jest jednym z najlepszych dostawców.

Klienci BMW/MINI Charging na całym świecie mają dostęp do ponad dwóch milionów punktów ładowania oferowanych we współpracy z międzynarodowymi partnerami.

Funkcja Multi Contract jest przełomowa i wyjątkowa. Klienci mogą zapisać w pojeździe nawet pięć indywidualnych umów na energię z obsługą Plug & Charge od różnych dostawców. W kompatybilnych punktach ładowania uwierzytelnianie wymagane do procesu ładowania i fakturowania odbywa się automatycznie.

 

W przypadku pytań prosimy o kontakt:

Hubert Fronczak, BMW Group Polska

telefon: +728 874 121,

e-mail: hubert.fronczak@bmw.pl

BMW Group

BMW Group, reprezentująca marki BMW, MINI, Rolls-Royce i BMW Motorrad, jest wiodącym na świecie producentem samochodów i motocykli w segmencie premium, a także dostawcą wysokiej jakości usług finansowych i mobilnościowych. Sieć produkcyjna BMW Group obejmuje ponad 30 zakładów produkcyjnych i montażowych na całym świecie; firma dysponuje międzynarodową siecią dystrybucji w ponad 140 krajach.

W roku 2023 firma BMW Group sprzedała ponad 2,55 miliona samochodów oraz ponad 209 tysięcy motocykli na całym świecie. Dochód przed opodatkowaniem w roku finansowym 2023 wyniósł 17,1 mld euro przy obrotach wynoszących 155,5 mld euro. Według stanu na dzień 31 grudnia 2023 r. w BMW Group było zatrudnionych 154 950 pracowników.

Podstawą sukcesu BMW Group były zawsze odpowiedzialne działania i perspektywiczne myślenie. Firma już na wczesnym etapie wyznaczyła kierunek na przyszłość i konsekwentnie koncentruje się na zrównoważonym rozwoju i ochronie zasobów, począwszy od łańcucha dostaw poprzez produkcję aż po końcową fazę użytkowania wszystkich produktów.

www.bmwgroup.com

Facebook: https://www.facebook.com/BMW.Polska

Twitter: https://twitter.com/BMW_Polska

YouTube: http://www.youtube.com/BMWPolska

Instagram: https://www.instagram.com/bmwpolska

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/bmw-group/

Załączniki

Materiały dodatkowe

My.PressClub Logowanie
 

BMW Group Streaming

ANNUAL GENERAL MEETING.

Munich. Here you can watch the webcast of the 104 Annual General Meeting of BMW AG.

Open Streaming Page

Informacje o emisji CO2

Wskazane dane dotyczące zużycia paliwa, emisji CO2 i zużycia energii zostały ustalone na podstawie nowej procedury WLTP określonej w Rozporządzeniu (UE) 2017/1151 z dnia 1 czerwca 2017 r. w uzupełnieniu Rozporządzenia (WE) nr 715/2007 Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie homologacji typu pojazdów silnikowych w odniesieniu do emisji zanieczyszczeń pochodzących z lekkich pojazdów pasażerskich i użytkowych oraz w sprawie dostępu do informacji dotyczących naprawy i utrzymania pojazdów w brzmieniu obowiązującym w chwili udzielenia homologacji.

Dodaj swoje tagi

Informacje prasowe
Teczki prasowe
Przemówienie
Specyfikacje
Aktualizacje
Najważniejsze
Aktualizuj filtr
Wyczyść wszystko
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Logowanie