Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Nová široká škála doplnkov z BMW M Performance Parts pre nové BMW M2 Coupé.

Nové BMW M2 Coupé zvyšuje latku v triede kompaktných športových vozidiel s vysokým výkonom z hľadiska jazdných vlastností a výkonu. Dizajn exteriéru ešte viac zdôrazňuje vysoko dynamický charakter vozidla priam predurčeného na preteky. Od marca 2016 je možné jazdné vlastnosti a vizuálnu stránku modelu BMW M2 Coupé ešte zdokonaliť novou ponukou doplnkov z BMW M Performance Parts.

BMW
·
Brands
·
BMW M
·
BMW M Automobiles
·
M2
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420 225 990 052

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(12x, ~34,11 MB)
  
Videos(1x, ~170,99 MB)

Mníchov. Nové BMW M2 Coupé (kombinovaná spotreba: 8,5 l/100 km, kombinované emisie CO2: 199 g/km)* zvyšuje latku v triede kompaktných športových vozidiel s vysokým výkonom z hľadiska jazdných vlastností a výkonu. Dizajn exteriéru ešte viac zdôrazňuje vysoko dynamický charakter vozidla a priam predurčenie na preteky. Od marca 2016 je možné jazdné vlastnosti a vizuálnu stránku modelu BMW M2 Coupé ešte zdokonaliť novou ponukou doplnkov zo série BMW M Performance Parts. Patria k nim doplnky vyvinuté na motoristických pretekoch pre oblasť jazdných vlastností, motora, kokpitu a odpruženia, pričom z hľadiska funkčnosti a dizajnu spĺňajú tie najvyššie štandardy.

Aerodynamické súčasti pre ešte dokonalejší dizajn a skvelé jazdné vlastnosti.

Súčasťou portfólia produktov M Performance Parts je neuveriteľne široká škála aerodynamických dielcov, vyrobených z plastu zosilneného uhlíkovými vláknami. Patria k nim napríklad doplnkové lišty, zadný difúzor a kryty na spätné zrkadlá, ktoré spoločne zaručujú dokonale zladený aerodynamický účinok, a okrem toho zvýrazňujú aj pôsobivý dizajn exteriéru kompaktných vysokovýkonných športových vozidiel.

Predné a bočné lišty v kombinácii so zadným spojlerom a difúzorom z BMW M Performance Parts napríklad optimalizujú prúdenie vzduchu okolo vozidla, čo pozitívne ovplyvňuje ovládanie vozidla a jazdné vlastnosti. S týmito doplnkami sú zladené plastové kryty vonkajších spätných zrkadiel zosilnených karbónovými vláknami, ktoré svojím neprehliadnuteľným výzorom štýlovo definujú zdokonalený športový vzhľad vozidla. To isté platí pre mriežku M Performance pre prednú a bočnú časť v čiernej farbe s vysokým leskom a integrovaným logom BMW M vo farbách BMW M – červenej, modrej a svetlomodrej.

Možnosti motora, odpruženia a bŕzd zdokonaľujú dynamický výkon.

Systém tlmiacich klapiek M Performance zaručuje intenzívnejšie vnímanie zvuku motora. Pomocou diaľkového ovládania s rozhraním Bluetooth si používateľ môže vybrať medzi dvoma prevádzkovými režimami – Sport a Track. Režim Sport je určený na používanie na verejných komunikáciách a prináša vodičovi jedinečný športový zvuk, ktorý je špeciálne zladený s BMW M2. Naproti tomu nastavenie Track ešte väčšmi zintenzívňuje silu a zvuk výfuku, čím zdôrazňuje jeho vzrušujúci charakter. Výsledkom je ešte intenzívnejšia radosť z jazdy, pri ktorej sa vodič cíti ešte užšie prepojený s vozidlom. Okrem systému výfukových klapiek M Performance zdokonaľuje BMW M2 aj po vizuálnej stránke, a to vďaka tlmiacej jednotke s vysokým leskom a hlboko vyrytým logom M Performance, výfukovým rúram s priemerom 80 milimetrov a perforovanej vnútornej trubici. Alternatívou sú napríklad aj dekoratívne koncovky výfuku vystužené karbónovými vláknami dostupné pre výfukový systém M Performance, s priemerom 93 milimetrov a integrovaným logom BMW M.

BMW M2 Coupé je možné vybaviť odpružením na báze vinutých pružín BMW M Performance za účelom optimalizácie ladenia podvozku vozidla a riadenia. V porovnaní s bežným pružením tento typ znižuje svetlú výšku nad vozovkou minimálne o päť milimetrov a technológia vinutých pružín umožňuje znížiť vozidlo o ďalších 20 milimetrov. Okrem toho sa tlmiče pruženia dajú nastaviť na 16 rôznych charakteristík ťahu a na 12 charakteristík v tlaku. To znamená, že vodič si môže v závislosti od svojich preferencií zvoliť nastavenie vlastných charakteristík pruženia podvozku. Bez ohľadu na zvolené nastavenie však tvrdší systém v porovnaní so štandardným odpružením obmedzuje nadskakovanie a kolísavé pohyby vrchnej časti vozidla, vďaka čomu vodičovi zaručuje ničím neovplyvnenú citlivosť riadenia a maximálne priamu spätnú väzbu.

Športové brzdné segmenty zo série BMW M Performance ponúkajú ešte ideálnejšie prispôsobenie sa podmienkam pretekov, rovnako ako aj vyššiu aktívnu bezpečnosť. Ich zloženie je odvodené od brzdových segmentov na veľké vzdialenosti, ktoré získali vo svete automobilových pretekov popredné miesto. To znamená, že športové brzdné segmenty sú naozaj nezvyčajne odolné voči vplyvom vysokej teploty a nepreukázali žiadne známky opotrebovania sa ani pri pravidelnom využívaní za extrémnych podmienok. Okrem toho v porovnaní so štandardným brzdovým systémom ponúkajú ešte lepšiu a priamejšiu odozvu.

Možnosti interiéru inšpirované automobilovými pretekmi.

Aj interiéru modelu BMW M2 Coupé je možné dodať nádych osobného športového štýlu prostredníctvom dielov BMW M Performance Parts. Napríklad pásiky LED na prahoch dverí zo série BMW M Performance pre vodiča a spolujazdca pôsobia štýlovo a upútajú pohľad hneď po otvorení dverí. To isté platí pre podlahové rohože M Performance, ktoré sa pýšia nielen športovým dizajnom, ale ponúkajú aj maximálnu priľnavosť vďaka protišmykovým povrchom vyrobeným z gumených a textilných vláken. Dokonale zladené sú aj kryty na pedále z nehrdzavejúcej ocele: vďaka výrazným gumeným profilom účinne zabraňujú skĺznutiu nohy z brzdového a spojkového pedála.

BMW je jednou z mála automobiliek na svete, ktorá ponúka svoje vlastné volanty s poťahom z alcantary s cieľom ich vylepšenia. Súčasťou série BMW M Performance sú dokonca dva rozličné modely. Volant M Performance Pro s úchopnými časťami potiahnutými alcantarou je neprehliadnuteľný vďaka svojmu tvarovaniu a jeho telo je vyrobené z tvrdšej peny než bežný volant. Výsledkom je lepšia priľnavosť a presnejšie riadenie. Okrem toho disponuje aj modrým svetelným stredovým označením polohy v 12. hodine. Trojfarebne vyšité písmeno M a voliteľné olemovanie z karbónových vláken s drobnými otvormi a nápisom M Performance dodávajú volantu M Performance Pro výnimočne atraktívny vzhľad.

Okrem toho BMW ponúka volant M Performance s pretekárskym displejom a olemovaním z plastu a karbónových vláken v rámci štandardnej výbavy. Vďaka integrovanému funkčnému displeju na hornom okraji volantu má vodič vždy perfektný prehľad o údajoch, ako napríklad čas úseku a čas kola, pozdĺžne a priečne zrýchlenie. Tieto funkcie sa ovládajú intuitívne hlavnými tlačidlami zabudovanými v priehlbinách volantu pre palce. Okrem informácií o pretekoch sa tu nachádza aj indikátor radenia prevodových stupňov: dva dvojfarebné svetelné pásiky LED na pravej a ľavej strane, ktoré sú umiestnené pozdĺžne vedľa seba.

Sériu produktov BMW Performance pre interiér završuje súprava M Performance Interior Kit Carbon, ktorej súčasťou sú dekoračné prvky pre volič prevodového stupňa dvojspojkovej prevodovky, stredovú konzolu a ručnú brzdu a tiež poťahové materiály M Performance do interiéru so svojou výnimočne zaujímavou kombináciou alcantary a plastu s uhlíkovým vláknom.

 

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2:

Podrobnejšie informácie o oficiálnej spotrebe paliva, oficiálnych konkrétnych emisiách CO2 a spotrebe nových vozidiel nájdete v „Príručke o spotrebe paliva, emisiách CO2 a spotrebe nových vozidiel“ spoločnosti Deutsche Automobil Treuhand GmbH (DAT), Hellmuth-Hirth-Str.1, 73760 Ostfildern-Scharnhausen, ktorá je dostupná na predajných miestach a na adrese http://www.dat.de/angebote/verlagsprodukte/leitfaden-kraftstoffverbrauch.html. ManualCO2 (PDF – 2,7 MB)

 

BMW Group

BMW Group je vďaka značkám BMW, MINI a Rolls-Royce najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby osobnej mobility. Medzinárodný koncern prevádzkuje 30 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2015 celosvetový predaj v objeme približne 2,247 milióna predaných automobilov a 137 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2014 činil zisk pred zdanením 8,71 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 80,40 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2014 zamestnával po celom svete 116 324 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na predvídavom a vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

www.bmwgroup.com

Facebook:  http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter:  http://twitter.com/BMWGroup

YouTube:  http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+:  http://googleplus.bmwgroup.com

 

BMW Group Slovakia

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com

 

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

INTERNATIONAL MOTOR SHOW 2017.

Frankfurt. 12. September.
Here you will see the highlights of the BMW Group press conference.

open streaming site

Latest Facts & Figures.

Špecifikácie vozidiel.
Tue Jan 31 10:38:00 CET 2017
F49
BMW
BMW Group vydalo Sustainable Value Report 2015.
Wed Mar 16 15:24:09 CET 2016
Firemné záležitosti
Výročná správa BMW Group za rok 2015.
Wed Mar 16 13:05:24 CET 2016
Firemné záležitosti
Štvrťročný Report do 31. marca 2009
Fri Nov 09 09:42:37 CET 2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
Fri Nov 09 09:31:46 CET 2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť