Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Nové BMW i8 Futurism Edition.

BMW vytvorilo osobitý model BMW i8. Projekt spája ikonu mobility budúcnosti s talianskym umením Giacoma Ballu. BMW i8 Futurism Edition sa objaví na spomienkovej slávnosti „Mille Miglia“, a to priamo za BMW 328.

I12
·
BMW
·
Brands
·
BMW i
·
BMW i8
 

Press Contact.

Vlad Carcudobrin
BMW Group

Tel: +40-268 400 530

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~102,19 KB)
  
Photos(7x, ~153,16 MB)

BMW Italia a Garage Italia Customs vytvorili osobitý model na oslavu 50. výročia pôsobenia BMW v Taliansku. Projekt spája ikonu mobility budúcnosti s talianskym umením Giacoma Ballu. BMW i8 Futurism Edition sa objaví na spomienkovej slávnosti „Mille Miglia“, a to priamo za BMW 328.

 

Na automobile je zobrazené dielo s názvom „Lampada ad Arco“ od Giacoma Ballu z obdobia 1909 – 1911. Obraz sa dnes nachádza v Múzeu moderného umenia v New Yorku a zachytáva elektrickú pouličnú lampu za svitu mesiaca. Revolučná technika používania farieb a predmet predstavujúci technologickú revolúciu spojenú s príchodom elektrickej energie na začiatku 20. storočia úzko súvisia s budúcimi technológiami BMW i8.

 

BMW stelesňuje podstatu vozidla budúcnosti vybaveného inovatívnymi službami a technológiami konektivity v rámci prémiového konceptu z hľadiska udržateľnosti.  BMW i prezentujú v 50 krajinách vozidlá BMW i3 (elektrické automobily, ktoré sú ideálne na mestskú premávku) a BMW i8 (hybridný Plug-In). BMW i8 je najpredávanejším hybridným športovým automobilom na svete a predstavuje ikonu budúcej mobility.

 

Podľa Lapa Elkanna, predsedu a zakladateľa Garage Italia Customs, „s BMW vznikla v rámci realizácie projektu i8 Futurism Edition okamžitá synergia, a to hneď od prvého stretnutia. Garage Italia Customs a značka BMW zdieľajú totiž všetky hodnoty spojené s technologickým vývojom a neustálou túžbou po inovácii vo svojich vlastných špecifických sektoroch. BMW i8 Futurism Edition odráža naše spoločné vnímanie štýlu a umožnilo majstrom Garage Italia Customs, aby oslávili vozidlo zamerané na budúcnosť mobility a zároveň talianske umenie Giacoma Ballu, popredného predstaviteľa futurizmu.“

 

Podľa Sergia Solera, predsedu a generálneho riaditeľa BMW Italia, „BMW i8 Futurism Edition predstavuje styčný bod medzi športovým automobilom budúcnosti a tvorivosťou talianskeho umenia. Pri tejto príležitosti sme koncipovali projekt v spolupráci s dôležitým partnerom – Garage Italia Customs, aby sme dosiahli najlepší výsledok z hľadiska prispôsobenia systému potrebám používateľa. Táto iniciatíva ide ruka v ruke s kultúrnym programom, ktorý sme pri príležitosti päťdesiateho výročia histórie BMW v Taliansku ešte viac obohatili na znak našej snahy a etablovania v tejto krajine.“

 

 

GARÁŽ

Žijeme v čoraz viac štandardizovanom svete. Potreba dosiahnuť veľké čísla sa stala dôležitejšou než subjektivita. Garage Italia Customs chce postaviť zákazníka späť „do stredu scény“ a načúvať jeho tvorivým požiadavkám.

Tak ako krajčír šije oblek na mieru v harmónií s rysmi ľudského tela, cieľom Garage Italia Customs je vyrábať len jedinečné produkty (automobily, motocykle, lietadlá, vrtuľníky či plavidlá) s osobitými úpravami, ktoré sa zameriavajú na výskum, vyváženie komponentov, štúdium materiálov a interpretáciu túžob zákazníkov.

Tím Garage Italia Customs pozostáva z odborníkov, ktorí sa podieľali na tvorbe služby Tailor Made pre Ferrari, a z najlepších špecializovaných technikov v automobilovom priemysle v oblasti lakovania, wrapping-u a realizácie interiérov. Ide o tzv. „Maestros“, ako ich bežne nazýva Lapo Elkann. Ide o odborníkov, ktorí sa pýšia unikátnymi schopnosťami a absolútnou excelentnosťou vo svojej práci. S „Maestros“ spolupracujú pracovníci z firemného Centro Stile, ktoré je pulzujúcim srdcom všetkých činností a hlavným miestom na stretnutie s tímom dizajnérov, kde sa predstavy a sny zákazníkov prelínajú s estetickým vkusom „garážových odborníkov“. Abstraktné pojmy sú prepracované do podoby digitálnych obrázkov pomocou najmodernejších technológií. Zákazník je sprevádzaný procesom výberu správnych farebných kombinácií a najvyhľadávanejších materiálov, pričom sa vždy berie ohľad na jeho vkus a potreby. Ešte pred definitívnym presťahovaním sa na novú adresu Piazzale Accursio bude spoločnosť Garage Italia Customs pôsobiť vo svojej prevádzke na via Alfredo Pizzoni 1, v Miláne.

 
BMW Group

BMW Group je vďaka značkám BMW, MINI a Rolls-Royce najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby osobnej mobility. Medzinárodný koncern prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2015 celosvetový predaj v objeme približne 2,247 milióna predaných automobilov a 137 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2015 činil zisk pred zdanením 9,22 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 92,18 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2015 zamestnával po celom svete 122 244 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na predvídavom a vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

www.bmwgroup.com

Facebook:  http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter:  http://twitter.com/BMWGroup

YouTube:  http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+:  http://googleplus.bmwgroup.com

 

BMW Group Slovakia

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

INTERNATIONAL MOTOR SHOW 2017.

Frankfurt. 12. September.
Here you will see the highlights of the BMW Group press conference.

open streaming site

Latest Facts & Figures.

Špecifikácie vozidiel.
Tue Jan 31 10:38:00 CET 2017
F49
BMW
BMW Group vydalo Sustainable Value Report 2015.
Wed Mar 16 15:24:09 CET 2016
Firemné záležitosti
Výročná správa BMW Group za rok 2015.
Wed Mar 16 13:05:24 CET 2016
Firemné záležitosti
Štvrťročný Report do 31. marca 2009
Fri Nov 09 09:42:37 CET 2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
Fri Nov 09 09:31:46 CET 2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť