Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

BMW na medzinárodnom autosalóne v Ženeve 2016.

Značka BMW využije tohtoročný medzinárodný autosalón v Ženeve, od 3. do 13. marca, na svetovú premiéru nového modelu BMW M760Li xDrive. Debut zažije aj označenie modelov iPerformance, ktoré bude od júla 2016 označovať presun technológie z modelov BMW i na kľúčové modely BMW vo všetkých vozidlách typu plug-in s hybridným pohonom.

 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420 225 990 052

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(84x, ~368,95 MB)
  
Videos(2x, ~518,22 MB)

Značka BMW využije tohtoročný medzinárodný autosalón v Ženeve, od 3. do 13. marca, na svetovú premiéru nového modelu BMW M760Li xDrive. Debut zažije aj označenie modelov iPerformance, ktoré bude od júla 2016 označovať presun technológie z modelov BMW i na kľúčové modely BMW vo všetkých vozidlách typu plug-in s hybridným pohonom. Na autosalóne v Ženeve sa predstavia luxusné sedany typu plug-in, konkrétne nový model BMW 740e iPerformance, ďalej BMW 740Le iPerformance a tiež BMW 740Le xDrive iPerformance. Okrem toho sa na scéne predvedie nové BMW M2 s množstvom komponentov z M Performance Parts, BMW i po prvýkrát predstaví edíciu BMW i8 Protonic Red Edition a BMW ConnectedDrive odhalí novú službu On-Street Parking Information, ktorá vodičom poskytne informácie o voľných parkovacích miestach.

 

Výkon a autorita. BMW M760Li xDrive prináša debut nového 12-valcového benzínového motora M Performance TwinPower Turbo – 12-valcový agregát so zdvihovým objemom 6,6 litra a prívlastkom „M Performance“ poskytuje výkon 441 kW/600 k pri 5500 otáčkach* a krútiaci moment 800 Nm pri 1500 otáčkach* (kombinovaná spotreba paliva: 12,6 l/100 km; kombinované emisie CO2: 294 g/km)**. Vďaka vysokovýkonnému motoru vybavenému špičkovou technológiou M Performance TwinPower Turbo zrýchli model BMW M760Li xDrive z 0 na 100 km/h len za 3,9 sekundy a dosahuje elektronicky limitovanú maximálnu rýchlosť 250 km/h. S doplnkovým M Driver’s balíkom sa obmedzovač aktivuje až pri rýchlosti 305 km/h. Prenos výkonu zabezpečuje špičková osemstupňová prevodovka Steptronic Sport, v štandardnej výbave. Vyladenie programov prevodových stupňov, špecifické pre M Performance, ktoré zabezpečuje športovejšie preraďovanie a rýchlejšie podraďovanie, bolo špeciálne prispôsobené parametrom motora V12. Vďaka svojej optimálnej efektívnosti a stratégii výberu rýchlostných stupňov, využívajúcej aj údaje z navigačného systému, prispieva osemstupňová prevodovka Steptronic Sport k sebavedomej jazde a vynikajúco sa dopĺňa so štandardnou funkciou Auto Start Stop.

Viac na:

 

BMW iPerformance oslavuje svoju premiéru.

Zákazníci si teraz môžu všimnúť presun technológie z BMW i na BMW aj v názve dizajnových prvkoch rozličných modelov.

Nové označenie modelov iPerformance, ktoré bude od júla 2016 označovať všetky vozidlá BMW typu plug-in s hybridným pohonom, predstavuje neprehliadnuteľný indikátor presunu technológie z BMW i na kľúčové modely značky BMW. Svoju premiéru oslávi v novom sortimente modelov BMW radu 7, pričom do série pribudnú tri luxusné sedany typu plug-in s hybridným pohonom. Do sortimentu modelov od BMW radu 2 až po BMW radu 7 bude teraz patriť spolu päť hybridných variantov typu plug-in, čo znamená, že značka BMW rozšíri svoju technológiu v rámci veľkej oblasti trhu – od triedy kompaktných vozidiel až po segment luxusných automobilov. A čoskoro sa k nim pridajú aj ďalšie modely. Všetky modely BMW typu plug-in s hybridným pohonom už využívajú špičkové prepracovanie BMW i, napríklad vo svojich elektrických motoroch, akumulátoroch či elektronických riadiacich systémoch. Aby bola prísne používaná stratégia elektrifikácie značky BMW viditeľná aj zvonku, všetky modely iPerformance budú označené logom BMW i na čelnom paneli, modrými prvkami v štýle BMW i na obličkovej prednej mriežke a logom eDrive na zadnom stĺpiku.

 

Zákazníci si taktiež môžu užívať celú škálu produktov a služieb z oblasti BMW i 360° ELECTRIC. Patrí k nim napríklad možnosť domáceho dobíjania BMW i Wallbox, ktorá je v ponuke spoločne s inštaláciou. Súčasťou dostupných služieb je aj vybavenie zmluvy o vhodnej zelenej energie s dodávateľmi obnoviteľnej energie. Aplikácia BMW i Remote a inteligentná služba BMW ConnectedDrive ponúkajú ďalšie výhody.

 

Nové modely BMW radu 7 typu plug-in s hybridným pohonom sú poháňané štvorvalcovým benzínovým motorom s technológiou BMW TwinPower Turbo a elektromotorom, ktoré spoločne zaručujú výkon 240 kW, resp. 326 k. Nové BMW 740e iPerformance so štandardným rázvorom náprav a nové BMW 740Le iPerformance s predĺženým rázvorom vyrážajú dych svojimi neprekonateľnými jazdnými vlastnosťami a zároveň priemernou spotrebou paliva iba 2,1 litra na 100 kilometrov, resp. 134,5 míľ/imperiálny galón a emisiami CO2  len 49 gramov na kilometer*. V novom modeli BMW 740Le xDrive iPerformance (kombinovaná spotreba: 2,3 l/100 km resp. 122,8 míľ/imperiálny galón; kombinované emisie CO2: 53 g/km)* rozdeľuje inteligentný štvorkolesový pohon kombinovaný výkon spaľovacieho motora a elektromotora rovnomerne a podľa potreby medzi predné a zadné kolesá. Hybridné varianty typu plug-in nového radu BMW 7 zaručujú maximálnu radosť z jazdy, pohodlie pri dlhých cestách a luxus, ktorý si môžu zákazníci vychutnať spolu s prepravou na plne elektrický pohon bez emisií. Vďaka tomu predstavujú doposiaľ najdetailnejšiu implementáciu technológie Efficient Dynamics vo vozidlách značky BMW.

 

 

BMW i predstavuje

BMW i8 Protonic Red Edition, model špeciálnej edície.

Najväčší podiel na trhu spomedzi všetkých najdôležitejších dodávateľov vozidiel s elektrickým pohonom na celom svete.

Vďaka BMW i3 s plne elektrickým pohonom a neprekonateľným športovým vozidlom BMW i8 typu plug-in s hybridným pohonom a tiež vďaka zavedeniu inovatívnych a praktických služieb dosiahla značka BMW najväčší podiel na trhu spomedzi všetkých najdôležitejších dodávateľov vozidiel s elektrickým pohonom na celom svete. Okrem toho zohráva aktívnu úlohu v modelovaní budúcej tváre osobnej dopravy. Značka BMW i je rozhodnutá dodržiavať prístup, ktorý vo veľkej miere charakterizuje trvalá udržateľnosť. Napríklad BMW i3 je jediný automobil na svete s certifikovanou uhlíkovou stopou (TÜV SÜD). BMW i kladie veľký dôraz na inovatívny spôsob prepravy a progresívny dizajn. Stelesnením týchto vlastností je nový model BMW i8 Protonic Red Edition, predstavený v Ženeve, ktorý je naozaj pôsobivý. Jeho jedinečné prednosti a prvky výbavy ponúkajú novú úroveň jedinečnosti a predstavujú prvotnú kombináciu v rade modelov inovatívnych hybridných modelov športových vozidiel typu plug-in zo špeciálnej edície.

 

Nová široká škála komponentov z BMW M Performance Parts pre nové BMW M2 Coupé, ktoré zvyšujú dynamiku vozidla a individualizujú jeho dizajn.

Nové BMW M2 Coupé (kombinovaná spotreba: 8,5 l/100 km, kombinované emisie CO2: 199 g/km)* zvyšuje latku v triede kompaktných športových vozidiel s vysokým výkonom z hľadiska jazdných vlastností a výkonu. Dizajn exteriéru ešte viac zdôrazňuje vysoko dynamický charakter vozidla a priam predurčenie na preteky. Od marca 2016 je možné jazdné vlastnosti a vizuálnu stránku modelu BMW M2 Coupé ešte zdokonaliť novou ponukou súčastí zo série BMW M Performance Parts. Patria k nim súčasti vyvinuté na motoristických pretekoch pre oblasť jazdných vlastností, motora, kokpitu a odpruženia, pričom z hľadiska funkčnosti a dizajnu spĺňajú aj tie najvyššie štandardy.

 

 

BMW ConnectedDrive.

Premiéra informačnej služby On-Street Parking Information.

BMW Group potvrdzuje svoju pozíciu vedúceho dodávateľa na poli špičkovej prepravy s jedinečnými službami, ako napríklad inteligentná funkcia vyhľadávania parkovacieho miesta On-Street Parking Information. Spoločnosť využíva možnosť prepojenia vozidiel, čím sa stáva prvou automobilkou na svete, ktorá ukazuje, ako je možné rýchlejšie identifikovať oblasti miest s dostupnými verejnými parkovacími miestami za pomoci zobrazenia reálnej možnosti parkovania. Na kontrolnom displeji sa zobrazia dostupné parkovacie miesta, aby mohol vodič zamieriť priamo do tých oblastí mesta, kde je väčšia pravdepodobnosť nájdenia voľného miesta.

 

Nájdenie parkovacieho miesta pomocou výpočtov a pripojiteľnosti.

BMW Group využíva výhody prepojených vozidiel, a tak ponúka inteligentné digitálne služby priamo z vozidla. On-Street Parking Information je nová navigačná služba od BMW Group s inteligentnými algoritmami ako odrazovým mostíkom na určenie voľných parkovacích miest v uliciach. BMW Group je prvá automobilka na svete, ktorá chce ukázať, ako je v najväčších mestách možné rýchlejšie nájsť bezplatné parkoviská pozdĺž cesty za pomoci zobrazenia možnosti parkovania. Vďaka hľadaniu parkovacieho miesta nová služba ponúka účinný spôsob zníženia hustoty dopravy. Funkcia On-Street Parking Information využíva informácie o pohybe vozidiel, ktoré buď odchádzajú z parkovacieho miesta, alebo hľadajú parkovanie, a prepojí tieto údaje s lokálnym predikčným modelom. Vďaka tomu je možné vypočítať možnosti parkovania v mestských častiach, napríklad v konkrétnych oblastiach mesta, a zobraziť ich na kontrolnom displeji automobilu. Tieto informácie umožnia vodičovi zamieriť priamo do oblastí, kde je väčšia pravdepodobnosť nájdenia parkovacieho miesta. Výskumný projekt, ktorý spustila BMW Group v najväčších mestách, už priniesol spoľahlivé výsledky. Táto navigačná služba vznikla v spolupráci so spoločnosťou INRIX, jedným z popredných svetových poskytovateľov dopravných informácií v reálnom čase. Funkcia On-Street Parking Information bude dostupná v budúcich sériových modeloch – počnúc Nemeckom a USA od konca roka 2016.

 

Automatické aktualizácie navigačných máp.

Technológia BMW ConnectedDrive umožňuje vybraným modelom BMW s navigačným systémom Professional získavať pravidelné automatické aktualizácie navigačných máp. Údaje z máp sa prenášajú vzduchom prostredníctvom mobilnej telefónnej siete pomocou karty SIM zabudovanej vo vozidle a automaticky sa nainštalujú. Počas prvých troch rokov nemusí používateľ platiť ani licenčné poplatky, ani náklady na prenos dát.

 

BMW Group

BMW Group je vďaka značkám BMW, MINI a Rolls-Royce najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby osobnej mobility. Medzinárodný koncern prevádzkuje 30 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2015 celosvetový predaj v objeme približne 2,247 milióna predaných automobilov a 137 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2014 činil zisk pred zdanením 8,71 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 80,40 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2014 zamestnával po celom svete 116 324 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na predvídavom a vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

www.bmwgroup.com

Facebook:  http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter:  http://twitter.com/BMWGroup

YouTube:  http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+:  http://googleplus.bmwgroup.com

 

BMW Group Slovakia

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com

 

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

DETROIT MOTOR SHOW.

Here you can see the webcast of the BMW Group press conference at the North American International Auto Show 2018.

open streaming site

Latest Facts & Figures.

Špecifikácie vozidiel.
Tue Jan 31 10:38:00 CET 2017
F49
BMW
BMW Group vydalo Sustainable Value Report 2015.
Wed Mar 16 15:24:09 CET 2016
Spoločnosť
Výročná správa BMW Group za rok 2015.
Wed Mar 16 13:05:24 CET 2016
Spoločnosť
Štvrťročný Report do 31. marca 2009
Fri Nov 09 09:42:37 CET 2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
Fri Nov 09 09:31:46 CET 2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť