Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Pohľad BMW Group do budúcnosti.

BMW Group oslavuje svoju storočnicu pod mottom „THE NEXT 100 YEARS“. Orientácia na budúcnosť a prispôsobivosť boli vždy určujúcimi prvkami identity BMW Group ako spoločnosti. Pri oslave storočnice je preto samozrejmé, že sa BMW Group snaží primárne koncentrovať na budúcnosť, vrátane svojej vízie osobnej mobility, ktorá by mohla byť realitou o dve alebo tri desaťročia odteraz.

Sté výročie
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420 225 990 052

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~182,04 KB)
  
Photos(6x, ~25,82 MB)

Pohľad BMW Group do budúcnosti.

BMW Group oslavuje svoju storočnicu pod mottom „THE NEXT 100 YEARS“. Orientácia na budúcnosť a prispôsobivosť boli vždy určujúcimi prvkami identity BMW Group ako spoločnosti. Už od roku 1916, kedy vznikla, zohrávala BMW Group dôležitú rolu pri formovaní mobility budúcnosti. Dosahovala to pomocou neustáleho pretvárania samej seba a vyvinutia sa od výrobcu leteckých motorov, cez motocykle, až po automobily. Dnes zahŕňa BMW Group značky BMW, MINI, BMW Motorrad a Rolls-Royce, ako aj množstvo služieb mobility a BMW Financial Services.

V priebehu svojej histórie sa spoločnosť sústredene zameriavala na to, aby pohľad do budúcnosti bol vždy pevnou súčasťou jej DNA. Pri oslave storočnice je preto samozrejmé, že sa BMW Group snaží primárne koncentrovať na budúcnosť, vrátane svojej vízie osobnej mobility, ktorá by mohla byť realitou o dve alebo tri desaťročia odteraz.

Je vzrušujúce, ale zároveň veľmi náročné, zamýšľať sa na tým, ako budeme žiť v budúcnosti: Ako sa zmení spoločnosť, ekonomika, životné podmienky – a tým pádom aj mobilita? Aké možnosti nám prinesú nové technológie?

Pri hľadaní odpovedí na tieto otázky sformulovala spoločnosť BMW Group šesť centrálnych hypotéz pre individuálnu mobilitu v nastávajúcich dekádach, na základe megatrendov a budúcich projekcií.

 • Mobilita sa stáva všestrannou. 
  Nová forma mobility otvorí pre ľudí nespočet možností ako sa dostať tam, kam chcú. BMW Group si kladie za cieľ priamo sa zúčastňovať vytvárania budúcich foriem mobility.
 • Konektivita sa stáva druhou prirodzenosťou. 
  V budúcnosti bude všetko poprepájané. BMW Group pevne verí, že digitalizácia a digitálna inteligencia majú za cieľ slúžiť človeku. Pretože to je jediný spôsob, ako mu môžu trvalo zvýšiť kvalitu života.
 • Mobilita sa stáva individuálne prispôsobivou. 
  Mobilita bude stále flexibilnejšia a presnejšie prispôsobená osobným potrebám jednotlivca. V budúcnosti sa individualizovaná mobilita automaticky postará o to, aby mohli ľudia využiť vždy najlepší možný spôsob a prostriedok dopravy na cestu do želaného cieľa. BMW Group bude za týmto účelom ponúkať starostlivo koordinované produkty a služby.
 • Technológia sa stáva ľudskou. 
  Technológie sú stále inteligentnejšie. BMW Group verí, že inovácie sú pre človeka prínosné iba vtedy, ak sú jednoduché a prirodzené. Že technológie sa musia učiť od človeka a prispôsobiť sa človeku, aby pôsobili stále menej technicky a stále viac ľudsky.
 • Energia prestáva produkovať emisie. 
  V budúcnosti bude pochádzať stále viac energie z obnoviteľných zdrojov. BMW Group má jasnú predstavu o vozidlách, plne kompatibilných so životným prostredím, z obnoviteľných materiálov, za použitia čistej energie a recyklovateľných bez emisií. Jednoznačne smeruje k tomu, aby sa stala plne udržateľnou spoločnosťou.
 • Zodpovednosť sa stáva širokým pojmom.  
  Pre globálne spoločnosti, ako je aj BMW Group, sa bude v budúcnosti stále viac zvyšovať miera ich zodpovednosti nielen za životné prostredie, ale aj za ľudí, priamo i nepriamo. Jedným z aspektov, pri zohľadnení medzinárodného zloženia kolektívu pracovníkov spoločnosti z viac než 100 rozličných národov a ich prepojenia na rozličných lokalitách, je presadzovanie interkultúrnych zmien a zlepšovania životov. BMW Group už dnes podporuje viac než 200 environmentálnych aj sociálnych projektov vo viac než 42 krajinách, v ktorých priamo zapája svojich pracovníkov do miestnych komunít, s cieľom maximalizovať svoj dopad na budúcnosť. Viac informácií na tému Korporátna a interkultúrna zodpovednosť (Corporate and Intercultural Responsibility) v BMW Group nájdete na adrese www.bmwgroup.com/responsibility.

Týchto šesť oblastí predstavuje zameranie BMW Group na budúcnosť. Zároveň sú základom a inšpiráciou pre dizajn a konštrukciu vozidiel série VISION, ktoré spoločnosť predstavuje pri príležitosti svojej storočnice.

Každá zo značiek BMW Group interpretuje mobilitu budúcnosti spôsobom, ktorý zodpovedá jej vlastným hodnotám:

BMW VISION NEXT 100 poskytuje pohľad na to, ako bude vyzerať „Radosť z jazdy“ v budúcnosti.

MINI VISION NEXT 100 ponúka úplne individualizovanú a trvalo dostupnú formu mestskej mobility.

Rolls-Royce VISION NEXT 100 stelesňuje absolútny automobilový luxus.

 

BMW Motorrad VISION NEXT 100 sľubuje jazdcom budúcnosti pôžitky z neobmedzenej slobody.

 

 

BMW Group a jej vozidlá VISION NEXT 100.

 

 

BMW VISION NEXT 100: “Radosť z jazdy” v budúcnosti – aká bude? 

Informácie o tomto vozidle nájdete v samostatnej tlačovej správe:

https://www.press.bmwgroup.com/slovak/article/detail/T0258053SK/bmw-vision-next-100:-bmw-group-predstavuje-svoju-v%C3%ADziu-vozidla-bud%C3%BAcnosti

 

 

MINI VISION NEXT 100: “Každé MINI je moje MINI”.

Dnešné MINI je dokonalým prémiovým kompaktným automobilom pre moderné mesto. Digitalizácia a konektivita stále viac menia naše každodenné spôsoby – a najvýraznejšie sa to prejavuje v mestských oblastiach. MINI VISION NEXT 100 je odpoveďou MINI na niekoľko kľúčových otázok mestskej mobility pre nadchádzajúce roky. Bude v meste budúcnosti miesto pre vozidlo, ktoré sa zameriava na emócie? Ako sa zmení princíp „inteligentného využitia priestoru“, na ktorom je MINI postavené? A ako dokáže MINI reagovať na stále viac digitalizovaný a poprepájaný svet?

Základnou filozofiou MINI VISION NEXT 100 je rozumné využívanie prírodných zdrojov našej planéty pri poskytovaní osobnej mobility. Motto „každé MINI je moje MINI“ popisuje špecifický prístup ku zdieľaniu automobilov (car-sharing). V budúcnosti sa dokážu fanúšikovia značky dostať k MINI prispôsobenému ich osobným požiadavkám tam kde práve sú, vo dne aj v noci. MINI budúcnosti bude k dispozícii 24 hodín denne a 7 dní v týždni a pripravené vyzdvihnúť svojho vodiča na želanom mieste plne automatickým spôsobom. So schopnosťou prispôsobiť sa individuálnemu vkusu, záujmom a preferenciám vodiča. Srdcom tejto koncepcie je plne prepojená digitálna inteligencia.

Adrian van Hooydok, riaditeľ BMW Group Design, popisuje MINI budúcnosti takto: „MINI prinesie ponuku inteligentnej a špecifickej mobility v mestách, pri oslovení všetkých zmyslov. V budúcnosti možno ani nebude potrebné vozidlo vlastniť, aby ste si mohli vychutnať jeho benefity.“

 

Inteligentné prístupy k mobilite budúcnosti s MINI:

 • “Digitálne moje” – každé MINI sa stane mojím MINI.
 • “Cooperizer”: prepojenie medzi vodičom a digitálnou inteligenciou.
 • “Mestská motokára”: malá, inteligentná, šikovná. Pre MINI typické atribúty zábavnej jazdy zostanú v nastávajúcich rokoch zachované.
 • Inovatívne využitie udržateľných materiálov v interiéri.
 • Zážitok zo zdieľania – používatelia sa stanú členmi komunity MINI.

 

“Digitálne moje” – každé MINI sa stane mojím MINI.

Aj v budúcnosti, tak ako dnes, bude priťahovať množstvo ľudí samotné MINI aj životný štýl, s ním spojený. Možno však ani nebude nutné ho vlastniť, aby ste si ho mohli naplno užiť. A to je výzva pre konštruktérov a dizajnérov: Ako je možné MINI okamžite a výrazne pretransformovať tak, aby mal vodič pocit, že je jeho vlastné, presne prispôsobené jeho vkusu a dostupné kedykoľvek, keď ho bude potrebovať?

MINI VISION NEXT 100 je obalené diskrétnou striebornou povrchovou vrstvou. Dizajnéri MINI ju volajú „čisté plátno“. A ako sa to plátno využije, závisí od jednotlivých používateľov, ich nálady a situácie, v ktorej sa ocitnú. Dokonca aj farba strechy a interiérového ambientného osvetlenia budú schopné sa prispôsobiť. Toto MINI využíva projekcie, prispôsobené vodičovi po stránke farby, grafiky a obsahu, s cieľom vytvoriť individualizovaný zážitok a osobne prispôsobený balík palubných informácií.

 

Cooperizer ako prepojenie medzi vodičom a digitálnou inteligenciou.

Cooperizer je meno, ktoré v MINI VISION NEXT 100 patrí centrálne umiestnenému kruhovému prístroju, odjakživa typicky spájanému s kokpitom vozidla tejto značky. V MINI VISION NEXT 100 svieti ako kaleidoskop. Farby a vzory, ktoré generuje, symbolizujú mnohoúrovňovú digitálnu inteligenciu vozidla, čo umožní zvoliť individualizované nastavenie pre každého vodiča v oblastiach zábavných systémov, komunikácie a možností autonómnej jazdy. Počas jazdy môže vodič ovplyvniť „rozhodovanie“ systému Cooperizer pomocou otočných ovládačov, ktoré umožňujú meniť nielen prostredie interiéru, ale aj jazdný režim. Vozidlo sa takto dokáže plne prispôsobiť vodičovi, či už ho riadi manuálne, alebo využíva autonómnu jazdu. Stlačením tlačidla „Inspire Me“ predvedie Cooperizer svoj ďalší kúsok: MINI skontroluje stiahnuté používateľské údaje a na základe nich poskytne vodičovi informácie ako potenciálny zdroj inšpirácie. MINI VISION NEXT 100 takto dokáže napríklad odporučiť nastavenie vozidla v štýle umelca, ktorého vodič obdivuje a ktorého výstavu práve navštívil. Alebo mu odporučí náročnú kľukatú cestu na vidieku za mestom, s voľbou dynamického jazdného režimu John Cooper Works.

 

Mestská motokára – malá, inteligentná, šikovná. MINI bude poskytovať zábavnú jazdu, tak ako ju poznáme a milujeme, aj v budúcnosti.

Jazda v MINI musí byť zábavná aj v budúcnosti, až dovtedy, kým budú zákazníci chcieť svoje vozidlo riadiť sami. Mechanický zážitok z rýchlosti a pocit zo svižného kľučkovania zákrutami patrí neoddeliteľne k MINI a robí ho tým, čím je. Tam sa to však nekončí. V budúcom svete automobilov, schopných autonómnej jazdy, bude mať táto podoba motorizmu ešte dôležitejší a vskutku výnimočný význam. Rozličné aspekty štúdie MINI NEXT 100 dvíhajú typický pocit motokáry na novú úroveň. Namiesto množstva ovládačov a displejov má jeho interiér jednoduché a prehľadné usporiadanie. Sklenená predná časť k tomu pridáva otvorený výhľad na cestu. A ten obohacuje technológia rozšírenej reality (Augmented Reality) ešte aj o zobrazenie ideálnej línie, čím zintenzívni zážitok z jazdy.

Okrem týchto dynamických elementov sú typickým črtami MINI aj inteligentné detaily a maximálny vnútorný priestor na minimálnom vonkajšom pôdoryse. Efektívny pohonný systém s nulovými emisiami a znížená potreba využitia deformačných zón umožnia v budúcnosti dosiahnuť také kompaktné rozmery karosérie, ktoré nebudú mať ďaleko od prvého klasického Mini z roku 1959. Veľkorysý pocit z priestoru v novej štúdii podporuje jednoliate sedadlo na celú šírku interiéru a pedále, ktoré sa posúvajú spolu s volantom, pre nastavenie ideálnej pozície. Volant zostane na svojom mieste vždy, k dispozícii však bude možnosť požiadať vozidlo, aby sa riadilo samo. Napríklad vtedy, keď počas cesty prechádzate nezaujímavým úsekom a radi by ste sa venovali niečomu inému.

Autonómna jazda zohráva v prípade MINI VISION NEXT 100 veľmi dôležitú úlohu: Bez prítomnosti vodiča bude samo schopné dôjsť na nabíjaciu stanicu, do čistiaceho servisu a následne k ďalšiemu používateľovi. Na prepnutie z manuálneho do autonómneho riadenia vodič jednoducho presunie volant spred seba do strednej pozície medzi sebou a predným spolujazdcom. To prináša okrem iného aj väčšiu slobodu pohybu a vyšší komfort nastupovania a vystupovania, hlavne v rušných centrách miest. Jednodielne sedadlo a neprerušovaný priestor pre nohy bez stredového tunela na celú šírku kabíny sú v tomto ohľade ďalšími cennými príspevkami pri nasadaní, kedy môže posádka voľne využiť prístup do vozidla z ľubovoľnej strany. Keď je na programe dňa dynamická jazda, vodiča a predného spolujazdca podržia v sedadlá aktívne bočné konzoly. Pri zaparkovaní vozidla do tesného priestoru sa dvere otvoria maximálne, ako to umožňuje dostupné miesto.

 

Inovatívne využitie udržateľných materiálov.

Zodpovedné využitie prírodných zdrojov je kľúčovým východiskom voľby materiálov pre MINI VISION NEXT 100. Tieto materiály si zároveň musia zachovať vysokú kvalitu aj v priebehu mnohých rokov, starnúť štýlovo a ponúknuť zážitok pre viaceré zmysly. S narastajúcou digitalizáciou sa stále viac budú oceňovať „analógové“ zážitky. Pri intenzívnom zdieľaní vozidiel budú musieť ich interiéry oveľa lepšie odolávať opotrebovaniu. Okrem moderných materiálov, vyrobených z recyklovaný plastov či hliníka a použitých napríklad v podlahe, čalúnení strechy a bočných vnútorných obkladoch, aplikovali dizajnéri MINI aj materiály, ktorých výskyt v automobiloch nie je až taký zvyčajný, napríklad mosadz, čadič alebo celulózu. Dobrým príkladom ich uplatnenia je štruktúra posuvného volantu s informačným pásom a prístrojom Cooperizer. Odkladacia sieť za volantom je vyrobená z ľahkého čadiča, zatiaľ čo dolná časť sedadiel je potiahnutá recyklovanou celulózou, podobnou na papier a tenkú mosadznú štruktúru prístroja Cooperizer tiež len sotva prehliadnete.

Toto inovatívne použitie materiálov zahŕňalo aj predpoklad zámerného vytvorenia patiny v priebehu používania, avšak kontrolovaným spôsobom, so sofistikovaným vzhľadom a bez dopadu na funkčnú kvalitu. Pokiaľ ide o prirodzený zrakový aj hmatový dojem z povrchov vozidla, dizajnéri zámerne využili typické nedokonalosti jednotlivých materiálov a spôsobov ich spracovania. Toto napríklad platí aj pre sedadlá, potiahnuté Alcantarou, ktorej pletená štruktúra jemne hrá farbami. Tvorcovia kabíny sa úplne vyhli tradičným materiálom ako je drevo alebo koža. Ďalší príklad „analógového“ dizajnu MINI VISION NEXT 100 nájdete na kolesách. Ich otáčanie generuje efekt pohyblivých obrázkov v štýle „Ombro Cinema“: vonkajší povrch diskov sa nepohybuje a točia sa len časti diskov pod nimi, spojené s pneumatikami. Pohyblivý motív – opäť v mosadznom finiši – sa dá pozorovať otvormi na vonkajšej strane kolies. Tento nápad má za cieľ vizuálne premeniť každé koleso na mechanický šperk.

 

Zážitok zo zdieľania – používatelia sa stanú členmi komunity MINI.

Zdieľanie vozidiel, bývania a tovaru sa stáva stále bežnejším a jednoduchším, v súvislosti s postupujúcim rozširovaním digitalizácie, konektivity a umelej inteligencie. MINI VISION NEXT 100 dokáže spojiť komunitu ľudí s podobnými názormi a životným štýlom. Každý prináša výhody každému. Mobilita tým pádom prinesie nové inšpirujúce zážitky, avšak bez toho, aby zaťažovala prírodné zdroje.

Ak sa napríklad záujemca o MINI bude zaujímať v budúcnosti o konkrétny typ  umenia a jeho priateľ na poslednú chvíľu zoženie lístky, vozidlo VISION dokáže na túto situáciu zareagovať a zorganizuje celú cestu na miesto konania. Samotná jazda sa tak stane integrálnou súčasťou bezchybne poskytnutej služby. MINI označuje túto víziu budúcnosti za „zážitok zo zdieľania“.

Andreas Warning, riaditeľ divízie MINI Design, zhrnul najdôležitejšie aspekty štúdie takto: „MINI VISION NEXT 100 nám ukazuje, ako by mohol unikátny postoj MINI k životu vyzerať v budúcnosti. Jazdný zážitok ostáva kľúčovým emotívnym zdrojom, plynulo sa k nemu však pridajú aj jednoduché a praktické služby.“

 

 

Rolls-Royce VISION NEXT 100.

Rolls-Royce stelesňuje automobilový luxus tak, ako to nedokáže žiadna iná značka. Od svojho vzniku v roku 1904 v priebehu pár rokov zožala svetovú slávu, presne podľa slov, ktorými formuloval jej filozofiu jeden zo zakladateľov, Henry Royce: „Vo všetkom, čo robíte, sa musíte snažiť o dokonalosť. Vezmite to najlepšie, čo existuje a urobte to ešte lepším. A keď to neexistuje, tak to vytvorte.“

Adrian van Hooydonk, riaditeľ BMW Group Design: „V rámci osláv priekopníckeho ducha bolo vozidlo Rolls-Royce VISION NEXT 100 vytvorené ako ultimatívne vyjadrenie maximálneho luxusu zajtrajška. Je to oslňujúca vízia fascinujúcich možností, ktoré dokáže značka Rolls-Royce Motor Cars ponúknuť v budúcnosti.“

Rolls-Royce VISION NEXT 100 je prvou čisto vizionárskou štúdiou vozidla v celej 112-ročnej histórii značky.

Pri jeho vytváraní sa autorský tím zameral na tieto otázky:

 • Aká je budúcnosť luxusu?
 • Ako sa exkluzívny charakter Rolls-Royce dokáže preniesť do budúcnosti?
 • Ako sa zmenia požiadavky klientely Rolls-Royce? A ako dokáže Rolls-Royce prekonať ich očakávania pri neustálom hľadaní dokonalosti?
 • Dokážu sa ďalšie tradičné charakteristiky značky Rolls-Royce, napríklad precízne vypracovanie, priekopnícky duch a láska k dokonalosti, skombinovať s technológiami a trendmi budúcnosti a pričiniť sa o stanovenie nových meradiel luxusu v budúcich desaťročiach?
 • Akým spôsobom môžeme zaručiť, že jazda vo vozidle Rolls-Royce zostane aj v budúcnosti takým istým unikátnym zážitkom ako dnes?

Rolls-Royce Motor Cars je značka, ktorá v súčasnosti oživuje tie najrôznejšie želania svojich zákazníkov a ponúka takmer nekonečné možnosti individualizácie svojich vozidiel. V najbližších rokoch a desaťročiach sa však možnosti ešte viac rozšíria a klienti budú môcť svoj osobný Rolls-Royce premeniť na ozaj unikátny exemplár.

Po stránke technológie je Rolls-Royce VISION NEXT 100 postavené na pokročilej odľahčenej platforme, vybavenej vysokovýkonným elektrickým pohonom. Mnohé prvky, od dizajnu karosérie, cez dĺžku rázvoru, až po detailné špecifikácie a komponenty výbavy, sa dajú špecificky prispôsobiť individuálnym potrebám zákazníka. Tím dizajnérov a konštruktérov Rolls-Royce očakáva v budúcnosti ďalšie pokroky vo využití kompozitných materiálov a technológií, ktoré budú mať rozhodujúci vplyv na možnosti individualizácie výroby.

Rolls-Royce VISION NEXT 100 obsahuje iba niektoré z možností konštrukcie a dizajnu, ktoré bude možné v budúcnosti realizovať. V jeho zameriavači sú kľúčové aspekty novej dimenzie automobilového luxusu:

 • „Osobná vízia“: Jedna z nespočtu individuálnych predstáv o automobile Rolls-Royce v budúcnosti.
 • “Svätyňa”: Interiér vozidla je ultimatívnym privátnym útočiskom.
 • “Bezstarostná cesta”: Pod vedením „Eleanor“, virtuálnej asistentky posádky.
 • „Príjazd vo veľkom štýle“: V cieli cesty vystúpite z vozidla v plnej elegancii.

 

Osobná vízia: Jedna z nespočtu individuálnych predstáv o automobile Rolls-Royce v budúcnosti.

Rolls-Royce VISION NEXT 100 predstavuje iba jednu z nespočtu možných osobných vízií automobilu tejto značky v budúcnosti. Evolúcia dnešnej podoby zážitku z Rolls-Royce sa bude uberať presne tým smerom, ktorým ju budú viesť zákaznícky vkus a predstava o vzhľade aj konfigurácii vozidla.

V duchu najluxusnejších automobilov minulosti vytvorí Rolls-Royce podvozok budúcnosti, ručne zostavený z najpokročilejších materiálov a poháňaný agregátom s nulovými emisiami. Inovatívne výrobné technológie umožnia zákazníkom zvoliť si štýl aj proporcie svojej osobnej Rolls-Royce vízie. A vytvoriť automobil taký unikátny ako je otlačok ich prsta.

 

Svätyňa: Interiér vozidla ako ultimatívne privátne útočisko.

Pre Rolls-Royce majú príjemné pocity posádky na palube a jej želania mimoriadne vysokú prioritu. Dizajn interiéru je preto ústredným bodom: Má byť priestorom, v ktorom si pasažieri vychutnajú svoj vlastný osobný luxus. Kabína ich automobilu sa má stať doslova privátnou svätyňou. Pri vytváraní interiéru volili dizajnéri čisté línie, ako aj udržateľné autentické materiály a decentné osvetlenie. Vo finálnej kombinácii vznikla oáza pokoja s ideálnou atmosférou pre relax.

Tento prístup umožnil dizajnérom vytvoriť lákavý puristický priestor, v ktorom zažiari dômyselná krása zvolených materiálov. Rolls-Royce VISION NEXT 100 okrem iného očarí teplým farebným tónom dreva Macassar, kobercom z ručne tkaného hodvábu a ďalším mimoriadne jemným hodvábom na čalúnení stropu.

Vynikajúci výhľad z Rolls-Royce VISION NEXT 100 zabezpečuje panoramatické čelné sklo veľkorysých proporcií. A keďže zážitok z jazdy má byť plne autonómny, sedadlo vodiča, volant ani prístroje v tomto modeli nemajú význam. Namiesto nich tu vzniklo úplne nové poňatie priestoru. Iba centrálne analógové hodiny pod panoramatickým sklom pripomínajú pasažierom v ich bezpečnom útočisku fakt, že najvyšší level luxusu nie je strateným časom.

 

Bezstarostná cesta: Pod vedením Eleanor, virtuálnej asistentky posádky.

Pri vytváraní štúdie Rolls-Royce VISION NEXT 100 sa dizajnéri snažili na jednej strane zabezpečiť plnú konektivitu, zároveň však udržať vizuálnu prítomnosť technológií na decentne skrytej úrovni. Vozidlo ovláda virtuálna inteligencia, ktorá splní všetky požiadavky pasažiera. Tento virtuálny asistent má podobu Spirit of Ecstasy, ktorá sa zobrazuje na priehľadnom OLED displeji na celú šírku interiéru. Táto soška dostala svoje meno podľa modelky Eleanor Thornton, ktorá bola inšpiráciou, keď sochár Charles Robert Sykes vytváral legendárnu ozdobu na prednú kapotu Rolls-Royce. Čím viac času strávi virtuálna Eleanor na cestách so svojimi pasažiermi, tým viac sa naučí o ich záujmoch a potrebách, vrátane obľúbených reštaurácií, umeleckého vkusu, bežných zvyklostiach či obľúbených trasách. Posádka s ňou komunikuje pomocou hlasového rozhrania.

 

Príjazd vo veľkom štýle: V cieli cesty vystúpite z vozidla v plnej elegancii.

Zvonku je Rolls-Royce VISION NEXT 100 víziou nadčasovej estetiky. Je dlhý 5,9 metra a jeho silueta vyžaruje silu a eleganciu. Jeho tvary v štýle kupé a samostatné lemy blatníkov po oboch stranách mreže chladiča v známom Pantheon štýle mu udeľujú dojem ľahkosti, ale súčasne sú aj vizuálnym prísľubom dynamiky.

Eleganciu a ľahkosť karosérie zvýrazňuje aj lakovanie „Crystal Water“  a soška Spirit of Ecstasy z ručne brúseného krištáľového skla, podsvietená zvnútra.

Vďaka svojmu markantnému exteriérovému dizajnu Rolls-Royce VISION NEXT 100 spoľahlivo upúta pozornosť všade, kam príde. Jeho charizmatická osobnosť sa preukáže aj pri vystupovaní pasažierov: Strecha aj dvere sa otvoria vo veľkorysom geste a posádka sa jednoducho postaví a graciózne vykročí. Toto predstavenie je obohatené ešte aj svetelnými projekciami, ktoré vytvárajú „červený“ koberec a každý príjazd zmenia na spoločenskú udalosť.

Ani tu nechýbajú vo dverách dva dáždniky, na ochranu pred živlami. Značková Rolls-Royce batožina sa dá uložiť v prednej časti, kde má na ňu Rolls-Royce VISION NEXT 100 dostatok priestoru. Inteligentný mechanizmus otvorí na boku batožinového priestoru veko a sprístupní jeho obsah čakajúcim rukám nosiča.

Giles Talyor, riaditeľ Rolls-Royce Motor Cars Desing: „Rolls-Royce VISION NEXT 100 sme zámerne príliš neponechali v minulosti. Chceli sme vytvoriť vozidlo, ktoré by síce pripomenulo dizajnovú tradíciu značky, ale zároveň bolo také inovatívne, ako sa len dá.“

 

 

BMW Group

BMW Group je vďaka značkám BMW, MINI a Rolls-Royce najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby osobnej mobility. Medzinárodný koncern prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2015 celosvetový predaj v objeme približne 2,247 milióna predaných automobilov a 137 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2015 činil zisk pred zdanením 9,22 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 92,18 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2015 zamestnával po celom svete 122 244 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na predvídavom a vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

www.bmwgroup.com

Facebook:  http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter:  http://twitter.com/BMWGroup

YouTube:  http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+:  http://googleplus.bmwgroup.com

 

BMW Group Slovakia

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

INTERNATIONAL MOTOR SHOW 2017.

Frankfurt. 12. September.
Here you will see the highlights of the BMW Group press conference.

open streaming site

Latest Facts & Figures.

Špecifikácie vozidiel.
Tue Jan 31 10:38:00 CET 2017
F49
BMW
BMW Group vydalo Sustainable Value Report 2015.
Wed Mar 16 15:24:09 CET 2016
Firemné záležitosti
Výročná správa BMW Group za rok 2015.
Wed Mar 16 13:05:24 CET 2016
Firemné záležitosti
Štvrťročný Report do 31. marca 2009
Fri Nov 09 09:42:37 CET 2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
Fri Nov 09 09:31:46 CET 2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť