Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Technológia napreduje: Designworks, dcérska spoločnosť BMW Group, spolupracuje na tvorbe nového smartfónu.

Designworks, dcérska spoločnosť BMW Group pôsobiaca v oblasti dizajnu a poskytujúca portfólio kreatívnych konzultačných služieb, spolupracuje na tvorbe smartfónu AXON 7, ktorý sa má stať novou vlajkovou loďou značky ZTE.

Technológia
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420 225 990 052

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~182,04 KB)
  
Photos(7x, ~9,46 MB)

Šanghaj/Los Angeles. Digitálny svet čoraz viac preniká do nášho každodenného života, čo so sebou prináša dopyt po dômyselných, integrujúcich zariadeniach. Pre mnohé spoločnosti však skutočné prepojenie reálneho a digitálneho sveta v ich produktoch naďalej zostáva veľkou výzvou. Oblasti integrácie dominujú telekomunikácie – priekopníkmi sa stali smartfóny. Prirodzeným krokom na ceste integrácie sa stala spolupráca divízie mobilných telefónov ZTE s Designworks, dcérskou spoločnosťou BMW Group orientovanou na dizajn a portfólia kreatívnych konzultačných služieb, na tvorbe smartfónu AXON 7, ktorý sa má stať novou vlajkovou loďou značky ZTE.

 

Najnovším trendom je plynulosť.

Inovácia si vyžaduje integráciu: obchodný úspech bude v budúcnosti do veľkej miery závisieť od schopnosti ponúknuť plne integrované riešenia. Designworks, ako dcérska spoločnosť BMW Group s bohatými skúsenosťami so spájaním rôznych odvetví, sa zameriava na tvorbu prémiových interakcií medzi informáciami, výrobkami a ľuďmi s kreatívnymi nápadmi. Presne o toto mala záujem ZTE, ktorá sa na Designworks obrátila so žiadosťou o návrh produktu a používateľského prostredia nového modelu AXON 7. Výsledkom je smartfón s vynikajúcim hardvérom aj informačným prostredím, spájajúci funkčnosť s umeleckým prevedením.

 

Dizajn modelu AXON 7: Emotívna ikona digitálneho sveta.

AXON 7 ponúka používateľom obrovské množstvo informácií v čistom, elegantnom a jednoduchom obale vytvorenom tak, aby poskytoval pôžitok aj na dotyk. Je tenučký, vkusný a veľmi dobre padne používateľovi do ruky i do vrecka. Vďaka svojmu zameraniu na ľudské aspekty používateľskej interakcie ponúka AXON vysoko intuitívne ovládanie, čo posúva technológiu opäť o krok vpred. Cez svoju prirodzenosť a príťažlivosti ľahko prenikne do povedomia používateľov, ktorí si tieto vlastnosti budú spájať so značkou ZTE.

 

K jedinečným črtám modelu AXON 7 patrí dvojitý reproduktor, zapracovaný do dizajnu v podobe dvoch mriežok po stranách telefónu. Keďže proces autentifikácie nebýva veľmi ergonomický, pracovníci Designworks ho optimalizovali v snahe zabrániť vypadnutiu telefónu z ruky. AXON 7 ponúka jednoduchú a intuitívnu autentifikáciu ukazovákom na zadnej strane smartfónu, kde prst prirodzene spočinie, keď používateľ vezme telefón do ruky. Priehlbina okolo snímača odtlačku prsta naviguje používateľa priamo k snímaču, takže nemusí prstom blúdiť a zamazať si objektív fotoaparátu vedľa neho.

 

K atraktívnosti telefónu významnou mierou prispel jedinečný a inovatívny prístup tímu dizajnérov k farbám, materiálom a povrchovej úprave – jeho tvorcovia siahli po prepracovanej úprave a pri navrhovaní detailov pripomínajúcich klenoty sa inšpirovali ručne vyrábanými hodinkami. Autentické materiály mu dodávajú punc solídnosti a trvácnosti, ktorý podčiarkuje jeho špičkové prevedenie. AXON 7 je moderný a nadčasový. Táto emotívna ikona digitálneho sveta nemá na trhu konkurenciu.

 

BMW Group DesignworksUSA

BMW Group DesignworksUSA je kreatívna konzultačná spoločnosť, ktorá svetu inovácií pomáha napredovať už po štyridsať rokov. Odkedy spoločnosť DesignworksUSA v roku 1995 odkúpila BMW Group, pomáha svojej materskej spoločnosti ale aj medzinárodne renomovaným klientom mimo automobilového priemyslu rozvíjať svoju obchodnú činnosť pomocou dizajnu a portfólia kreatívnych konzultačných služieb. Prostredníctvom spolupráce so značkami ako Coca Cola, Dassault Aviation, Embraer, HEAD, HP, Intermarine, John Deere, Microsoft, Bay Area Rapid Transit (BART), Siemens a Varian Medical Systems sa spoločnosť DesignworksUSA aktívne činí v nesmierne širokom spektre najrôznejších odvetví. Vďaka kombinácii takto všestranne nadobudnutých vedomostí a dlhodobých strategických cieľov s globálnym kontextom zabezpečeným štúdiami v Los Angeles, Mníchove a Šanghaji spoločnosť DesignworksUSA prostredníctvom svojich jedinečných, energických prostriedkov formuje svet zajtrajška.

www.designworksusa.com

 

BMW Group

BMW Group je vďaka značkám BMW, MINI a Rolls-Royce najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby osobnej mobility. Medzinárodný koncern prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2015 celosvetový predaj v objeme približne 2,247 milióna predaných automobilov a 137 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2015 činil zisk pred zdanením 9,22 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 92,18 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2015 zamestnával po celom svete 122 244 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na predvídavom a vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

www.bmwgroup.com

Facebook:  http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter:  http://twitter.com/BMWGroup

YouTube:  http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+:  http://googleplus.bmwgroup.com

 

BMW Group Slovakia

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

INTERNATIONAL MOTOR SHOW 2017.

Frankfurt. 12. September.
Here you will see the highlights of the BMW Group press conference.

open streaming site

Latest Facts & Figures.

Špecifikácie vozidiel.
Tue Jan 31 10:38:00 CET 2017
F49
BMW
BMW Group vydalo Sustainable Value Report 2015.
Wed Mar 16 15:24:09 CET 2016
Firemné záležitosti
Výročná správa BMW Group za rok 2015.
Wed Mar 16 13:05:24 CET 2016
Firemné záležitosti
Štvrťročný Report do 31. marca 2009
Fri Nov 09 09:42:37 CET 2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
Fri Nov 09 09:31:46 CET 2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť