Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Rely Dakar 2016 – 15. deň, 13. etapa: MINI dosiahlo ďalší neuveriteľný výsledok na pretekoch Dakar, keď sa vozidlo MINI ALL4 Racing stalo víťazom medzi vozidlami s pohonom štyroch kolies. Celkovo sa v prvej desiatke umiestnili štyri vozidlá MINI ALL4 Racing.

Rely Dakar 2016 – 15. deň, 13. etapa: MINI dosiahlo ďalší neuveriteľný výsledok na pretekoch Dakar, keď sa vozidlo MINI ALL4 Racing stalo víťazom medzi vozidlami s pohonom štyroch kolies. Celkovo sa v prvej desiatke umiestnili štyri vozidlá MINI ALL4 Racing.

MINI
·
Brands
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420 225 990 052

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~401,4 KB)
  
Photos(24x, ~24,35 MB)

Rely Dakar 2016 – 15. deň, 13. etapa: MINI dosiahlo ďalší neuveriteľný výsledok na pretekoch Dakar, keď sa vozidlo MINI ALL4 Racing stalo víťazom medzi vozidlami s pohonom štyroch kolies. Celkovo sa v prvej desiatke umiestnili štyri vozidlá MINI ALL4 Racing.

Sedem vozidiel MINI ALL4 Racing ukončilo najvyčerpávajúcejšiu terénnu rely v prvej pätnástke. Mikko Hirvonen a Harry Hunt dosiahli vynikajúci výsledok pri svojej prvej skúsenosti s Rely Dakar, keď Hirvonen získal cenu pre najlepšieho nováčika v kategórii vozidiel.

Mníchov. Značka MINI opäť raz slávi úspech na Rely Dakar. Al-Attiyah (QAT) so spolujazdcom Mathieuom Baumelom (FRA) ukončili 38. ročník Rely Dakar ako najúspešnejšie vozidlo s pohonom všetkých kolies. Na základe predbežného všeobecného poradia je celkovo najrýchlejším mužom v danej kategórii Stéphane Peterhansel a gratulácie patria značke Peugeot, pričom vodič tímu AXION X-raid Al-Attiyah sa umiestnil na ťažko vybojovanom druhom mieste. Celkový a oficiálny výsledok sa určí po skončení prebiehajúceho odvolania.

Vodiči Al-Attiyah a Baumel odjazdili v tíme č. 300 s vozidlom MINI ALL4 Racing fantastické 9000-kilometrové preteky, aby zvíťazili v boji vozidiel 4x4, najmä proti odhodlanému úsiliu značky Toyota. Dve etapové víťazstvá dvojice Al-Attiyah/Baumel zaistili pre MINI ALL4 Racing výslednú vedúcu pozíciu.

Nasser: „Skončiť na pódiu bolo naozaj príjemné, ale verím, že sa v roku 2017 vrátim a opäť zvíťazím. Myslím, že bolo možné vyhrať, nebyť našej jednej chyby, ale toto je Dakar – dvojtýždňové preteky – a chybu môže spraviť každý; väčšina najlepších vodičov robí chyby, ale nám sa podarilo dostať sa na pódium.“

Svetoznáma spoľahlivosť a výkon vozidiel MINI ALL4 Racing sa spojili s odhodlaním celej rodiny MINI ALL4 Racing na dosiahnutie neuveriteľného výsledku, keď sa štyri vozidlá MINI ALL Racing umiestnili v prvej desiatke – už toto je skvelý výsledok, ktorý ešte podčiarkol fakt, že sedem vozidiel MINI ALL4 Racing ukončilo Dakar v prvej pätnástke.

Dôvodom ďalších osláv v tábore MINI ALL4 Racing je aj skutočnosť, že bývalá hviezda WRC Mikko Hirvonen (FIN) úspešne zavŕšil svoj debut na Rely Dakar a zaslúžene sa umiestnil v prvej päťke. Vodič tímu AXION X-raid (č. 315) so spolujazdcom Michelom Périnom (FRA) zároveň dosiahli fantastické etapové víťazstvo doplnené o sériu umiestnení v prvej päťke v 13. etape pretekov Dakar.

Dakar opäť raz ukázal, ako vie zničiť ľudí a stroje jednou ranou. Preto skutočnosť, že preteky dokončilo 10 súťažiacich vozidiel MINI ALL4 Racing, je svedectvom o ich odolnom dizajne a trvanlivosti – ako aj o úrovni servisného a podporného tímu X-raid.

 

BMW Group

BMW Group je vďaka značkám BMW, MINI a Rolls-Royce najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby osobnej mobility. Medzinárodný koncern prevádzkuje 30 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2015 celosvetový predaj v objeme približne 2,247 milióna predaných automobilov a 137 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2014 činil zisk pred zdanením 8,71 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 80,40 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2014 zamestnával po celom svete 116 324 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na predvídavom a vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

www.bmwgroup.com

Facebook:  http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter:  http://twitter.com/BMWGroup

YouTube:  http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+:  http://googleplus.bmwgroup.com

 

BMW Group Slovakia

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com

 

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

BUILT IN THE US: THE ALL-NEW BMW X3.

Here you can see the live transmission of the event in Spartanburg, USA.

open streaming site

Latest Facts & Figures.

Špecifikácie vozidiel.
Tue Jan 31 10:38:00 CET 2017
F49
BMW
BMW Group vydalo Sustainable Value Report 2015.
Wed Mar 16 15:24:09 CET 2016
Firemné záležitosti
Výročná správa BMW Group za rok 2015.
Wed Mar 16 13:05:24 CET 2016
Firemné záležitosti
Štvrťročný Report do 31. marca 2009
Fri Nov 09 09:42:37 CET 2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
Fri Nov 09 09:31:46 CET 2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť