Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Vozidlá putujúce ponad pracovisko. Hlavná budova závodu BMW Group v Lipsku v podaní zosnulej architektky Zahy Hadid.

Pripomeňme si jedno z diel nedávno zosnulej architektky Zahy Hadid - hlavnú budovu závodu BMW v nemeckom Lipsku.

Heritage
·
Firemné záležitosti
·
Technológia
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420 225 990 052

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~86,69 KB)
  
Photos(7x, ~44,83 MB)

Zaha Hadid a BMW

V roku 1973 Karl Schwanzer navrhol v Mníchove pre BMW štvorvalcovú budovu, čím vytvoril jednu z najpôsobivejších podnikových centrál na svete. Budova bola dokonca ešte aj v roku 2013 zvolená za jedno z 10 „Najlepších podnikových sídiel na svete“. Spoločnosť BMW Group od tých čias pri budovaní svojho vizionárskeho imidžu spolupracovala s renomovanými architektmi, ako sú Sir Nicholas Grimshaw, Coop Himmelb(l)au či Gunter Henn.

V roku 2015 BMW oslovilo britsko-irackú architektku Zahu Hadidovú pri príležitosti desiateho výročia hlavnej budovy spoločnosti BMW Group v Lipsku, ktorá získala množstvo ocenení vrátane ceny Deutsche Architekturpreis (Nemecká cena za architektúru). Zaha Hadid značke BMW pri tejto príležitosti uviedla: „Konštrukcia budovy BMW Group v Lipsku odráža dôraz, ktorý spoločnosť kladie na dokonale integrované pracovné prostredie, pričom odmieta tradičné rozdelenie do samostatných skupín. To už na modernom pracovisku nemá svoje miesto. Integrácia, komunikácia a spolupráca sú pre BMW v Lipsku kľúčovými hodnotami – zamestnanci tak dokážu vytvárať ďalšie inovácie a vyvíjať revolučné systémy pre modely i3 či i8, umožňujúce zásadné zníženie produkcie emisií uhlíka a vytváranie významných programov pre ľudí z komunity. Úspech BMW Group v Lipsku je svedectvom vízie, ambícií a zápalu všetkých zúčastnených. Z celého srdca blahoželám k vášmu 10. výročiu.”

Spoločnosť BMW návrh predstavila už v roku 2002 na bienále architektúry v Benátkach a o dva roky neskôr sa mohla tešiť z Pritzkerovej ceny za architektúru udelenej Zahe Hadidovej.

Interiér budovy sa drží ústredného princípu absolútnej transparentnosti a optimálnej efektivity celého pracovného procesu. Vozidlá v rôznych fázach výroby na ceste z karosárne do lakovne putujú po 600-metrovej otvorenej montážnej linky do nasledujúcich výrobných fáz tak, aby na ne videl každý z tisícov zamestnancov, ako aj všetci návštevníci. Takmer bezhlučný pohyb karosérií môžete sledovať dokonca aj z jedálne. Motívy prepojenia a pohybu sa tak stávajú jednotiacim prvkom celej budovy v súlade s víziou samotnej architektky, ktorá s nadšením dodala: „Panta Rhei. Na tomto mieste skrátka prúdi energia zo všetkých strán!”

Miesto, kde sa technológie a konštrukcia snúbia s revolučnou funkčnosťou: prehľadné pracovné procesy a výrobné fázy predstavujú základ jedného z najmodernejších a najudržateľnejších závodov na svete. Od uvedenia do prevádzky v roku 2005 vyrobil závod spoločnosti BMW Group v Lipsku viac než 1,6 milióna nových vozidiel rôznych radov, vrátane dvoch novátorských modelov BMW i – BMW i3 poháňaného výlučne elektrickou energiou a hybridného plug-in modelu BMW i8 .

Spoločnosť BMW Group za uplynulých 40 rokov podporila stovky iniciatív po celom svete v najrôznejších oblastiach kultúry vrátane moderného umenia, jazzu či klasickej hudby, ako aj dizajnu a architektúry. V Lipsku BMW podporuje Museum der bildenden Künste, jazzové dni, medzinárodný umelecký program Lipska, centrum Kunstareal Baumwollspinnerei, ako aj a cappella festivaly či festivaly venované Bachovým skladbám.

 

BMW Group

BMW Group je vďaka značkám BMW, MINI a Rolls-Royce najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby osobnej mobility. Medzinárodný koncern prevádzkuje 30 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2015 celosvetový predaj v objeme približne 2,247 milióna predaných automobilov a 137 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2015 činil zisk pred zdanením 9,22 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 92,18 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2015 zamestnával po celom svete 122 244 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na predvídavom a vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

www.bmwgroup.com

Facebook:  http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter:  http://twitter.com/BMWGroup

YouTube:  http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+:  http://googleplus.bmwgroup.com

 

BMW Group Slovakia

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

BUILT IN THE US: THE ALL-NEW BMW X3.

Here you can see the live transmission of the event in Spartanburg, USA.

open streaming site

Latest Facts & Figures.

Špecifikácie vozidiel.
Tue Jan 31 10:38:00 CET 2017
F49
BMW
BMW Group vydalo Sustainable Value Report 2015.
Wed Mar 16 15:24:09 CET 2016
Firemné záležitosti
Výročná správa BMW Group za rok 2015.
Wed Mar 16 13:05:24 CET 2016
Firemné záležitosti
Štvrťročný Report do 31. marca 2009
Fri Nov 09 09:42:37 CET 2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
Fri Nov 09 09:31:46 CET 2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť