Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

ELEGANTNÁ KOLEKCIA CESTOVNEJ BATOŽINY WRAITH STELESŇUJE SKUTOČNE LUXUSNÉ CESTOVANIE

Ako popredná svetová značka v oblasti skutočne luxusného cestovania spoločnosť Rolls-Royce Motor Cars rozšírila svoje zameranie a navrhla rad elegantnej cestovnej batožiny ako doplnok k modelu Wraith, doteraz najvýkonnejšiemu zástupcovi značky Rolls-Royce.

Brands
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420 225 990 052

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~161,02 KB)
  
Photos(9x, ~136,49 MB)

Ako popredná svetová značka v oblasti skutočne luxusného cestovania spoločnosť Rolls-Royce Motor Cars rozšírila svoje zameranie a navrhla rad elegantnej cestovnej batožiny ako doplnok k modelu Wraith, doteraz najvýkonnejšiemu zástupcovi značky Rolls-Royce.

 

Ideovým autorom kolekcie je dvorný návrhár spoločnosti Rolls-Royce Michael Bryden a za jej návrhom stojí dizajnové štúdio spoločnosti Rolls-Royce pod taktovkou vedúceho dizajnu Gilesa Taylora. Kolekcia obsahuje dva cestovné kufre Grand Tourer, tri tašky Long Weekender a jeden obal na odevy, pričom všetky sú navrhnuté tak, aby sa dali pohodlne uložiť do batožinového priestoru modelu Rolls-Royce Wraith. Tak ako každé vozidlo značky Rolls-Royce, aj tieto výrobky je možné presne prispôsobiť požiadavkám zákazníka.

 

Radili sme sa aj s odborníkmi, ktorí prichádzajú do styku s batožinou náročných zákazníkov. Tím zodpovedný za dizajn sa obrátil na vedúcich obsluhy z najprestížnejších svetových hotelov, ktorí poskytli cenné poznatky o vzťahu hostí k ich batožine. Batožina sa nepovažuje len za vyjadrenie štýlu, ale aj za formu spojenia s domovom, ktorého význam rastie v súvislosti so životným štýlom, ktorý u biznismenov a významných priemyselníkov zahŕňa aj časté zmeny miesta pobytu.

 

Mimoriadna pozornosť je venovaná detailom časti, s ktorou vlastník batožiny prichádza do kontaktu najčastejšie, a to tak, aby ho batožina ani v najmenšom neobťažovala. Pri návrhu rukovätí sa pamätalo na správne rozloženie hmotnosti, aby na ruku nikde nepôsobil nadmerný tlak. Na dosiahnutie dokonale hladkého povrchu príjemného na dotyk sme použili neviditeľný steh, s jeho majstrovským zvládnutím nielen vo svete Haute Couture, ale aj na volante modelu Wraith.

 

 

NADČASOVÝ DIZAJN VYJADRENÝ ŠPIČKOVOU TECHNOLÓGIOU

 

Rafinovaná estetika vzhľadu ide ruka v ruke so špičkovým technickým riešením, ako ho vyjadrujú všetky motorové vozidlá Rolls-Royce. V prípade tašky Long Weekender sa opakovane použil aj proces s rýchlym návrhom prototypu na overenie ergonomickosti rukoväte, aby bolo zaistené bezproblémové prenášanie batožiny. Nenápadné spojenie s modelom vozidla je viditeľné v diskrétnom prevedení zapínacích prvkov s magnetickým zaistením, ktoré sa vyznačujú optimálne navrhnutým odporom a sú vyrobené z jedného kusa strojovo lešteného leteckého hliníka.

 

Michael Bryden, dvorný dizajnér spoločnosti Rolls-Royce, hovorí: „Kolekcia cestovnej batožiny Wraith sa skladá zo šiestich kusov, z ktorých každý bol starostlivo navrhnutý tak, aby vyjadroval výnimočnú estetiku dizajnu vozidiel Rolls-Royce. Spojenie najnovších technológií a materiálov s tradičnou umeleckou zručnosťou a technikami prináša výsledok v podobe elegantne prevedenej a dokonale modernej kolekcie batožiny navrhnutej exkluzívne pre model Wraith, „gran turismo“ pravého džentlmena.

 

Výnimočný štýl vozidiel Rolls-Royce sprevádza náročného cestovateľa na každej impozantnej ceste. Na vonkajšej strane každej tašky je elegantne vyrazená figúrka letiacej dámy, „The Spirit of Ecstasy“, ktorá zdobí kapotu všetkých vozidiel Rolls-Royce už od roku 1911.

 

Tašku Grand Tourer zdobia kolieska s automatickým centrovaním a s dvojitým „R“ v logu Rolls-Royce v duchu samotného modelu Wraith. Strategicky rozmiestnené kolieska so širokým rozchodom poskytujú vysokú úroveň stability a umožňujú ľahké prenášanie zo zeme do batožinového priestoru, pričom sú zárukou, že sa taška s ľahkosťou zasunie na svoje miesto v zadnej časti vozidla.

 

Ako materiál bol zvolený karbón – skôr pre jeho nízku hmotnosť a odolnosť než pre jeho často vyhľadávaný moderný vzhľad. Je z neho vytvorený rám batožiny, doplnený širokou rukoväťou a vysokými bočnicami, čím sa optimalizuje jej kapacita.

 

Torsten Müller-Ötvös, riaditeľ spoločnosti Rolls-Royce Motor Cars, dodáva: „Vytvorením tejto exkluzívnej kolekcie cestovnej batožiny Michael Bryden demonštruje oddanosť našich dizajnérov heslu, ktoré hlásal Sir Henry Royce: „Vezmite to najlepšie, čo existuje, a spravte to ešte lepším. Keď to neexistuje, vytvorte to.“  Tím dizajnérov sa neuspokojil len s vytvorením modernej batožiny so všetkými známkami pravého luxusu, ale išiel ešte o krok ďalej a vytvoril exkluzívnu kolekciu, ktorá nielen vyjadruje modernú eleganciu, ale prináša majiteľom aj radosť.“ 

 

Obal na odevy je štíhlym a elegantným doplnkom, ktorý má svoje miesto navrchu cestovných batožín Long Weekender a Grand Tourer a slúži na prenášanie pánskej košele a obleku alebo dámskych šiat.  Obsahuje aj dômyselne zapracované pútko na hodvábnu kravatu alebo šatku, ktoré je vrcholom praktickosti.

 

Kolekcia cestovnej batožiny Wraith prináša novú úroveň luxusu a je dielom majstrovských umelcov, ktorí pracujú v bielych rukaviciach, aby chránili kožu mimoriadnej kvality. Kolekcia ponúka na výber jednofarebné alebo výrazné dvojfarebné prevedenie z kože a je stelesnením dizajnových princípov modelu Wraith, pričom zároveň ponúka zákazníkom možnosť zladiť batožinu s interiérom vozidla. Koža značky Rolls-Royce je ručne šitá niťou rovnakej farby, ako bola použitá vo vozidle majiteľa batožiny, a dopĺňa ju diskrétny vyšívaný emblém značky Rolls-Royce. 

 

Kolekcia cestovnej batožiny Wraith je dostupná u predajcov značky Rolls-Royce. 

- koniec -

 

 

Poznámky pre redaktorov

 

 

Všetky naše tlačové správy a súborné informácie pre novinárov spolu s množstvom stiahnuteľných fotografií a videí vo vysokom rozlíšení sú k dispozícii na našej stránke pre médiá PressClub. Komunikačný tím Rolls-Royce Motor Cars možete nájsť aj na sociálnych sieťach Twitter a Instagram (RollsRoyceMedia). 

 

BMW Group

BMW Group je vďaka značkám BMW, MINI a Rolls-Royce najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby osobnej mobility. Medzinárodný koncern prevádzkuje 30 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2015 celosvetový predaj v objeme približne 2,247 milióna predaných automobilov a 137 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2015 činil zisk pred zdanením 9,22 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 92,18 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2015 zamestnával po celom svete 122 244 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na predvídavom a vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

www.bmwgroup.com

Facebook:  http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter:  http://twitter.com/BMWGroup

YouTube:  http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+:  http://googleplus.bmwgroup.com

 

BMW Group Slovakia

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

INTERNATIONAL MOTOR SHOW 2017.

Frankfurt. 12. September.
Here you will see the highlights of the BMW Group press conference.

open streaming site

Latest Facts & Figures.

Špecifikácie vozidiel.
Tue Jan 31 10:38:00 CET 2017
F49
BMW
BMW Group vydalo Sustainable Value Report 2015.
Wed Mar 16 15:24:09 CET 2016
Firemné záležitosti
Výročná správa BMW Group za rok 2015.
Wed Mar 16 13:05:24 CET 2016
Firemné záležitosti
Štvrťročný Report do 31. marca 2009
Fri Nov 09 09:42:37 CET 2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
Fri Nov 09 09:31:46 CET 2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť