Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Vozový park elektrických motocyklov a elektromobilov BMW pre Pápežskú radu štátu Vatikán.

Vozidlá a skútre používa Pápežská rada štátu Vatikán na administratívne účely a na prepravu hostí, úradníkov, diplomatických delegácií a pútnikov s ľahkým zdravotným postihnutím.

I01
·
BMW i
·
Brands
·
BMW i3
·
Scooter
·
Séria C
·
C evolution
·
Spoločnosť
·
Udržateľnosť
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420 225 990 052

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(9x, ~13,58 MB)

Vozový park elektrických motocyklov a elektromobilov BMW pre Pápežskú radu štátu Vatikán.

 

Sergio Solero, prezident a výkonný riaditeľ BMW Italia, oficiálne odovzdal menší vozový park elektromobilov a skútrov BMW J. E. arcibiskupovi Rinovi Fisichellovi, predsedovi Pápežskej rady na podporu novej evanjelizácie.

Flotila elektromobilov pozostáva z dvoch plne elektrických modelov BMW i3 a dvoch skútrov BMW C evolution, ktoré sú všetky ozdobené logom a mottom Jubilea milosrdenstva.Vozidlá a skútre používa Pápežská rada štátu Vatikán od začiatku Jubilea milosrdenstva 8. decembra 2015 na administratívne účely a na prepravu hostí, úradníkov, diplomatických delegácií a pútnikov s ľahkým zdravotným postihnutím, ktoré si nevyžaduje špeciálnu úpravu. Zostanú v prevádzke až do konca mimoriadneho Svätého roka 20. novembra 2016.

„BMW je na čele vývoja konceptov mobility do budúcnosti vďaka elektromobilom BMW i a iPerformance,“ uviedol Sergio Solero pri odovzdaní. „Sme obzvlášť hrdí na to, že Pápežskej rade štátu Vatikán môžeme poskytnúť naše najinovatívnejšie výrobky, a tak prispieť k úspechu Jubilea milosrdenstva.“

Arcibiskup Rino Fisichella vo svojom prejave poďakoval spoločnosti BMW Italia a prezidentovi Solerovi za „veľkorysosť prejavenú voči organizačným potrebám Jubilea, našim dobrovoľníkom a hlavne pútnikom s ľahším telesným postihnutím, pre ktorých bude vďaka bezplatne zapožičaným elektromobilom púť na Jubileum milosrdenstva jednoduchšia“.

Model BMW i3, predstavený v roku 2013, je prvým sériovo vyrábaným, plne elektrickým modelom BMW Group a prináša novú éru elektrického cestovania, koherentné a atraktívne riešenie súčasných aj budúcich výziev v oblasti osobnej mobility vo veľkomestských aglomeráciách. Je to prvý prémiový automobil na svete od začiatku projektovaný na plne elektrický pohon s nulovými lokálnymi emisiami. Vďaka svojmu futuristickému dizajnu, špičkovej kvalite a inovatívnym prvkom orientovaným na ekologickú udržateľnosť kopíruje radosť z jazdy v BMW aj v udržateľnom režime. Neskôr z modelu BMW i vznikol modelový rad BMW iPerformance, ktorý zahŕňa širokú ponuku napájacích hybridov siahajúcu od mestských vozidiel až po luxusné automobily.

Elektricky poháňaný motocykel BMW C evolution Maxi Scooter stanovuje nové technologické štandardy a je výnimočne všestranný. Jeho vysokonapäťová batéria s vysokou kapacitou (8 kWh) mu zabezpečuje dojazd až 100 km.

 

BMW Group

BMW Group je vďaka značkám BMW, MINI a Rolls-Royce najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby osobnej mobility. Medzinárodný koncern prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2015 celosvetový predaj v objeme približne 2,247 milióna predaných automobilov a 137 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2015 činil zisk pred zdanením 9,22 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 92,18 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2015 zamestnával po celom svete 122 244 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na predvídavom a vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

www.bmwgroup.com

Facebook:  http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter:  http://twitter.com/BMWGroup

YouTube:  http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+:  http://googleplus.bmwgroup.com

 

BMW Group Slovakia

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

DETROIT MOTOR SHOW.

Here you can see the webcast of the BMW Group press conference at the North American International Auto Show 2018.

open streaming site

Latest Facts & Figures.

Špecifikácie vozidiel.
Tue Jan 31 10:38:00 CET 2017
F49
BMW
BMW Group vydalo Sustainable Value Report 2015.
Wed Mar 16 15:24:09 CET 2016
Spoločnosť
Výročná správa BMW Group za rok 2015.
Wed Mar 16 13:05:24 CET 2016
Spoločnosť
Štvrťročný Report do 31. marca 2009
Fri Nov 09 09:42:37 CET 2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
Fri Nov 09 09:31:46 CET 2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť