Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

ROLLS-ROYCE MOTOR CARS UKONČUJE VÝROBU MODELU PHANTOM SIEDMEJ GENERÁCIE

Výkonný riaditeľ Rolls-Royce Motor Cars Torsten Müller-Ötvös oznámil, že aktuálny Phantom vstúpi v roku 2016 do poslednej fázy svojej slávnej existencie. Toto oznámenie prišlo po nedávnych správach o tom, že Rolls-Royce Motor Cars začal testovať novú hliníkovú karosériu, ktorá bude oporou každého ďalšieho modelu Rolls-Royce od roku 2018. Phantom Coupé a Drophead Coupé ukončia svoju púť v špeciálnej kolekcii iba 50 automobilov s názvom Phantom Zenith.

Rolls-Royce
·
Brands
·
Products
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420 225 990 052

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(2x, ~3,29 MB)

ROLLS-ROYCE MOTOR CARS

UKONČUJE VÝROBU MODELU PHANTOM SIEDMEJ GENERÁCIE

 

Goodwood, 23. február 2016            

 

Výkonný riaditeľ Rolls-Royce Motor Cars Torsten Müller-Ötvös oznámil, že aktuálny Phantom vstúpi v roku 2016 do poslednej fázy svojej slávnej existencie. Toto oznámenie prišlo po nedávnych správach o tom, že Rolls-Royce Motor Cars začal testovať celkom novú hliníkovú karosériu, ktorá bude oporou každého ďalšieho modelu Rolls-Royce od roku 2018. Oznámil tiež, že modely Phantom Coupé a Drophead Coupé sa už v budúcnosti nebudú inovovať. Tieto dva skvostné modely Phantom ukončia svoju púť v špeciálnej kolekcii iba 50 automobilov s názvom Phantom Zenith.

 

Súčasná siedma generácia modelu Phantom sa začala vyrábať pred 13 rokmi v Goodwoode a rýchlo sa stala základom renesancie Rolls-Royce Motor Cars. Phantom VII, skvostné, elegantné a silné zosobnenie značky, ktoré spĺňa najvyššie nároky maximálneho luxusu, sa teraz blíži ku koncu svojej produkcie.

 

V novembri tohto roku dokončia v Goddwode posledné kusy modelov Phantom Coupé a Drophead Coupé. Tieto modely nedostanú svojich pokračovateľov. Zberateľov však určite poteší, že pri príležitosti ukončenia výroby týchto skutočne výnimočných áut sa chystá veľkolepá kolekcia 50 jedinečných kusov Coupé a Drophead Coupé s názvom Phantom Zenith.

 

Rolls-Royce tento rok vyrobí aj posledné limuzíny Phantom VII.

 

Torsten Müller-Ötvös povedal: „S hrdosťou a potešením by som chcel oznámiť, že pripravujeme nový Phantom – moderný a krásny, vybavený najnovšími technológiami a inováciami. Každý nový Phantom je historicky dôležitý moment v histórii automobilizmu a my usilovne pracujeme na zdokonaľovaní modelu Phantom VIII.“

 

Rolls-Royce Motor Cars oživil etalón luxusných áut v roku 2003, kedy predstavil Phantom VII, vozidlo, ktoré sa stalo vrcholom luxusu na ďalších 13 rokov. Počas týchto rokov Rolls-Royce vytvoril mnoho fantastických Phantomov, ktoré ohromili svet svojou krásou a nanovo určili predstavy o luxusnom jazdení.

 

Teraz nastal čas na ďalší krok na tejto luxusnej ceste.

 

Phantom VII – neustále nastavuje štandardy luxusu, aj keď sa pripravuje na odchod zo scény

Aj keď sa Phantom VII pripravuje na odchod zo svetovej scény, stále zostáva etalónom v segmente luxusných vozidiel. Je to aj vďaka limitovanému počtu zberateľských kusov a každý z nich bude posledný vo svojom rade.

 

Pri tejto príležitosti vytvorí oddelenie zákazkového dizajnu najvyššie jedinečné kúsky každého súčasného modelu Phantom - Coupé, Drophead Coupé a Limousine. Remeselníci, ktorí na montážnej linke v Goodwoode vytvárajú každý jeden Rolls-Royce, sa už usilovne pripravujú na výrobu týchto špeciálnych vozidiel.

 

Zenith – vrchol automobilovej dokonalosti

Prvá z týchto špeciálnych verzií ponesie názov Zenith a budú to celkom posledné modely Phantom Coupé a Drophead Coupé od Rolls-Royce Motor Cars vyrobené na objednávku.

 

„Ako už názov napovedá, Zenith bude vrcholom, tým najlepším svojho druhu, tým najvyšším štandardom, aký je možné dosiahnuť, podľa ktorého sa posudzuje všetko ostatné,“ hovorí riaditeľ dizajnu Giles Taylor. „Zenith bude súhrnom toho najlepšieho, čo sa objavilo v modeloch Phantom Coupé a Drophead Coupé a pridáme aj niekoľko prekvapení. O týchto 50 exkluzívnych kusov očakávame obrovský záujem, keďže nič podobné už v budúcnosti neplánujeme.“

 

Prekvapenia sa nachádzajú najmä v zadnej časti vozidla; opierky na ruky zdobia laserom vyleptané miesta, kde sa po prvý raz predstavili modely 100EX vo Villa D’Este a 101EX v Ženeve. Jedinečný vzhľad dostane aj prístrojová doska a ikonická soška Spirit of Ecstasy. Každý majiteľ dostane aj špeciálnu spomienku, ktorá sa za peniaze nedá kúpiť. Automobilka totiž sprístupní paletu nezabudnuteľných farebných kombinácií z histórie značky Rolls-Royce.

- Koniec -

 

BMW Group

BMW Group je vďaka značkám BMW, MINI a Rolls-Royce najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby osobnej mobility. Medzinárodný koncern prevádzkuje 30 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2015 celosvetový predaj v objeme približne 2,247 milióna predaných automobilov a 137 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2014 činil zisk pred zdanením 8,71 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 80,40 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2014 zamestnával po celom svete 116 324 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na predvídavom a vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

www.bmwgroup.com

Facebook:        http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter:        http://twitter.com/BMWGroup

YouTube:        http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+:        http://googleplus.bmwgroup.com

 

BMW Group Slovakia

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:        milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:        www.press.bmwgroup.com

 

 

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

INTERNATIONAL MOTOR SHOW 2017.

Frankfurt. 12. September.
Here you will see the highlights of the BMW Group press conference.

open streaming site

Latest Facts & Figures.

Špecifikácie vozidiel.
Tue Jan 31 10:38:00 CET 2017
F49
BMW
BMW Group vydalo Sustainable Value Report 2015.
Wed Mar 16 15:24:09 CET 2016
Firemné záležitosti
Výročná správa BMW Group za rok 2015.
Wed Mar 16 13:05:24 CET 2016
Firemné záležitosti
Štvrťročný Report do 31. marca 2009
Fri Nov 09 09:42:37 CET 2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
Fri Nov 09 09:31:46 CET 2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť