Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Rely Dakar 2016 – 15. deň, 13. etapa: MINI dosiahlo ďalší neuveriteľný výsledok na pretekoch Dakar, keď sa vozidlo MINI ALL4 Racing stalo víťazom medzi vozidlami s pohonom štyroch kolies. Celkovo sa v prvej desiatke umiestnili štyri vozidlá MINI ALL4 Racing.

Rely Dakar 2016 – 15. deň, 13. etapa: MINI dosiahlo ďalší neuveriteľný výsledok na pretekoch Dakar, keď sa vozidlo MINI ALL4 Racing stalo víťazom medzi vozidlami s pohonom štyroch kolies. Celkovo sa v prvej desiatke umiestnili štyri vozidlá MINI ALL4 Racing.

MINI
·
Brands
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420 225 990 052

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~401,4 KB)
  
Photos(24x, ~24,35 MB)

Rely Dakar 2016 – 15. deň, 13. etapa: MINI dosiahlo ďalší neuveriteľný výsledok na pretekoch Dakar, keď sa vozidlo MINI ALL4 Racing stalo víťazom medzi vozidlami s pohonom štyroch kolies. Celkovo sa v prvej desiatke umiestnili štyri vozidlá MINI ALL4 Racing.

Sedem vozidiel MINI ALL4 Racing ukončilo najvyčerpávajúcejšiu terénnu rely v prvej pätnástke. Mikko Hirvonen a Harry Hunt dosiahli vynikajúci výsledok pri svojej prvej skúsenosti s Rely Dakar, keď Hirvonen získal cenu pre najlepšieho nováčika v kategórii vozidiel.

Mníchov. Značka MINI opäť raz slávi úspech na Rely Dakar. Al-Attiyah (QAT) so spolujazdcom Mathieuom Baumelom (FRA) ukončili 38. ročník Rely Dakar ako najúspešnejšie vozidlo s pohonom všetkých kolies. Na základe predbežného všeobecného poradia je celkovo najrýchlejším mužom v danej kategórii Stéphane Peterhansel a gratulácie patria značke Peugeot, pričom vodič tímu AXION X-raid Al-Attiyah sa umiestnil na ťažko vybojovanom druhom mieste. Celkový a oficiálny výsledok sa určí po skončení prebiehajúceho odvolania.

Vodiči Al-Attiyah a Baumel odjazdili v tíme č. 300 s vozidlom MINI ALL4 Racing fantastické 9000-kilometrové preteky, aby zvíťazili v boji vozidiel 4x4, najmä proti odhodlanému úsiliu značky Toyota. Dve etapové víťazstvá dvojice Al-Attiyah/Baumel zaistili pre MINI ALL4 Racing výslednú vedúcu pozíciu.

Nasser: „Skončiť na pódiu bolo naozaj príjemné, ale verím, že sa v roku 2017 vrátim a opäť zvíťazím. Myslím, že bolo možné vyhrať, nebyť našej jednej chyby, ale toto je Dakar – dvojtýždňové preteky – a chybu môže spraviť každý; väčšina najlepších vodičov robí chyby, ale nám sa podarilo dostať sa na pódium.“

Svetoznáma spoľahlivosť a výkon vozidiel MINI ALL4 Racing sa spojili s odhodlaním celej rodiny MINI ALL4 Racing na dosiahnutie neuveriteľného výsledku, keď sa štyri vozidlá MINI ALL Racing umiestnili v prvej desiatke – už toto je skvelý výsledok, ktorý ešte podčiarkol fakt, že sedem vozidiel MINI ALL4 Racing ukončilo Dakar v prvej pätnástke.

Dôvodom ďalších osláv v tábore MINI ALL4 Racing je aj skutočnosť, že bývalá hviezda WRC Mikko Hirvonen (FIN) úspešne zavŕšil svoj debut na Rely Dakar a zaslúžene sa umiestnil v prvej päťke. Vodič tímu AXION X-raid (č. 315) so spolujazdcom Michelom Périnom (FRA) zároveň dosiahli fantastické etapové víťazstvo doplnené o sériu umiestnení v prvej päťke v 13. etape pretekov Dakar.

Dakar opäť raz ukázal, ako vie zničiť ľudí a stroje jednou ranou. Preto skutočnosť, že preteky dokončilo 10 súťažiacich vozidiel MINI ALL4 Racing, je svedectvom o ich odolnom dizajne a trvanlivosti – ako aj o úrovni servisného a podporného tímu X-raid.

 

BMW Group

BMW Group je vďaka značkám BMW, MINI a Rolls-Royce najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby osobnej mobility. Medzinárodný koncern prevádzkuje 30 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2015 celosvetový predaj v objeme približne 2,247 milióna predaných automobilov a 137 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2014 činil zisk pred zdanením 8,71 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 80,40 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2014 zamestnával po celom svete 116 324 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na predvídavom a vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

www.bmwgroup.com

Facebook:  http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter:  http://twitter.com/BMWGroup

YouTube:  http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+:  http://googleplus.bmwgroup.com

 

BMW Group Slovakia

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com

 

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

INTERNATIONAL MOTOR SHOW 2017.

Frankfurt. 12. September.
Here you will see the highlights of the BMW Group press conference.

open streaming site

Latest Facts & Figures.

Špecifikácie vozidiel.
Tue Jan 31 10:38:00 CET 2017
F49
BMW
BMW Group vydalo Sustainable Value Report 2015.
Wed Mar 16 15:24:09 CET 2016
Firemné záležitosti
Výročná správa BMW Group za rok 2015.
Wed Mar 16 13:05:24 CET 2016
Firemné záležitosti
Štvrťročný Report do 31. marca 2009
Fri Nov 09 09:42:37 CET 2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
Fri Nov 09 09:31:46 CET 2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť