Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

MINI Countryman dotiahnutý do extrémov.

Zatiaľ čo väčšina z nás ešte znáša následky vianočného prejedania, experta na fitness Rossa Edgleyho začiatkom roka čakala jedna z najväčších výziev jeho kariéry.

R60
·
MINI
·
Brands
·
MINI Countryman
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420 225 990 052

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~299,37 KB)
  
Photos(10x, ~85,48 MB)

Zatiaľ čo väčšina z nás ešte znáša následky vianočného prejedania, experta na fitness Rossa Edgleyho začiatkom roka čakala jedna z najväčších výziev jeho kariéry.

 

Koncom januára sa Edgley, ktorého cvičenie a režim sleduje prostredníctvom sociálnych sietí vyše 500 000 priaznivcov, pokúsil zabehnúť maratón a pri tom ťahal za sebou MINI John Cooper Works Countryman. Cieľom bolo získať prostredníctvom športu finančné prostriedky na štyri nadačné organizácie - Teenage Cancer Trust, Sports Aid, Children With Cancer & United Through Sport.

 

Pri tomto netradičnom kúsku, prešiel 42,2 kilometra po okruhu Silverstone ťahajúc za sebou MINI s hmotnosťou 1 505 kilogramov. Okolo seba mal opásané lano, na konci ktorého bol automobil z bežnej výroby. „Bolo to veľmi náročné, ale zdolal som to,“ povedal po namáhavej tortúre Edgley. „Trvalo mi to 19 hodín a 36 minút, i keď som predpokladal, že to zvládnem za 14 hodín.“

 

Edgley sa na túto udalosť pripravoval posledných osem mesiacov, a to v Spojenom kráľovstve, Španielsku a Francúzsku. Stravoval sa podľa špeciálnej diéty, pri ktorej denne prijímal 6 000 kalórii. Pri tréningu spolupracoval s bývalým olympijským šprintérom Linfordom Christiem i s dvojnásobným držiteľom titulu najsilnejšieho muža na svete Geoffom Capesom.

 

Edgley opisuje svoju prípravu takto: „Najťažšie z celého tréningu je to, že naň neexistuje žiadny návod. Niečo také ešte nikto nespravil, preto nik netuší, ako sa správne pripravovať. Nie je jednoduché určiť, či by som mal pracovať na svojej sile alebo na vytrvalosti. Poznám aj ľudí, ktorí sú presvedčení, že ťahať auto na takú vzdialenosť je šialenstvo. No práve to je na tom vzrušujúce. Ide o nepreskúmaný terén. Chcem skrátka preveriť, kde ležia hranice ľudských síl.“

 

MINI Countryman je druhým najväčším vozidlom tejto značky vo svojej kategórii. Je tiež prvým automobilom, ktoré MINI zavádza do segmentu SUV s technológiou pohonu všetkých štyroch kolies ALL4.

 

Edgley vraví: „Značka MINI je synonymom zábavy a dobrodružstva. Chcel som siahnuť po vozidle, ktoré sa nestratí ani v teréne, a MINI Countryman túto požiadavku dokonale spĺňa.“

 

BMW Group

BMW Group je vďaka značkám BMW, MINI a Rolls-Royce najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby osobnej mobility. Medzinárodný koncern prevádzkuje 30 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2015 celosvetový predaj v objeme približne 2,247 milióna predaných automobilov a 137 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2014 činil zisk pred zdanením 8,71 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 80,40 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2014 zamestnával po celom svete 116 324 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na predvídavom a vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

www.bmwgroup.com

Facebook:  http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter:  http://twitter.com/BMWGroup

YouTube:  http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+:  http://googleplus.bmwgroup.com

 

BMW Group Slovakia

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

INTERNATIONAL MOTOR SHOW 2017.

Here you will see the highlights of the BMW Group press conference.

open streaming site

Latest Facts & Figures.

Špecifikácie vozidiel.
Tue Jan 31 10:38:00 CET 2017
F49
BMW
BMW Group vydalo Sustainable Value Report 2015.
Wed Mar 16 15:24:09 CET 2016
Spoločnosť
Výročná správa BMW Group za rok 2015.
Wed Mar 16 13:05:24 CET 2016
Spoločnosť
Štvrťročný Report do 31. marca 2009
Fri Nov 09 09:42:37 CET 2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
Fri Nov 09 09:31:46 CET 2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť