Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

GLOBSEC 2016 urobil z Bratislavy diplomatickú centrálu.

Tri hlavy štátov, stovky analytikov, diplomatov a desiatky ministrov z vyše 70 krajín sveta zavítali do Bratislavy na 11. ročník medzinárodnej bezpečnostnej konferencie GLOBSEC. Vozidlá BMW absolvovali počas logistických úloh podujatia takmer 35 000km.

Spoločnosť
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420 225 990 052

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~109,43 KB)
  
Photos(9x, ~30,87 MB)

Tri hlavy štátov, stovky analytikov, diplomatov a desiatky ministrov z vyše 70 krajín sveta zavítali do Bratislavy na 11. ročník medzinárodnej bezpečnostnej konferencie GLOBSEC. Medzi hosťami mali osobitný význam nemecká ministerka obrany Ursula von der Leyen, bývalá americká ministerka zahraničných vecí Madeleine Albrightová a jordánsky minister zahraničia Násir Džúdí.

 

GLOBSEC 2016 sa konal s podporou Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR a českého predsedníctva Vyšehradskej štvorky. Flotilu reprezentatívnych limuzín BMW radu 7 pre potreby konferencie zapožičala spoločnosť BMW Group Slovakia. Vozidlá absolvovali počas logistických úloh podujatia takmer 35 000km.

 

GLOBSEC 2016 sa zaoberal najdôležitejšími bezpečnostnými témami dneška. Hovorilo sa najmä o migračnej kríze, Islamskom štáte a bezpečnostnej situácii v Európe a rastúcu silu propagandy. Vrcholom konferencie bola sobotňajšia Gala večera, na ktorej GLOBSEC udelil Českú a slovenskú transatlantickú cenu. Jej laureátmi sa stali Madeleine Albrightová a český politik Michael Žantovský. Obaja totiž výraznou mierou prispeli ku kvalite transatlantických vzťahov

 

Konferenciu, ktorá sa od piatka do nedele konala v bratislavskom hoteli Grand Hotel River Park, pokrývalo viac ako 200 novinárov z vyše 70 redakcií. Medzi nimi nechýbali prestížne médiá ako The Economist, The Guardian, Euronews, Thomson Reuters, Politico alebo Financial Times. GLOBSEC po prvý raz na tak veľkej škále ponúkol aj digitálnu službu GLOBSEC TV, ktorá vysielala z troch lokalít – hlavnej konferenčnej sály, tlačového centra a z bratislavského Štúdia L+S, kde sa konali verejné debaty GLOBSEC City Talks.

 

Nový GLOBSEC

Organizátori GLOBSEC-u, združení v organizácii s názvom Stredoeurópska strategická rada, popri tom oznámili, že organizácia bude pokračovať pod jednotným názvom GLOBSEC. Nový GLOBSEC zároveň plánuje poskytovať viac pôvodného obsahu, aby tak aktívne prispieval k riešeniu globálnych problémov. Pilotným projektom je iniciatíva „GLOBSEC Intelligence Reform Initiative“, ktorá pripravuje sériu odporúčaní na zlepšenie bezpečnostnej a spravodajskej politiky v Európe.

„Po prvýkrát sa vám prihováram ako prezident organizácie GLOBSEC,“ uviedol v záverečnom príhovore zakladateľ podujatia Róbert Vass. „Privítali sme 145 rečníkov a hostili sme 140 vzájomných stretnutí. GLOBSEC sa stal skutočnou diplomatickou centrálou,“ dodal. Organizácia dnes plánuje ďalej rásť. Namiesto kvantity sa však sústredí na kvalitu a dosah. GLOBSEC bude mať aktivity za hranicami strednej Európy a bude organizovať viacero podobných konferencií v rôznych častiach sveta. Prvá z nich sa koná vo Varšave paralelne s nadchádzajúcim summitom NATO.

 

V súčte GLOBSEC 2016 privítal viac ako tisícku hostí z vyše 70 krajín. Viac ako 200 akreditovaných novinárov urobilo zhruba 150 rozhovorov. Priemerný vek organizačného tímu je menej ako 30 rokov.

Zdroj: Central European Strategy Council

 

 

BMW Group

BMW Group je vďaka značkám BMW, MINI a Rolls-Royce najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby osobnej mobility. Medzinárodný koncern prevádzkuje 30 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2015 celosvetový predaj v objeme približne 2,247 milióna predaných automobilov a 137 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2015 činil zisk pred zdanením 9,22 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 92,18 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2015 zamestnával po celom svete 122 244 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na predvídavom a vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

www.bmwgroup.com

Facebook:  http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter:  http://twitter.com/BMWGroup

YouTube:  http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+:  http://googleplus.bmwgroup.com

 

BMW Group Slovakia

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

DETROIT MOTOR SHOW.

Here you can see the webcast of the BMW Group press conference at the North American International Auto Show 2018.

open streaming site

Latest Facts & Figures.

Špecifikácie vozidiel.
Tue Jan 31 10:38:00 CET 2017
F49
BMW
BMW Group vydalo Sustainable Value Report 2015.
Wed Mar 16 15:24:09 CET 2016
Spoločnosť
Výročná správa BMW Group za rok 2015.
Wed Mar 16 13:05:24 CET 2016
Spoločnosť
Štvrťročný Report do 31. marca 2009
Fri Nov 09 09:42:37 CET 2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
Fri Nov 09 09:31:46 CET 2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť