Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Nové BMW M6 Coupé, nové BMW M6 Cabrio a nové BMW M6 Gran Coupé.

Najvyššia úroveň jazdnej dynamiky, účinnosti a exkluzivity. • Bohatšia sériová výbava s LED svetlometmi a Park Distance Control. • Technicky dokonalý interiér s centrálnym informačným displejom inšpirovaným telefónom iPhone a stredová konzola inšpirovaná vzhľadom Black Panel. • Nové laky karosérie rozširujú možnosti individualizácie. • Nové farby koženého čalúnenia a kožené poťahy s kontrastným prešívaním, atraktívne čierne chrómované doplnky.

BMW M
·
BMW M Automobiles
·
M6
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420 225 990 052

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(30x, ~189,13 MB)

Mníchov. Prostredníctvom nových modelov BMW M6 Coupé, BMW M6 Gran Coupé (oba s kombinovanou spotrebou: 9,9 l/100 km*; kombinovanými emisiami CO2: 231 g/km*) a BMW M6 Cabrio (kombinovaná spotreba: 10,3 l/100 km*; kombinované emisie CO2: 239 g/km*) si BMW M GmbH opäť upevňuje vedúce postavenie medzi vysoko výkonnými automobilmi luxusného segmentu. Už predchádzajúce modely sa vyznačovali vynikajúco vyváženým pomerom medzi výkonom, účinnosťou, obratnosťou, komfortom a luxusom. Novinky BMW M6 Coupé, BMW M6 Cabrio a BMW M6 Gran Coupé pokračujú v týchto úspechoch ďalším vylepšením celkového konceptu.

 

Výrazný a športový vzhľad.

Novinky BMW M6 Coupé, BMW M6 Cabrio a BMW M6 Gran Coupé sa už na prvý pohľad vyznačujú atletickým a zároveň dynamickým vzhľadom, za ktorým sa skrýva vysoko výkonná duša. Stačí sa pozrieť na prednú časť s novými, sériovo dodávanými LED svetlometmi, ľadvinkami s tvarom typickým pre automobily s označením M a upravený nárazník s výraznými a veľkoryso dimenzovanými otvormi na vstup vzduchu. Tento pocit umocňujú aj plasticky tvarované predné blatníky s typickými M-žiabrami a zabudovanými smerovkami, bočné prahy a exkluzívne tvarované 19-palcové kolesá z ľahkých zliatin (BMW M6 Gran Coupé dostalo exkluzívne tvarované 20-palcové kolesá z ľahkých zliatin). Športový vzhľad nových modelov BMW M6 Coupé, BMW M6 Cabrio a BMW M6 Gran Coupé podčiarkuje zadný nárazník so zabudovaným difúzorom, dve pre M typické dvojité koncovky výfukového potrubia a logo M6 na veku batožinového priestoru. Exkluzívnym prvkom modelov M je špeciálna ľahká karbónová strecha. V prípade nových modelov BMW M6 Coupé a BMW M6 Gran Coupé prispieva k optickému aj konštrukčnému zníženiu ťažiska vozidla.

 

Vysoko výkonný športovo-luxusný vplyv divízie BMW M GmbH sa prejavuje aj v interiéri nových modelov BMW M6 Coupé, BMW M6 Cabrio a BMW M6 Gran Coupé. Napríklad v podobe volantu s označením M vrátane radiacich pádiel dvojspojkovej M prevodovky so systémami Drivelogic a M Drive, jedinečného M voliča prevodovky, špeciálnej M prístrojovej dosky, centrálneho informačného displeja inšpirovaného mobilným telefónom iPhone či stredovej konzoly s optikou Black Panel. Pre potreby verzií M podstúpil špeciálne úpravy aj BMW Head-Up Display. Celok dopĺňa exkluzívne čalúnenie kožou Merino s kontrastným prešívaním, elektricky nastaviteľné športové sedadlá M, osvetlené prahy s logom M6 ako aj opierka na nohu v špeciálnom M dizajne.

 

Excelentné jazdné výkony a vysoká účinnosť.

Neopakovateľné jazdné vlastnosti a vysokú účinnosť nových modelov BMW M6 Coupé, BMW M6 Cabrio a BMW M6 Gran Coupé zabezpečuje jedinečný 4,4-litrový prepĺňaný motor V8. Tento technologicky vyspelý pohon sa vyznačuje inovatívnou technológiou M TwinPower Turbo – dvoma turbodúchadlami TwinScroll, spoločným zberným výfukovým potrubím pre celý rad valcov, vysoko presným priamym vstrekovaním benzínu ako aj technológiami Bi-VANOS a Valvetronic. Nechýbajú ani typické vlastnosti modelov M ako konštantne vysoký krútiaci moment už od nízkych otáčok, spontánne reakcie, ochota motora stúpať do otáčok, lineárna výkonová krivka a charakteristický zvuk motora. Prepĺňaný motor s dráždivým označením M je aj mimoriadne účinný.

Prepĺňaný 4,4-litrový motor V8 v nových modeloch BMW M6 Coupé, BMW M6 Cabrio a BMW M6 Gran Coupé dosahuje výkon 412 kW (560 k) v rozsahu od 6 000 do 7 000 ot./min. Krútiaci moment 680 Nm je dostupný v širokom spektre od 1 500 do 5 750 ot./min. Nové modely BMW M6 Coupé a BMW M6 Gran Coupé dosahujú podľa európskeho jazdného cyklu kombinovanú spotrebu iba 9,9 l/100 km*, čo zodpovedá emisiám 231 g CO2/km* (BMW M6 Cabrio: kombinovaná spotreba: 10,3 l/100 km*; emisie CO2: 239 g/km*). Tieto hodnoty spotreby a emisií dokazujú špičkovú účinnosť prepĺňaných motorov s označením M. Vďaka excelentnému priebehu výkonu dokáže nové BMW M6 Coupé zrýchliť z 0 na 100 km/h iba za 4,2 sekundy (BMW M6 Cabrio 4,3 s, BMW M6 Gran Coupé 4,2 s). Maximálna rýchlosť všetkých troch nových modelov BMW M je elektronicky obmedzená na 250 km/h. Prenos sily nových modelov BMW M6 zabezpečuje 7-stupňová dvojspojková M prevodovka (M DKG) s programom Drivelogic. Dvojspojková M prevodovka umožňuje radenie bez prerušenia výkonového toku a jej súčasťou je aj Low Speed Assistant, ktorý zabezpečuje pohodlnú jazdu pri rýchlostiach do 15 km/h. V prípade záujmu sa rýchlostné stupne dajú radiť aj páčkami pod volantom. Sériovo dodávaný aktívny M diferenciál rozdeľuje pohon medzi zadnými kolesami v závislosti od jazdnej situácie. Prispieva tak k lepšej trakcii, obratnosti a k bezpečnejšej jazde. Za príplatok sú pre nové modely BMW M6 Coupé, BMW M6 Cabrio a BMW M6 Gran Coupé k dispozícii aj M karbónovo-keramické brzdy.

 

Príplatkový Competition Paket.

Pre vodičov s extra športovými ambíciami je za príplatok k dispozícii Competition Paket, ktorý slúži na výrazné zlepšenie jazdných vlastností. K jeho vývoju sa pristupovalo so základným princípom všetkých automobilov BMW M - aby sa podvozok maximálne vyladil a harmonizoval s výkonom motora. Vodič tak má v každom momente k dispozícii maximálny možný výkon, s ktorým suverénne a dynamicky zvládne všetky jazdné situácie. Pritom vždy bude mať dokonalú kontrolu nad vozidlom a jeho nastavením.

S touto výbavou stúpne výkon prepĺňaného motora M na 423 kW (575 k) v rozmedzí od 6 000 do 7 000 ot./min. Maximálny krútiaci moment 680 Nm je k dispozícii do 1 500 do 6 000 ot./min.

Zrýchlenie nových modelov BMW M6 z 0 na 100 km/h sa tak zlepší o ďalšiu desatinu sekundy. Súčasťou výbavy Competition Paket sú aj športové výfukové potrubie s čiernymi chrómovými koncovkami, exkluzívnymi 20-palcovými kolesami z ľahkých zliatin v M dizajne, priamejšie riadenie a špecifické nastavenie podvozka.

* Hodnoty spotreby vychádzajú z európskeho testovacieho cyklu. (Kombinovaná spotreba: 9,9 l/100 km; kombinované emisie CO2: 231 g/km platia pre verzie Coupé a Gran Coupé; kombinovaná spotreba: 10,3 l/100 km; kombinované emisie CO2: 239 g/km platí pre verziu Cabrio)*.

 

Exkluzívna výbava a inovatívne príplatkové prvky.

Nové modely BMW M6 Coupé, BMW M6 Cabrio a BMW M6 Gran Coupé prichádzajú už z fabriky s bohatou základnou výbavou. Novinkami sú hnedá metalíza Jatoba, kompletné kožené čalúnenie Merino Aragon ako aj čierne chrómované optické doplnky. Na základe požiadaviek zákazníkov sa dá automobil upraviť doplnkami z ponuky BMW Individual. Paleta obsahuje jedenásť špeciálnych lakov karosérie BMW Individual, päť kožených poťahov BMW Individual ako aj tri druhy obkladov interiéru BMW Individual.

 

K tomu treba prirátať aj inovatívne asistenčné systémy a mobilné služby BMW ConnectedDrive. Milovníkov športovej jazdy poteší farebný BMW Head-Up Display so špeciálnymi M nastaveniami so zobrazením rýchlosti, otáčok ako aj signalizáciou optimálneho radenia Shift Lights. Špeciálnymi novinkami sú aplikácie BMW M Laptimer na analýzu osobných jazdných výkonov a GoPro na zaznamenávanie rýchlych kôl na okruhu s kamerou GoPro Action Camera.

 

BMW Group

BMW Group je vďaka značkám BMW, MINI a Rolls-Royce najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby osobnej mobility. Medzinárodný koncern prevádzkuje 30 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2013 celosvetový predajný rekord v objeme približne 1,963 milióna predaných automobilov a 115 215 motocyklov. V hospodárskom roku 2013 činil zisk pred zdanením 7,91 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 76,06 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2013 zamestnával po celom svete 110 351 spolupracovníkov. 

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na predvídavom a vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

www.bmwgroup.com

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

BMW Group Slovakia

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail: milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka: www.press.bmwgroup.com

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

INTERNATIONAL MOTOR SHOW 2017.

Frankfurt. 12. September.
Here you will see the highlights of the BMW Group press conference.

open streaming site

Latest Facts & Figures.

Špecifikácie vozidiel.
Tue Jan 31 10:38:00 CET 2017
F49
BMW
BMW Group vydalo Sustainable Value Report 2015.
Wed Mar 16 15:24:09 CET 2016
Firemné záležitosti
Výročná správa BMW Group za rok 2015.
Wed Mar 16 13:05:24 CET 2016
Firemné záležitosti
Štvrťročný Report do 31. marca 2009
Fri Nov 09 09:42:37 CET 2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
Fri Nov 09 09:31:46 CET 2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť