Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Spojenie sily, dynamiky a luxusu so špičkovým výkonom vo svojej triede a vynikajúcim zážitkom z jazdy – úplne nový model BMW ALPINA B7 xDrive pre rok 2017.

Severoamerický dovozca automobilov BMW z Woodcliff Lake v štáte New Jersey predstavil úplne nové BMW ALPINA B7 xDrive pre modelový rok 2017, ktoré je treťou generáciou vozidiel ALPINA, vychádzajúcich z BMW radu 7, v ponuke v USA. BMW ALPINA B7 xDrive je spojením luxusu s precíznou dynamikou, veľkou rezervou výkonu a komfortom najvyššej úrovne. BMW ALPINA B7 xDrive bude k dispozícii u vybraných predajcov od septembra 2016. Cena bude zverejnená neskôr.

Brands
·
BMW
·
Radu 7
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420 225 990 052

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(30x, ~1,2 GB)
  
Videos(1x, ~519,17 MB)

Spojenie sily, dynamiky a luxusu so špičkovým výkonom vo svojej triede a vynikajúcim zážitkom z jazdy – nové BMW ALPINA B7 xDrive.

12.02.2016 14:57

 

Jedinečné spojenie agregátu s výkonom až 600 koní a pohonu všetkých kolies xDrive ponúka zrýchlenie z 0 na 100 km/h len za 3,7 sekundy.

 

  • Najpokročilejšia technológia odpruženia a podvozka s kalibráciou od spoločnosti ALPINA po prvýkrát zahŕňa Integrálne aktívne riadenie, na dosiahnutie špičkovej dynamiky a komfortu.
  • Karoséria s karbónovým jadrom v spojení so špecifickou geometriou odpruženia ALPINA a pneumatikami Michelin Pilot Super Sport je zárukou agilnosti, vynikajúcej ovládateľnosti a presného riadenia.
  • Špeciálny jazdný režim ALPINA Sport+ upravuje všetky nastavenia vozidla vrátane hnacej sústavy a odpruženia, s cieľom dosiahnuť maximálne dynamický výkon, pričom dotykom tlačidla umožňuje znížiť svetlú výšku vozidla o 2 centimetre.
  • Dizajnové a aerodynamické prvky ALPINA podčiarkujú elegantný a atletický vzhľad nového modelu BMW ALPINA B7 xDrive.

 

Severoamerický dovozca automobilov BMW z Woodcliff Lake v štáte New Jersey predstavil úplne nové BMW ALPINA B7 xDrive pre modelový rok 2017, ktoré je treťou generáciou vozidiel ALPINA, vychádzajúcich z BMW radu 7, v ponuke v USA. BMW ALPINA B7 xDrive je spojením luxusu s precíznou dynamikou, veľkou rezervou výkonu a komfortom najvyššej úrovne. BMW ALPINA B7 xDrive bude k dispozícii u vybraných predajcov od septembra 2016. Cena bude zverejnená neskôr.

 

Nová generácia motora V8 s objemom 4,4 litra, prepĺňaného dvoma turbodúchadlami.

 

Nový 8-valcový motor s objemom 4,4 litra, prepĺňaný dvoma turbodúchadlami, s priamym vstrekovaním benzínu a technológiou Valvetronic, poskytuje pôsobivý výkon 441 kW (600 k) v rozsahu 5750 až 6250 otáčok, pričom maximálny krútiaci moment 800 Nm je k dispozícii od 3000 otáčok. Výsledkom sú pozoruhodné jazdné výkony – nové BMW ALPINA B7 xDrive zrýchli z 0 na 100 km/h len za 3,7 sekundy, čo je o 0,8 sekundy menej než v prípade jeho predchodcu a dosahuje maximálnu rýchlosť až 310km/h (predbežný údaj). Sila špičkového motora s hladkým chodom a pôsobivým prejavom je plynulo k dispozícii v širokom spektre otáčok. Vynikajúca reakcia na plynový pedál a vysoký krútiaci moment sú zárukou toho, že aj pri nízkych otáčkach motor okamžite reaguje na požiadavku vodiča na akceleráciu.

 

Okrem technických skúseností značky ALPINA prispieva k výkonu a charakteristike motora aj množstvo podstatných detailov – najmä systém nasávania vzduchu, konfigurácia medzichladiča aj turbodúchadiel a výkon chladiaceho systému. Systém prepĺňania obsahuje dve špeciálne navrhnuté turbodúchadlá umiestnené v strede medzi dvoma radmi valcov motora V8. Turbodúchadlá typu TwinScroll disponujú vstupom a výstupom s väčším priemerom. Táto konfigurácia zabezpečuje optimálne využívanie energie výfukových plynov dokonca aj pri nízkych otáčkach motora. Výsledkom sú výnimočné reakcie pohonného agregátu s rýchlym nárastom výkonu a vyšším krútiacim momentom od najnižšieho pracovného pásma. Už pri 2000 otáčkach má motor ALPINA V8 s dvoma turbodúchadlami k dispozícii krútiaci moment 670Nm, čo je zárukou optimálnej dynamiky.

 

Hlavným cieľom pri vývoji komponentov sacieho traktu ALPINA – od vonkajšieho vstupu, cez jednotku vzduchového filtra až po nasávanie čistého vzduchu – bolo zabezpečiť maximálny prietok. Všetky súčasti výkonného chladiaceho systému boli navrhnuté s cieľom eliminovať úzke miesta a maximalizovať účinnosť – špeciálne chladiče s veľkým objemom sú prepojené hadicami s veľkým priemerom na dosiahnutie maximálneho prietoku. Systém nepriameho medzichladiča (vzduch – voda) umožňuje dosiahnutie krátkych dráh nasávania plniaceho vzduchu. V spojení s dodatočnými externými chladičmi vody a chladičom oleja v prevodovke systém zabezpečuje neustálu termodynamickú stabilitu motora V8 ALPINA s dvoma turbodúchadlami, a to aj pri maximálnom zaťažení a vysokej teplote okolitého vzduchu.

 

V motore sú použité špeciálne piesty značky Mahle a zapaľovacie sviečky NGK, ktoré sú navrhnuté tak, aby zvládli teploty a namáhanie v podmienkach plniaceho tlaku 1,38 atmosféry a kompresného pomeru 10,0:1.

 

Športový výfukový systém ALPINA z nehrdzavejúcej ocele prispieva k zníženiu spätného tlaku a hmotnosti. Aktívne výfukové ventily poskytujú vodičovi možnosť ovplyvniť zvuk voľbou komfortného alebo športového jazdného režimu na Ovládači jazdného zážitku. Typický štýl ALPINA: dve dvojité koncovky výfuku sú elegantne a vkusne začlenené do nástavca pod zadným nárazníkom.

 

Najpokročilejšia technológia odpruženia a podvozka s charakteristickou dynamikou značky ALPINA.

 

Nový model BMW ALPINA B7 xDrive ponúka špičkovú technológiu odpruženia, vďaka ktorej si vodič vychutná výnimočný rozsah zážitkov z jazdy. Dôraz na zachovanie prvotriedneho komfortu na dlhých trasách, ktorým bol typický predchádzajúci model, pri súčasnom podstatnom zvýšení agilnosti, ovládateľnosti a dynamiky pri zmenách smeru, je typickou črtou nového BMW ALPINA B7 xDrive.

 

Systém vzduchového odpruženia oboch náprav s technológiami Dynamic Damper Control a Active Comfort Drive s funkciou Road Preview je zárukou absolútne najvyššej úrovne neustáleho komfortu pri jazde, pričom funkcia Active Roll Stabilization minimalizuje nakláňanie karosérie pri prejazde zákrut. Integrálne aktívne riadenie s natáčaním zadných kolies poskytuje novému modelu BMW ALPINA B7 xDrive takú úroveň jazdnej dynamiky a ľahkej ovládateľnosti, aká sa zvyčajne spája so športovými vozidlami. Ovládač jazdného zážitku slúži ako centrálny prvok, pomocou ktorého je možné voliť rôzne parametre všetkých systémov ovplyvňujúcich jazdnú dynamiku. Jeho súčasťou je aj individuálny režim, v ktorom možno nezávisle kombinovať nastavenia jednotlivých komponentov v súlade s požiadavkami vodiča.

 

Vzduchové odpruženie oboch náprav sa pri voľbe adekvátneho režimu pomocou Ovládača jazdného zážitku stará hlavne o výnimočnú úroveň komfortu jazdy. Umožňuje aj zvýšiť alebo znížiť svetlú výšku vozidla, čo v spojení s ostatnými podvozkovými systémami prináša možnosť vybrať si medzi nastavením zameraným na komfort alebo naopak na športovosť. Celkovo je k dispozícii nastavenie svetlej výšky v rozsahu 4 centimetre. Pri rýchlostiach nad 225 km/h sa svetlá výška zníži o 2 centimetre. V tomto prevádzkovom režime, ktorý možno aktivovať aj ručne pri akejkoľvek rýchlosti výberom špeciálneho režimu ALPINA Sport+, sa zníži ťažisko vozidla, čím sa zvýši agilita aj stabilita pri vysokej rýchlosti. Nižšia svetlá výška zároveň vedie k vyššiemu odklonu predných kolies, vďaka čomu je možný ešte plynulejší prejazd oblúkov. V prípade potreby je svetlú výšku možné aj zvýšiť o 2 centimetre, pri jazde rýchlosťou do 32 km/h, na uľahčenie prejazdu nad nerovnosťami.

 

Ovládač jazdného zážitku umožňuje upraviť aj nastavenia technológie Electronic Damper Control, ktoré ovplyvňujú charakteristiky zdvihu a kompresie tlmičov. K dispozícii je široký rozsah nastavení tlmičov ALPINA od komfortnej a uvoľnenej jazdy v režime Comfort+ až po maximálne dynamický prejav v režime ALPINA Sport+.

 

Nové BMW ALPINA B7 xDrive po prvýkrát prináša technológiu Integrálneho aktívneho riadenia, ktorá v spojení s výkonným agregátom a pohonom všetkých kolies ponúka dynamický jazdný zážitok nad všetky očakávania. Integrálne aktívne riadenie spája elektricky ovládaný systém s variabilným prevodovým pomerom riadenia na prednej náprave a aktívne riadenie zadnej nápravy, ktoré umožňuje natočenie kolies maximálne o 3 stupne. Zadná náprava sa natáča pri nízkych rýchlostiach opačne ako predná náprava, čím sa dosahuje vyššia agilnosť a dynamika jazdy, zatiaľ čo pri vyšších rýchlostiach sa natáča v rovnakom smere ako predná náprava, pre dosiahnutie maximálnej smerovej stability. Integrálne aktívne riadenie má BMW ALPINA B7 xDrive špecificky zladené s podvozkom ALPINA a prémiovými pneumatikami Michelin.

 

Nový model BMW ALPINA B7 xDrive je štandardne vybavený pneumatikami Michelin Pilot Super Sport s rozmerom 255/40 ZR20 vpredu a 295/35 ZR20 vzadu, ktoré sú obuté na diskoch ALPINA CLASSIC 8,5 x 20 vpredu a 10 x 20 vzadu. Nové doplnkové kované kolesá s priemerom 21 palcov a nízkou hmotnosťou stavajú na tradičnom dizajne ALPINA CLASSIC s dvadsiatimi lúčmi, ktorý prezentujú v novej minimalistickej a technickej podobe. Kovaním vzniká hliníková zliatina s vysokou hustotou a pevnosťou, ktorá umožňuje vytvoriť konštrukciu s optimalizovanou hmotnosťou a úsporou 2,5 kg neodpruženej hmoty na každom kolese. Pneumatiky Michelin Pilot Super Sport sú špecificky navrhnuté pre potreby športových vozidiel s vysokým výkonom. Priamo prispievajú k presnej odozve riadenia a ovládateľnosti nového BMW ALPINA B7 xDrive, pričom v záujme lepšieho komfortu pri jazde nevyužívajú technológiu pneumatík run-flat.

 

Výkonný brzdový systém poskytuje výnimočný deceleračný výkon. Je vybavený modro lakovanými 4-piestikovými pevnými strmeňmi a kotúčmi s rozmerom 394 x 36 mm na prednej náprave, resp. plávajúcimi strmeňmi a kotúčmi s rozmerom 368 x 24 mm na zadnej náprave.

 

Inteligentný systém pohonu všetkých kolies BMW xDrive s kalibráciou od spoločnosti ALPINA.

 

Pohon všetkých kolies nového BMW ALPINA B7 xDrive stavia na technických možnostiach systému xDrive spoločnosti BMW a jeho inteligentnej dynamickej distribúcii krútiaceho momentu, ktorá v priebehu milisekúnd úplne variabilne rozdeľuje pohon medzi prednou a zadnou nápravou. Vďaka tomu nepretržite zabezpečuje maximálnu trakciu a ovládateľnosť. Pre značku ALPINA špecifické naprogramovanie rozdeľovania krútiaceho momentu, ktoré je prepojené s Dynamickou kontrolou stability DSC a elektronickou riadiacou jednotkou motora, je orientované na výkon a podstatne zvyšuje dynamiku pri jazde – najmä pri priečnom zrýchlení – pričom udržiava vyvážené a neutrálne správanie vozidla. Okrem zabezpečenia optimálnej trakcie pri akcelerácii potlačením strát v dôsledku preklzu kolies systém neustále monitoruje vstupné informácie z mnohých senzorov – napríklad uhol natočenia volantu, priečne zrýchlenie, otáčanie okolo zvislej osi a rýchlosť – a na ich základe rozdeľuje krútiaci moment tak, aby sa dosiahla maximálna bezpečnosť aj v náročných podmienkach alebo pri náhlej zmene priľnavosti povrchu vozovky. Režim DTC v rámci Dynamickej kontroly stability DSC prenáša viac krútiaceho momentu na zadné kolesá, čím sa dosahujú ešte dynamickejšie jazdné vlastnosti.

 

Automatická 8-stupňová športová prevodovka s technológiou ALPINA SWITCH-TRONIC.

 

BMW ALPINA B7 xDrive využíva novú generáciu vynikajúcej automatickej 8-stupňovej športovej prevodovky s technológiou ALPINA SWITCH-TRONIC. Táto prevodovka je zdokonalená a v kooperácii so spoločnosťou ZF upravená tak, aby zodpovedala výkonovým charakteristikám  motora V8 s dvoma turbodúchadlami a vysokým krútiacim momentom, pričom ponúka výnimočný komfort vo všetkých situáciách počas jazdy. Krátke intervaly medzi prevodmi a zároveň celkovo dlhé sprevodovanie prispievajú ku  komfortnému a efektívnemu radeniu. V automatickom režime sa kombinácia ôsmich prevodov a vysokého krútiaceho momentu postará o pokojnú a luxusnú jazdu pri nízkych otáčkach motora, a to aj pri vysokej rýchlosti.

 

V športovom režime došlo k optimalizácii okamihov preradenia, aby sa dosiahol lepší výkon pri jazde a podstatne vyššia dynamika, navyše s možnosťou aktivovania funkcie Launch Control. Maximálne dynamický výkon vodič dosiahne, ak zvolí manuálny režim, pri ktorom preraďuje pomocou tlačidiel systému SWITCH-TRONIC na zadnej strane volantu alebo pomocou voliča prevodových stupňov na stredovej konzole. Okrem bleskového preradenia (zmena prevodu trvá iba približne desatinu sekundy) tento režim podrží aktuálny prevodový stupeň keď motor dosiahne hranicu obmedzovača otáčok a nepreradí na vyšší stupeň.

 

Všetky súčasti prevodovky, napríklad menič krútiaceho momentu s premosťovacou spojkou, súpravy planétových kolies a vnútorné chladenie, sú navrhnuté tak, aby si poradili s vysokým krútiacim momentom dvakrát prepĺňaného motora V8. Vďaka tomu nie je pri preraďovaní potrebné znižovať krútiaci moment v prípade, že vodič použije funkciu Launch Control alebo zvolí najšportovejšiu konfiguráciu v manuálnom režime. Podstatne to prispieva ku skvelej dynamike nového BMW ALPINA B7 xDrive a umožňuje mu zrýchliť z 0 na 100 km/h za 3,7 sekundy. Prevodovka je vybavená najnovšími komfortnými funkciami a technológiami EfficientDynamics, napríklad ConnectedShift (používanie navigačných údajov na predvídanie stratégie radenia podľa profilu trasy) a lebo tzv. „plachtenie“ (automatické odpojenie motora od prevodovky pri jazde z uvoľneným akcelerátorom).

 

Atletický a elegantný dizajn vo všetkých oblastiach nového B7.

 

Vzhľad nového BMW ALPINA B7 xDrive možno vyjadriť ako spojenie elegancie s atletickým nádychom. Dizajn a aerodynamické prvky ALPINA zdôrazňujú výkonný charakter, pričom predný a zadný nástavec pod nárazníkom sú v harmonickej rovnováhe a podčiarkujú reálnu silu vozidla.. V dizajne sa forma spája s funkciou – aerodynamické komponenty takmer úplne potláčajú nadľahčovanie prednej a zadnej nápravy, čím prispievajú k maximálnej stabilite pri jazde akoukoľvek rýchlosťou. Otvory na prednej strane vozidla umožňujú presný a efektívny prietok vzduchu k jednotlivým komponentom výkonného chladiaceho systému. Charakteristická obličková mriežka BMW je vybavená integrovaným systémom aktívnych vzduchových klapiek, ktorý sa prispôsobuje reálnym potrebám chladenia BMW ALPINA B7 xDrive a v zatvorenom stave ešte viac znižuje aerodynamický odpor.

 

Štandardné 20-palcové kolesá ALPINA CLASSIC s dvadsiatimi lúčmi a skrytými vzduchovými ventilmi dodávajú výkonnému modelu BMW ALPINA B7 xDrive dotyk elegancie a ľahkosti. V záujme zníženia hmotnosti a dosiahnutia pôsobivého technického vzhľadu nie sú doplnkové 21-palcové kované kolesá ALPINA CLASSIC s viditeľnými skrutkami vybavené skrytými vzduchovými ventilmi ani krytmi kolies.

 

Športový výfukový systém ALPINA obsahuje dve oválne dvojité koncovky výfuku, ktoré sú vizuálnym vyjadrením výkonu nového modelu BMW ALPINA B7 xDrive a jeho silného 8-valcového motora. Sú precízne zabudované do nástavca pod zadným nárazníkom a dodávajú zadnej časti vozidla úhľadný elegantný vzhľad.

 

Exkluzívne lakovanie v modrej metalíze ALPINA a zelenej metalíze ALPINA je charakteristickým prvkom vyhradeným len pre vozidlá BMW ALPINA. Pre model BMW ALPINA B7 xDrive sú k dispozícii aj iné povrchové úpravy z ponuky BMW a exkluzívnej palety BMW Individual.

 

Interiér a vybavenie.

 

Rozsiahly arzenál štandardného vybavenia vás bude rozmaznávať maximálnym pohodlím, pričom jeho súčasťou je špičková koža Nappa, komfortné sedadlá, kožou potiahnutá palubná doska, keramické prvky na vybraných ovládacích prvkoch a dvere s funkciou automatického dovierania „soft-close“. Súčasťou štandardného vybavenia nového modelu BMW ALPINA B7 xDrive sú aj prvky, ktoré uľahčujú bezproblémovú jazdu, napríklad plnofarebný Head-Up displej, cúvacia kamera a najnovšie navigačné, komunikačné a zábavné systémy BMW.

 

Doplnky ALPINA dodávajú interiéru exkluzivitu a individuálny štýl. Športový volant ručne potiahnutý kožou LAVALINA výnimočnej kvality s modrým a zeleným prešívaním vás uchváti na prvý dotyk svojou jemnosťou. Obloženie interiéru ALPINA s nadčasovým lakom Piano alebo dekoračnými lištami Myrtle Luxury Wood, prahy dverí s modrým osvetlením, označenia modelu ALPINA B7 a individuálny výrobný štítok – to sú ďalšie príklady exkluzívnej výbavy v novom modeli BMW ALPINA B7 xDrive.

 

Exkluzívny dizajn ALPINA je vyjadrený aj na plnofarebnom digitálnom prístrojovom paneli s technológiou LED. V komfortnom režime ponúka klasický vzhľad s okrúhlymi prístrojmi s modrým pozadím a červenými ručičkami. V športovom režime sa zobrazenie zmení na dynamickejší dizajn s modrými a zelenými indikátormi a so zameraním na kľúčové údaje, napríklad trvalo v strede umiestnený digitálny ukazovateľ rýchlosti.

 

ALPINA: 1965 – 2016

Automobily vychádzajúce z modelov BMW sa už 50 rokov vyrábajú v meste Buchloe. Keď Burkard Bovensiepen vyvinul dvojitý karburátor Weber pre model BMW 1500, položil tým základy výnimočného podniku, čím v roku 1965 vznikla spoločnosť ALPINA Burkard Bovensiepen KG. Osobnosť zakladateľa spoločnosti sa prejavuje v prevedení a duchu jej výrobkov až do dnešného dňa. Ako technický nadšenec vytváral počas uplynulých 50 rokov vozidlá pre automobilových fanúšikov a z hľadiska technickej prepracovanosti sa jeho modely BMW ALPINA vyrovnajú najzvučnejším menám v tomto odvetví. Ako motivácia pre neho vždy slúžilo potešenie, ktoré mu spôsobovali esteticky príťažlivé predmety, jeho osobný vkus a snaha dostať sa na úplnú špičku – a tieto princípy zostali hnacou silou celej spoločnosti a jej pracovníkov až do dneška.

 

Andreas Bovensiepen, Burkard Bovensiepen a Florian Bovensiepen sú triom, pod vedením ktorého dosiahol rodinný podnik ALPINA skutočne renomované a jedinečné postavenie. Pozoruhodná je aj história modelov tejto spoločnosti.

 

BMW Group

BMW Group je vďaka značkám BMW, MINI a Rolls-Royce najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby osobnej mobility. Medzinárodný koncern prevádzkuje 30 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2015 celosvetový predaj v objeme približne 2,247 milióna predaných automobilov a 137 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2014 činil zisk pred zdanením 8,71 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 80,40 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2014 zamestnával po celom svete 116 324 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na predvídavom a vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

www.bmwgroup.com

Facebook:  http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter:  http://twitter.com/BMWGroup

YouTube:  http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+:  http://googleplus.bmwgroup.com

 

BMW Group Slovakia

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com

 

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

INTERNATIONAL MOTOR SHOW 2017.

Here you will see the highlights of the BMW Group press conference.

open streaming site

Latest Facts & Figures.

Špecifikácie vozidiel.
Tue Jan 31 10:38:00 CET 2017
F49
BMW
BMW Group vydalo Sustainable Value Report 2015.
Wed Mar 16 15:24:09 CET 2016
Spoločnosť
Výročná správa BMW Group za rok 2015.
Wed Mar 16 13:05:24 CET 2016
Spoločnosť
Štvrťročný Report do 31. marca 2009
Fri Nov 09 09:42:37 CET 2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
Fri Nov 09 09:31:46 CET 2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť