Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Na Viedenskom autosalóne predstavia nový Rolls-Royce Dawn

Popredný svetový výrobca luxusných automobilov po prvýkrát v Rakúsku predstaví kabriolet Rolls-Royce na Viedenskom autosalóne. Dawn vystavia bok po boku s dokonalou manažérskou limuzínou s názvom Ghost.

Rolls-Royce
·
Brands
·
Products
·
Dawn
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420 225 990 052

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(4x, ~8,75 MB)

Na Viedenskom autosalóne predstavia nový Rolls-Royce Dawn

 

13. januára 2016, Goodwood/ Viedeň

 

-          Nový Rolls-Royce Dawn čaká rakúsky debut vo Viedni

-          Zdôrazňuje dôležitosť trhov v strednej a východnej Európe


Popredný svetový výrobca luxusných automobilov po prvýkrát v Rakúsku predstaví kabriolet Rolls-Royce na Viedenskom autosalóne. Dawn vystavia bok po boku s dokonalou manažérskou limuzínou s názvom Ghost.

 

Autosalón, ktorý sa koná od 14. do 17. januára, je najdôležitejšou rakúskou automobilovou udalosťou, ktorá priťahuje množstvo záujemcov z okolitých krajín. Očakáva sa účasť viac než 150 000 návštevníkov.

 

James Crichton, regionálny riaditeľ Rolls-Royce Motor Cars pre Európu, povedal: „Naša účasť na tomto podujatí podčiarkuje význam stredo- a východoeurópskych trhov pre našu spoločnosť. Po dôsledne naplánovanom rozšírení siete našich dealerstiev v priebehu posledných rokov, do ktorej patrí aj pražská a varšavská pobočka, sme boli svedkami narastajúceho dopytu z Rakúska a susedných regiónov Česka, Maďarska, Slovenska a Slovinska. S hrdosťou predstavujeme Dawn – stelesnenie luxusu, štýlu a krásy – priamo v srdci Európy."

 

Dawn je inšpirovaný elegantnými a nadčasovými kabrioletmi Rolls-Royce Silver Dawn zo 40. a 50. rokov 20. storočia. Konštruktéri sa usilovali zachytiť vývoj dizajnu Rolls-Royce a vytvoriť architektúru moderného superluxusného štvorsedadlového kabrioletu. Dawn je nádherné nové vozidlo ponúkajúce najdokonalejší zážitok z jazdy bez strechy, ktoré sa od ostatných automobilov zo stajne Rolls-Royce odlišuje až 80 percentami jedinečných panelov karosérie.


Nový model Rolly-Royce Dawn sa začne dodávať na jar 2016.

- Koniec -

 

Poznámky pre redaktorov:


Rolls-Royce Motor Cars bude vystavovať v sále C.

Portfólio spoločnosti zahŕňa vozidlá skupiny Phantom (Phantom, Phantom Extended Wheelbase, Phantom Drophead Coupé a Phantom Coupé), skupiny Ghost (Ghost a Ghost Extended Wheelbase), coupé so zošikmenou zadnou časťou Wraith a kabriolet Dawn.

 

Rad Ghost II predstavuje najmodernejšiu technológiu od Rolls-Royce s jemným, vynoveným dizajnom, ktorý je ako stvorený pre každého, kto si vie naplno vychutnať jazdu na „zázračnom koberci“ súčasnosti, či už z pozície šoféra alebo cestujúceho. Stavia na reputácii modelu Ghost a jeho pozícii dokonalej manažérskej limuzíny pre priemyselných magnátov a úspešných podnikateľov hľadajúcich oázu pokoja v hektickom svete biznisu.

 

 

BMW Group

BMW Group je vďaka značkám BMW, MINI a Rolls-Royce najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby osobnej mobility. Medzinárodný koncern prevádzkuje 30 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2015 celosvetový predaj v objeme približne 2,247 milióna predaných automobilov a 137 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2014 činil zisk pred zdanením 8,71 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 80,40 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2014 zamestnával po celom svete 116 324 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na predvídavom a vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

www.bmwgroup.com

Facebook:  http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter:  http://twitter.com/BMWGroup

YouTube:  http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+:  http://googleplus.bmwgroup.com

 

BMW Group Slovakia

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.co

 

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

BUILT IN THE US: THE ALL-NEW BMW X3.

Here you can see the live transmission of the event in Spartanburg, USA.

open streaming site

CO2 emission information.

Fuel consumption figures based on the EU test cycle, may vary depending on the tyre format specified.

Further information on official fuel consumption figures, specific CO2 emission values and the electric power consumption of new passenger cars is included in the guideline "Guideline for fuel consumption, CO2 emissions and electric power consumption of new passenger cars", which can be obtained from all dealerships, from Deutsche Automobil Treuhand GmbH (DAT), Hellmuth-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern-Scharnhausen and at http://www.dat.de.

Latest Facts & Figures.

Špecifikácie vozidiel.
Tue Jan 31 10:38:00 CET 2017
F49
BMW
BMW Group vydalo Sustainable Value Report 2015.
Wed Mar 16 15:24:09 CET 2016
Firemné záležitosti
Výročná správa BMW Group za rok 2015.
Wed Mar 16 13:05:24 CET 2016
Firemné záležitosti
Štvrťročný Report do 31. marca 2009
Fri Nov 09 09:42:37 CET 2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
Fri Nov 09 09:31:46 CET 2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť