Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Funkčný štýl vstupuje do novej dimenzie: inovatívna obuv X-CAT DISC z dielne BMW Group – Designworks.

BMW Group Design v roku 2008 predstavila model BMW GINA Light Visionary – automobilový koncept s bezšvovým, flexibilným, látkovým poťahom natiahnutým na pohyblivej konštrukcii, ktorej funkcie sa aktivujú len v prípade potreby. GINA viedla ku kreatívnej spolupráci medzi spoločnosťami Designworks a Puma. Jej výsledkom je X-CAT DISC, najnovší prírastok do kolekcie obuvy Puma DISC.

BMW
·
Lifestyle
·
Brands
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420 225 990 052

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~111,16 KB)
  
Photos(12x, ~54,38 MB)
  
Videos(1x, ~406,81 MB)

BMW Group Design v roku 2008 predstavila model BMW GINA Light Visionary – automobilový koncept s bezšvovým, flexibilným, látkovým poťahom natiahnutým na pohyblivej konštrukcii, ktorej funkcie sa aktivujú len v prípade potreby. Táto interpretácia známych funkčných a štrukturálnych koncepcií odvážne nastavila zrkadlo filozofii dizajnu automobilov.

A práve GINA teraz viedla ku kreatívnej spolupráci medzi spoločnosťami Designworks a Puma. Jej výsledkom je X-CAT DISC, najnovší prírastok do kolekcie obuvy Puma DISC. Designworks, dcérska spoločnosť BMW Group, prepojila oboch partnerov a pri vývoji tejto vizionárskej obuvi sa ujala fázy dizajnu. „Vzali sme do úvahy každý krok pri výrobe obuvi a zamysleli sa nad tým, ako by sa dal zmeniť. Myslenie mimo zabehnutých koľají môže byť príjemným spestrením a priniesť skvelé výsledky. Veľmi často tiež urýchľuje zmeny,“ konštatuje Adrian van Hooydonk, senior viceprezident pre dizajn BMW Group.

Technológia DISC v spojení s materiálom GINA.

Pri zrode tohto inovatívneho projektu bol flexibilný, ergonomický a ľahký materiál GINA spolu s vylepšenou, ľahšou a rýchlejšou technológiou DISC od Puma. Namiesto šnúrok využíva otočný disk, ktorým sa ovládajú drôtiky vnútri topánky na jej otváranie a zatváranie. Vďaka jedinej tenkej vrstve elastického, ľahučkého materiálu GINA topánka priľne na nohu ako druhá koža. Švy už nie sú potrebné, takže aj pri dynamických pohyboch sa cítite úplne prirodzene. Keďže nový materiál umožňuje nielen používanie iných tvarov, ale poskytuje aj odlišný prístup k pohybu, ľudia z Designworks sa rozhodli pre novátorský prístup. „Pri projekte X-CAT sme sa snažili naplno využiť inovatívny potenciál BMW a PUMA. Koncept automobilu GINA s meniacimi sa tvarmi sme transformovali do modernej, elegantnej obuvi,“ vraví Torsten Hochstetter, riaditeľ oddelenia Global Creative spoločnosti Puma.

Dizajn X-CAT: topánka obopínajúca kráčajúcu nohu.

V prípade X-CAT DISC ide o výnimočnosť, ľahkosť, prispôsobivosť a výkon. V súlade s koncepciou GINA pristupovali návrhári k chodidlu ako k podvozku automobilu. Upravili materiál používaný v automobilovom priemysle tak, aby bol vzdušný a dostatočne trvácny, teda aby spĺňal všetky požiadavky na obuv z jedného dielu látky, ktorá obopína chodidlo. Spojením krásy a výkonu vytvorili ľahkú topánku s veľmi jednoduchým dizajnom. Rukopis výrobcov automobilov je viditeľný v proporciách, vďaka ktorým materiál doslova žiari, a jednoduchosti bez rozptyľovania pozornosti zbytočnými detailmi. Precízne otvory v prednej časti X-CAT vyrezané laserom podčiarkujú dojem pohybu a zároveň slúžia na vetranie.

Ďalším odkazom na pôvodný koncept GINA je funkčná estetika spočívajúca v odhaľovaní vnútornej konštrukcie obuvi počas jej uťahovania. Dizajnéri uplatnením technického prístupu BMW prepracovali aj podrážku a Puma DISC a urobili ju precíznejšou. K podrážke pristúpili ako k „motoru“ chodidla, teda k jednému z najdôležitejších prvkov pohybu. Výsledkom ich práce je jedinečný dizajn inšpirovaný združenými prevodmi, spájajúci konštrukčnú flexibilitu s prepojenou stabilitou.

Záujemcovia o obuv BMW X-CAT DISC ich nájdu vo vybraných predajniach Puma od začiatku júla 2016.

 

BMW Group

BMW Group je vďaka značkám BMW, MINI a Rolls-Royce najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby osobnej mobility. Medzinárodný koncern prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2015 celosvetový predaj v objeme približne 2,247 milióna predaných automobilov a 137 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2015 činil zisk pred zdanením 9,22 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 92,18 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2015 zamestnával po celom svete 122 244 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na predvídavom a vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

www.bmwgroup.com

Facebook:  http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter:  http://twitter.com/BMWGroup

YouTube:  http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+:  http://googleplus.bmwgroup.com

 

BMW Group Slovakia

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com

 

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

DETROIT MOTOR SHOW.

Here you can see the webcast of the BMW Group press conference at the North American International Auto Show 2018.

open streaming site

Latest Facts & Figures.

Špecifikácie vozidiel.
Tue Jan 31 10:38:00 CET 2017
F49
BMW
BMW Group vydalo Sustainable Value Report 2015.
Wed Mar 16 15:24:09 CET 2016
Spoločnosť
Výročná správa BMW Group za rok 2015.
Wed Mar 16 13:05:24 CET 2016
Spoločnosť
Štvrťročný Report do 31. marca 2009
Fri Nov 09 09:42:37 CET 2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
Fri Nov 09 09:31:46 CET 2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť