Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Pracovný týždeň pomaly začína: Lepšia koncentrácia na pracovisku. Designworks z BMW Group a Allsteel spoločne vyvíjajú nové riešenia možností sedenia v open-space kanceláriách.

Rozptyľovanie a neschopnosť sústrediť sa nie sú len problémom pre produktivitu v otvorených kancelárskych priestoroch. Sú aj výzvou pre dizajnérov dvoch nových riešení kancelárskeho sedenia Allsteel, vyvinutých spoločnosťou v porfóliu BMW Group - Designworks, v spolupráci s dizajnérskym štúdiom HOK product design.

Brands
·
BMW
·
Spoločnosť
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420 225 990 052

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(11x, ~18,65 MB)

Muscatine/Los Angeles. Rozptyľovanie a neschopnosť sústrediť sa nie sú len problémom pre produktivitu v otvorených kancelárskych priestoroch. Sú aj výzvou pre dizajnérov dvoch nových riešení kancelárskeho sedenia Allsteel, vyvinutých spoločnosťou Designworks v spolupráci s dizajnérskym štúdiom HOK product design. Modely Reflect a Clubhouse sú súčasťou kolekcie Gather Collection, ktorá ponúka jednoduchý recept na podporu spolupráce, či už v kaviarni, miestnosti na brainstorming porady alebo formálnejšej konferenčnej miestnosti. Každý kus možno použiť a interpretovať v závislosti od konkrétneho priestoru, človeka a činnosti, na ktorú sa používa.

Reflect: Komunikujúci dizajn.

Reflect je pohodlné kreslo na lepšie sústredenie sa bez rozptyľovania. Na zadnej a bočných stranách je vysoká čalúnená stena. Nielen že poskytuje súkromie, ale tiež signalizuje momentálnu nedostupnosť sediaceho. Reflect má veľkorysé proporcie. Široké, hlboké sedadlo a mäkké operadlo umožňujú používateľovi nastaviť si čo možno najpohodlnejšiu polohu počas dlhej práce v sede. Jedna opierka na ruku je širšia, vďaka čomu má kreslo Reflect atraktívne asymetrický, hravý, ale zároveň profesionálne vážny dizajn. Širšia opierka poskytuje vysoko funkčnú pracovnú plochu, ideálnu na notebook, elektroniku a dokumenty. Stena je čalúnená zvuk pohlcujúcou látkou, ktorá prispieva k akustickej izolácii a súčasne umožňuje vybrať si kontrastnú farbu k farbe sedadla a operadla.

Vďaka otočnej základni sa dá tichý, súkromný priestor modelu Reflect rýchlo premeniť na priestor živej skupinovej diskusie. „Model Reflect je štúdiou priestoru a objemu,“ hovorí Johannes Lampela, vedúci dizajnu losangelského štúdia Designworks, spoločnosti patriacej do BMW Group. „V závislosti od orientácie je Reflect otvorený okolitému prostrediu alebo vás od neho oddelí. Keď dve takéto kreslá umiestnite oproti sebe, vytvoria prepojený priestor ideálny na koncentráciu.“

Clubhouse: priestor v priestore.

Clubhouse je voľne stojaca štruktúra, ktorá funguje ako miestnosť v miestnosti a umožňuje jednotlivcom alebo malým skupinám osôb pracovať v hlbokom sústredení bez rozptyľovania typického pre open-space kancelárie. Poskytuje izolovaný mikropriestor bez vyrušovania a prídavnú stenovú konštrukciu bez nutnosti montáže. Keďže ide o kompletnú, samostatnú jednotku, model Clubhouse nie je prekážkou pre rozvodné, vetracie ani protipožiarne systémy a dá sa jednoducho nainštalovať aj premiestniť. Vďaka flexibilnosti umiestnenia je ideálny ako vymedzujúci prvok vo veľkých spoločných otvorených kanceláriách.

Clubhouse disponuje mäkkými sedadlami na nízkom podstavci so stenou prepúšťajúcou svetlo. Voliteľné prvky zahŕňajú pracovné plochy, steny na médiá, konzoly, úložné jednotky a integráciu elektrického napájania. Medzi ďalšie dostupné možnosti patrí otvorený úložný priestor s veľkým výberom laminátov a čiastočne či plne čalúnené konzoly.

 

BMW Group

BMW Group je vďaka značkám BMW, MINI a Rolls-Royce najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby osobnej mobility. Medzinárodný koncern prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2015 celosvetový predaj v objeme približne 2,247 milióna predaných automobilov a 137 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2015 činil zisk pred zdanením 9,22 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 92,18 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2015 zamestnával po celom svete 122 244 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na predvídavom a vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

www.bmwgroup.com

Facebook:  http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter:  http://twitter.com/BMWGroup

YouTube:  http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+:  http://googleplus.bmwgroup.com

 

BMW Group Slovakia

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

DETROIT MOTOR SHOW.

Here you can see the webcast of the BMW Group press conference at the North American International Auto Show 2018.

open streaming site

Latest Facts & Figures.

Špecifikácie vozidiel.
Tue Jan 31 10:38:00 CET 2017
F49
BMW
BMW Group vydalo Sustainable Value Report 2015.
Wed Mar 16 15:24:09 CET 2016
Spoločnosť
Výročná správa BMW Group za rok 2015.
Wed Mar 16 13:05:24 CET 2016
Spoločnosť
Štvrťročný Report do 31. marca 2009
Fri Nov 09 09:42:37 CET 2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
Fri Nov 09 09:31:46 CET 2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť