Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

BMW na veľtrhu spotrebnej elektroniky CES 2016 v Las Vegas.

BMW Group na veľtrhu spotrebnej elektroniky 2016 v Las Vegas (CES, 6. až 9. januára 2016 v Las Vegas). Pôsobivý výstavný profil zdôrazňuje vedúcu pozíciu v oblasti koncepcie pripojeného vozidla (Connected Car).

I01
·
I12
·
Technológia
·
Technology, Research & Development
·
BMW
·
Brands
·
BMW i
·
BMW i3
·
BMW i8
·
BMW Motorrad
·
Séria K
·
Scooter
·
K 1600 GTL
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420 225 990 052

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~424,01 KB)
  
Photos(91x, ~327,06 MB)
 • BMW Group na veľtrhu spotrebnej elektroniky 2016 v Las Vegas (CES, 6. až 9. januára 2016 v Las Vegas). Pôsobivý výstavný profil zdôrazňuje vedúcu pozíciu v oblasti koncepcie pripojeného vozidla (Connected Car).
 • BMW i Vision Future Interaction – Koncepčné vozidlo poskytuje pohľad na prepojený kokpit a používateľské rozhranie budúcnosti.
 • BMW i Vision Future Interaction s displejmi s vysokým rozlíšením, ktorých obsah sa prispôsobuje podľa situácie; ovládanie funkcií gestami, povrchy citlivé na dotyk a ovládanie hlasom.
 • Informácie pre vodiča prostredníctvom head-up displeja, prístrojový panel s trojrozmerným displejom a 21-palcový panoramatický displej.
 • BMW i Vision Future Interaction so svetovou premiérou funkcie AirTouch: senzory rozoznávajú pohyby rukou a zároveň pohyby do hĺbky. Znamená to, že panoramatický displej možno ovládať ako dotykový displej bez reálneho dotyku jeho povrchu.
 • Zredukovanie ovládacích prvkov na minimum. Tri jazdné režimy – Pure Drive (samostatná jazda), Assist (aktívna intervencia asistenčných systémov) a Auto Mode (vysoko automatizovaná obsluha) – voliteľné na volante.
 • Internet of Things (internet vecí) znamená ešte komplexnejšie prepojenie, ktoré umožňuje poskytovanie nových služieb zvyšujúcich úspornosť a komfort.
 • Inteligentné riešenie BMW Group s názvom Open Mobility Cloud spája prepojené systémy ako BMW i3 a Smart Home (inteligentná domácnosť) s osobnými koncovými zariadeniami ako smartfón alebo inteligentné hodinky.
 • Open Mobility Cloud prenáša správne informácie a funkcie a používa inteligentné ovládanie na automatické spustenie komplexných procesov, bez ich požadovania alebo spustenia pomocou aplikácie.
 • Prostredníctvom prepojenia s Open Mobility Cloud majú používatelia k dispozícii prediktívne informácie, ktoré sa týkajú ich osobne.
 • Mobility Mirror – zrkadlo a zároveň displej, súčasť siete Internet of Things prepojené prostredníctvom Open Mobility Cloud.
 • V displeji zrkadla Mobility Mirror sa zobrazujú dôležité informácie pre daný deň, napríklad osobný kalendár, možnosti mobility, energetický stav inteligentnej domácnosti, stav nabitia BMW i3, predpoveď počasia.
 • Parkovanie ovládané gestami: BMW i3 rozoznáva gestá a na parkovacom mieste zaparkuje a vyparkuje z neho plne automaticky.
 • Diaľkové 3D zobrazenie: Výskumná aplikácia používa kamery v BMW i3 ako súčasť systému Internet of Things. Zábery snímané kamerami možno prenášať na prepojené koncové zariadenia a poskytnúť tak prehľad o okolí vozidla.
 • Detektor nárazníka Bumper Detect využíva inovatívny systém, zisťuje, či došlo k nárazu do parkujúceho vozidla vodiča a aktivuje kamery vozidla. Prepojené systémy zároveň posielajú odkaz do smartfónu vodiča a na požiadanie sa pošlú zábery.
 • Systém Bumper Detect rozlišuje aj to, či s vozidlom nemanipulujú neoprávnené osoby a posiela zábery na prepojené mobilné koncové zariadenia.
 • BMW Connected je prototypom osobného digitálneho asistenta pre individuálnu mobilitu. Centrom pozornosti sú potreby a požiadavky mobility budúcnosti.
 • Riešenia BMW Connected a Open Mobility Cloud predstavujú radikálny nový koncepčný prístup k mobilite. BMW Connected je k dispozícii neustále na všetkých prepojených koncových zariadeniach: v domácnosti, pri chôdzi, jazde vo vlastnom vozidle používateľa alebo v hromadnej doprave.
 • Platformou pre BMW Connected je Open Mobility Cloud s vysoko flexibilnou architektúrou služieb.
 • Open Mobility Cloud ponúka rozsiahle možnosti strojového učenia a analýzy dát. Čím častejšie používatelia využívajú digitálne služby, tým efektívnejšie ich možno personalizovať.
 • Informácie dôležité pre používateľa sa poskytujú vždy v správnom čase. BMW Connected sa napríklad učí trasy, ktorými sa pravidelne jazdí a proaktívne informuje používateľa, ak sa po trase očakáva nejaké narušenie.
 • BMW ConnectedRide – motocyklové laserové svetlo na koncepte BMW K1600 GTL s dosahom hlavného lúča 600 metrov.
 • Prilba s head-up displejom premieta potrebné alebo požadované informácie o premávke a vozidle priamo do zorného poľa vodiča.
 • Riešenia pre mobilitu budúcnosti: Light & Charge – inovatívne pouličné osvetlenie s technológiou LED a zároveň nabíjacia stanica na nabíjanie vysokonapäťových batérií elektromobilov.
 • Štandardizované pripojenie pre nabíjací kábel z elektromobilov vrátane vozidiel iných výrobcov, bezhotovostná platba. Naštartovanie vozidla pomocou aplikácie v smartfóne alebo RFID karty.
 • BMW i 8 Mirrorless – Spätné zrkadlo nahrádza systém s troma kamerami, ktorý pokrýva väčšie zorné uhly a eliminuje nebezpečné „slepé uhly“.
 • Zábery z kamier sa spájajú na displeji, ktorý nahrádza spätné zrkadlo. Pre kameru ani displej nie sú potrebné žiadne prednastavenia.
 • Systém vyhodnocuje zábery z kamery a podľa situácie reaguje na hroziace nebezpečenstvá, napríklad pomocou žltých výstražných ikoniek.
 • Navrstvené čiary trajektórie poskytujú pomoc pri parkovaní a cestujúci môže zároveň sledovať premávku za vozidlom.
 • Rozšírené spätné zrkadlo (Extended Rearview Mirror) v BMW i3 spája zrkadlo a kamerovú technológiu. Vo vnútornom spätnom zrkadle je zrkadlový odraz prekrytý veľmi presnými zábermi z kamery umiestnenej na streche. Výsledkom je značne rozšírené zorné pole.
 • Nové koncepty ovládania od BMW: Ovládanie gestami v novom modelovom rade BMW 7 na ovládanie informačných, zábavných a komunikačných funkcií.
 • Nová sloboda pri ovládaní pre cestujúcich na zadných sedadlách s dotykovým ovládačom BMW Touch Command.

 

BMW Group

BMW Group je vďaka značkám BMW, MINI a Rolls-Royce najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby osobnej mobility. Medzinárodný koncern prevádzkuje 30 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2014 celosvetový predaj v objeme približne 2,118 milióna predaných automobilov a 123 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2014 činil zisk pred zdanením 8,71 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 80,40 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2014 zamestnával po celom svete 116 324 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na predvídavom a vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

www.bmwgroup.com

Facebook:  http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter:  http://twitter.com/BMWGroup

YouTube:  http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+:  http://googleplus.bmwgroup.com

 

BMW Group Slovakia

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.co

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

INTERNATIONAL MOTOR SHOW 2017.

Frankfurt. 12. September.
Here you will see the highlights of the BMW Group press conference.

open streaming site

Latest Facts & Figures.

Špecifikácie vozidiel.
Tue Jan 31 10:38:00 CET 2017
F49
BMW
BMW Group vydalo Sustainable Value Report 2015.
Wed Mar 16 15:24:09 CET 2016
Firemné záležitosti
Výročná správa BMW Group za rok 2015.
Wed Mar 16 13:05:24 CET 2016
Firemné záležitosti
Štvrťročný Report do 31. marca 2009
Fri Nov 09 09:42:37 CET 2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
Fri Nov 09 09:31:46 CET 2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť