Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Na Viedenskom autosalóne predstavia nový Rolls-Royce Dawn

Popredný svetový výrobca luxusných automobilov po prvýkrát v Rakúsku predstaví kabriolet Rolls-Royce na Viedenskom autosalóne. Dawn vystavia bok po boku s dokonalou manažérskou limuzínou s názvom Ghost.

Rolls-Royce
·
Brands
·
Products
·
Dawn
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420 225 990 052

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(4x, ~8,75 MB)

Na Viedenskom autosalóne predstavia nový Rolls-Royce Dawn

 

13. januára 2016, Goodwood/ Viedeň

 

-          Nový Rolls-Royce Dawn čaká rakúsky debut vo Viedni

-          Zdôrazňuje dôležitosť trhov v strednej a východnej Európe


Popredný svetový výrobca luxusných automobilov po prvýkrát v Rakúsku predstaví kabriolet Rolls-Royce na Viedenskom autosalóne. Dawn vystavia bok po boku s dokonalou manažérskou limuzínou s názvom Ghost.

 

Autosalón, ktorý sa koná od 14. do 17. januára, je najdôležitejšou rakúskou automobilovou udalosťou, ktorá priťahuje množstvo záujemcov z okolitých krajín. Očakáva sa účasť viac než 150 000 návštevníkov.

 

James Crichton, regionálny riaditeľ Rolls-Royce Motor Cars pre Európu, povedal: „Naša účasť na tomto podujatí podčiarkuje význam stredo- a východoeurópskych trhov pre našu spoločnosť. Po dôsledne naplánovanom rozšírení siete našich dealerstiev v priebehu posledných rokov, do ktorej patrí aj pražská a varšavská pobočka, sme boli svedkami narastajúceho dopytu z Rakúska a susedných regiónov Česka, Maďarska, Slovenska a Slovinska. S hrdosťou predstavujeme Dawn – stelesnenie luxusu, štýlu a krásy – priamo v srdci Európy."

 

Dawn je inšpirovaný elegantnými a nadčasovými kabrioletmi Rolls-Royce Silver Dawn zo 40. a 50. rokov 20. storočia. Konštruktéri sa usilovali zachytiť vývoj dizajnu Rolls-Royce a vytvoriť architektúru moderného superluxusného štvorsedadlového kabrioletu. Dawn je nádherné nové vozidlo ponúkajúce najdokonalejší zážitok z jazdy bez strechy, ktoré sa od ostatných automobilov zo stajne Rolls-Royce odlišuje až 80 percentami jedinečných panelov karosérie.


Nový model Rolly-Royce Dawn sa začne dodávať na jar 2016.

- Koniec -

 

Poznámky pre redaktorov:


Rolls-Royce Motor Cars bude vystavovať v sále C.

Portfólio spoločnosti zahŕňa vozidlá skupiny Phantom (Phantom, Phantom Extended Wheelbase, Phantom Drophead Coupé a Phantom Coupé), skupiny Ghost (Ghost a Ghost Extended Wheelbase), coupé so zošikmenou zadnou časťou Wraith a kabriolet Dawn.

 

Rad Ghost II predstavuje najmodernejšiu technológiu od Rolls-Royce s jemným, vynoveným dizajnom, ktorý je ako stvorený pre každého, kto si vie naplno vychutnať jazdu na „zázračnom koberci“ súčasnosti, či už z pozície šoféra alebo cestujúceho. Stavia na reputácii modelu Ghost a jeho pozícii dokonalej manažérskej limuzíny pre priemyselných magnátov a úspešných podnikateľov hľadajúcich oázu pokoja v hektickom svete biznisu.

 

 

BMW Group

BMW Group je vďaka značkám BMW, MINI a Rolls-Royce najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby osobnej mobility. Medzinárodný koncern prevádzkuje 30 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2015 celosvetový predaj v objeme približne 2,247 milióna predaných automobilov a 137 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2014 činil zisk pred zdanením 8,71 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 80,40 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2014 zamestnával po celom svete 116 324 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na predvídavom a vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

www.bmwgroup.com

Facebook:  http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter:  http://twitter.com/BMWGroup

YouTube:  http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+:  http://googleplus.bmwgroup.com

 

BMW Group Slovakia

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.co

 

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

INTERNATIONAL MOTOR SHOW 2017.

Here you will see the highlights of the BMW Group press conference.

open streaming site

Latest Facts & Figures.

Špecifikácie vozidiel.
Tue Jan 31 10:38:00 CET 2017
F49
BMW
BMW Group vydalo Sustainable Value Report 2015.
Wed Mar 16 15:24:09 CET 2016
Spoločnosť
Výročná správa BMW Group za rok 2015.
Wed Mar 16 13:05:24 CET 2016
Spoločnosť
Štvrťročný Report do 31. marca 2009
Fri Nov 09 09:42:37 CET 2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
Fri Nov 09 09:31:46 CET 2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť