Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

BMW Golf Cup International: zvíťazil tím Taiwan. Colin Montgomerie čestným hosťom Svetového finále najväčšieho medzinárodného turnaja pre amatérskych golfistov.

Exkluzívny golfový rezort Fancourt Golf Resort v juhoafrickom meste George hostil svetové finále medzinárodného podujatia BMW Golf Cup International. Po celom svete sa ho zúčastnilo približne 100 000 hráčov, pričom 122 golfistov zo 43 krajín sa kvalifikovalo na záverečný turnaj najväčšej medzinárodnej série pre amatérov. Po troch kolách sa stal víťazom súťaže národov tím Taiwanu. Na záverečnú gala večeru prišiel aj legendárny hráč Colin Montgomerie.

Sports
·
Golf
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420 225 990 052

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(9x, ~9,98 MB)

George/JAR. Exkluzívny golfový rezort Fancourt Golf Resort v juhoafrickom meste George hostil svetové finále medzinárodného podujatia BMW Golf Cup International. Po celom svete sa ho zúčastnilo približne 100 000 hráčov, pričom 122 golfistov zo 43 krajín sa kvalifikovalo na záverečný turnaj najväčšej medzinárodnej série pre amatérov. Po troch kolách na dvoch golfových ihriskách “Montagu” a “Outeniqua”, ktoré navrhol Gary Player, sa stal víťazom súťaže národov vynikajúco hrajúci tím Taiwanu. Na záverečnú gala večeru prišiel aj legendárny škótsky golfový hráč Colin Montgomerie, ktorý odovzdal ceny prvým trom v individuálnom aj tímovom hodnotení.

 

“Motto svetového finále medzinárodného podujatia BMW Golf Cup International je “Once in a lifetime - Raz za život”. Účastníci finále a ich hostia mohli v Južnej Afrike zistiť, aké dôležité je toto motto a zažiť, čo si pod tým predstavuje značka BMW," povedal Thorsten Mattig, šéf BMW Group pre športový marketing a spoluprácu značky. “V mene BMW by som rád pogratuloval tímu Taiwanu a víťazom jednotlivých kategórií počas 26. Svetového finále. Taktiež blahoželám všetkým účastníkom a ďakujem im za ich vynikajúce výkony.”

 

Montgomerie, ktorý osemkrát vyhral európsky šampionát “European Tour Order of Merit” a stal sa tak jeho rekordérom, navštívil hráčov a bol im k dispozícii na konzultácie. “Podujatie BMW Golf Cup International má všetko, čím je náš šport taký výnimočný: krásne a náročné ihriská, ctižiadostivých súťažiacich hrajúcich na vysokej úrovni, no zároveň vzájomný rešpekt, možnosť nadväzovať nové priateľstvá a užiť si čas vo vynikajúcej spoločnosti,” povedal Škót. “Bolo mi veľkým potešením, že som mohol prijať pozvánku na toto výnimočné podujatie. Vždy ma uchváti, aký veľký význam má Svetové finále pre amatérskych hráčov. BMW svojimi turnajmi nastavuje latku a to nielen na profesionálnej scéne.”

 

Tím z Taiwanu oslavoval v nádhernej scenérii vrchov Outeniqua víťazstvo spôsobom štart-cieľ a s 324 bodmi po 54 jamkách jasne zvíťazil pred Japonskom (293) a Marokom (288).

Aj medzi dámami putuje titul na Taiwan: Hsusn Yu Chen (115 bodov) zvíťazila pred Emiko Ishi z Japonska (113) a Juhokórejčankou Mi Jung Choi (103).

 

Pánske súboje boli ešte napätejšie. Po dychberúcom finále skupiny Muži 2 (hendikep -13 až -28), sa stal víťazom Číňan Zhenhao Zhao so 109 bodmi, iba o jeden bod pred Maročanom menom Amine El Bouhali. Hneď za ním skončil Američan Ryan Kosar (107), Corrie De Klerk (Južná Afrika, 107) a Masaharu Ishizuka (Japonsko, 106). Víťaza v skupine Muži 1 (hendikep do -12) musel určiť rozstrel. Pevnejšie nervy a potrebný kúsok šťastia mal nakoniec na tretej extra jamke Číňan Yuanda Jin, za ním skončil Ju Min Lee z Taiwanu (obaja 115).

 

Účastníci a ich partneri si okrem turnaja pripraveného podľa profesionálnych kritérií užili aj neopakovateľný sprievodný program. Medzi nezabudnuteľné zážitky patrilo stretnutie s levmi a potápanie sa v klietke so žralokmi, ktoré bolo súčasťou programu BMW Driving Experience - Catwalk and the Shark Cage Diving.

 

BMW Group

BMW Group je vďaka značkám BMW, MINI a Rolls-Royce najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby osobnej mobility. Medzinárodný koncern prevádzkuje 30 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2015 celosvetový predaj v objeme približne 2,247 milióna predaných automobilov a 137 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2015 činil zisk pred zdanením 9,22 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 92,18 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2015 zamestnával po celom svete 122 244 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na predvídavom a vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

www.bmwgroup.com

Facebook:  http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter:  http://twitter.com/BMWGroup

YouTube:  http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+:  http://googleplus.bmwgroup.com

 

BMW Group Slovakia

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

INTERNATIONAL MOTOR SHOW 2017.

Frankfurt. 12. September.
Here you will see the highlights of the BMW Group press conference.

open streaming site

Latest Facts & Figures.

Špecifikácie vozidiel.
Tue Jan 31 10:38:00 CET 2017
F49
BMW
BMW Group vydalo Sustainable Value Report 2015.
Wed Mar 16 15:24:09 CET 2016
Firemné záležitosti
Výročná správa BMW Group za rok 2015.
Wed Mar 16 13:05:24 CET 2016
Firemné záležitosti
Štvrťročný Report do 31. marca 2009
Fri Nov 09 09:42:37 CET 2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
Fri Nov 09 09:31:46 CET 2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť