Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Nový model BMW radu 7 - technologický a inovačný workshop. PreDrive Miramas.

BMW využíva svoj technologický a inovačný workshop na prezentáciu vybraných vývojových highlightov, ktoré bude niesť nová generácia BMW radu 7 a tým nastaví nový míľnik v oblasti odľahčenej konštrukcie, jazdnej dynamiky, komfortu, inteligentného prepojenia a prevádzky. Rozsiahle využitie karbónu (CFRP) v konštrukcii priestoru pre cestujúcich...

G11
·
G12
·
Radu 7
·
Sedan
·
Dlhý rázvor
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420 225 990 052

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(76x, ~213,34 MB)

BMW predstavuje prvú vlnu vybraných technologických inovácii zrodených vývojom novej generácie BMW radu 7; nové vydanie luxusnej limuzíny opäť razí trasu pre priekopnícke inovácie v oblasti odľahčených konštrukcií a inteligentných prepojení; nové BMW radu 7 sa snaží držať prvenstvo v luxusnej triede v oblasti jazdnej dynamiky, pohodlia na dlhých trasách, efektívnosti a asistenčných prvkov pre vodiča.

 

BMW EfficientLightweight v novom BMW radu 7: hmotnosť vozidiel je znížená až o 130 kilogramov oproti predchodcom.

 

Carbon Core: rozsiahle využitie karbónu (CFRP) v konštrukcii priestoru pre cestujúcich, prostredníctvom prenosu technológií z vývoja modelov BMW i.

 

Nový šesťvalcový in-line/ radový benzínový motor z poslednej generácie hnacích jednotiek  BMW Group; najnovšia technológia BMW TwinPower Turbo zvýši výkonnosť o ďalší stupeň.

 

Výkon motora prenášaný novovyvinutou osemstupňovou prevodovkou Steptronic s optimalizovanou internou účinnosťou, zvýšený rozptyl prevodových pomerov a stratégia radenia rýchlostí asistovaná údajmi z navigácie.

 

Novonavrhnutý prepínač systému Driving Experience Control, v štandardnom vybavení teraz zahŕňa adaptívny režim (ADAPTIVE).

 

Jedinečná rovnováha medzi športovými schopnosťami a komfortom počas jazdy v triede luxusných limuzín;  radosť z jazdy umocnená použitím sofistikovanej karosárskej technológie a inovatívnymi prvkami karosérie; nastavenia vozidla sa naladia na konkrétnu situáciu buď adaptívne alebo podľa vôle šoféra.

 

Dvojnápravové vzduchové odpruženie s automatickým vyrovnávaním a systém Dynamic Damper Control v štandardnej výbave.

 

Ďalšie zlepšenie jazdného komfortu, dynamiky a držania tela sú súčasťou voliteľných technológii karosérie v kombinácii so systémom BMW xDrive; rozvinutý Systém Dynamic Drive zmierňuje klopenie karosérie pomocou elektromechanicky poháňaných stabilizátorov.

 

Výnimočný záväzok používať technológie BMW EfficientDynamics; jedinečný balík technológií BMW EfficientLightweight, motory najnovšej generácie, predvídavá prevádzková stratégia a najlepšia aerodynamika vo svojej triede zaistí významné zníženie spotreby paliva a zároveň zvýši radosť z jazdy.

 

K operačnému systému iDrive pribudol dotykový displej pre intuitívnu obsluhu mnohých funkcií, tiež pribudli dotykové možnosti displeja a ovládacieho panela automatickej klimatizačnej jednotky.

 

Svetová premiéra systému ovládania gestami BMW: 3D senzor umožňuje intuitívnu a jednoduchú vzájomnú komunikáciu s informačno-zábavným systémom prostredníctvom vopred definovaných pohybov ruky.

 

Parkovanie na diaľku pomocou kľúča BMW Display Key.

 

Systém Driving Assistant je teraz doplnený o prevenciu kolízie a varovanie o okolitej premávke a chodcoch za vozidlom.

 

Systém Driving Assistant Plus teraz zahŕňa asistované riadenie a ovládanie smeru a tiež systém Lane Departure Warning spolu s aktívnou ochranou proti bočnej kolízii.

 

 

 

Technologický a inovačný workshop - nový model BMW radu 7.

PreDrive Miramas.

(Skrátená verzia)

 

BMW využíva svoj technologický a inovačný workshop na prezentáciu vybraných vývojových highlightov, ktoré bude niesť nová generácia BMW radu 7 a tým nastaví nový míľnik v oblasti odľahčenej konštrukcie, jazdnej dynamiky, komfortu, inteligentného prepojenia a prevádzky. Rozsiahle využitie karbónu (CFRP) v konštrukcii priestoru pre cestujúcich, dôsledné a precízne použitie odľahčených konštrukčných prvkov spolu s novou generáciou motorov znižujú hmotnosť tejto luxusnej limuzíny a taktiež znižujú spotrebu paliva a množstvo emisií. Pohodlie, bezpečnosť a zážitok z jazdy, ktoré ponúka nové BMW radu 7, ťaží z novej technológie podvozku, výnimočného priestoru pre interakciu s komunikačným systémom vozidla a zo širokého výberu asistenčných systémov z BMW ConnectedDrive.

 

BMW EfficientLightweight: Carbon Core napomáha znížiť hmotnosť vozidla až o 130 kilogramov.

Vďaka stratégii BMW EfficientLightweight je nová séria BMW radu 7 oproti odchádzajúcej generácii odľahčená až o 130 kilogramov. Telom je konštrukcia Carbon Core, založená na prenose technológií z vývoja modelov BMW i. Využitím karbónu (CFRP), ktorého materiálne vlastnosti sú ako stvorené na použitie v konštrukcii priestoru pre cestujúcich vystaveného väčšiemu zaťaženiu, sa zvyšuje torzná pevnosť a tuhosť. Konfigurácia jednotlivých plechových prvkov môže byť zodpovedajúcim spôsobom upravená, pričom umožňuje výrazné zníženie hmotnosti karosérie.

 

Šesťvalcový radový motor z novej generácie hnacích jednotiek.

Nové BMW radu 7 bude poháňaný motorom z najnovšej generácie hnacích jednotiek BMW Group, vrátane šesťvalcového radového prevedenia. Nový benzínový motor s technológiou BMW TwinPower Turbo sa spája s novovyvinutou osemstupňovou prevodovkou Steptronic.

 

Dynamika a pohodlie počas jazdy ušité na mieru – na najvyššej úrovni.

Sofistikované a precízne karosárske technológie a ďalšie ovládacie prvky karosérie – v rámci štandardného vybavenia alebo ako doplnková výbava – zlepšujú nielen jazdnú dynamiku BMW radu 7 novej generácie, ale aj kvalitu jazdy.

 

Rovnováha medzi týmito dvoma aspektmi radosti z jazdy je bezkonkurenčná v triede luxusných limuzín. Zahrnutie dvojnápravového vzduchového odpruženia s automatickým vyrovnávaním do štandardnej výbavy vedie k citeľnému zlepšeniu pohodlia počas jazdy. Systém Dynamic Damper Control je tiež súčasťou štandardnej výbavy. Toto elektronické ovládanie tlmičov zlepšuje primárne a sekundárne jazdné vlastnosti limuzíny a zostruje dynamické vlastnosti. Najnovšia aktualizácia systému Integral Active Steering spoločne s aplikáciou prvého elektromechanicky poháňaného Systému Dynamic Drive prispievajú k ďalšiemu zvýšeniu pohodlia, dynamických schopností a istoty na ceste v novom BMW radu 7.

 

Najnovšie inovácie ponúkajú šoférom väčšiu slobodu vo výbere toho správneho nastavenia vozidla podľa zmien povahy vozovky: možno si zvoliť ešte športovejšie jazdné vlastnosti či optimalizovať komfort jazdy. Okrem toho možno využiť novonavrhnutý prepínač systému Driving Experience Control pre aktiváciu adaptívneho režimu (ADAPTIVE). V tomto nastavení sa vozidlo prispôsobí povahe a jazdnému povrchu vozovky.

 

Intuitívne ovládanie s dotykovým displejom a systémom ovládania gestami.

Systém iDrive sa v novej generácii BMW radu 7 prvýkrát dodáva s dotykový displejom. To znamená, že zákazníci budú môcť ovládať operačný systém rovnakým spôsobom ako moderné elektronické zariadenia. Okrem bežného použitia ovládača na obsluhu operačného systému možno jeho funkcie voliť aj na dotykovom displeji.

 

Ďalší nový prírastok do funkcionality systému iDrive je premiéra systému ovládania gestami BMW. Ručné pohyby, snímané 3D senzormi, ovládajú funkcie informačno-zábavného systému skutočne intuitívnym a používateľsky prívetivým spôsobom. Gestá možno využiť na celý rad funkcií, vrátane ovládania hlasitosti zvuku v zvukových aplikáciách a na prijatie alebo odmietnutie prichádzajúceho hovoru. Navyše si používatelia na individuálnu voľbu funkcie môžu nastaviť konkrétne gesto.

 

Jedinečné v triede luxusných sedanov: parkovanie na diaľkové ovládanie.

Nové BMW radu 7 je prvým sériovo vyrábaným automobilom na svete, ktorý budú môcť majitelia nasmerovať do alebo z parkovacieho miesta alebo garáže bez prítomnosti vodiča za volantom. Možnosť parkovania na diaľku umožňuje šoférom prístup do mimoriadne úzkych parkovacích miest. Použitím novovyvinutého kľúča BMW Display Key môže vodič automobil plnoautomaticky zaparkovať alebo vyparkovať.

 

Inovatívne asistenčné systémy z BMW ConnectedDrive zvyšujú pohodlie a bezpečnosť.

Nové funkcie systémov Driving Assistant Plus a Driving Assistant teraz zahŕňajú asistované riadenie a ovládanie smeru a systém Lane Departure Warning spolu s aktívnou ochranou proti bočnej kolízii a prevenciu kolízie a varovanie o okolitej premávke a chodcoch za vozidlom. Pri použití Aktívneho tempomatu s funkciou Stop & Go stačí stlačiť tlačidlo a nastaví sa optimálna rýchlosť vďaka funkcii Speed Limit Info.

 

 

BMW Group

BMW Group je vďaka značkám BMW, MINI a Rolls-Royce najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby osobnej mobility. Medzinárodný koncern prevádzkuje 30 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2014 celosvetový predaj v objeme približne 2,118 milióna predaných automobilov a 123 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2014 činil zisk pred zdanením 8,71 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 80,40 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2014 zamestnával po celom svete 116 324 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na predvídavom a vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

www.bmwgroup.com

Facebook:  http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter:  http://twitter.com/BMWGroup

YouTube:  http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+:  http://googleplus.bmwgroup.com

 

BMW Group Slovakia

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com

 

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

LA AUTO SHOW 2019

Los Angeles, 20. November.
Here you can see the webcast of the BMW Group Press Conference at the Los Angeles Auto Show.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

Štvrťročný Report do 31. marca 2009
09.11.2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
09.11.2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť