Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Nový kabriolet MINI John Cooper Works Convertible.

Keď je hybnou silou pretekárska vášeň a cieľom intenzívny zážitok na čerstvom vzduchu, je zrejmé, že túto úlohu ideálne splní nový kabriolet MINI John Cooper Works Convertible. Druhý model John Cooper Works najnovšej generácie v sebe spája motor a zavesenie kolies optimalizované pre pretekárske okruhy s charakteristickým dizajnom a doplnkami, ako aj zdokonalenými kvalitami nového kabrioletu MINI Convertible.

R57
·
MINI
·
Brands
·
John Cooper Works
·
John Cooper Works Cabrio
 

Press Contact.

Vlad Carcudobrin
BMW Group

Tel: +40-268 400 530

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(14x, ~63,55 MB)

 Nov

Keď je hybnou silou pretekárska vášeň a cieľom intenzívny zážitok na čerstvom vzduchu, je zrejmé, že túto úlohu ideálne splní nové MINI John Cooper Works Cabrio. Druhý model John Cooper Works najnovšej generácie v sebe spája motor a zavesenie kolies optimalizované pre pretekárske okruhy s charakteristickým dizajnom a doplnkami, ako aj zdokonalenými kvalitami nového MINI Cabrio. Koncept otvoreného štvorsedadlového vozidla s vynikajúcimi športovými vlastnosťami, nevídanými v segmente malých automobilov, je vďaka týmto charakteristikám ešte viac očarujúci.

 

 • John Cooper Works teraz predstavuje druhého špičkového atléta novej generácie; nové MINI John Cooper Works Cabrio pozýva pretekárskych nadšencov vychutnať si extrémne potešenie z jazdy, a to skutočne exkluzívnym spôsobom; jedinečný koncept vozidla v segmente malých automobilov kombinujúci autentický pocit z pretekania so zážitkom na čerstvom vzduchu s prémiovou kvalitou a vyzretou esenciou novej generácie MINI.

 

 • Vzrušujúci výkon a charizma extroverta; pohon, zavesenie kolies a aerodynamika vyvinuté na základe rozsiahlych skúseností s pretekaním; výrazný dizajn v nezameniteľnom štýle John Cooper Works, jasne sa odlišujúci od nového MINI Cabrio.

 

 • Štvorvalcový hnací agregát s objemom 2,0 litra vyvinutý exkluzívne pre modely John Cooper Works, vychádzajúci zo súčasnej generácie motorov s technológiou MINI TwinPower Turbo; fascinujúci výkon a veľmi emotívny zvuk vďaka charakteristickej konštrukcii piestov, turbodúchadla a výfukového systému; najsilnejší motor z portfólia MINI s výkonom 170 kW/231 k, teda o 15 kW/20 k viac než pri predchádzajúcom modeli a o 29 kW/39 k viac v porovnaní s novým MINI Cooper S Cabrio; maximálny krútiaci moment: 320 Nm; šesťstupňová manuálna prevodovka v štandardnej výbave a doplnková šesťstupňová automatická prevodovka Steptronic Sport; kombinovaná spotreba paliva podľa normy EÚ: 6,5 l/100 km (automatická prevodovka: 5,9 l/100 km), kombinované emisie CO2 podľa normy EÚ: 152 g/km (138 g/km).

 

 • Extrémne športové hodnoty zrýchlenia a pružnosti; z 0 na 100 km/h za 6,6 sekúnd (mínus 0,3 sekundy) pri manuálnej prevodovke a 6,5 sekúnd (mínus 0,6 sekundy) pri prevodovke Steptronic, z 80 na 120 km/h za 6,1 sekúnd (mínus 0,7 sekundy); maximálna rýchlosť zvýšená o 7 km/h na 242 km/h (s automatickou prevodovkou: 240 km/h).

 

 • Prenos hnacej sily na predné kolesá; vysoko kvalitná technológia zavesenia kolies vyladená na mieru podľa konceptu vozidla a výkonu motora; štandardná výbava obsahujúca športový brzdový systém Brembo, 17-palcové disky kolies z ľahkej zliatiny Track Spoke Silver John Cooper Works a posilňovač riadenia pre vysoké rýchlosti Servotronic; Dynamické riadenie tlmičov v doplnkovej výbave; Dynamická kontrola stability (DSC) v štandardnej výbave obsahujúca aj DTC (Dynamická kontrola trakcie), EDLC (Elektronicky riadená uzávierka diferenciálu) a reguláciu výkonu.

 

 • Veľmi výrazný dizajn s dynamicky natiahnutou siluetou, neprehliadnuteľne tvarovaná karoséria s optimalizovanou aerodynamikou v štýle John Cooper Works; veľké vstupy pre chladiaci vzduchu v prednej kapote zaberajúce aj priestor, ktorý je  má bežné MINI Cabrio vyhradený pre parkovacie svetlá a hmlovky; charakteristické bočné prahy a zadná časť karosérie; predné LED svetlá s bielymi smerovkami a zadné LED svetlá v štandardnej výbave; mriežka chladiča, vetracie otvory a veko batožinového priestoru s logom John Cooper Works; doplnková farba karosérie Rebel Green, dostupná jedine pre modely John Cooper Works.

 

 • Nová látková strecha po prvýkrát s plne elektrickým pohonom a špeciálnym odhlučnením; plnoautomatické otváranie a zatváranie strechy pomocou jediného tlačidla za 18 sekúnd, s možnosťou ovládania aj za jazdy pri rýchlosti až do 30 km/h; funkcia strešného okna - odsunutím strednej časti strechy, použiteľná pri akejkoľvek rýchlosti; doplnový poťah strechy MINI Yours s integrovanou luxusnou grafikou v podobe britskej vlajky (Union Jack).

 

 • Rozmery vozidla: výrazne väčší rázvor a rozchody kolies než pri predchádzajúcom modeli; optimalizovaný priestor na všetkých štyroch sedadlách; predĺžené samostatné zadné sedadlá; kapacita batožinového priestoru zväčšená na 215 litrov pri zatvorenej a 160 litrov pri otvorenej streche; štandardná výbava obsahujúca delené sklopné operadlo zadného sedadla, rozšírený nakladací priestor a systém Easy Load, uľahčujúci nakladanie vecí.

 

 • Vysoko kvalitný interiér dýchajúci rafinovanosťou, moderný vzhľad a koncept najnovšej generácie MINI a športový kokpit, typický pre modely John Cooper Works; plne integrovaný systém ochrany pred prevrátením za zadnými sedadlami; športové sedadlá John Cooper Works v čiernej farbe Carbon Black z látky alebo materiálu Dinamica s integrovanými opierkami hlavy; kryty prahov dverí John Cooper Works; kožený volant John Cooper Works s multifunkčnými tlačidlami a pádlami na preraďovanie rýchlostí, dopĺňajúcimi šesťstupňovú prevodovku Steptronic Sport; radiaca páka manuálnej alebo voliaca páka automatickej prevodovky John Cooper Works; displeje a centrálny prístrojový panel obklopený dizajnom charakteristickým pre tento model; pedále a opierka pre nohu vodiča z nehrdzavejúcej ocele.

 

 • Veľmi pevná konštrukcia karosérie s výstuhami typickými pre kabriolety, umožňujúca dravú jazdu pri maximálnej ochrane cestujúcich; všetky štandardné bezpečnostné prvky vrátane predných a bočných airbagov, chrániacich hlavu a hrudník, integrovaných v opierkach sedadiel, 3-bodové automatické pásy na všetkých sedadlách, úchytky ISOFIX pre detskú sedačku na sedadle spolujazdca a na zadných sedadlách, indikátor tlaku vzduchu v pneumatikách a čiastočne aktívna kapota pre optimálnu ochranu chodcov; zádržné systémy aktivujúce sa v prípade potreby a ochrana pred prevrátením ovládaná centralizovanou bezpečnostnou elektronikou.

 

 • Štandardná výbava obsahuje plne automatickú prevádzku látkovej strechy, klimatizáciu, jazdné režimy MINI, rádio MINI Boost so vstupmi AUX-IN a USB, ako aj parkovacieho asistenta.

 

 • Exkluzívna doplnková výbava a prvky tuningu John Cooper Works; doplnkový zabudovaný displej MINI s obsahom špecifickým pre John Cooper Works; systém MINI Driving Assistant; parkovací asistent; zadná kamera; dvojzónová automatická klimatizácia s režimom kabrioletu; systém Always Open Timer s novým obsahom; nový, odľahčený deflektor vzduchu so zjednodušeným uchytením; funkcia Komfortný vstup; dažďový senzor s automatickým ovládaním tlmených svetiel: Balíček MINI Excitement, ktorý obsahuje logo MINI premietané z vonkajšieho spätného zrkadla na cestu pred dverami vodiča; navigačný systém MINI a balíček Wired s navigačným systémom Professional s dotykovým ovládaním MINI; príprava na Bluetooth; kryty vonkajších spätných zrkadiel vo farbe Chilli Red; 18-palcové dvojfarebné disky kolies z ľahkej zliatiny Cup Spoke John Cooper Works; pruhy na kapote John Cooper Works spolu s exteriérovými a interiérovými komponentmi dizajnového radu John Cooper Works Pro.

 

 • Kompletný informačno-zábavný systém MINI Connected; neustále aktualizovaný výber aplikácií na integráciu vo vozidle prostredníctvom smartfónu; exkluzívne funkcie MINI ako MINI Streetwise, online vyhľadávanie, Športové prístroje a indikátory; MINI Connected XL Journey Mate s aktuálnym dopravným radarom a výstrahou pred dažďom; online služby na využívanie sociálnych sietí a tiež ponuka zábavy ako Spotify, AUPEO!, Stitcher, Deezer, Audible, Napster, TuneIn a GoPro.

 

 • Motor,  jazdné výkony, spotreba paliva a emisie:
 • MINI John Cooper Works Cabrio: 4-valcový benzínový motor s technológiou MINI TwinPower Turbo (prepĺňanie turbodúchadlom, priame vstrekovanie paliva, plne variabilné ovládanie ventilov a vačkového hriadeľa), objem: 1998 cm3, výkon: 170 kW/231 k pri 5200 – 6000 otáčkach za minútu, krútiaci moment: 320 Nm pri 1250 – 4800 otáčkach za minútu, zrýchlenie 0 – 100 km/h: 6,6 sekúnd (automatická prevodovka: 6,5 sekúnd), maximálna rýchlosť: 242 km/h (240 km/h), kombinovaná spotreba paliva: 6,5 l/100 km (5,9 l/100 km), emisie CO2: 152 g/km (138 g/km), emisná norma: EU6.

 

Celkové rozmery:

Dĺžka: 3874 mm

Šírka: 1727 mm

Výška: 1415 mm

Rázvor: 2495 mm

 

BMW Group

BMW Group je vďaka značkám BMW, MINI a Rolls-Royce najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby osobnej mobility. Medzinárodný koncern prevádzkuje 30 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2015 celosvetový predaj v objeme približne 2,247 milióna predaných automobilov a 137 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2014 činil zisk pred zdanením 8,71 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 80,40 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2014 zamestnával po celom svete 116 324 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na predvídavom a vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

www.bmwgroup.com

Facebook:  http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter:  http://twitter.com/BMWGroup

YouTube:  http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+:  http://googleplus.bmwgroup.com

 

BMW Group Slovakia

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.co

 

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

BUILT IN THE US: THE ALL-NEW BMW X3.

Here you can see the live transmission of the event in Spartanburg, USA.

open streaming site

CO2 emission information.

Fuel consumption figures based on the EU test cycle, may vary depending on the tyre format specified.

Further information on official fuel consumption figures, specific CO2 emission values and the electric power consumption of new passenger cars is included in the guideline "Guideline for fuel consumption, CO2 emissions and electric power consumption of new passenger cars", which can be obtained from all dealerships, from Deutsche Automobil Treuhand GmbH (DAT), Hellmuth-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern-Scharnhausen and at http://www.dat.de.

Latest Facts & Figures.

Špecifikácie vozidiel.
Tue Jan 31 10:38:00 CET 2017
F49
BMW
BMW Group vydalo Sustainable Value Report 2015.
Wed Mar 16 15:24:09 CET 2016
Firemné záležitosti
Výročná správa BMW Group za rok 2015.
Wed Mar 16 13:05:24 CET 2016
Firemné záležitosti
Štvrťročný Report do 31. marca 2009
Fri Nov 09 09:42:37 CET 2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
Fri Nov 09 09:31:46 CET 2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť