Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Vozidlá putujúce ponad pracovisko. Hlavná budova závodu BMW Group v Lipsku v podaní zosnulej architektky Zahy Hadid.

Pripomeňme si jedno z diel nedávno zosnulej architektky Zahy Hadid - hlavnú budovu závodu BMW v nemeckom Lipsku.

Dedičstvo
·
Spoločnosť
·
Technológia
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420 225 990 052

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~86,69 KB)
  
Photos(7x, ~44,83 MB)

Zaha Hadid a BMW

V roku 1973 Karl Schwanzer navrhol v Mníchove pre BMW štvorvalcovú budovu, čím vytvoril jednu z najpôsobivejších podnikových centrál na svete. Budova bola dokonca ešte aj v roku 2013 zvolená za jedno z 10 „Najlepších podnikových sídiel na svete“. Spoločnosť BMW Group od tých čias pri budovaní svojho vizionárskeho imidžu spolupracovala s renomovanými architektmi, ako sú Sir Nicholas Grimshaw, Coop Himmelb(l)au či Gunter Henn.

V roku 2015 BMW oslovilo britsko-irackú architektku Zahu Hadidovú pri príležitosti desiateho výročia hlavnej budovy spoločnosti BMW Group v Lipsku, ktorá získala množstvo ocenení vrátane ceny Deutsche Architekturpreis (Nemecká cena za architektúru). Zaha Hadid značke BMW pri tejto príležitosti uviedla: „Konštrukcia budovy BMW Group v Lipsku odráža dôraz, ktorý spoločnosť kladie na dokonale integrované pracovné prostredie, pričom odmieta tradičné rozdelenie do samostatných skupín. To už na modernom pracovisku nemá svoje miesto. Integrácia, komunikácia a spolupráca sú pre BMW v Lipsku kľúčovými hodnotami – zamestnanci tak dokážu vytvárať ďalšie inovácie a vyvíjať revolučné systémy pre modely i3 či i8, umožňujúce zásadné zníženie produkcie emisií uhlíka a vytváranie významných programov pre ľudí z komunity. Úspech BMW Group v Lipsku je svedectvom vízie, ambícií a zápalu všetkých zúčastnených. Z celého srdca blahoželám k vášmu 10. výročiu.”

Spoločnosť BMW návrh predstavila už v roku 2002 na bienále architektúry v Benátkach a o dva roky neskôr sa mohla tešiť z Pritzkerovej ceny za architektúru udelenej Zahe Hadidovej.

Interiér budovy sa drží ústredného princípu absolútnej transparentnosti a optimálnej efektivity celého pracovného procesu. Vozidlá v rôznych fázach výroby na ceste z karosárne do lakovne putujú po 600-metrovej otvorenej montážnej linky do nasledujúcich výrobných fáz tak, aby na ne videl každý z tisícov zamestnancov, ako aj všetci návštevníci. Takmer bezhlučný pohyb karosérií môžete sledovať dokonca aj z jedálne. Motívy prepojenia a pohybu sa tak stávajú jednotiacim prvkom celej budovy v súlade s víziou samotnej architektky, ktorá s nadšením dodala: „Panta Rhei. Na tomto mieste skrátka prúdi energia zo všetkých strán!”

Miesto, kde sa technológie a konštrukcia snúbia s revolučnou funkčnosťou: prehľadné pracovné procesy a výrobné fázy predstavujú základ jedného z najmodernejších a najudržateľnejších závodov na svete. Od uvedenia do prevádzky v roku 2005 vyrobil závod spoločnosti BMW Group v Lipsku viac než 1,6 milióna nových vozidiel rôznych radov, vrátane dvoch novátorských modelov BMW i – BMW i3 poháňaného výlučne elektrickou energiou a hybridného plug-in modelu BMW i8 .

Spoločnosť BMW Group za uplynulých 40 rokov podporila stovky iniciatív po celom svete v najrôznejších oblastiach kultúry vrátane moderného umenia, jazzu či klasickej hudby, ako aj dizajnu a architektúry. V Lipsku BMW podporuje Museum der bildenden Künste, jazzové dni, medzinárodný umelecký program Lipska, centrum Kunstareal Baumwollspinnerei, ako aj a cappella festivaly či festivaly venované Bachovým skladbám.

 

BMW Group

BMW Group je vďaka značkám BMW, MINI a Rolls-Royce najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby osobnej mobility. Medzinárodný koncern prevádzkuje 30 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2015 celosvetový predaj v objeme približne 2,247 milióna predaných automobilov a 137 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2015 činil zisk pred zdanením 9,22 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 92,18 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2015 zamestnával po celom svete 122 244 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na predvídavom a vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

www.bmwgroup.com

Facebook:  http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter:  http://twitter.com/BMWGroup

YouTube:  http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+:  http://googleplus.bmwgroup.com

 

BMW Group Slovakia

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

INTERNATIONAL MOTOR SHOW 2017.

Here you will see the highlights of the BMW Group press conference.

open streaming site

Latest Facts & Figures.

Špecifikácie vozidiel.
Tue Jan 31 10:38:00 CET 2017
F49
BMW
BMW Group vydalo Sustainable Value Report 2015.
Wed Mar 16 15:24:09 CET 2016
Spoločnosť
Výročná správa BMW Group za rok 2015.
Wed Mar 16 13:05:24 CET 2016
Spoločnosť
Štvrťročný Report do 31. marca 2009
Fri Nov 09 09:42:37 CET 2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
Fri Nov 09 09:31:46 CET 2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť