Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

24. Slovenský zraz MINI

Počas prvého júnového víkendu sa konal v poradí už 24. Slovenský zraz MINI. V náručí krásnej prírody sa stretlo 56 posádok zo Slovenska, Česka i Maďarska.

MINI
·
Brands
·
Lifestyle
·
Lifestylové udalosti
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420 225 990 052

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(31x, ~78,03 MB)

24. Slovenský zraz MINI.

 

Papradno pri Považskej Bystici. Počas prvého júnového víkendu sa konal v poradí už 24. Slovenský zraz MINI. V náručí krásnej prírody sa stretlo 56 posádok zo Slovenska, Česka i Maďarska.

 

Veľká MINI rodina sa rok čo rok stretáva a utužuje vzťahy. Pribúdajú noví členovia, autá i zážitky. Tento rok pripadol tradičný a v poradí už 24. Slovenský zraz Mini na 3. – 5. júna. Bláznivé počasie vyvolávalo obavy, no počas hlavného „zrazového“ dňa sa dážď okoliu Považskej Bystrice, kde sa stretnutie konalo, vyhol a všetci zúčastnení prešli úlohami suchou nohou. A o zážitky veru nebola núdza.

Hoci je zraz trojdňový, to najdôležitejšie sa konalo v sobotu. I keď piatok by k celkovej spokojnosti každému chýbal, veď utužovanie vzťahov, priateľstiev a obrusovanie hrán nových členov treba robiť pri menej súťažnej atmosfére. Sobotné ráno nad Papradnom vítalo všetkých sviežim považským vzduchom, okolité hory, niekoľko dní skúšané hustým dažďom, boli sfarbené do tmavozelena a vydychovali jemný opar. Pred hotelom Podjavorník sa pomaly začali hemžiť majitelia malých anglických legendárnych vozidiel a pripravovali ich na náročný deň. Až 56 automobilov sa postupne postavilo na parkovisko, odkiaľ po jednom odštartovali prvé generácie Mini, pick upy, originálne autá v pôvodnom stave i tie, ktorým už majitelia stihli vtlačiť svoju pečať. Najväčšiu časť zúčastnených vozidiel tvorili klasické modely – až 38. Moderných bolo 18 a ich účasť bola obohatená aj o verzie Countryman, ktoré nad tými krpcami držali pomyselnú stráž vďaka vydúvajúcim sa plechovým svalom. Najstaršie vozidlo z celého pelotónu bolo Mini pick up z roku 1972 Helgy Csalavovej.

Na súťažiacich čakali neľahké úlohy. Organizátor, Slovenský klub MINI, sa s prípravou vyhral do posledných detailov. Posádky hľadali odpovede na súťažné otázky, zisťovali prezývky slávnych osobností, absolvovali výstup na Považský hrad, robili si trendové selfie fotografie, spomínali si na diela našich spisovateľov, pátrali po skrytých tabuliach, kreslili svoje autá so zaviazanými očami a skladali Rubikovu kocku. Niektorí ako solitéri, iní spoločne, s bravúrou športového talentu rýchlych Mini, preplietali sa po pokrútených cestičkách Považia, nachádzali dedinky, o ktorých niektorí možno nikdy ani nepočuli a užívali si podmanivú prírodu. Podaktorí blúdili, točili sa, hľadali správne odbočky a ochotne kývali deťom i dospelým, ktorí popri ceste s radosťou vítali prechádzajúce skupinky rôznofarebných autíčok.

V neskoré popoludnie, keď už všetci mali v kolesách desiatky kilometrov, čakala na súťažiacich posledná úloha – Rubikova kocka. Hračka pre deti, hlavolam pre všetkých a lahôdka pre tých, ktorí vedia ten správny vzorec na jej poskladanie. Prsty si uzlili, mozgy namáhali, no podarilo sa to iba jednému. Minikár pán Belyusa bol vďaka úspešnému zvládnutiu rébusu vyhlásený za machra zrazu. Kocku poskladal za 2 minúty a 42 sekúnd. Skvelý zraz korunovala nedeľná návšteva považskobystrického múzea motocyklov.

Hovorí Richard Bollo, predseda predstavenstva Slovenského klubu MINI, „všetci účastníci prežili nezabudnuteľný víkend s rodinnou atmosférou, veď už sme ako rodina a opäť sme sa rozrástli o ďalších členov.“ Keďže v súťaži ide hlavne o víťazov a zábavu Richard Bollo dopĺňa, „na treťom mieste skončil minikár z Česka Jan Čefelin, druhé miesto zostalo na Slovensku a získal ho Ivan Kelement. Na prvom mieste sa umiestnil Slovák Peter Klesken.“ Súťažiť a vyhrať je jedna vec, no niekto musí byť aj poslední. Tento raz to bol Eduard Révesz zo Slovenska, no aj jemu sa ušla jedna cena – útechy.

Ako to už na zrazoch býva, k slovu sa dostali aj štatistiky. Podľa nich si cenu za najvernejšieho minikára zaslúžil pán Bobán z Českej republiky, ktorý chodí na zrazy už od roku 1992 a nevynechal ani jedno stretnutie. Najviac kilometrov (až 820) cestou do Papradna najazdil Jiři Plevka z Českej obce Chodová Planá. S cenou za najmladšieho účastníka mal čo robiť iba štvormesačný chlapček, ktorý so svojimi rodičmi pricestoval z Česka.

Zraz to bol opäť vydarený. Nechýbalo napätie, priateľské pozdravy, veľa smiechu a  množstvo všakovakých verzií MINI. Na svoje si prišli aj okolití diváci a zvedavci. Organizátori v kvalite nepoľavili a úspešne sa prehupli k rozmýšľaniu nad veľkou výzvou – usporiadanie výročného stretnutia a oslavy zrazovej štvrťstoročnice.

 

http://mini-klub.sk/cms/klub/clenske-na-rok-2016/

Obrázky z podujatia budú čoskoro publikované. Priložený ilustračný obrázok bol vytvorený na zraze MINI v roku 2014.

 

BMW Group

BMW Group je vďaka značkám BMW, MINI a Rolls-Royce najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby osobnej mobility. Medzinárodný koncern prevádzkuje 30 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2015 celosvetový predaj v objeme približne 2,247 milióna predaných automobilov a 137 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2015 činil zisk pred zdanením 9,22 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 92,18 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2015 zamestnával po celom svete 122 244 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na predvídavom a vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

www.bmwgroup.com

Facebook:    http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter:    http://twitter.com/BMWGroup

YouTube:    http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+:    http://googleplus.bmwgroup.com

 

BMW Group Slovakia

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:    milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:    www.press.bmwgroup.com

 

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

DETROIT MOTOR SHOW.

Here you can see the webcast of the BMW Group press conference at the North American International Auto Show 2018.

open streaming site

Latest Facts & Figures.

Špecifikácie vozidiel.
Tue Jan 31 10:38:00 CET 2017
F49
BMW
BMW Group vydalo Sustainable Value Report 2015.
Wed Mar 16 15:24:09 CET 2016
Spoločnosť
Výročná správa BMW Group za rok 2015.
Wed Mar 16 13:05:24 CET 2016
Spoločnosť
Štvrťročný Report do 31. marca 2009
Fri Nov 09 09:42:37 CET 2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
Fri Nov 09 09:31:46 CET 2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť