Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

BMW na kongrese Mobile World 2016 v Barcelone predstavuje Vehicular CrowdCell. Systém Femtocell pomáha optimalizovať rádiové siete budúcnosti.

Na tohtoročnom Mobile World Congress v Barcelone, ktorý je spolu s berlínskym IFA jednou z najdôležitejších európskych výstav mobilnej komunikácie, BMW Group predstavuje výskumný projekt s názvom „Vehicular CrowdCell“. Technológia umožní zvýšenie kapacity a pokrytia mobilných sietí.

Technológia
·
Technology, Research & Development
·
BMW ConnectedDrive
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420 225 990 052

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(1x, ~6,02 MB)

BMW na kongrese Mobile World 2016 v Barcelone predstavuje Vehicular CrowdCell. Systém Femtocell pomáha optimalizovať rádiové siete budúcnosti.

 

Mníchov. Na tohtoročnom Mobile World Congress v Barcelone (22. – 25. februára 2016), ktorý je spolu s berlínskym IFA jednou z najdôležitejších európskych výstav mobilnej komunikácie, BMW Group predstavuje výskumný projekt s názvom „Vehicular CrowdCell“. Ide o rozšírenie projektu „Vehicular Small Cell“ predstaveného v Barcelone minulý rok. „Vehicular Small Cell“ je systém optimalizujúci mobilný signál vo vozidlách. Technológia prezentovaná tento rok však umožní aj zvýšenie kapacity a pokrytia mobilných sietí. BMW Group spojila svoje sily so spoločnosťami peiker a Nash Technologies a teraz spoločne predstavujú prototyp „Vehicular CrowdCell“ integrovanej do výskumného vozidla BMW.

Rýchly rozmach mobilných dátových prenosov, napríklad z dôvodu využívania multimediálnych služieb alebo streamovania videa prostredníctvom mobilných zariadení, si v budúcnosti vyžiada ešte výkonnejšie mobilné rádiové siete. Jednou zo stratégií zvýšenia kapacity a pokrytia sietí v budúcnosti je integrácia veľkého počtu malých sietí a „prenášačov“ na rozšírenie existujúcich pozemných staníc.

V roku 2015 BMW Group so svojimi partnermi peiker a Nash Technologies predstavila svetovú novinku – prvú mobilnú sieť systému Femtocell zabudovanú vo vozidle. „Vehicular Small Cell“ optimalizuje mobilný signál vnútri automobilu prostredníctvom antény vozidla. „Vehicular CrowdCell“ je výsledkom zdokonalenia tohto konceptu. V závislosti od dátového prenosu a požiadavky na pokrytie sa mobilný Femtocell systém dynamicky aktivuje, aby zvýšil kvalitu mobilnej siete vo svojom okolí.

Výhody zariadení Vehicular CrowdCell v praxi.
Jedným z možných využití „Vehicular CrowdCell“ je ich nasadenie v zdieľaných (car-sharing) vozidlách – najmä v tých na elektrický pohon. Veľké množstvo vozidiel nachádzajúcich sa v rôznych mestách a regiónoch by v čase, keď sú zaparkované, mohlo fungovať ako miestne prenášače mobilného signálu. Keď sa používateľ mobilnej siete nachádza v blízkosti mobilnej siete Femtocell, tá sa na vyžiadanie aktivuje a zväčší šírku prenosového pásma, prípadne poskytne dodatočné pokrytie. To umožní dynamickú optimalizáciu existujúcej siete. K výhodám hotspotov pre používateľov mobilných telefónov patrí vyššia prenosová rýchlosť či eliminácia miest bez pokrytia najmä v miestach so slabým signálom.

Dr. Peter Fertl, projektový manažér BMW Group, uviedol: „Pomocou „Vehicular CrowdCell’ dokážeme optimalizovať pripojenie mobilných zariadení našich zákazníkov vo vnútri vozidiel. Integrácia s „Vehicular CrowdCell’ do siete umožní všadeprítomnú a bezchybnú dostupnosť vysoko kvalitného pripojenia a to aj mimo vozidla.“

Pokiaľ ide o prepojenie vodičov a ich automobilov s okolitým svetom, BMW Group je už dlho jednou z najpokrokovejších automobiliek. Spoločnosť popri svojich inovatívnych službách BMW ConnectedDrive nepretržite pracuje na vývoji priekopníckych digitálnych služieb. Výskumný projekt „Vehicular CrowdCell“ kladie základy pre zlepšenie prepojenia vo vozidle i mimo neho.

 

BMW Group

BMW Group je vďaka značkám BMW, MINI a Rolls-Royce najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby osobnej mobility. Medzinárodný koncern prevádzkuje 30 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2015 celosvetový predaj v objeme približne 2,247 milióna predaných automobilov a 137 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2014 činil zisk pred zdanením 8,71 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 80,40 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2014 zamestnával po celom svete 116 324 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na predvídavom a vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

www.bmwgroup.com

Facebook:    http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter:    http://twitter.com/BMWGroup

YouTube:    http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+:    http://googleplus.bmwgroup.com

 

BMW Group Slovakia

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:    milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:    www.press.bmwgroup.com

 

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

BUILT IN THE US: THE ALL-NEW BMW X3.

Here you can see the live transmission of the event in Spartanburg, USA.

open streaming site

Latest Facts & Figures.

Špecifikácie vozidiel.
Tue Jan 31 10:38:00 CET 2017
F49
BMW
BMW Group vydalo Sustainable Value Report 2015.
Wed Mar 16 15:24:09 CET 2016
Firemné záležitosti
Výročná správa BMW Group za rok 2015.
Wed Mar 16 13:05:24 CET 2016
Firemné záležitosti
Štvrťročný Report do 31. marca 2009
Fri Nov 09 09:42:37 CET 2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
Fri Nov 09 09:31:46 CET 2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť