Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Maťo Homola urobil významný krok do FIA WTCC

Jeden z najúspešnejších slovenských automobilových pretekárov v súčasnosti, Maťo Homola, urobil ďalší dôležitý krok k tomu, aby sa stal prvým Slovákom v Majstrovstvách sveta cestovných automobilov FIA WTCC. Na test, ktorý bol 3. septembra, prijal pozvanie promotéra seriálu WTCC – Eurosport Events a tímu Campos Racing, a na známom španielskom okruhu Catalunya v Barcelone.

Šport
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420 225 990 052

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(3x, ~20,7 MB)

Jeden z najúspešnejších slovenských automobilových pretekárov v súčasnosti,  Maťo Homola, urobil ďalší dôležitý krok k tomu, aby sa stal prvým Slovákom v Majstrovstvách sveta cestovných automobilov FIA WTCC. Na test, ktorý bol 3. septembra, prijal pozvanie promotéra seriálu WTCC – Eurosport Events a tímu Campos Racing, a na známom španielskom okruhu Catalunya v Barcelone. „Pozvanie na test prišlo iba deň pred samotným testom a museli sme sa okamžite rozhodnúť, či sa zúčastníme“, priznal Maťo Homola. „Snažil som sa so svojím tímom Homola Motorsport urobiť čo najlepšie výsledky v Európskom šampionáte FIA ETCC, ktorý sa jazdí v rámci víkendov WTCC. Chceli sme zaujať promotéra a špičkové tímy z WTCC a zrejme sa nám to podarilo.“

 

Na trať pri mestečku Montmeló pri Barcelone zamieril Maťo Homola v sprievode svojho inžiniera Jara Krajčiho a digital managera Ondreja Homolu. Po skorom rannom lete z Budapešti si už ráno sadal za volant vozidla WTCC. Po technických zmenách v tomto svetovom šampionáte sa jazdí z turbomotormi s objemom 1,6 litra. S obdobným motorom už Maťo má skúsenosti vo svojom BMW 320 TC WTCC, s ktorým je na 2. mieste hodnotenia ETCC. No Chevrolet, v ktorom preteká vo WTCC Francúz Hugo Valente, má na rozdiel od BMW poháňanú prednú nápravu. „Keďže sa všetko zomlelo veľmi rýchlo a ja som v Barcelone nikdy nejazdil, tak som si stihol pozrieť len pár onboardov na internete a spoliehal som sa aj na to, že z počítačových simulátorom túto trať ako-tak poznám,“ povedal Maťo Homola. „Hneď od rána sme začali jazdiť a ja som si musel najprv zvyknúť na špecifiká jazdy s predným náhonom. Naposledy som s predným pohonom jazdil pred troma rokmi s Alfou Romeo 156 WTCC, a aj preto som si len musel oprášiť spomienky a rýchlo som sa do toho dostal. No jeden podstatný rozdiel tam bol: súčasná generácia automobilov vo WTCC má predný náhon a turbo motor s výkonom približne 380 koní a auto je preto výrazne nedotáčavé.“

 

Po potrebných zmenách v nastavení po komunikácii s inžiniermi Campos Racing sa však Maťo mohol venovať zlepšovaniu časov na kolo, čo sa mu naozaj pekne darilo. Každým kolom zrýchľoval a s pomocou analýzy telemetrie stále viac rozumel vozidlu a mohol si pri jazde viac dovoliť. „Tento test sme brali ako vítanú možnosť vyskúšať si aktuálnu techniku WTCC, ale aj dokázať, že som pripravený na vstup do WTCC. Už dlhšie totiž hovoríme o tom, že by som sa chcel stať prvým jazdcom zo Slovenska vo WTCC,“ objasňuje svoje plány Maťo Homola a dodáva: „Som veľmi rád, že som dostal príležitosť jazdiť v najnovšej generácií áut WTCC. Predsa sa to podarilo zatiaľ len necelým 30 jazdcom na svete. Okruh som po pár kolách spoznal a nerobilo mi potom vôbec žiadny problém, že som tam nikdy nebol. Ku koncu dňa som už bol ja aj inžinieri z Campos Racing spokojní a moje časy boli rovnaké s časmi, ktoré dosiahli pretekári WTCC s týmto istým autom na tomto okruhu - čo aj mňa samého, ale nielen mňa, príjemne prekvapilo. Verím, že tento test mi pomôže ísť za mojim cieľom – štartovať vo WTCC už v roku 2015. Držte mi palce!“ 

 

BMW Group

BMW Group je vďaka trom značkám BMW, MINI a Rolls-Royce najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby osobnej mobility. Medzinárodný koncern prevádzkuje 29 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2013 celosvetový predajný rekord v objeme približne 1,963 milióna predaných automobilov a 115 215 motocyklov. V hospodárskom roku 2013 činil zisk pred zdanením 7,91 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 76,06 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2013 zamestnával po celom svete 110 351 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na predvídavom a vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

www.bmwgroup.com

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

BMW Group Slovakia

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail: milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka: www.press.bmwgroup.com

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

GENEVA MOTOR SHOW

Geneva, 03.March - 08:15 CET.
Here you can see the webcast of the BMW Group Press Conference at the Geneva International Motor Show.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

Štvrťročný Report do 31. marca 2009
09.11.2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
09.11.2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť