Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Preteky BMW xDrive Run otvoria zimnú sezónu v Jasnej.

V sobotu 5. decembra 2015 bude oficiálne otvorená tohtoročná lyžiarska sezóna v Nízkych Tatrách. Súčasťou tradičného podujatia Winter Music Opening bude prvé lyžovanie v sezóne, súťaž o hlavnú výhru 100 dní radostnej jazdy s BMW v pretekoch BMW xDrive RUN, či večerné vystúpenie štýle Hollywoodu s Darou Rollins.

F48
·
F25 LCI
·
F26
·
F15
·
F16
·
Brands
·
BMW
·
X1
·
X3
·
X4
·
X5
·
X6
 

Press Contact.

Vlad Carcudobrin
BMW Group

Tel: +40-268 400 530

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(2x, ~3,95 MB)

V sobotu 5. decembra 2015 bude oficiálne otvorená  tohtoročná lyžiarska sezóna v Nízkych Tatrách. Súčasťou tradičného podujatia Winter Music Opening bude prvé lyžovanie v sezóne, súťaž o hlavnú výhru 100 dní radostnej jazdy s BMW v pretekoch BMW xDrive RUN, či večerné vystúpenie štýle Hollywoodu s Darou Rollins.

 

Program Winter Music Opening:

 

Preteky BMW xDrive Run

Súťaž o hlavnú výhru podujatia - 100 dní radostnej jazdy s BMW X3. Moderuje Andrej Bičan.

Kde: pred Music Club HAPPY END

Kedy:

  • 09:00 začiatok registrácie
  • 12:45koniec registrácie
  • 13:00 štart pretekov – 1. kolo
  • 13:30 štart pretekov – 2. kolo
  • 13:45 kolo – na pódiu
  • 14:00 vyhodnotenie a odovzdanie cien.

 

Hollywood Edition Party

Kde: Music Club HAPPY END
Kedy: od 21:00 hod.

  • Hostia: Dary Rolins, Mirror People Show, DJ EKG, RDS Company, Fashion Avenue, DJ Tania Amazon (UK) a DJ Liv Knight (UK).

 

 

BMW xDrive

 

BMW xDrive – inovatívna technológia pohonu všetkých kolies distribuuje silu motora variabilne na nápravu s lepšou trakciou v prípade, že vozidlu hrozí v zákrute šmyk. Je doplnkovo dostupná pre viac než 80 modelov BMW.  Táto technológia umocňuje zábavný faktor jazdy aj na kľukatých cestách, na snehu a ľade.

 

BMW xDrive poskytne viac bezpečnosti a stability pri náhlych zmenách počasia aj jazdných podmienok. V prípade zmeny povrchu z dôvodu rozličných súčiniteľov trenia, napríklad na začiatku namrznutej časti vozovky, BMW xDrive flexibilne a rýchlo presunie silu motora medzi prednou a zadnou nápravou. A to isté aj v rýchlych zákrutách: ak vozidlu hrozí nedotáčavý šmyk, systém presmeruje viac pohonu na zadnú nápravu. BMW xDrive vyrieši aj hrozbu pretáčavosti, kedy distribuuje viac pohonu na prednú nápravu. Toto flexibilné prerozdeľovanie sily motora je zárukou stabilizácie vozidla už skôr, než vodič vôbec zaregistruje danú situáciu.

 

Senzory BMW xDrive neustále analyzujú stav povrchu cesty. V prípade, že odhalia pri niektorom z kolies zníženú priľnavosť alebo hrozbu straty trakcie, BMW xDrive zasiahne. V neustálej koordinácii s Dynamickou kontrolou stability (DSC) prerozdeľuje pohon flexibilne medzi obe nápravy, podľa aktuálnych podmienok. Takýmto spôsobom sa najviac krútiaceho momentu dostane vždy na kolesá s najlepšou priľnavosťou. Výsledok: optimálny ťah, mimoriadna smerová stabilita a presné aj komfortné riadenie tak v bežnej premávke, ako aj v náročných situáciách.

 

BMW xDrive neprenáša pohon výlučne iba na prednú alebo iba na zadnú nápravu, ale ho presne rozdeľuje podľa potreby. V ideálnom prípade dostane predná náprava 40 a zadná 60 percent sily motora. Preto si vodič BMW vždy vychutná typický pocit z jazdy so zadným pohonom. V prípade potreby však xDrive presmeruje na jednu z náprav až 100% pohonu. Sila motora sa prerozdeľuje na základe informácií ako je pretáčanie kolies, uhol natočenia volantu, priečne zrýchlenie a pozícia pedálu. BMW xDrive je prepojené s Dynamickou kontrolou stability (DSC) a spoločne zbierajú a sledujú tieto údaje. Vďaka svojej flexibilite a rýchlosti je BMW xDrive nielen inteligentné, ale je tiež jedným z popredných systémov pohonu všetkých kolies na celom svete.

Zdroj: BMW.sk

 

Jasná

Jasná je turisticko-športové centrum zimnej i letnej rekreácie. Nachádza sa v geomorfologickom celku Nízke Tatry, v chránenom území NAPANT-u, v závere Demänovskej doliny. Jasná je najväčšie lyžiarske stredisko na Slovensku s výbornými podmienkami. Ponúka na severnej i južnej strane Chopku široké možnosti aktivít, zábavy a aktívneho oddychu. Na vrchol Chopku je k dispozícii doprava najmodernejšími lanovkami Funitel alebo 15-miestnou kabínkou. Stredisko ponúka 49 km upravených zjazdoviek rôznych obťažností, vhodných pre začiatočníkov, rodiny s deťmi, pokročilých lyžiarov, ako aj na usporiadanie pretekov svetovej úrovne.

BMW Group

BMW Group je vďaka značkám BMW, MINI a Rolls-Royce najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby osobnej mobility. Medzinárodný koncern prevádzkuje 30 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2014 celosvetový predaj v objeme približne 2,118 milióna predaných automobilov a 123 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2014 činil zisk pred zdanením 8,71 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 80,40 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2014 zamestnával po celom svete 116 324 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na predvídavom a vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

www.bmwgroup.com

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

BMW Group Slovakia

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail: milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka: www.press.bmwgroup.com

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

INTERNATIONAL MOTOR SHOW 2017.

Frankfurt. 12. September.
Here you will see the highlights of the BMW Group press conference.

open streaming site

Latest Facts & Figures.

Špecifikácie vozidiel.
Tue Jan 31 10:38:00 CET 2017
F49
BMW
BMW Group vydalo Sustainable Value Report 2015.
Wed Mar 16 15:24:09 CET 2016
Firemné záležitosti
Výročná správa BMW Group za rok 2015.
Wed Mar 16 13:05:24 CET 2016
Firemné záležitosti
Štvrťročný Report do 31. marca 2009
Fri Nov 09 09:42:37 CET 2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
Fri Nov 09 09:31:46 CET 2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť