Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Tip na cestovanie: Britské ikony v Budapešti - MINI a prvá reštaurácia Jamieho Olivera v strednej a východnej Európe.

Jamie Oliver a gastronomická skupina Zsidai otvorili v Budapešti prvú reštauráciu Jamie’s Italian v strednej a východnej Európe. Reštaurácia, ktorá propaguje jednoduchú a neviazanú taliansku kuchyňu po celom svete, si získala priazeň miliónov ľudí vďaka kvalitným, jednoduchým, ľahkým a cenovo dostupným jedlám a priateľskej atmosfére v duchu MINI.

MINI
·
Brands
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420 225 990 052

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(30x, ~50,92 MB)

OTVORENIE PRVEJ REŠTAURÁCIE JAMIEHO OLIVERA V STREDNEJ A VÝCHODNEJ EURÓPE „JAMIE’S ITALIAN“ NA BUDÍNSKOM HRADE

 

Jamie Oliver a gastronomická skupina Zsidai otvorili v Budapešti prvú reštauráciu Jamie’s Italian v strednej a východnej Európe.

 

Reštaurácia Jamie’s Italian, ktorá vznikla na základe spolupráce Jamieho Olivera a jeho talianskeho mentora, šéfkuchára Gennara Contalda, propaguje jednoduchú a neviazanú taliansku kuchyňu a po celom svete si získala priazeň miliónov ľudí vďaka kvalitným, jednoduchým, ľahkým a cenovo dostupným jedlám a priateľskej atmosfére.

 

Obľúbené talianske jedlá sa v reštaurácii Jamie’s Italian pripravujú z najdôkladnejšie vyberaných surovín, ktorých vysokú kvalitu, naturalizmus, udržateľnosť ako aj etický pôvod – vrátane pôvodu zabezpečujúceho vhodné zaobchádzanie so zvieratami – garantuje vlastný interný a prísny systém a kontrola. Budapeštianska reštaurácia Jamie’s Italian pracuje s najlepšími surovinami z Talianska a regiónu: reštaurácia si vyhradila pre výber dodávateľov a pestovateľov viac než 10 mesiacov. Vo výbere sa vo väčšine prípadov priklonili k partnerom prevádzkujúcim voľný chov a pestovanie alebo bio pestovanie, keďže len tí vyhoveli prísnym medzinárodným predpisom.

 

Na základe receptov vyskúšaných a otestovaných v Jamie’s Italian sa do menu dostávajú fantastické, tradičné jedlá s autentickými koreňmi, ktoré vytvoril Jamie spolu s Gennarom. V tejto jedinečnej talianskej reštaurácii čaká na hostí okrem každodenne čerstvo pripravovaných cestovín aj zážitková kuchyňa a dych vyrážajúca terasa.

 

„Veľmi sa teším pri predstave, že v Maďarsku otvárame reštauráciu Jamie’s Italian. Budapešť je prekrásne mesto so stále sa rozširujúcim výberom reštaurácií – neviem sa dočkať, kedy budem aj ja súčasťou tohto diania. V Jamie’s Italian budeme ponúkať jednoduché talianske jedlá s dobrým pomerom ceny a kvality z najkvalitnejších surovín. Som si istý, že budapeštianska reštaurácia bude fantastickým prvkom našej neustále sa rozrastajúcej rodiny Jamie’s Italian,“ povedal Jamie Oliver pri otvorení svojej reštaurácie.

 

Pred oficiálnym otvorením 20. mája už reštaurácia fungovala v testovacej prevádzke a tak mohli hostia, ktorých pozvala gastronomická skupina Zsidai, vyskúšať modernú taliansku kuchyňu medzi prvými. MINI sa do tzv. obdobia soft-openingu zapojilo taktiež ako britská značka mladistvej a výraznej identity, keď pre hostí reštaurácie ponúklo službu MINI Drive Me Home. Po obede alebo večeri v reštaurácii čakalo na hostí 10 modelov MINI Clubman, 5-dverových MINI, resp. Countryman, pričom mnohí hostia s radosťou využili túto službu.

 

„Klasické MINI, ktoré debutovalo v roku 1959 a jeho ďalšie generácie, ktoré sa od roku 2001 objavujú už pod záštitou BMW Group, vynikajúco reprezentujú energický, mladistvý britský štýl. Vozidlo sa vždy sústreďovalo na podstatu, na najlepší zážitok z jazdy a na čo najindividuálnejší štýl. Myslíme si, že podobne ako MINI, aj Jamie Oliver bude v Maďarsku predstavovať podobné hodnoty, čiže stretnutie dvoch originálnych britských značiek znamenalo aj pre nás zaujímavú príležitosť. Iniciatíva sa skončila obrovským úspechom, vedenie Jamie’s Italian a my sami sme dostali veľmi veľa pozitívnych spätných väzieb. Za posledných 15 rokov sa aj z MINI stalo vyspelé vozidlo, jeho štýl je čistejší, charakter sa stal uvoľnenejším ale aj uvedomelejším. Model Clubman, ktorý sme predstavili koncom minulého roka, sa otvára aj úplne iným cieľovým skupinám v prémiovej kategórii. Veľmi nás teda teší, že aj hostia Jamie’s Italian videli v našej myšlienke spolupracovať podobnú fantáziu ako my,“ povedal na otváracej ceremónii Attila Oros, vedúci pre značku MINI.

 

www.jamiesitalian.hu

www.facebook.com/JamiesItalianBudapest

https://www.instagram.com/jamiesitalianbudapest/

 

O gastronomickej skupine Zsidai:

 

Rodina Zsidaiovcov zohráva rozhodujúcu úlohu v maďarskej gastronómii od roku 1982. Vedúci skupiny, Roy Zoltán Zsidai, je členom akadémie Magyar Bocuse D’or Akadémia, ktorá zohráva dominantnú úlohu v maďarskej gastronómii a reštauračnom stravovaní a je predsedom akadémie Pannon Gasztronómiai Akadémia združujúcej celé odvetvie. Ich reštaurácie neustále oceňuje a prezentuje Michelin Guide a Gault Millau Guide. Hotel Baltazár, ktorý patrí do skupiny, dostal v roku 2014 a 2015 na stránke TripAdvisor cenu za najlepší boutique hotel v Budapešti.

 

O Jamie’s Italian:

 

Jamie Oliver a jeho taliansky mentor, šéfkuchár Gennaro Contaldo, otvorili prvú reštauráciu Jamie’s Italian v roku 2008 v anglickom Oxforde vychádzajúc z talianskej kuchyne, ktorá ich inšpirovala od detstva. V súčasnosti majú po celom svete viac ako 60 reštaurácií. Svojimi kvalitnými jedlami ponúkanými za dostupné ceny a priateľskou obsluhou si už získali množstvo priaznivcov.  

 

 

BMW Group

BMW Group je vďaka značkám BMW, MINI a Rolls-Royce najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby osobnej mobility. Medzinárodný koncern prevádzkuje 30 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2015 celosvetový predaj v objeme približne 2,247 milióna predaných automobilov a 137 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2015 činil zisk pred zdanením 9,22 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 92,18 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2015 zamestnával po celom svete 122 244 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na predvídavom a vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

www.bmwgroup.com

Facebook:    http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter:    http://twitter.com/BMWGroup

YouTube:    http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+:    http://googleplus.bmwgroup.com

 

BMW Group Slovakia

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:    milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:    www.press.bmwgroup.com

 

 

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

INTERNATIONAL MOTOR SHOW 2017.

Here you will see the highlights of the BMW Group press conference.

open streaming site

Latest Facts & Figures.

Špecifikácie vozidiel.
Tue Jan 31 10:38:00 CET 2017
F49
BMW
BMW Group vydalo Sustainable Value Report 2015.
Wed Mar 16 15:24:09 CET 2016
Spoločnosť
Výročná správa BMW Group za rok 2015.
Wed Mar 16 13:05:24 CET 2016
Spoločnosť
Štvrťročný Report do 31. marca 2009
Fri Nov 09 09:42:37 CET 2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
Fri Nov 09 09:31:46 CET 2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť