Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

MINI predstavuje Scissor Doors.

Mníchov. Britská značka rozširuje ponuku príplatkovej výbavy o nový prvok „Scissor Doors“ (krídlové, alebo dohora sa otvárajúce dvere). Je to zaujímavá opcia, najmä s ohľadom na využitie legendárneho konceptu značky MINI v mestskom prostredí.

Brands
·
MINI
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420 225 990 052

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~300,38 KB)
  
Photos(7x, ~26,13 MB)

Mníchov. Britská značka rozširuje ponuku príplatkovej výbavy o nový prvok „Scissor Doors“ (krídlové, alebo dohora sa otvárajúce dvere). Je to zaujímavá opcia, najmä s ohľadom na využitie legendárneho konceptu značky MINI v mestskom prostredí.

 

Táto položka výbavy bude za 1 959.- EUR dostupná najprv pre 3-dverové MINI, MINI Paceman a nové MINI Cabrio. Od modelového roku 2017 aj pre 5-dverové MINI, šesťdverové MINI Clubman a MINI Countryman.

 

„Scissor Doors“ sú premysleným karosárskym riešením. Dvere sa otvárajú dohora, čo sa ukazuje ako optimálny spôsob na odstránenie problému s parkovaním v stiesnených priestoroch ako napríklad parkovacie domy.

 

Pod vývojárskym označením „Clever use of space“ (Rozumné využitie priestoru) sa skrýva redukcia šírky potrebnej na nastupovanie a vystupovanie s otvorenými dverami vodiča a spolujazdca. 

 

Elektrohydraulické ovládanie otvárania dverí zmenšuje šírku otvoreného vozidla o 30 percent z 2 681 na 1 930 mm. Vďaka tomu sa 3-dverové MINI so šírkou 1 727 milimetrov bez problémov zmestí aj do úzkych parkovacích boxov a posádka pohodlne nastúpi aj vystúpi.

 

„Z konštrukčného hľadiska sa koncept krídlových dverí musel vysporiadať s viacerými nástrahami, no zároveň prinesie aj niekoľko prvkov zameraných na komfort,” vraví Dalf Rietmann, vedúci zodpovedný v značke MINI za ponuku príplatkovej výbavy. „Dvere sa budú sériovo otvárať aj zatvárať na diaľkové ovládanie. V spojení s príplatkovým komfortným prístupom sa budú dvere ovládať stlačením tlačidla na dverách. Diaľkové ovládanie pri tom vôbec netreba vyberať z vrecka či z kabelky. Do budúcna počítame s tým, že by na otváranie a zatváranie poslúžila aplikácia pre smartfóny MINI Excitement.“ 

„Pre maximálnu pasívnu bezpečnosť sú krídlové dvere okrem iného vybavené mimoriadne tuhými výstužami, ktoré chránia posádku v prípade bočného nárazu,“ vraví Malph Rahler, šéf produktových inovácií značky MINI. „Novinkou je bezpečnostný pyrotechnický únikový systém ‚Pyrotechnic Emergency Exit‘, skrátene PEE.“ To znamená, že nálože v prípade nehody v milisekunde odstrelia dvere a umožnia napríklad záchranným zložkám čo najrýchlejší prístup k pasažierom.

 

BMW Group

BMW Group je vďaka značkám BMW, MINI a Rolls-Royce najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby osobnej mobility. Medzinárodný koncern prevádzkuje 30 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2015 celosvetový predaj v objeme približne 2,247 milióna predaných automobilov a 137 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2015 činil zisk pred zdanením 9,22 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 92,18 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2015 zamestnával po celom svete 122 244 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na predvídavom a vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

www.bmwgroup.com

Facebook:  http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter:  http://twitter.com/BMWGroup

YouTube:  http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+:  http://googleplus.bmwgroup.com

 

BMW Group Slovakia

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

BUILT IN THE US: THE ALL-NEW BMW X3.

Here you can see the live transmission of the event in Spartanburg, USA.

open streaming site

Latest Facts & Figures.

Špecifikácie vozidiel.
Tue Jan 31 10:38:00 CET 2017
F49
BMW
BMW Group vydalo Sustainable Value Report 2015.
Wed Mar 16 15:24:09 CET 2016
Firemné záležitosti
Výročná správa BMW Group za rok 2015.
Wed Mar 16 13:05:24 CET 2016
Firemné záležitosti
Štvrťročný Report do 31. marca 2009
Fri Nov 09 09:42:37 CET 2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
Fri Nov 09 09:31:46 CET 2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť