Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

BMW predstaví pretekársky vozík tímu USA pre paralympijské hry v Riu 2016.

Na oslavu 100 dní do začiatku olympiády v Riu dosiahlo BMW ďalší míľnik v najnovšom projekte paralympijskej technológie.

Technológia
·
Sports
·
Iné
·
More Sports
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420 225 990 052

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~108,84 KB)
  
Photos(2x, ~6,13 MB)

Na oslavu 100 dní do začiatku olympiády v Riu dosiahlo BMW ďalší míľnik v najnovšom projekte paralympijskej technológie

Woodcliff Lake, NJ – 27. apríl 2016. Spoločnosť BMW of North America, oficiálny partner pre mobilitu Amerického olympijského výboru (USOC), dnes oznámila oficiálne predstavenie nového pretekárskeho invalidného vozíka navrhnutého pre americký tím paralympionikov na závodných tratiach a v teréne. Dizajnéri spoločnosti BMW úzko spolupracujú so športovcami a trénermi tímu USA pri návrhu a zhotovení pretekárskeho vozíka, ktorý sa prvýkrát predstaví na súťažiach paralympijských hier v Riu de Janeiro v roku 2016.

Tento nový závodný vozík, vychádza z estetických a technických riešení založených na dizajne vozidiel značky BMW. Vozík využíva kľúčové prvky značky BMW a vyznačuje sa modernou aerodynamikou a efektívnosťou, použitím materiálov z karbónových vlákien, úplne prepracovaným podvozkom a individuálnym prístupom, ktorý sa prispôsobí jednotlivým športovcom. Ďalej zdokonalené pripútanie športovca a ako aj rôzne vylepšenia riadenia a brzdenia.

„Práca na tomto projekte bola skutočne obohacujúcim zážitkom pre celý môj tím a sme hrdí na to, čo sme za posledný rok a pol dokázali spolu s týmito športovcami a ich trénermi,“ hovorí Brad Cracchiola, zástupca riaditeľa v spoločnosti BMW Group DesignWorks. „Od návrhu rozmerov, skúšok, analýzy údajov až po testovanie v reálnych podmienkach sme mali jedinečnú príležitosť vytvoriť dokonale prispôsobenú pretekársku pomôcku. Tešíme sa, ako na nej bude pretekať tím USA.“

„Naše partnerstvo s tímom USA počas predchádzajúcich šiestich rokov bolo pozoruhodnou skúsenosťou, najviac zo všetkého nás však obohatila priamo spolupráca so športovcami,“ dodáva Trudy Hardy, viceprezident pre marketing spoločnosti BMW of North America. „Ich oddanosť športu a fanúšikom skutočne nemá obdoby a pre nás, ako pre spoločnosť, ktorá má náklonnosť k výkonu a mobilite, bol toto skutočne ten pravý projekt, v ktorom sme sa cítili ako doma a bolo nám cťou byť jeho súčasťou.“

V spolupráci so športovcami tímu USA bude spoločnosť BMW aj v nasledujúcich niekoľko mesiacov pokračovať vo vylaďovaní a zdokonaľovaní vozíka pred blížiacou sa olympiádou. Finálna flotila pretekárskych vozíkov určená pre paralympijské hry v Riu v roku 2016 má byť odovzdaná americkému paralympijskému tímu v lete 2016.

BMW nasadilo svoje prostriedky na podporu tréningových a výkonnostných cieľov amerického tímu od podpísania sponzorskej zmluvy v roku 2010. Pretekársky vozík BMW je štvrtým projektom spoločnosti v oblasti prenosu technológie, pred ktorým sa podieľala na dodávke dvojmiestnych bobov, ktoré pomohli tímu USA prekonať 62-ročné medailové sucho na zimných olympijských hrách v Soči v roku 2014.

Viac informácií o partnerstve spoločnosti BMW s Americkým olympijským výborom a národnými organizáciami USA Bobsled & Skeleton, USA Swimming, USA Track & Field, USA Golf a U.S. Paralympics Track and Field nájdete na lokalite www.bmwusanews.com.

 

BMW Group

BMW Group je vďaka značkám BMW, MINI a Rolls-Royce najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby osobnej mobility. Medzinárodný koncern prevádzkuje 30 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2014 celosvetový predaj v objeme približne 2,118 milióna predaných automobilov a 123 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2014 činil zisk pred zdanením 8,71 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 80,40 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2014 zamestnával po celom svete 116 324 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na predvídavom a vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

www.bmwgroup.com

Facebook:  http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter:  http://twitter.com/BMWGroup

YouTube:  http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+:  http://googleplus.bmwgroup.com

 

BMW Group Slovakia

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

INTERNATIONAL MOTOR SHOW 2017.

Frankfurt. 12. September.
Here you will see the highlights of the BMW Group press conference.

open streaming site

Latest Facts & Figures.

Špecifikácie vozidiel.
Tue Jan 31 10:38:00 CET 2017
F49
BMW
BMW Group vydalo Sustainable Value Report 2015.
Wed Mar 16 15:24:09 CET 2016
Firemné záležitosti
Výročná správa BMW Group za rok 2015.
Wed Mar 16 13:05:24 CET 2016
Firemné záležitosti
Štvrťročný Report do 31. marca 2009
Fri Nov 09 09:42:37 CET 2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
Fri Nov 09 09:31:46 CET 2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť