Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

MINI predstavuje Scissor Doors.

Mníchov. Britská značka rozširuje ponuku príplatkovej výbavy o nový prvok „Scissor Doors“ (krídlové, alebo dohora sa otvárajúce dvere). Je to zaujímavá opcia, najmä s ohľadom na využitie legendárneho konceptu značky MINI v mestskom prostredí.

Brands
·
MINI
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420 225 990 052

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~300,38 KB)
  
Photos(7x, ~26,13 MB)

Mníchov. Britská značka rozširuje ponuku príplatkovej výbavy o nový prvok „Scissor Doors“ (krídlové, alebo dohora sa otvárajúce dvere). Je to zaujímavá opcia, najmä s ohľadom na využitie legendárneho konceptu značky MINI v mestskom prostredí.

 

Táto položka výbavy bude za 1 959.- EUR dostupná najprv pre 3-dverové MINI, MINI Paceman a nové MINI Cabrio. Od modelového roku 2017 aj pre 5-dverové MINI, šesťdverové MINI Clubman a MINI Countryman.

 

„Scissor Doors“ sú premysleným karosárskym riešením. Dvere sa otvárajú dohora, čo sa ukazuje ako optimálny spôsob na odstránenie problému s parkovaním v stiesnených priestoroch ako napríklad parkovacie domy.

 

Pod vývojárskym označením „Clever use of space“ (Rozumné využitie priestoru) sa skrýva redukcia šírky potrebnej na nastupovanie a vystupovanie s otvorenými dverami vodiča a spolujazdca. 

 

Elektrohydraulické ovládanie otvárania dverí zmenšuje šírku otvoreného vozidla o 30 percent z 2 681 na 1 930 mm. Vďaka tomu sa 3-dverové MINI so šírkou 1 727 milimetrov bez problémov zmestí aj do úzkych parkovacích boxov a posádka pohodlne nastúpi aj vystúpi.

 

„Z konštrukčného hľadiska sa koncept krídlových dverí musel vysporiadať s viacerými nástrahami, no zároveň prinesie aj niekoľko prvkov zameraných na komfort,” vraví Dalf Rietmann, vedúci zodpovedný v značke MINI za ponuku príplatkovej výbavy. „Dvere sa budú sériovo otvárať aj zatvárať na diaľkové ovládanie. V spojení s príplatkovým komfortným prístupom sa budú dvere ovládať stlačením tlačidla na dverách. Diaľkové ovládanie pri tom vôbec netreba vyberať z vrecka či z kabelky. Do budúcna počítame s tým, že by na otváranie a zatváranie poslúžila aplikácia pre smartfóny MINI Excitement.“ 

„Pre maximálnu pasívnu bezpečnosť sú krídlové dvere okrem iného vybavené mimoriadne tuhými výstužami, ktoré chránia posádku v prípade bočného nárazu,“ vraví Malph Rahler, šéf produktových inovácií značky MINI. „Novinkou je bezpečnostný pyrotechnický únikový systém ‚Pyrotechnic Emergency Exit‘, skrátene PEE.“ To znamená, že nálože v prípade nehody v milisekunde odstrelia dvere a umožnia napríklad záchranným zložkám čo najrýchlejší prístup k pasažierom.

 

BMW Group

BMW Group je vďaka značkám BMW, MINI a Rolls-Royce najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby osobnej mobility. Medzinárodný koncern prevádzkuje 30 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2015 celosvetový predaj v objeme približne 2,247 milióna predaných automobilov a 137 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2015 činil zisk pred zdanením 9,22 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 92,18 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2015 zamestnával po celom svete 122 244 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na predvídavom a vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

www.bmwgroup.com

Facebook:  http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter:  http://twitter.com/BMWGroup

YouTube:  http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+:  http://googleplus.bmwgroup.com

 

BMW Group Slovakia

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

INTERNATIONAL MOTOR SHOW 2017.

Frankfurt. 12. September.
Here you will see the highlights of the BMW Group press conference.

open streaming site

Latest Facts & Figures.

Špecifikácie vozidiel.
Tue Jan 31 10:38:00 CET 2017
F49
BMW
BMW Group vydalo Sustainable Value Report 2015.
Wed Mar 16 15:24:09 CET 2016
Firemné záležitosti
Výročná správa BMW Group za rok 2015.
Wed Mar 16 13:05:24 CET 2016
Firemné záležitosti
Štvrťročný Report do 31. marca 2009
Fri Nov 09 09:42:37 CET 2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
Fri Nov 09 09:31:46 CET 2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť