Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Nové MINI Cabrio

Najnovšia generácia MINI sa rozrastá o otvorenú verziu, ktorá bude dostupná od 5. marca 2016 u predajcov MINI. Skombinovať zdokonalenú zábavu z jazdy v MINI s intenzívnym zážitkom z otvorenej strechy zaberie iba 18 sekúnd.

F57
·
Brands
·
MINI
·
MINI Convertible
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420 225 990 052

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~485,49 KB)
  
Photos(184x, ~1,15 GB)

Najnovšia generácia MINI sa rozrastá o otvorenú verziu, ktorá bude dostupná od 5. marca 2016 u predajcov MINI. Skombinovať zdokonalenú zábavu z jazdy v MINI s intenzívnym zážitkom z otvorenej strechy zaberie iba 18 sekúnd. Z tohto dôvodu je nové MINI Cabrio vôbec prvýkrát vybavené plne automatickým, elektricky ovládateľným, a teda veľmi tichým skladacím mechanizmom plátennej strechy, rovnako ako aj plne integrovanými bezpečnostnými ochrannými oblúkmi pre prípad prevrátenia. Športového ducha a charakteristickú obratnosť značky MINI sprostredkovávajú motory novej generácie, nový podvozok, ktorý je tomuto vozidlu špeciálne prispôsobený a mimoriadne tuhá karoséria. Okrem toho nové MINI Cabrio predstavuje výrazný posun v oblasti komfortu jazdy, priestrannosti a praktickosti, ako aj v oblasti použitých materiálov a spracovania, nehovoriac o veľkom množstve asistenčných systémov

Nová generácia tohto prvého a stále jediného kabrioletu v segmente malých prémiových automobilov predstavuje najexkluzívnejší a veľmi emotívny spôsob, ako ponúknuť autentickú zábavu z jazdy v MINI. Vzpriamené čelné sklo nového MINI Cabrio zaručuje osviežujúcu jazdu s voľným nebom nad hlavou pre všetkých štyroch členov posádky. Plne automatickú plátennú strechu je možné kedykoľvek ovládať stlačením tlačidla. Strecha sa dá otvoriť a zatvoriť aj počas jazdy, a to do rýchlosti 30 km/h, kým otvorenie iba časti strechy je k dispozícii v akejkoľvek rýchlosti. Vôbec prvýkrát sa v ponuke objavuje plátenná strecha MINI Yours s tkanou grafikou v podobe vlajky Veľkej Británie. Ďalšou doplnkovou výbavou je funkcia Always Open Timer, aplikácia MINI Connected vrátane varovania pred dažďom, dvojzónová klimatizácia s kabrio režimom a veterný deflektor, ktorý je teraz ľahší a jednoduchšie sa s ním manipuluje.

Od uvedenia MINI Cabrio na trh budú k dispozícii dve benzínové pohonné jednotky a jedna naftová, všetky vybavené technológiami MINI TwinPower Turbo (kombinovaná spotreba paliva: 3,8 – 6,0 l/100 km; kombinované emisie CO2: 100 – 139 g/km). Model MINI Cooper S Cabrio poháňa štvorvalcovým benzínový motor s výkonom 141 kW/192 k. Trojvalcový benzínový motor modelu MINI Cooper Cabrio disponuje výkonom 100 kW/136 k. MINI Cooper D Cabrio je vybavené trojvalcovým naftovým motorom, ktorý ponúka 85 kW/116 k.

Doplnková výbava s voličom jazdných režimov umožňuje individualizované nastavenie vozidla s preferenciou pre jazdný komfort, športový charakter alebo hospodárnosť nového MINI Cabrio. Ďalšou doplnkovou výbavou sú adaptívne tlmiče Dynamic Damper Control.

Vnútorné rozmery nového MINI Cabrio sa od predchádzajúceho modelu líšia nasledovne: Nové Cabrio je o 98 milimetrov dlhšie (3821 mm, MINI Cooper S Cabrio: 3850 mm), o 44 milimetrov širšie (1727 mm) a na výšku narástlo o 7 milimetrov (1415 mm). Rázvor vozidla sa predĺžil o 28 milimetrov (2495 mm), kým rozchod kolies narástol o 42 mm vpredu a 34 mm vzadu. Objem batožinového priestoru nového MINI Cabrio je o poznanie väčší než v prípade predchádzajúceho modelu. Nakladanie batožiny navyše uľahčuje funkcia Easy Load, ktorá nadvihne rám strechy vtedy, keď je otvorená.

Pre nové MINI Cabrio je k dispozícii veľké množstvo asistenčných systémov. Štandardnou výbavou sú parkovacie senzory PDC vzadu. Ponuka asistenčných systémov vyvinutých pre novú generáciu MINI zahŕňa MINI Head-Up displej, balík výbavy Driving Assistant obsahujúci Aktívny systém udržiavania rýchlosti a odstupu, výstrahu pred čelnou zrážkou a výstrahu pred zrážkou s chodcom s funkciou automatického brzdenia, asistenta diaľkových svetiel, rozpoznávanie dopravných značiek či parkovacieho asistenta so zadnou parkovacou kamerou. Okrem toho je nové MINI Cabrio možné vybaviť prednými LED svetlometmi, LED hmlovkami a balíkom MINI Excitement, ktorý tvorí LED osvetlenie interiéru a ambientné osvetlenie. Ponuku uzatvárajú exkluzívne prvky výbavy z ponuky MINI Yours a John Cooper Works.

Komunikačný a multimediálny systém MINI Connected ponúka viac než kedykoľvek predtým. Nové MINI Cabrio je možné vybaviť vo vozidle integrovanou SIM kartou. To znamená, že majitelia majú k dispozícii systém inteligentného tiesňového volania E-Call a funkcie Teleservices. Inovatívnu podobu plánovania trasy a pomoci na cestách ponúka funkcia MINI Connected XL Journey Mate. Prostredníctvom smartfónu je možné cez rôzne aplikácie do vozidla nainštalovať ďalšie funkcie, ktoré sa následne dajú intuitívne, pohodlne a bezpečne ovládať pomocou ovládacieho systému MINI.

 

Dizajn exteriéru: športový, elegantný, vysoko kvalitný – výsledok progresívnej evolúcie. 

Dizajn exteriéru autentickým spôsobom vyjadruje najvyšší stupeň zábavy z jazdy, technologický pokrok a kultivovanú charakteristiku prémiového vozidla. Nová edícia otvoreného štvormiestneho automobilu je výsledkom progresívnej evolúcie, ktorá odráža typický charakter MINI. Krivky a plochy vyhotovené v klasickom štýle MINI zaručujú nezameniteľný vzhľad, a to s otvorenou aj zatvorenou strechou. Charakteristickú rovnováhu medzi športovým štýlom a eleganciou, typickú pre modely MINI Cabrio, zvýrazňuje predĺžená silueta, krátke previsy a expresívne tvarované plochy. Nové MINI sa vyznačuje tradičnými dizajnovými prvkami, ktoré boli pre novú generáciu ešte uhladené. Príslušnosť k britskej prémiovej značke prezrádzajú veľké okrúhle svetlomety s chrómovými rámikmi, šesťuholníková maska chladiča, bočné mriežky so smerovkami a čierne lemy spodnej časti vozidla.

Športová elegancia vozidla vynikne aj pri pohľade zozadu. Veľké, vertikálne orientované zadné svetlá sú umiestnené čo najväčšmi v rohoch karosérie. Typický vzhľad zadnej časti vozidla definujú spoločne s robustným držadlom na batožinovom priestore, umiestneným nad značkou s evidenčným číslom, aj pôsobivo tvarovaný zadný nárazník a smerom k vozovke sa rozširujúci postoj.

Dvere batožinového priestoru novej generácie MINI Cabrio sa opäť vyklápajú nadol a unesú batožinu s hmotnosťou až 80 kg. Ak je plátenná strecha otvorená, nákladný priestor je možné zväčšiť prostredníctvom štandardnej funkcie Easy Load. Dve páčky umožňujú nadvihnúť rám plátennej strechy o niečo viac než v prípade predchádzajúceho modelu, čo výrazne uľahčuje nakladanie rozmernejších predmetov. Objem batožinového priestoru nového MINI Cabrio s otvorenou strechou je 160 litrov, so zatvorenou strechou 215 litrov. To je v obidvoch prípadoch približne o 25 % viac než predtým. Vďaka sklopiteľným operadlám zadných sedadiel, rozdeleným v pomere 50:50 a vďaka o 8 mm širšiemu nakladaciemu otvoru (734 mm) je možné jednoducho a bezpečne prevážať lyže, snowboardy a ďalšie rozmerné predmety. Optimalizovaná zvuková izolácia dverí batožinového priestoru a priestoru na uloženie strechy naviac zvyšuje akustický komfort s otvorenou aj zatvorenou strechou.

 

Plne automatická plátenná strecha s tichým elektrickým pohonom a funkciou strešného okna. 

Posádku MINI Cabrio pred vetrom a zlým počasím tradične chráni látková skladacia strecha, ktorá ponúka neobmedzené využite po celý rok. Vôbec prvýkrát je ovládaná čisto elektricky, pričom jej prevádzka je obzvlášť tichá. Pre spontánny zážitok z jazdy s vetrom vo vlasoch a rýchle reakcie na zmenu počasia je strecha plne automatická, s ovládačom na ráme čelného skla. Ovládanie je možné aj počas jazdy, do rýchlosti 30 km/h. Keď vozidlo stojí, dá sa ovládať aj pomocou tlačidla na kľúči. Celý proces trvá 18 sekúnd.

Plátenná strecha nového MINI Cabrio je vybavená funkciou strešného okna, ktorá umožňuje odsunúť prednú časť strechy v rozsahu až 40 centimetrov. Prúdenie čerstvého vzduch pri tejto funkcii je taktiež možné regulovať pomocou ovládača na ráme čelného skla, a to vo všetkých rýchlostiach jazdy.

Rozšírila sa aj paleta farieb karosérie. Vôbec prvýkrát sa v ponuke MINI Cabrio objavuje metalický lak Caribbean Aqua. Okrem neho je na výber ďalších osem metalických farieb a štyri uni laky. Všetky farby karosérie je možné kombinovať so štandardnými farbami plátennej strechy a strechami MINI Yours. Ďalšie individuálne úpravy karosérie zahŕňajú kryty vonkajších spätných zrkadiel a pruhy na kapote.

 

Interiér: vysoko kvalitný dizajn pre exkluzívne zážitky z jazdy. 

Pri jazde v MINI Cabrio s otvorenou strechou si slnečné lúče môže užívať celá posádka. Interiér MINI Cabrio sa navyše vyznačuje prepracovaným a harmonickým dizajnom, pričom zároveň ponúka prémiové materiály a vynikajúce spracovanie. Rozšírené nastavovanie predných sedadiel zaručuje pohodlné nastupovanie a vystupovanie cestujúcich na zadných sedadlách. Väčšie plochy sedadiel a nárast priestoru v oblasti hlavy taktiež prispievajú k väčšej miere komfortu na druhom rade sedadiel. Šírka interiéru sa zväčšila o 34 mm v oblasti ramien a o 112 mm v oblasti lakťov. Narástol taktiež priestor pre kolená, konkrétne o 36 milimetrov.

 

3-valcové a 4-valcové motory s technológiami MINI Twin Power Turbo. 

Väčšiu dávku potešenia z jazdy novým MINI Cabrio zaručuje posledná generácia troj- a štvorvalcových motorov s technológiami MINI TwinPower Turbo. Benzínové motory modelov MINI Cooper Cabrio a MINI Cooper S Cabrio sú vybavené prepĺňaním turbodúchalom, priamym vstrekovaním paliva s centrálne umiestnenými vstrekovačmi, dvojitým premenlivým časovaním ventilov (Double-VANOS) a variabilným zdvihom sacích ventilov VALVETRONIC – patentom spoločnosti BMW Group. Dvojlitrový štvorvalec nového MINI Cooper S Cabrio generuje maximálny výkon 141 kW/192 k a krútiaci moment 280 Nm, ktorý je dostupný už pri 1250 otáčkach a vďaka funkcii Overboost je možné krátkodobo ho zvýšiť až na 300 Nm. Spontánny nástup výkonu umožňuje tomuto vozidlu zrýchliť z 0 na 100 km/h za 7,2 sekundy (automatická prevodovka: 7,1 s). Maximálna rýchlosť nového MINI Cooper S Cabrio dosahuje 230 km/h (228 km/h). Tento športový temperament je pritom k dispozícii s kombinovanou spotrebou 6,0 až 6,1 l/100 km (5,6 až 5,8 l/100 km) a emisie CO2 sa pohybujú v rozmedzí 139 až 142 g/km (131 až 134 g/km, testované v kombinovanom cykle EÚ; hodnoty závisia od zvoleného rozmeru pneumatík).

Nové MINI Cabrio predvádza vzrušujúcu jazdnú dynamiku vďaka 3-valcovému benzínovému motoru, ktorý z objemu 1,5 litra odovzdáva výkon 100 kW/136 k. Jeho maximálny krútiaci moment 220 Nm je dostupný už od 1250 otáčok (230 Nm s funkciou Overboost). Šprint z pokoja na 100 km/h zaberie 8,8 sekundy (automatická prevodovka: 8,7 s), maximálna rýchlosť dosahuje 208 km/h (206 km/h). Kombinovaná spotreba nového MINI Cooper Cabrio sa pohybuje v rozmedzí 4,9 až 5,1 litra (5,1 až 5,3 litra) na 100 kilometrov, kým emisie CO2 sa pohybujú medzi 114 a 118 gramami na kilometer (119 až 123 g/km, testované v kombinovanom cykle EÚ; hodnoty závisia od zvoleného rozmeru pneumatík).

Technologický balíček 3-valcového naftového motora v novom MINI Cooper D Cabrio sa skladá z prepĺňania turbodúchadlom s variabilnou geometriou a priameho vstrekovania paliva common-rail najnovšej generácie. Vďaka tomu sa tento 1,5-litrový trojvalec, ktorý ponúka výkon 85 kW/116 k a maximálny krútiaci moment 270 Nm v rozmedzí 1750 až 2250 otáčok, môže pochváliť mimoriadnym ťahom a vynikajúcou hospodárnosťou. Nové MINI Cooper D Cabrio zrýchľuje v obidvoch prípadoch, teda bez ohľadu na zvolenú prevodovku, z 0 na 100 km/h za 9,9 s a dosahuje maximálnu rýchlosť 195 km/h. Radosť z jazdy sprevádza výnimočná spotreba paliva 3,8 až 4,0 litra (automatická prevodovka: 3,9 až 4,1 litra) na 100 kilometrov a hodnoty emisií CO2 len 100 až 105 g/km (104 až 109 g/km, testované v kombinovanom cykle EÚ a hodnoty závisia od zvoleného rozmeru pneumatík).

 

Novo vyvinuté prevodovky, viac technológií MINIMALISM, optimalizovaná aerodynamika, MINI jazdné režimy. 

Motory nového MINI Cabrio sú štandardné kombinované so 6-stupňovými manuálnymi prevodovkami. Nová verzia doplnkovej 6-stupňovej automatickej prevodovky Steptronic je účinnejšia, komfortnejšia a športovejšia než kedykoľvek predtým. Prevodové stupne sa radia automaticky, ale je možné radiť aj manuálne. Pre model MINI Cooper S Cabrio je v ponuke aj 6-stupňová automatická prevodovka Steptronic Sport. Táto prevodovka je taktiež vybavená funkciou Launch Control pre maximálne rýchly štart z miesta.

Štandardne dodávané technológie MINIMALISM zahŕňajú v spojení s manuálnou aj automatickou prevodovkou funkciu Auto Start Stop, Rekuperáciu brzdnej energie, Indikátor zmeny prevodového stupňa a elektromechanický posilňovač riadenia.

Doplnkový systém jazdných režimov MINI umožňuje individuálne nastavenie systémov vozidla pomocou otočného ovládača. Okrem štandardných režimov sú na výber aj módy SPORT a GREEN. Režimy ovplyvňujú charakteristiku reakcií motora na plynový pedál, účinok posilňovača riadenia, radenie 6-stupňovej automatickej prevodovky Steptronic (pokiaľ je súčasťou výbavy) a doplnkových adaptívnych tlmičov s premenlivým účinkom Dynamic Damper Control.

 

Podvozok: optimalizovaná technológia a precízne vyladenie pre pocit z jazdy ako s motokárou.

Ideálnym základom pre typický pocit z jazdy ako s motokárou v novom MINI Cabrio je predĺžený rázvor a rozšírené rozchody kolies, pohon prednej nápravy, ktorý je pre značku MINI typický, nízko položené ťažisko a prepracovaný podvozok, ktorý bol vylepšený množstvom nových komponentov. Neobyčajnú agilitu zaisťuje vyspelé zavesenie kolies s viacprvkovou zadnou nápravou, ktorá je v danom segmente stále unikátna. Ako doplnková výbava je v ponuke športový podvozok.

Súčasťou elektromechanického posilňovača riadenia je funkcia premenlivého účinku Servotronic pre maximálnu precíznosť pri rýchlych prejazdoch zákrutami a pohodlné manévrovanie v nízkych rýchlostiach. Vôbec prvýkrát sú súčasťou voliteľnej výbavy MINI Cabrio adaptívne tlmiče Dynamic Damper Control s dvoma režimami premenlivého účinku.

Modely MINI Cooper Cabrio a MINI Cooper D Cabrio sú štandardne vybavené 15-palcovými diskami kolies z ľahkých zliatin, MINI S Cabrio prichádza na 16-palcových diskoch kolies z ľahkých zliatin. V ponuke doplnkovej výbavy sú k dispozícii 16- až 18-palcové disky kolies z ľahkých zliatin.

 

Tuhá karoséria, špeciálne pre Cabrio navrhnuté výstuhy a neviditeľne integrované ochranné oblúky. 

Agilné a bezpečné jazdné vlastnosti nového MINI Cabrio sú z nemalej časti zásluhou extrémne tuhej, avšak hmotnostne optimalizovanej karosérie. Jej tuhosť zlepšujú výstuhy v prednej a zadnej časti podvozka, detailná optimalizácia v oblasti bočných prahov a spevnený spodný kryt motora. Vynikajúcu ochranu posádke poskytujú vysoko odolné nosné štruktúry, veľkorysé deformačné zóny a extrémne pevná kabína. Okrem toho je nové MINI Cabrio vybavené ochranným systémom pre prípad prevrátenia, ktorý je napojený na bezpečnostnú elektroniku vozidla. Tieto bezpečnostné oblúky sú teraz vôbec prvýkrát úplne skryté. Keď elektronický systém zistí riziko prevrátenia, dva oblúky vyrobené z mimoriadne pevnej ocele sa vysunú za zadnými sedadlami v priebehu iba 150 milisekúnd.

 

Asistenčné systémy: inovácie pre zvýšený komfort a bezpečnosť. 

Manévrovanie v štvormiestnom kabriolete uľahčuje štandardne dodávaný parkovací systém PDC so zadnými senzormi. Ako doplnková výbava sú k dispozícii taktiež senzory pre prednú časť vozidla. Pre čo najlepší prehľad nad situáciou za vozidlom je v rámci doplnkovej výbavy v ponuke aj parkovacia kamera umiestnená v držadle veka batožinového priestoru. Ešte viac komfortu pri parkovaní zaisťuje doplnkovo dodávaný parkovací asistent, ktorý automaticky vyhľadáva vhodné parkovacie miesta rovnobežne s vozovkou.

Výbavový balík Driving Assistant sa skladá z kamerového Adaptívneho systému udržiavania rýchlosti a vzdialenosti, ako aj so systémov varujúcich pred čelnou zrážkou a pred zrážkou s chodcom. Vodiča v kritických situáciách varuje akustické a optické upozornenie. Ďalšou súčasťou súboru Driving Assistant je rozpoznávanie zákazov predbiehania a dopravných značiek obmedzujúcich rýchlosť, ako aj Asistent diaľkových svetiel.

Jednou z noviniek doplnkovej výbavy nového MINI Cabrio je Head-Up displej, ktorý premieta dôležité údaje o jazde do zorného poľa vodiča. Medzi tieto informácie patrí rýchlosť vozidla, pokyny navigácie, vizuálne varovanie v prípade hroziacej zrážky, symboly systému rozpoznávania dopravných značiek, kontrolné hlásenia, telefónny zoznam a detaily zábavného systému, ako sú stanice rádia a názvy prehrávaných skladieb.

 

Výbava pre intenzívnu jazdu s otvorenou strechou: automatická klimatizácia s kabrio režimom a počítadlo Always Open Timer.

Okrem elektricky ovládanej strechy a parkovacieho systému PDC so zadnými senzormi je nové MINI Cabrio štandardne vybavené elektricky ovládanými oknami, automatickou klimatizáciou, centrálnym zamykaním vrátane štartovania tlačidlom a rádiom MINI Boost s konektormi AUX-In a USB. Dvojzónová klimatizácia je súčasťou doplnkovej výbavy. Medzi jej funkcie patrí aj automatický kabrio režim, ktorý pri jazde s otvoreným strešným oknom alebo s úplne otvorenou strechou zohľadňuje prúdenie vzduchu v interiéri a podľa neho upravuje množstvo, distribúciu a teplotu vzduchu automatickej klimatizácie.

Nové MINI Cabrio si priam žiada jazdiť s otvorenou strechou. Vodičovi ponúka výnimočný zážitok z jazdy s nebom nad hlavou a podnecuje ho k nemu pri každej príležitosti. Vo výbave preto nechýba vylepšená verzia funkcie merania času jazdy s otvorenou strechou – Always Open Timer. Informácia z tohto špeciálneho časomerného zariadenia sa následne zobrazuje na palubnom počítači.

 

BMW Group

BMW Group je vďaka značkám BMW, MINI a Rolls-Royce najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby osobnej mobility. Medzinárodný koncern prevádzkuje 30 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2015 celosvetový predaj v objeme približne 2,247 milióna predaných automobilov a 137 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2015 činil zisk pred zdanením 9,22 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 92,18 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2015 zamestnával po celom svete 122 244 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na predvídavom a vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

www.bmwgroup.com

Facebook:  http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter:  http://twitter.com/BMWGroup

YouTube:  http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+:  http://googleplus.bmwgroup.com

 

BMW Group Slovakia

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

INTERNATIONAL MOTOR SHOW 2017.

Frankfurt. 12. September.
Here you will see the highlights of the BMW Group press conference.

open streaming site

Latest Facts & Figures.

Špecifikácie vozidiel.
Tue Jan 31 10:38:00 CET 2017
F49
BMW
BMW Group vydalo Sustainable Value Report 2015.
Wed Mar 16 15:24:09 CET 2016
Firemné záležitosti
Výročná správa BMW Group za rok 2015.
Wed Mar 16 13:05:24 CET 2016
Firemné záležitosti
Štvrťročný Report do 31. marca 2009
Fri Nov 09 09:42:37 CET 2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
Fri Nov 09 09:31:46 CET 2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť