Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Motocykel roka 2016. V kategórii SCOOTER zvíťazil model BMW C 650 GT.

Slovenská anketa Motocykel roka bola tento rok vyhlásená už po šestnásty raz. Každoročne prináša to najlepšie z najlepšieho zo sveta motocyklov. V kategórii SCOOTER zvíťazil model BMW C 650 GT.

Brands
·
BMW Motorrad
·
Scooter
·
Séria C
·
C 650 GT
 

Press Contact.

Vlad Carcudobrin
BMW Group

Tel: +40-268 400 530

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(18x, ~72,47 MB)

 

História odbornej novinárskej ankety Motocykel roka sa už od začiatku spája s výstavou Motocykel, ktorá sa každoročne koná na brehu Dunaja v areáli výstaviska Incheba. Práve slávnostné vyhlásenie výsledkov ankety je vždy pomyselným „otváracím ceremoniálom“ spomínanej výstavy. Anketu vyhlasuje redakcia najčítanejšieho slovenského časopisu o motocykloch – Svet motocyklov. V spolupráci s importérmi jednotlivých značiek motocyklov boli aj v tomto šestnástom ročníku nominované novinky vo svete dvojkolesových strojov, v spolupráci s odbornými motoristickými novinármi boli zvolené tie víťazné a v spolupráci s výstaviskom Incheba boli zasa dekorované. Z hlasovania poroty zloženej z odborných motoristických novinárov vzišli víťazi v siedmich kategóriách SCOOTER, OFFROAD, CHOPPER-CRUISER, TOURING, STREET SPORT, SUPERSPORT a  STREET CLASSIC.

 

V kategórii SCOOTER v roku 2016 panuje model BMW C 650 GT. Nie je to síce úplne nový model, je však radikálne inovovaný. C 650-ka v prevedení GT pôsobí majestátnym dojmom už na prvý pohľad a presne tak sa správa aj v premávke. Posádke poskytuje veľa priestoru a vysokú mieru pohodlia. Vďaka tomu nie je tento skúter odsúdený len do úlohy mestského vozidla, ale výborne zvláda aj dlhé výlety, či dovolenkové putovanie naprieč kontinentom.

 

Ostatné kategórie a víťazi:

OFF ROAD - KTM 350 SX-F.

CHOPPER-CRUISER - Ducati a model XDiavel S.

TOURING - Honda CRF1000L Africa Twin.

STREET SPORT - Yamaha MT-10.

SUPERSPORT - Kawasaki v podobe modelu Ninja ZX-10R

STREET CLASSIC. Ako názov napovedá, sústreďuje klasické stroje, ktorých vzhľad je inšpirovaný minulosťou a ich misiou je zastaviť čas, spomaliť tempo a umožniť svojmu majiteľovi vychutnávať si oddychové kilometre v nižších rýchlostiach, zato však s vysokou mierou elegancie. V tejto kategórii porotu najviac oslovila značka Moto Guzzi a novinka s označením V9.

 

Nielen dvojkolesové hviezdy

Historicky najúspešnejší slovenský jazdec na rally Dakar v úvode roka vybojoval na najťažšej rally na svete v konkurencii silných továrenských tímov skvelé druhé miesto. Na slávnostnom vyhlasovaní mal okrem odovzdávania ocenenia aj ďalšiu milú povinnosť – krstil knihu s názvom Štefan Svitko a Dakar, ktorá mapuje jeho účinkovanie na rally súťažiach, na ktorých sa doteraz zúčastnil. Autor knihy Peter Haršáni neskrýval radosť a pri krste prezradil niečo o tvorbe knihy: Určite najťažšie bolo prekonať to nutkanie, neposunúť jej

jej vydanie a pridať tam aj tento posledný ročník. Lenže sa mohlo ľahko stať, že ďalšie ročníky Dakaru zajazdí Števo rovnako dobre a opäť by sme to posúvali, až napokon by sme tú knihu nikdy nevydali.“

 

Zdroj správy – Svet Motocyklov

 

BMW Group

BMW Group je vďaka značkám BMW, MINI a Rolls-Royce najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby osobnej mobility. Medzinárodný koncern prevádzkuje 30 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2015 celosvetový predaj v objeme približne 2,247 milióna predaných automobilov a 137 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2015 činil zisk pred zdanením 9,22 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 92,18 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2015 zamestnával po celom svete 122 244 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na predvídavom a vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

www.bmwgroup.com

Facebook:  http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter:  http://twitter.com/BMWGroup

YouTube:  http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+:  http://googleplus.bmwgroup.com

 

BMW Group Slovakia

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

DETROIT MOTOR SHOW.

Here you can see the webcast of the BMW Group press conference at the North American International Auto Show 2018.

open streaming site

Latest Facts & Figures.

Špecifikácie vozidiel.
Tue Jan 31 10:38:00 CET 2017
F49
BMW
BMW Group vydalo Sustainable Value Report 2015.
Wed Mar 16 15:24:09 CET 2016
Spoločnosť
Výročná správa BMW Group za rok 2015.
Wed Mar 16 13:05:24 CET 2016
Spoločnosť
Štvrťročný Report do 31. marca 2009
Fri Nov 09 09:42:37 CET 2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
Fri Nov 09 09:31:46 CET 2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť