Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

ELEGANTNÁ KOLEKCIA CESTOVNEJ BATOŽINY WRAITH STELESŇUJE SKUTOČNE LUXUSNÉ CESTOVANIE

Ako popredná svetová značka v oblasti skutočne luxusného cestovania spoločnosť Rolls-Royce Motor Cars rozšírila svoje zameranie a navrhla rad elegantnej cestovnej batožiny ako doplnok k modelu Wraith, doteraz najvýkonnejšiemu zástupcovi značky Rolls-Royce.

Brands
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420 225 990 052

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~161,02 KB)
  
Photos(9x, ~136,49 MB)

Ako popredná svetová značka v oblasti skutočne luxusného cestovania spoločnosť Rolls-Royce Motor Cars rozšírila svoje zameranie a navrhla rad elegantnej cestovnej batožiny ako doplnok k modelu Wraith, doteraz najvýkonnejšiemu zástupcovi značky Rolls-Royce.

 

Ideovým autorom kolekcie je dvorný návrhár spoločnosti Rolls-Royce Michael Bryden a za jej návrhom stojí dizajnové štúdio spoločnosti Rolls-Royce pod taktovkou vedúceho dizajnu Gilesa Taylora. Kolekcia obsahuje dva cestovné kufre Grand Tourer, tri tašky Long Weekender a jeden obal na odevy, pričom všetky sú navrhnuté tak, aby sa dali pohodlne uložiť do batožinového priestoru modelu Rolls-Royce Wraith. Tak ako každé vozidlo značky Rolls-Royce, aj tieto výrobky je možné presne prispôsobiť požiadavkám zákazníka.

 

Radili sme sa aj s odborníkmi, ktorí prichádzajú do styku s batožinou náročných zákazníkov. Tím zodpovedný za dizajn sa obrátil na vedúcich obsluhy z najprestížnejších svetových hotelov, ktorí poskytli cenné poznatky o vzťahu hostí k ich batožine. Batožina sa nepovažuje len za vyjadrenie štýlu, ale aj za formu spojenia s domovom, ktorého význam rastie v súvislosti so životným štýlom, ktorý u biznismenov a významných priemyselníkov zahŕňa aj časté zmeny miesta pobytu.

 

Mimoriadna pozornosť je venovaná detailom časti, s ktorou vlastník batožiny prichádza do kontaktu najčastejšie, a to tak, aby ho batožina ani v najmenšom neobťažovala. Pri návrhu rukovätí sa pamätalo na správne rozloženie hmotnosti, aby na ruku nikde nepôsobil nadmerný tlak. Na dosiahnutie dokonale hladkého povrchu príjemného na dotyk sme použili neviditeľný steh, s jeho majstrovským zvládnutím nielen vo svete Haute Couture, ale aj na volante modelu Wraith.

 

 

NADČASOVÝ DIZAJN VYJADRENÝ ŠPIČKOVOU TECHNOLÓGIOU

 

Rafinovaná estetika vzhľadu ide ruka v ruke so špičkovým technickým riešením, ako ho vyjadrujú všetky motorové vozidlá Rolls-Royce. V prípade tašky Long Weekender sa opakovane použil aj proces s rýchlym návrhom prototypu na overenie ergonomickosti rukoväte, aby bolo zaistené bezproblémové prenášanie batožiny. Nenápadné spojenie s modelom vozidla je viditeľné v diskrétnom prevedení zapínacích prvkov s magnetickým zaistením, ktoré sa vyznačujú optimálne navrhnutým odporom a sú vyrobené z jedného kusa strojovo lešteného leteckého hliníka.

 

Michael Bryden, dvorný dizajnér spoločnosti Rolls-Royce, hovorí: „Kolekcia cestovnej batožiny Wraith sa skladá zo šiestich kusov, z ktorých každý bol starostlivo navrhnutý tak, aby vyjadroval výnimočnú estetiku dizajnu vozidiel Rolls-Royce. Spojenie najnovších technológií a materiálov s tradičnou umeleckou zručnosťou a technikami prináša výsledok v podobe elegantne prevedenej a dokonale modernej kolekcie batožiny navrhnutej exkluzívne pre model Wraith, „gran turismo“ pravého džentlmena.

 

Výnimočný štýl vozidiel Rolls-Royce sprevádza náročného cestovateľa na každej impozantnej ceste. Na vonkajšej strane každej tašky je elegantne vyrazená figúrka letiacej dámy, „The Spirit of Ecstasy“, ktorá zdobí kapotu všetkých vozidiel Rolls-Royce už od roku 1911.

 

Tašku Grand Tourer zdobia kolieska s automatickým centrovaním a s dvojitým „R“ v logu Rolls-Royce v duchu samotného modelu Wraith. Strategicky rozmiestnené kolieska so širokým rozchodom poskytujú vysokú úroveň stability a umožňujú ľahké prenášanie zo zeme do batožinového priestoru, pričom sú zárukou, že sa taška s ľahkosťou zasunie na svoje miesto v zadnej časti vozidla.

 

Ako materiál bol zvolený karbón – skôr pre jeho nízku hmotnosť a odolnosť než pre jeho často vyhľadávaný moderný vzhľad. Je z neho vytvorený rám batožiny, doplnený širokou rukoväťou a vysokými bočnicami, čím sa optimalizuje jej kapacita.

 

Torsten Müller-Ötvös, riaditeľ spoločnosti Rolls-Royce Motor Cars, dodáva: „Vytvorením tejto exkluzívnej kolekcie cestovnej batožiny Michael Bryden demonštruje oddanosť našich dizajnérov heslu, ktoré hlásal Sir Henry Royce: „Vezmite to najlepšie, čo existuje, a spravte to ešte lepším. Keď to neexistuje, vytvorte to.“  Tím dizajnérov sa neuspokojil len s vytvorením modernej batožiny so všetkými známkami pravého luxusu, ale išiel ešte o krok ďalej a vytvoril exkluzívnu kolekciu, ktorá nielen vyjadruje modernú eleganciu, ale prináša majiteľom aj radosť.“ 

 

Obal na odevy je štíhlym a elegantným doplnkom, ktorý má svoje miesto navrchu cestovných batožín Long Weekender a Grand Tourer a slúži na prenášanie pánskej košele a obleku alebo dámskych šiat.  Obsahuje aj dômyselne zapracované pútko na hodvábnu kravatu alebo šatku, ktoré je vrcholom praktickosti.

 

Kolekcia cestovnej batožiny Wraith prináša novú úroveň luxusu a je dielom majstrovských umelcov, ktorí pracujú v bielych rukaviciach, aby chránili kožu mimoriadnej kvality. Kolekcia ponúka na výber jednofarebné alebo výrazné dvojfarebné prevedenie z kože a je stelesnením dizajnových princípov modelu Wraith, pričom zároveň ponúka zákazníkom možnosť zladiť batožinu s interiérom vozidla. Koža značky Rolls-Royce je ručne šitá niťou rovnakej farby, ako bola použitá vo vozidle majiteľa batožiny, a dopĺňa ju diskrétny vyšívaný emblém značky Rolls-Royce. 

 

Kolekcia cestovnej batožiny Wraith je dostupná u predajcov značky Rolls-Royce. 

- koniec -

 

 

Poznámky pre redaktorov

 

 

Všetky naše tlačové správy a súborné informácie pre novinárov spolu s množstvom stiahnuteľných fotografií a videí vo vysokom rozlíšení sú k dispozícii na našej stránke pre médiá PressClub. Komunikačný tím Rolls-Royce Motor Cars možete nájsť aj na sociálnych sieťach Twitter a Instagram (RollsRoyceMedia). 

 

BMW Group

BMW Group je vďaka značkám BMW, MINI a Rolls-Royce najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby osobnej mobility. Medzinárodný koncern prevádzkuje 30 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2015 celosvetový predaj v objeme približne 2,247 milióna predaných automobilov a 137 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2015 činil zisk pred zdanením 9,22 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 92,18 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2015 zamestnával po celom svete 122 244 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na predvídavom a vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

www.bmwgroup.com

Facebook:  http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter:  http://twitter.com/BMWGroup

YouTube:  http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+:  http://googleplus.bmwgroup.com

 

BMW Group Slovakia

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

BUILT IN THE US: THE ALL-NEW BMW X3.

Here you can see the live transmission of the event in Spartanburg, USA.

open streaming site

Latest Facts & Figures.

Špecifikácie vozidiel.
Tue Jan 31 10:38:00 CET 2017
F49
BMW
BMW Group vydalo Sustainable Value Report 2015.
Wed Mar 16 15:24:09 CET 2016
Firemné záležitosti
Výročná správa BMW Group za rok 2015.
Wed Mar 16 13:05:24 CET 2016
Firemné záležitosti
Štvrťročný Report do 31. marca 2009
Fri Nov 09 09:42:37 CET 2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
Fri Nov 09 09:31:46 CET 2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť