Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

BMW Group rozširuje program zdieľania vozidiel a v Seattli spúšťa služby rozšírenej mobility s novým názvom „ReachNow”.

Car-sharing 2.0 prináša nové a inovatívne služby BMW Group je priekopníkom individuálnej mobility budúcnosti Dôsledné implementovanie stratégie NUMBER ONE > NEXT

Brands
·
BMW
·
Technológia
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420 225 990 052

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~110,94 KB)
  
Photos(7x, ~94,79 MB)

Seattle. Spoločnosť BMW Group spúšťa v americkom meste Seattle rozšírené služby zdieľania vozidiel pod názvom „ReachNow”. Program vychádza z úspešného európskeho modelu „DriveNow”. Americkí zákazníci majú k dispozícii priekopnícke služby individuálnej mobility. ReachNow štartuje v Seattli s flotilou 370 vozidiel značiek BMW a MINI, pričom 20 percent tvoria elektrické vozidlá BMW i3. Po Seattli sa ReachNow rozšíri aj do ďalších miest v USA.

 

Táto iniciatíva vychádza zo stratégie NUMBER ONE > NEXT, ktorú pred troma týždňami predstavil predseda správnej rady BMW AG Harald Krüger. Stratégia hovorí o tom, že spoločnosť sa bude v najbližších rokoch zameriavať na rozvoj služieb.

 

Peter Schwarzenbauer, člen správnej rady BMW AG, zodpovedný za MINI, BMW Motorrad, Rolls-Royce, After Sales a Mobility Services pri príležitosti spustenia služby ReachNow v Seattli povedal: „Sme svedkami mimoriadne vzrušujúceho obdobia vo vývoji automobilového priemyslu. Naši zákazníci od nás očakávajú jednoduché a rýchle riešenia požiadaviek na individuálnu mobilitu a to zvlášť v metropolitných oblastiach. Preto náš základný obchodný model rozširujeme o doplnkové služby, ktoré ľuďom vo veľkých mestách zjednodušujú život. Teší ma, že so spustením ReachNow môžeme našim zákazníkom v Seattli ponúknuť „mobilitu on-demand” - z jedného zdroja a presne vtedy, keď ju potrebujú. Služba vychádza z mimoriadne úspešného európskeho modelu DriveNow a v USA sa posúva na novú kvalitatívnu úroveň. Seattle je kozmopolitné mesto a zároveň domovom množstva inovácií. Preto je ideálnym miestom na predstavenie týchto služieb.”

 

Americkí klienti ReachNow si v roku 2016 môžu objednať nasledovné služby:

 

  • Doručenie

Požadované vozidlo bude dodané priamo ku klientovi. Táto služba môže byť veľmi zaujímavá najmä pre ľudí, ktorí potrebujú previezť batožinu alebo žijú v oblastiach s nedostatkom parkovacích miest. Atraktívna môže byť aj pre zákazníkov, ktorí nechcú dlho kráčať k vozidlu. Objednávka služby zabezpečí, že vozidlo bude pristavené v požadovanom čase.

 

  • Používanie vozidla na dlhší čas

ReachNow spája služby zdieľania a prenájmu vozidiel: ak sa užívateľ počas svojej cesty rozhodne, že by si chcel vozidlo od ReachNow ponechať na niekoľko dní, nemusí ho vymieňať ani navštevovať kanceláriu prenajímateľa. Počas celého obdobia mu bude účtovaná najvýhodnejšia sadzba.

 

  • Zdieľanie vozidiel medzi členmi uzavretej skupiny

Za určitých podmienok môže byť flotila vozidiel ReachNow vyčlenená napríklad pre firmy, prípadne pre rezidenčné komplexy. Dostupnosť vozidiel zaručuje možnosť včasnej dlhodobej rezervácie.

 

  • Prenájom vlastného vozidla cez ReachNow

Pokiaľ sa klienti chystajú na dlhšiu cestu, môžu svoje vlastné vozidlo dať prostredníctvom ReachNow do prenájmu ostatným užívateľom. Takto sa znížia náklady na vlastníctvo a prevádzku vozidla. Majitelia vozidla môžu jeho prenájom obmedziť iba na ľudí z vopred definovaného zoznamu. Do služby ReachNow sa môžu prihlásiť iba vozidlá, ktoré spĺňajú špecifické technické požiadavky.

 

  • Služby vodiča - Rezervácia vozidla s vodičom

Pre tých, ktorým sa nechce šoférovať, časom ReachNow ponúkne aj možnosť objednať si vozidlo so šoférom. Vďaka tomu sa klienti dostanú do cieľa vo väčšej pohode a bez stresov.

 

Jednoduchá registrácia cez mobilný telefón

Registrácia nových členov do ReachNow trvá iba pár minút. Stačí na to fotoaparát mobilného telefónu, vodičský preukaz a záloha z kreditnej karty. Na identifikáciu už netreba ísť do pobočky. Klient ReachNow môže následne využívať vozidlo. Namiesto kľúča slúži mobilný telefón alebo karta zaslaná poštou.

 

Systémovým partnerom služby ReachNow je spoločnosť RideCell

Systémovým partnerom služby ReachNow je spoločnosť RideCell. Technologický start-up zo San Francisca je so spoločnosťou BMW i spojený už od roku 2004, kedy sa BMW i Ventures stala jej minoritným akcionárom. RideCell je dnes systémovým partnerom projektu ReachNow, kde zodpovedá za IT platformu a klientske rozhranie slúžiace na rezervácie a spoplatnenie.

 

Vzorom je európska služba DriveNow

Rovnako ako európska služba DriveNow, aj ReachNow využíva takzvaný princíp voľne rozmiestnených vozidiel, ktoré sa nachádzajú na viacerých lokalitách v mestách namiesto pevne stanovených výpožičných miest. Používatelia sa k autám dostanú pomocou mobilného telefónu, cez ktorý si ich aj rezervujú, otvoria a jednoducho odídu. Využívanie vozidiel spoplatňuje minútová tarifikácia. Keď užívateľ už vozidlo nepotrebuje, môže ho nechať odstavené na parkovacom mieste v mestskom prostredí.

 

Poplatky

Za všetky druhy vozidiel sa platí cena 0,49 USD/minúta, za čas, kedy parkuje, je to 0,30 USD/minúta. Súčasťou flotily je elektrické vozidlo BMW i3 a modely BMW 328i či MINI Cooper. Jednorazový registračný poplatok je 29 USD. Pri spustení služby sa za minútu používania bude účtovať 0,41 USD, registračný poplatok bude nulový. Všetky ceny sú vrátane poistenia, paliva, elektriny, parkovného, daní a ďalších poplatkov.

 

DriveNow

DriveNow je služba zdieľania vozidiel, ktorú prevádzkujú spoločnosti BMW Group a Sixt SE. V európskych mestách ponúka prenájom voľne stojacich kvalitných prémiových vozidiel značiek BMW a MINI. Záujemcovia si môžu vypožičať a vrátiť vozidlá kdekoľvek vo vopred určených častiach mesta. Službu využíva už viac ako pol milióna zaregistrovaných klientov, ktorí si môžu vybrať a rezervovať vozidlá prostredníctvom mobilnej aplikácie DriveNow alebo web stránky a jazdiť na nich v niektorom z miest DriveNow. Služba má k dispozícii flotilu viac ako 4 000 vozidiel, ktoré sa nachádzajú v mestách ako Mníchov, Berlín, Düsseldorf, Kolín nad Rýnom, Hamburg, Viedeň, Londýn, Kodaň či Štokholm. Až 20 percent vozidiel flotily tvoria elektrické vozidlá BMW i3. Podľa vedeckých štúdií služba DriveNow nahrádza minimálne tri súkromne vlastnené vozidlá, čím v mestských oblastiach prispieva k zníženiu dopravnej záťaže.

 

 

BMW Group

BMW Group je vďaka značkám BMW, MINI a Rolls-Royce najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby osobnej mobility. Medzinárodný koncern prevádzkuje 30 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2015 celosvetový predaj v objeme približne 2,247 milióna predaných automobilov a 137 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2015 činil zisk pred zdanením 9,22 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 92,18 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2015 zamestnával po celom svete 122 244 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na predvídavom a vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

www.bmwgroup.com

Facebook:  http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter:  http://twitter.com/BMWGroup

YouTube:  http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+:  http://googleplus.bmwgroup.com

 

BMW Group Slovakia

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

INTERNATIONAL MOTOR SHOW 2017.

Frankfurt. 12. September.
Here you will see the highlights of the BMW Group press conference.

open streaming site

Latest Facts & Figures.

Špecifikácie vozidiel.
Tue Jan 31 10:38:00 CET 2017
F49
BMW
BMW Group vydalo Sustainable Value Report 2015.
Wed Mar 16 15:24:09 CET 2016
Firemné záležitosti
Výročná správa BMW Group za rok 2015.
Wed Mar 16 13:05:24 CET 2016
Firemné záležitosti
Štvrťročný Report do 31. marca 2009
Fri Nov 09 09:42:37 CET 2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
Fri Nov 09 09:31:46 CET 2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť