Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Nové MINI Clubman ALL4.

Najnovšia možnosť vychutnať si MINI v úplne novej dimenzii – teraz navyše s pohonom všetkých štyroch kolies; nové MINI Clubman ALL4 v sebe spája inovatívny koncept zo segmentu prémiových kompaktných vozidiel s ešte športovejšou a univerzálnejšou verziou od značky známej vozidlami vytvorenými pre radosť z jazdy; nový systém pohonu všetkých štyroch kolies pre najnovšiu generáciu MINI dostupnú s dvomi typmi motorov.

F54
·
MINI
·
Brands
·
MINI Clubman
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420 225 990 052

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~336,23 KB)
  
Photos(67x, ~206,4 MB)
 • Najnovšia možnosť vychutnať si MINI v úplne novej dimenzii – teraz navyše s pohonom všetkých štyroch kolies; nové MINI Clubman ALL4 v sebe spája inovatívny koncept zo segmentu prémiových kompaktných vozidiel s ešte športovejšou a univerzálnejšou verziou od značky známej vozidlami vytvorenými pre radosť z jazdy; nový systém pohonu všetkých štyroch kolies pre najnovšiu generáciu MINI dostupnú s dvomi typmi motorov.

 

 • Premiéra novej generácie systému pohonu všetkých štyroch kolies ALL4 s elektro-hydraulickou reguláciou, optimalizovanou hmotnosťou a zvýšenou efektivitou v najväčšom a najuniverzálnejšom modeli MINI; ideálna alternatíva a doplnok ku klasickému pohonu predných kolies MINI s konštrukčnou novinkou – pomocným hriadeľom prednej osi s úkosom, kardanovým hriadeľom zloženým z dvoch častí na prenos výkonu a viacdiskovou spojkou Hang-On v diferenciáli zadnej osi; prenos krútiaceho momentu pohonu medzi prednými a zadnými kolesami presne prispôsobený aktuálnej situácii vďaka prepojeniu riadiacej jednotky ALL4 so systémom dynamickej kontroly stability (DSC); rýchla reakcia na zmeny jazdného štýlu a povrch vozovky umožňuje extrémne športovú jazdu a vynikajúcu trakciu za každého počasia a stavu vozovky.

 

 • Uvedenie nového MINI Clubman ALL4 na trh (kombinovaná spotreba paliva: 6,9 – 4,8 l/100 km; kombinované emisie CO2: 159 – 126 g/km) s výkonnými motormi najnovšej generácie s technológiou MINI TwinPower Turbo a tiež modernými prevodovkami – manuálnou prevodovkou a verziou Steptronic; MINI Cooper S Clubman ALL4 so štvorvalcovým motorom s obsahom valcov 2,0 litra (141 kW/192 k) a 6-rýchlostnou manuálnou prevodovkou v štandardnej výbave či 8-rýchlostnou prevodovkou Steptronic vo voliteľnej výbave; MINI Cooper SD Clubman ALL4 so štvorvalcovým dieselovým motorom s obsahom valcov 2,0 litra (140 kW/190 k) a 8-rýchostnou prevodovkou Steptronic v štandardnej výbave.

 

 • Intenzívny zážitok z jazdy vďaka silným motorom a prevodu optimálne prenášajúcemu výkon na všetky štyri kolesá; s voliteľnou výbavou: 8-rýchlostná prevodovka Steptronic s páčkami na volante a funkcia Launch Control umožňujúca maximálnu akceleráciu z nulovej rýchlosti; optimalizovaná spotreba paliva spolu s emisiami vďaka efektívnej konštrukcii a funkcii nového systému pohonu všetkých štyroch kolies ALL4 a technológii zvanej MINIMALISM; funkcia štart/stop v štandardnej výbave; ekologický režim GREEN vrátane jazdy pri odpojenej pohonnej sústave spolu s voliteľnými jazdnými režimami MINI a prevodovkou Steptronic.

 

 • Systém pohonu všetkých štyroch kolies ALL4 je ďalším vylepšením najvyššej úrovne každodennej praktickosti a vhodnosti na dlhé jazdy, aké MINI kedy dosiahlo; nové MINI Clubman ALL4 v sebe spája pocit z jazdy v motokáre príznačný pre túto značku s istým ovládaním a skvelým jazdným komfortom pri šoférovaní za každých okolností; vysoko kvalitná technológia zavesenia kolies s jednokĺbovou prednou nápravou jedinečnou v rámci triedy a viacprvkovou zadnou nápravou: maximálna agilnosť vďaka širokému rozchodu kolies a pevnej karosérii s optimalizovanou hmotnosťou; elektromechanický posilňovač s funkciou Servotronic v základnej výbave.

 

 • MINI Clubman ALL4 v štandardnej výbave ponúka systém dynamickej kontroly stability (DSC) vrátane dynamickej kontroly trakcie (DTC), elektronicky riadeného uzáveru diferenciálu (EDLC) a systému riadenia výkonu; športové zavesenie kolies a Dynamic Damper Control v doplnkovej výbave; štandardná výbava zahŕňa 17-palcové kolesá z ľahkej zliatiny; v doplnkovej výbave nájdeme až 19-palcové kolesá z ľahkej zliatiny.

 

 • Nové MINI Clubman je teraz dostupné s ôsmimi verziami motorov; rozšírená ponuka možností konceptu vozidla, ktoré je unikátom medzi tradičnými automobilmi s hranatou zadnou časťou; charakteristická karoséria s dynamicky natiahnutou siluetou, mocnými kontúrami pozdĺžnej roviny vozidla, dlhou líniou strechy a zvažujúcou sa zadnou časťou; optimalizované aerodynamické vlastnosti vďaka spojlerom v tvare prívodov vzduchu na prednej maske a výduchov za prednými blatníkmi; vysoká miera univerzálnosti vďaka štyrom bočným dverám a charakteristicky deleným zadným dverám otvárajúcim sa do strán; päť plnohodnotných sedadiel; objem batožinového priestoru: 360 litrov; zadná opierka s možnosťou delenia 40 : 20 : 40; maximálna kapacita: 1 250 litrov; možnosti farby karosérie doplnené o modrú metalízu Digital Blue.

 

 • Charakteristický interiér so širokou prístrojovou doskou s logom firmy umiestneným vo vrchnej časti rámu; prístrojový panel na stĺpiku volantu; centrálny prístrojový panel s ponukou rôznych zobrazení; intuitívne ovládaná klimatizácia; centrálna konzola s elektrickou parkovacou brzdou, úložné priestory, dva držiaky na poháre, MINI Controller a opierka na ruky.

 

 • Karoséria, ktorá prešla úpravou váhy a získala protihavarijné prvky; štandardná bezpečnostná výbava zahŕňa predné a bočné airbagy, postranné airbagy, 3-bodové automatické pásy na všetkých sedadlách, vpredu s napínačom bezpečnostného pásu a adaptívnymi obmedzovačmi napínacej sily pásu, prípravu na uchytenie detskej sedačky ISOFIX vzadu a voliteľne tiež na sedadle spolujazdca, ukazovateľ tlaku v pneumatikách; excelentné odhlučnenie a potlačenie vibrácií.

 

 • Nové MINI Clubman ALL4 ponúka tiež množstvo voliteľného vybavenia prinášajúceho väčšiu radosť z jazdy, pohodlie a osobitosť; režimy jazdy MINI Driving Modes umožňujúce individuálne nastavenie vozidla; moderné asistenčné systémy vrátane zabudovaného displeja, parkovacieho asistenta, zadnej kamery a systému Driving Assistant; LED reflektory; LED hmlové svetlá; elektricky nastaviteľné sedadlo vodiča a spolujazdca; funkcia Comfort Access vrátane bezdotykového otvárania delených dvier; ťažné zariadenie na prívesný vozík; panoramatická sklenená strecha; MINI Excitement Package s vnútorným a okolitým LED osvetlením, ako aj projekciou loga MINI z vonkajšieho zrkadla na strane vodiča pri otváraní a zatváraní dverí; MINI Youth Interior Styles po prvýkrát s presvetlenými rámami dverí; zabezpečovací systém vrátane červeného kontrolného LED svetla integrovaného do antény v tvare plutvy; rad takisto zahŕňa exkluzívne doplnky John Cooper Works a MINI Yours a aktuálny informačno-zábavný systém MINI Connected.

 

 • Varianty motora:

 

MINI Cooper S Clubman ALL4: 4-valcový benzínový motor s technológiou MINI TwinPower Turbo (turbodobíjanie, priame vstrekovanie, plne variabilná kontrola ventilov, variabilná kontrola vačkového hriadeľa), kapacita: 1998 cc, výkon: 141 kW/192 k pri 5 000 otáčkach za minútu, krútiaci moment: 280 Nm pri 1 250 otáčkach za minútu (300 Nm s prekročením plniaceho tlaku), zrýchlenie (0 – 100 km/h): 7,0 sekundy (automatická prevodovka: 6,9 sekundy), maximálna rýchlosť: 225 km/h (225 km/h), priemerná spotreba paliva*: 7,0 – 6,9 litra (6,4 – 6,3 litra)/100 kilometrov, emisie CO2*: 162 – 159 g/km (149 – 146 g/km), emisná norma: EU6.

 

MINI Cooper SD Clubman ALL4: 4-valcový naftový motor s technológiou MINI TwinPower Turbo (turbodobíjanie s variabilnou geometriou turbíny, priame vstrekovanie s tlakovým zásobníkom): 1 995 cc, výstup: 140 kW/190 k pri 4 000 otáčkach za minútu, maximálny krútiaci moment: 400 Nm pri 1 750 – 2 500 otáčkach za minútu, zrýchlenie (0 – 100 km/h): 7,2 sekundy, maximálna rýchlosť: 222 km/h, priemerná spotreba paliva*: 4,9 – 4,8 litra/100 kilometrov, emisie CO2*: 129 – 126 g/km, emisná norma: EU6.

 

* Údaje podľa európskeho skúšobného cyklu, spotreba paliva v závislosti na zvolenom formáte pneumatík.

 

Rozmery exteriéru:

Dĺžka: 4 253 milimetrov

Šírka: 1 800 milimetrov

Výška: 1 441 milimetrov

Rázvor: 2 670 milimetrov

 

BMW Group

BMW Group je vďaka značkám BMW, MINI a Rolls-Royce najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby osobnej mobility. Medzinárodný koncern prevádzkuje 30 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2015 celosvetový predaj v objeme približne 2,247 milióna predaných automobilov a 137 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2014 činil zisk pred zdanením 8,71 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 80,40 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2014 zamestnával po celom svete 116 324 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na predvídavom a vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

www.bmwgroup.com

Facebook:  http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter:  http://twitter.com/BMWGroup

YouTube:  http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+:  http://googleplus.bmwgroup.com

 

BMW Group Slovakia

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.co

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

INTERNATIONAL MOTOR SHOW 2017.

Frankfurt. 12. September.
Here you will see the highlights of the BMW Group press conference.

open streaming site

Latest Facts & Figures.

Špecifikácie vozidiel.
Tue Jan 31 10:38:00 CET 2017
F49
BMW
BMW Group vydalo Sustainable Value Report 2015.
Wed Mar 16 15:24:09 CET 2016
Firemné záležitosti
Výročná správa BMW Group za rok 2015.
Wed Mar 16 13:05:24 CET 2016
Firemné záležitosti
Štvrťročný Report do 31. marca 2009
Fri Nov 09 09:42:37 CET 2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
Fri Nov 09 09:31:46 CET 2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť